Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

conqest

Well-known member
Bez reklam
U mnie było gorzej na tych ustawieniach niż na moich w SDR a w HDR twarze były trochę żółtawo-pomarańczowe, ale ogólnie było całkiem dobrze. Kolory nasycone i żywe. Jednak mam pewną sprawę którą chciałbym sprawdzić czy dobrze rozumuję. Jeżeli ustawiam np isf dzień w którym zmieniam wszystko łącznie z kalibracją kolorów i 2 i 20 pkt i na koniec daje zielony żeby zapisał na wszystkie ustawienia to wg mnie ma to później wpływ na ustawienia np. na osobistym. Czyli wklepując ustawienia kolegi Dancap (w których nie ma zmian 20pkt) na "czystym tv" gdzie np 20pkt wszędzie jest zero a wklepując je na tv na którym wcześniej były zmieniane 20 pkt i zapisane na wszystkie ustawienia obraz będzie inny. Dlatego może niektórym później wychodzą te różnice w kolorach np na twarzach...

Mam nadzieję że jest to zrozumiałe co napisałem...
Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

acypiter

New member
U mnie było gorzej na tych ustawieniach niż na moich w srd a w HDR twarze były troche żółtawo-pomaranczowe, ale ogólnie było całkiem dobrze. Kolory nasycone i żywe. Jednak mam pewną sprawę którą chciałbym sprawdzić czy dobrze rozumuję. Jeżeli ustawiam np isf dzień w którym zmieniam wszystko łącznie z kalibracją
kolorów i 2 i 20 pkt i na koniec daje zielony żeby zapisał na wszystkie ustawienia to wg mnie ma to później wpływ na ustawienia np. na osobistym. Czyli wklepując ustawienia kolegi Dancap (w których nie ma zmian 20pkt) na "czystym tv" gdzie np 20pkt wszędzie jest zero a wklepując je na tv na którym wcześniej były zmieniane 20 pkt i zapisane na wszystkie ustawienia obraz będzie inny.

Mam nadzieję że jest to zrozumiałe co napisałem...
Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Też tak myślę
 

Dancap

New member
Co do moich ustawień to muszę wspomnieć, że ja nie oglądam kablówki. Telewizor używam tylko do YouTube, gier i streamingu jak Netflix, Amazon.

Moje ustawienia wprowadzałem na czystym TV. Wydaje mi się, że tak jak mówisz conqest ustawienia będą się na siebie nakładać czyli te ISF + moje. Uwazam, że powinieneś zrobić to po 'zainstaluj telewizor" i potem wprowadzić.

Zaskoczyło mnie, że masz żółte kolory bo właśnie z nimi mocno walczyłem ale możesz spokojnie pobawić się kolorami. Mimo wszystko dla mnie ustawienia są zadowaljace.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
A może wystarczyło by przywrócenie ustawień fabrycznych?? Ja właśnie po zmianie softu nie dawałem "zainstaluj tv" ponieważ nie chciało mi się wszystkiego ustawiać od nowa. Nie mówię tutaj o kalibracji kolorów tylko o tym że mam skonfigurowane konta na netflix, amazon, hbo, canal+, rakuten, play now i mam zainstalowane kodi na którym mam np nc+go. Kto instalował kodi i na nim pluginy to wie, że trochę zabawy z tym jest. Oczywiście wszystko jest do zrobienia i gdybym miał pewność że będzie jeszcze jakaś poprawa to bym to zrobił... Gdy zrobiłem to pierwszy raz jak ktoś napisał o tym na forum że niby poprawia obraz to u mnie efektu nie było więc dlatego jakoś nie bardzo mi się chce...hehe

Ja do normalnego oglądania kanałów tv sat używam dekodera zgemma 4k (linux). Znalazłem tam w opcjach obrazu takie cuś, że można sobie zmienić jak ma być podawany sygnał na wyjściu HDMI. Mogę np tam ustawić dolby i wydaje mi sie że obraz jest jeszcze lepszy, mogę HLG, mogę HDR i wtedy tv przełącza się na HDR i korzysta z tych ustawień do oglądania normalnego kanałów. Kolejna sprawa do przetestowania... :)


P.S. Żona powiedziała mi ostatnio, że zabierze mi pilota i żebym dał spokój już temu telewizorowi i cos pooglądał...
 
Ostatnia edycja:

acypiter

New member
Nie wiem czy Ktoś z kolegów testował Netflix z innego źródła niż sam Telewizor i jego aplikacja.
Na podpiętym starym PS3 i zainstalowanej tam apce Netflixa obraz wymiata jest żyleta i nie chce się już wracać do Netflixa w smart tv.
Jakie są Wasze spostrzeżenia?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
No właśnie myślałem też o tym już wcześniej żeby sprawdzić czy będzie różnica, ale nie robiłem tego, bo jak pomyślałem że inne źródło + kabel to jednak nie może być lepiej niż bezpośrednio z tv. Faktycznie jest lepiej niż z aplikacji tv philipsa?
 
Ostatnia edycja:

Dancap

New member
O matko o_O mam prawie to samo gadanie "a ty znowu coś ustawiasz w tym telewizorze? (akurat pisałem post na forum i musiałem sprawdzić ustawienia) :D"

Tak, możesz chyba przywrócić do ustawień fabrycznych tylko ustawienia bez instalowania TV. Ja akurat nie mam za dużo skonfigurowane więc u mnie nie było praktycznie problemu ale ty faktycznie będziesz miał dużo do ogarnięcia. W każdym razie tak jak napisałeś ustawienia będą się na siebie nakładać dlatego lepiej je wklepać na fabryczne ustawienia.

Nie wiem co jest źle ale ustawienia Dolby Vision są koszmarne dla mnie a widzę, że Netflix go promuje. Obraz jest cieplejszy, obraz miękki (ma to dodać kinowego klimatu?) totalnie nie moje kolory dużo bardziej wolę to co dają moje ustawienia "HDR jasny" ale to już pewnie kwestia preferencji.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie w DV obraz jest super (zero plamek, kompletnie zero). U mnie czy dam na HDR czy DV to obraz jest bardzo podobny. Ale ja mam wklepaną inną kalibrację kolorów, inne 2pkt i inne 20 pkt. Koleś na avforums podał swoje ustawienia pod HDR i też używa tych samych 20pkt co ja.
 

acypiter

New member
Dla mnie w DV obraz jest super (zero plamek, kompletnie zero). U mnie czy dam na HDR czy DV to obraz jest bardzo podobny. Ale ja mam wklepaną inną kalibrację kolorów, inne 2pkt i inne 20 pkt. Koleś na avforums podał swoje ustawienia pod HDR i też używa tych samych 20pkt co ja.

A które to ustawienia można link? Z chęcią przetestuję u siebie, moja żona jest chyba bardziej wyrozumiała pod warunkiem, że nie grzebię w tv w czasie serialu Osiecka :-D
 

Dancap

New member
Dla mnie w DV obraz jest super (zero plamek, kompletnie zero). U mnie czy dam na HDR czy DV to obraz jest bardzo podobny. Ale ja mam wklepaną inną kalibrację kolorów, inne 2pkt i inne 20 pkt. Koleś na avforums podał swoje ustawienia pod HDR i też używa tych samych 20pkt co ja.

U mnie obraz na DV (Netflix) jasny, ciemny też jest ok. Nie ma problemów z jakimiś plamami ale sam wygląd jest totalnie nie dla mnie. Jest właśnie bardziej żółty, ma jakby ciepłe kolory. Obraz jest miękki mniej kontrastu. Może faktycznie ma dawać efekt filmowości...
Ale przez to kolory są dla mnie zakłamane. Jak zmieniam na HDR jasny (zwłaszcza teraz z moimi ustawieniami) kolor jest bardziej wiarygodny, kontrast większy, czerń jest lepsza kolory bardziej żywe niż w DV. Może DV też wymaga kalibracji ale mi się już nie chce w to bawić. Ustawienia pod normalny obraz oraz HDR są ogarnięte to najważniejsze. Jeszcze będę sprawdzał jak się prezentują one z konsolą i ewentualnie jeszcze dopasuje je dla siebie. Choć liczę że te ostawiania HDR będą też dobre dla konsoli.
 

rafallo777

New member
U mnie obraz od poczatku ok.
I od poczatku pisalem, ze tryb dv to lipa, hdr bije go.
Nie to, ze w dv sa plamy, ale dla mnie ten tryb jest mdly, bez kontrastu, kolorow, za to hdr jasny bez kalibracji juz byl soczysty, piekny, kolorowy.

Jezeli dv tak wyglada i ma nadac to filmowosci to nie jest on dla mnie.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie mam hdr jasny tylko jaskrawy, Wy macie jasny? U mnie w ogóle nie jest mdły, praktycznie nie ma różnicy miedzy hdr a DV
 

rafallo777

New member
Nie mam hdr jasny tylko jaskrawy, Wy macie jasny? U mnie w ogóle nie jest mdły, praktycznie nie ma różnicy miedzy hdr a DV

Jaskrawy.
No u mnie hdr jaskrawy bije tryby dv ostro. Kiedys ludzie mowili, ze nie lubia ammoleda na samsungu bo kolory sa cukierkowe. Moze i tak ale ja takie lubie.
Tryb dv nie istnieje, to jest przereklamowany. Hdr jaskrawy bije go.
Moze tryb dv mdly nie jest ale jednak jak czlowiek wlaczy hdr jaskrawy to roznica spora. Te kolory, nasycenie.
Mowa o trybach standardowych.

Ja ruszalem tylko ustawienia ifs dzien dla youtube i tv. Trybu hdr i dv nie ruszalem.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
A właśnie ja dałem zapisz na wszystkie i mi pozmieniało wszystko. U mnie na jaskrawym bez korekty było za duże ziarno
 
Ostatnia edycja:

Dancap

New member
Nie mam hdr jasny tylko jaskrawy, Wy macie jasny? U mnie w ogóle nie jest mdły, praktycznie nie ma różnicy miedzy hdr a DV

Może być jaskrawy sorry za pomyłkę.

A to dziwne. U mnie różnice w przypadku DV jasny ciemny a HDR są bardzo znaczące. Pierwsze co się rzuca w oczy to kolory/barwy w DV są ciepłe a przy HDR zimne co mi się bardziej podoba.
 

Dancap

New member
a właśnie ja dałem zapisz na wszystkie i mi pozmieniało wszystko u mnie na jaskrawym bez korekty było za duże ziarno

Jezeli cos zmieniłeś w isf I dałeś zapisz na wszystkie i potem zaczniesz ustawiać powiedzmy moje ustawienia to będziesz miał dwa ustawienia nakładające się na siebie względem ustawień fabrycznych. Czyli nie będzie się to pokrywać z tym co ja mam na ekranie.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
nie no ciepły czy zimny to tak, ale to łatwo można zmienić. Ja mam takie odczucie że na zimny jest większe ziarno


Jezeli cos zmieniłeś w isf I dałeś zapisz na wszystkie i potem zaczniesz ustawiać powiedzmy moje ustawienia to będziesz miał dwa ustawienia nakładające się na siebie względem ustawień fabrycznych. Czyli nie będzie się to pokrywać z tym co ja mam na ekranie.
o tym właśnie mówiłem wcześniej, pasowało by przed wprowadzeniem kolejnych, resetować te które są
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Isf dzien jak ustawialem na hdmi 1 i kliknalem zapisz to i tak przy youtube trzeba bylo robic ponownie, bo bylybustawienia inne.
Po prostu hdmi 1 to jedno zrodlo i pomimo zapisania zielonym przyciskiem ustawien to na youtube ustawic musialem ponownie parametry.
Ale to robilem w grudniu, moze kolejne aktualizacje cos zmienily.

Moze po niedzieli wyorobuje Wasze ustawienia obrazu. Ja mam z grudnia z avforums i od takiej pory nie sledze watku bo u mnie obraz jest ok.
 
Do góry