Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

rafallo777

New member
I powiem jedno. Bez ambilight nie da sie ogladac tv w nocy juz. Oczy tak bola... po prostu bez ambilight jest masakra.

Kumpel zobaczyl u mnie, zamowil jakies chinskie diody, ledy pod swoj tv ale to nie jest to. Przy netflix, czy grach nie ma takiego efektu jak przy ambilight. Zadne ledy nie zrobia tego co robi ambilight.

Po 2 miesiacach nie dam rady ogladac tv w nocy bez ambilight.

I co do android tv. Bylem sceptyczny do tego systemu. Mialem tizen z 2017 i chodzil jak burza. Zakladam, ze ten nowy tizen tez chodzi jak strzala, ale android tv... przekonalo mnie kodi. Robi taka robote, ze na wyciagniecie reki mam tam wszystko. Jakis poradnik z YouTube znalazlem i filmy czy seriale nawet te stare sa migiem na tv do odtworzenia.
Szukam tv,by miec darmowe eleven. Tylko nie ma zbytnio gdzie jak to zrobic.
Android tv jednak jest swietny. Ale polecam tylko przy dobrym procku czy ramie. Na tcl android nie chodzi plynnie. Za slabe procki tam maja
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy Ktoś z kolegów testował Netflix z innego źródła niż sam Telewizor i jego aplikacja.
Na podpiętym starym PS3 i zainstalowanej tam apce Netflixa obraz wymiata jest żyleta i nie chce się już wracać do Netflixa w smart tv.
Jakie są Wasze spostrzeżenia?
masz racje jest różnica na netflix, ale na hbo go jest jeszcze większa :) sprawdzałem na ps3 i kodi - tu i tu lepiej niż na aplikacjach w tv
 

rafallo777

New member
masz racje jest różnica na netflix, ale na hbo go jest jeszcze większa :) sprawdzałem na ps3 i kodi - tu i tu lepiej niż na aplikacjach w tv

Mówicie serio?
Netflix czy hbo go i tak bardzo dobrze wyglądają.
Ps3 przecież ma 1080p rozdzialke.
Wiec jakim cudem netflix lepiej wygląda, skoro ps3 nie obsługuje 4k?

Hbo nadaje max w 1080p i tutaj różnica może być, ale przy netflix?

@rafallo777 nie przesadzałbym. Właściwie zaprojektowane oświetlenie ambientowe pomieszczenia, robi czasem lepszą robotę niż ambilight tv.

No i dlatego planuje zakupić z 2 lampki i hue.
Zobaczymy jak to gra :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
"Hbo nadaje max w 1080p i tutaj różnica może być, ale przy netflix?"


Gdyby HBO faktycznie było nadawane w 1080p z porządnym bitrate...
Niestety jakość HBO jest średnia...delikatnie mówiąc. O dźwięku to już lepiej nie wspominać...
 

rafallo777

New member
Gdyby HBO faktycznie było nadawane w 1080p z porządnym bitrate...
Niestety jakość HBO jest średnia...delikatnie mówiąc. O dźwięku to już lepiej nie wspominać...

U mnie na Samsungu z 2017 amzon prime lepiej wyglądał od netflix 4k.
Na amzon obraz brzytwa, soczysty, nasycony. Netflix tez super ale amazon jednak chodził lepiej.
Albo netflix ma oszukane 4k hdr albo mniejszy bitrate od amazonu. Albo niedorobiona apka.

Teraz nie mam amazonu wiec nie mam jak sprawdzić na philipsie.

Co do hbo to trzeba czekac na hbo max
 

12jojko

Banned
Na Netflix masz limit bitrejtu bodajże 16 mb/s, kiedyś był większy, ale zmniejszyli, z tym, że oni wprowadzili swoją kompresję i nie zauważysz aż tak bardzo, że obraz ma przeciętny bitrejt. Na Apple 4K potrafi sięgnąć 40 mb/s (jak oglądałem Wolfwalkers to załadowało w okolicach 25 mb/s), 1080p chyba ma zawsze w okolicach 10 mb/s, Amazon też ma wyższy, ale nie wiem dokładnie jaki.
 
Ostatnia edycja:

PanZielony

New member
Podzieli się ktoś ustawieniami obrazu do philipsa 58'8505? Mam duże problemy w czarnych/ciemnych scenach, szara poświata wokoło. Da się coś z tym zrobić czy tylko zwrot?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Powiem tak - po ostatnich zmianach i myślę dość dobrych ustawieniach (mam pasującą mi kalibrację) dramatu nie ma, ale to nie jest to co być powinno. Oglądam teraz specjalnie piłkę nożną na Canal Plus i jest ok bo tam nie ma szarości i czarnych scen. Tyle tylko że 3600 (aktualna cena) nigdy bym nie dał za niego.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Beeercik

New member







Tak u mnie wygląda porównanie oryginalnego screena z gry vs obrazu z telewizora. Oczywiście jest trochę ciemniej niż na foto, ale widać ten problem z szarością i zlewaniem się obrazu.
Możecie porównać jak wygląda to u Was.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jak ktoś chce się pobawić to niech sprawdzi u siebie ustawienia kolegi Sakt1moko z avforums. Ja testuję i wygląda to naprawdę obiecująco.



Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Jakie macie dyski zewnetrzne 2,5 pod tv?
Segate da rade? Czy szukac czegos innego?

Ps.
Chodzi o pliki nawet 60gb jezeli chodzi o filmy by tv dal rade. 4k, bluray, nawet film wazacy 60 gb
 
Ostatnia edycja:
Do góry