Philips Fidelio B97

kowallosu

New member
Dokladnie, ibood zwraca kase i tyle w temacie tej gwarancji.

Q930 ma gorszy subwoofer i gra gorzej w muzyce niż philips. Powiedzialbym nawet ze Samsung ma kiepskiego suba, jest bardzo kaprysny, nie gra dobrze jezeli pomieszczenie jest wymagajace.
Ja osobiscie przetestowalbym soundbar od Polk.
 

sPiDeK

Member
Na pepperze widzialem ostatnio posty o reklamacji. Kazdemu zwrocili pieniadze. Jak chcesz zatrzymac soundbar, to wymien baterie we wlasnym zakresie.
No właśnie ja też kupiłem na promce w Ibood więc z tego co widzę zwrócą kasę....soundbar jest świetny, nie mam żadnego "ale" i na razie b.rzadko używałem odpinanych satelit także aż tak nie doskwiera a za tą kasę ciężko o coś podobnego...Masz może zdjęcie wtyku baterii ?

Gwarancja jest, ale nie udziala jej producent tylko odsyła do sprzedawcy...
W moim przypadku był to Ibood i nie podjął się wymiany akumulatora tylko zwrócił kasę.

W zamian wziąłem Samsung Q930c i jestem zadowolony, dźwięk porównywalny może nawet lepszy... Ale ekspertem nie jestem,
Apka i ogólnie konfiguracja bardziej przyjazna dla użytkownika,
Z wad mały kiepski wyświetlacz.
Q930c odpada ze względu na subwoofer, mam go zabudowanego od lewej i prawej strony dlatego b97 sprawdzały się idealnie i tylko taki sub wchodzi w grę
 
Ostatnia edycja:

sPiDeK

Member
Dobra już wszystko wiem. Zdjęcia dla potomnych. Bateria na ali około 65zł, ale można wymienić same ogniwa (2szt po ok 10zł). Także zostawiam je a po gwarancji zrobię operacje na jednym i drugim ;) Do tego czasu ten niedziałający będę podpinał na ładowarce od telefonu
 

Attachments

  • 18604284_1.jpg
    18604284_1.jpg
    200 KB · Wyś: 49
  • 18724156_1.jpg
    18724156_1.jpg
    105,4 KB · Wyś: 44

sPiDeK

Member
Pojawił się kolejny problem....albo soundbar albo tv któy dostał aktualizację (też Philips). Miał ktoś problem z losowym podgłaśnianiem soundbara po hdmi earc ? Oglądam czasem 5min, 10min, 3min i sam podgośni mi o 1-2 stopnie głośność. Dzieje się to tylko po hdmi, sam gra dobrze i nic się nie dzieje...
 

Tortex

New member
Jak dla mnie to jak na sprzęt za prawie 5k (pomijam promkę z ibood) to Fidelio to kompletny niewypał. Owszem jakość audio OK, ale kurde kto to widział by było tyle problemów i to w takiej liczbie. Jak się prześledzi komentarze na zagranicznych forach to co chwilę jedne i te same problemy - buczenie suba w ciszy (miałem od początku), problemy z baterią w odczepianych głośnikach (miałem) i czasami niemożność sparowania suba z listwą po czasie (nie miałem).

Ja w tym tygodniu odesłałem na gwarancję, choć wolałbym zwrot kasy. W moim przypadku najlepsze jest to, że w sumie głośniki miałem przyczepione zawsze do listwy, a jako że miałem urlop i czas to mając w pamięci te komentarze o ich awaryjności postanowiłem je odczepić i testować, żeby to wyszło póki gwarancja jest. I wiecie co? Wystarczył jeden raz by jeden głośnik padł i już na amen. To nie jest normalne. Zakładam, że te baterie będą po prostu padać jak muchy po jakimś czasie.

Co do tego tego "podobnego czasu" to zakładam, że większość tutaj ma belkę z tych promocji na ibood, więc mija rok od zakupu i widocznie taka jest ich żywotność, czy się używa tych baterii, czy też nie jak w moim przypadku.
 

GChmurka

Member
I dzisiaj ja dołączam do smutnych użytkowników którym padła bateria w satelicie.
Objawy standardowe (czerwona dioda, piszczenie podczas ładowania przez usb-c), sprzęt ma rok i miesiąc. Satelity nigdy nie używane na baterii, stoją na szafkach z podpięte na usb-c.

Jak to jest z gwarancją Ibood, odsyłam im belkę oni oddają kasę, nie ma możliwości naprawy?

Jeśli tak to chyba kupię sobie baterie i wymienię. Pytanie ja ludzi co już otwierali, to obudowa ma jaies zatrzaski na które trzeba uważać?
 

lipa201

New member
I dzisiaj ja dołączam do smutnych użytkowników którym padła bateria w satelicie.
Objawy standardowe (czerwona dioda, piszczenie podczas ładowania przez usb-c), sprzęt ma rok i miesiąc. Satelity nigdy nie używane na baterii, stoją na szafkach z podpięte na usb-c.

Jak to jest z gwarancją Ibood, odsyłam im belkę oni oddają kasę, nie ma możliwości naprawy?

Jeśli tak to chyba kupię sobie baterie i wymienię. Pytanie ja ludzi co już otwierali, to obudowa ma jaies zatrzaski na które trzeba uważać?
z tego co pamiętam do żadnych zatrzasków nie ma, ale przez uszczelki ciężko schodzą. Jeśli i tak używasz ich podłączonych do prądu to odłączenie samej baterii raczej wystarczy, u mnie po odłączeniu baterii i podłączeniu do belki działają ale nie wiem jak będzie z podłączonymi pod usb.
 

GChmurka

Member
Właśnie rozkręciłem, 0 problemów.
Jutro przetestuję czy będzie po usb działać bez akumulatora, ale wątpię i na mój nos nie będzie
Jak wpinasz głośnik do belki to kwadratowe złącze moim zdaniem bezpośrednio łączy głośniki satelity z belka + jeszcze ładuje baterie. Przy takim połączeniu satelita nie musi robić połączenia bezprzewodowego tylko na "sztywno" głośniki satelity graja z belki.

Sprawdzić jednak nie zaszkodzi.

Akumulator już kupiony na polskim alledrogo za 65zł (jakiś do zabawek rc).
Nie chce mi się czekać na Aliexpress, wolę mieć we wtorek w paczkomacie i najwyżej oddać za darmo (Smart).

Rozmiar ten sam, polaryzacja pinów ta sama, napięcie to samo, więc na 99% będzie działać (ten biały środkowy przewód to do balancera). Muszę gdzieś tylko upchać drugie zbędne złącze (tamyia) tego akumulatorka ale widzę że jest jeszcze trochę miejsca.
 

Attachments

  • Screenshot_20240831_013235_pl.allegro.png
    Screenshot_20240831_013235_pl.allegro.png
    414,8 KB · Wyś: 6

lipa201

New member
Właśnie rozkręciłem, 0 problemów.
Jutro przetestuję czy będzie po usb działać bez akumulatora, ale wątpię i na mój nos nie będzie
Jak wpinasz głośnik do belki to kwadratowe złącze moim zdaniem bezpośrednio łączy głośniki satelity z belka + jeszcze ładuje baterie. Przy takim połączeniu satelita nie musi robić połączenia bezprzewodowego tylko na "sztywno" głośniki satelity graja z belki.

Sprawdzić jednak nie zaszkodzi.

Akumulator już kupiony na polskim alledrogo za 65zł (jakiś do zabawek rc).
Nie chce mi się czekać na Aliexpress, wolę mieć we wtorek w paczkomacie i najwyżej oddać za darmo (Smart).

Rozmiar ten sam, polaryzacja pinów ta sama, napięcie to samo, więc na 99% będzie działać (ten biały środkowy przewód to do balancera). Muszę gdzieś tylko upchać drugie zbędne złącze (tamyia) tego akumulatorka ale widzę że jest jeszcze trochę miejsca.
Wpięty do belki z zepsutym akumulatorem tez nie działał, wiec kto wie.
 

GChmurka

Member
Bez baterii o dziwo działa na samym USB-C.
Tylko cały czas mruga na biało czerwono... Ale gra i nic nie piszczy z niego.

Z popsutą bateria grał po podpięciu do belki.
 
Do góry