Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

smyku

New member
Dzięki za sugestię. Poczekam co odpiszą w ogóle na reklamację. Na razie zasugerowałem rabat z racji "zbadania tematu". Dołączyłem zdjęcie. W zależności od ich reakcji przejdę na inne rozwiązanie (np. wymiana na inny).
 

pitrekssj2

New member
Czy spotkał się ktoś z z problemem rozmycia bluru grając na konsoli w trybie gry?
Domyślam się ze w trybie gry włączony jest jakiś styl ruchu w ustawieniach ale opcja ta jest zablokowana w tym trybie gry.
Na youtubie jest film pokazujący ten problem ale nie mogę jeszcze wstawiasz linków.
Tytuł filmiku na yt Philips Pus9206 Motion Problem Game Mode Part II
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dwa dni temu z ME. Tak, online. Zastanawiam się co robić bo ta szpara nie generuje światła od dołu co prawda, od biedy mogę to przecierać regularnie ściereczką antykurzową, ale nie wiem czy z czasem nie zrobi to jakiegoś problemu i czy ta wada nie wpłynie jakkolwiek na matrycę i jej trwałość. Ciężko powiedzieć. Nie lubię bawić się w odbijanki towaru i zmiany telewizorów. Zaproponowałem im w reklamacji rabat/upust. Zobaczymy co odpiszą. Zamówiłem go tydzien temu, ale byłem za granicą, może stanie w magazynie lub na pace mu zaszkodziło w jakimkolwiek stopniu. Hard to say.


Zakupiłem jakiś czas temu 65". Też ma szparę na dolnej krawędzi między matrycą, przednią dolną ścianką, a między ściankami bocznymi i górną matryca jest zamontowana na styk.


Lecz moim zdaniem, to nie znaczy, że do środka TV będzie się dostawał kurz.


Jak się przyjrzysz, to dola ścianka jest montowana do frontowych krawędzi ścianek bocznych, co oznacza - moim zdaniem, że to nie jest wadą, tylko świadomym rozwiązaniem producenta. Bo nie można wykluczyć, że matryca całym swoim ciężarek solidnie spoczywa na dolnej krawędzi TV i tam została uszczelniona.



Po aferze, z bodajże modele 6561, nie sądzę, by ktoś o tym nie pomyślał.



Podejdź do sklepu i sprawdź na innym egzemplarzu.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może i ja coś dodam od siebie...
W Sony xf 9005 matryca również nazwę to jakby pływała.. dociśnięta delikatnie palcem powoduje, że wgłębia się do środka...
Przecież tam jest uszczelka, która chroni przed kurzem.
Ale historia z przecinkami czyli małymi robaczkami pokazała nam historię dokładnie spasowanych i zabezpieczonych matryc.
Poprzedni mój model Samsung MU wersja curved obudowa klejona była idealnie spasowana, tutaj naprawdę ukłony w stronę Samsunga. Ale to wiadomo wersja bardziej premium, zwykłe modele plastikowe ramki tu i tam i co chwilę strzelające obudowy mówią same za siebie..
Niestety żyjemy w betonowych czasach, wszędzie kurz i robactwo wszelkiego rodzaju. Z tym nie wygramy.
Widać to po codziennym odkładaniu się kurzu i nie tylko.
Kiedyś były inne czasy, lepsze powietrze i nie było płaskich telewizorów.

Bądźmy dobrej nadziei, że ten model jest dobrze zabezpieczony. Na moje po nauczce z 8102 gdzie sprzedany został przez mnie na szczęście przed całą tą historią z kurzem moim zdaniem firma TP Vision powinna przed taką kolejną wpadkę się zabezpieczyć.

Pozdrawiam wszystkich 👍
 

smyku

New member
Zakupiłem jakiś czas temu 65". Też ma szparę na dolnej krawędzi między matrycą, przednią dolną ścianką, a między ściankami bocznymi i górną matryca jest zamontowana na styk.


Lecz moim zdaniem, to nie znaczy, że do środka TV będzie się dostawał kurz.


Jak się przyjrzysz, to dola ścianka jest montowana do frontowych krawędzi ścianek bocznych, co oznacza - moim zdaniem, że to nie jest wadą, tylko świadomym rozwiązaniem producenta. Bo nie można wykluczyć, że matryca całym swoim ciężarek solidnie spoczywa na dolnej krawędzi TV i tam została uszczelniona.



Po aferze, z bodajże modele 6561, nie sądzę, by ktoś o tym nie pomyślał.



Podejdź do sklepu i sprawdź na innym egzemplarzu.


Dzięki za ten post. Byłem w ME przed chwilą. Powiedzieli, że na bank jest to wada i tak nie powinna być. Te ramki na dole "ponoć" są klejone czymś i w takim razie jest to źle złożony egzemplarz najpewniej. Nie wiem nadal na ile w tym prawdy bo jedyna sztuka była zapakowana i nie mogłem zobaczyć. Podjadę jutro do Bonarki w Krakowie lub na Kapelanka do dawnego Tesco, aczkolwiek rozpocznę dla świętego spokoju procedurę zwrotu - być może na kanwie tej "szczeliny" otrzymam inny model, tym bardziej że matryca na dole jak się ją lekko przyciśnie to nie wydaje się jakoś mega stabilna, chodzi ciut do tyłu. Powinna imho być sztywna na dole.
 

Typu921

New member
Na Xbox series s rewelacja więc na ps5 raczej też źle nie będzie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka




Mam do Ciebie pytanie. Widniejesz na forum jako użytkownik z duża ilością odpowiedzi na róże wątki. Wydaje się, że kumasz o co chodzi z TV i rozumiem, że jesteś tutaj aby się udzielać i pomagać osobom mniej więcej takim jak ja? Które coś tam ogarniają, ale nie do końca?

Jeżeli mam rację to powiedz czy to jest jakiś problem odpowiedzieć na mój poprzedni post z pytaniem odnośnie xbox one s? Skoro posiadasz ten sam TV co ja, tą samą konsolę co ja to jaki jest problem napisać? Chyba że się pomyliłem co do oceny Twojej osoby?

Dla przypomnienia prosiłem o odpowiedź kogoś kto posiada taką konfigurację?
Dla rozwinięcia - jakie są parametry wyświetlania obrazu na konsoli xbox one s? U mnie jest albo 4k/60hz albo 1440p/120hz. Nie mam opcji ustawienia np 4k/120hz.


A i bez urazy bo nie mam zamiaru kręcić jakieś dramy i bawić się w jakieś odpisywanie.

DZIĘKI za pomoc.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za ten post. Byłem w ME przed chwilą. Powiedzieli, że na bank jest to wada i tak nie powinna być. Te ramki na dole "ponoć" są klejone czymś i w takim razie jest to źle złożony egzemplarz najpewniej. Nie wiem nadal na ile w tym prawdy bo jedyna sztuka była zapakowana i nie mogłem zobaczyć. Podjadę jutro do Bonarki w Krakowie lub na Kapelanka do dawnego Tesco, aczkolwiek rozpocznę dla świętego spokoju procedurę zwrotu - być może na kanwie tej "szczeliny" otrzymam inny model, tym bardziej że matryca na dole jak się ją lekko przyciśnie to nie wydaje się jakoś mega stabilna, chodzi ciut do tyłu. Powinna imho być sztywna na dole.

Daj znać, jak obejrzysz inne egzemplarze.

Co się tyczy sprzedawców w ME - mówiąc eufemistycznie - to ich obiektywizm pozostawia wiele do życzenia.

Z ciekawości zrobię parę fotek i napiszę do TPV zgłoszenie, by mieć podkładkę na przyszłość. Zobaczymy, co odpowiedzą. Mam tylko prośbę do userów z forum o podanie modeli, w których występował problem kurzu.

Dzięki.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Mam do Ciebie pytanie. Widniejesz na forum jako użytkownik z duża ilością odpowiedzi na róże wątki. Wydaje się, że kumasz o co chodzi z TV i rozumiem, że jesteś tutaj aby się udzielać i pomagać osobom mniej więcej takim jak ja? Które coś tam ogarniają, ale nie do końca?

Jeżeli mam rację to powiedz czy to jest jakiś problem odpowiedzieć na mój poprzedni post z pytaniem odnośnie xbox one s? Skoro posiadasz ten sam TV co ja, tą samą konsolę co ja to jaki jest problem napisać? Chyba że się pomyliłem co do oceny Twojej osoby?

Dla przypomnienia prosiłem o odpowiedź kogoś kto posiada taką konfigurację?
Dla rozwinięcia - jakie są parametry wyświetlania obrazu na konsoli xbox one s? U mnie jest albo 4k/60hz albo 1440p/120hz. Nie mam opcji ustawienia np 4k/120hz.


A i bez urazy bo nie mam zamiaru kręcić jakieś dramy i bawić się w jakieś odpisywanie.

DZIĘKI za pomoc.
Mówisz o tym?
ac8ad0523a477f15f00b10dc51d99838.jpg


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
I co była promocja na 65 cali i znów jest za 5.5 koła kurcze, mam 55 cali,ale moja mama chce go ode mnie,a ja żebym sobie wziął 65 kurcze,trzeba czekać znów na promocję, ktoś tam pisał o filmach z pendrive,a na co to,jak jest przesyłanie obrazu z telefonu tutaj i działa idealnie!
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mam ten telewizor w wersji 55 cali jak dotąd nie udało mi się przesłać coś za pomocą bluetooth nie wiem dlaczego po prostu telewizor niczego nie wykrywa nawet jeżeli tablet jest 10 cm od telewizora może dlatego że mam tablet Lenovo już nie najnowszy z androidem 5.1 spróbuję jeszcze zainstalować na tablet nowszy android
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ArturasArtur
Promocje mają to do siebie, że są i się kończą.
Nie znam promocji permanentnej.
Ale dla niebieskich masz teraz specjalną ofertę i to dodatkowo z pakietem gratisów o wartości 500 zł.
 

smyku

New member
Daj znać, jak obejrzysz inne egzemplarze.

Co się tyczy sprzedawców w ME - mówiąc eufemistycznie - to ich obiektywizm pozostawia wiele do życzenia.

Z ciekawości zrobię parę fotek i napiszę do TPV zgłoszenie, by mieć podkładkę na przyszłość. Zobaczymy, co odpowiedzą. Mam tylko prośbę do userów z forum o podanie modeli, w których występował problem kurzu.

Dzięki.

Napisałem mailo-reklamację z zasugerowaniem zwrotu i/lub wymiany na inny model. Odpisali, że nie ma problemu i odbiorą ten a wyślą mi drugi. Oby kolejny był OK i dolna ramka była spasowana właściwie. Na coś jeszcze zwrócić uwagę chłopaki przy oględzinach nowej sztuki? Jakieś typowe wady dla tego modelu prócz tej, którą ja zauważyłem?

Dzięki,
P.
 
Do góry