Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś rano chciałem obejrzeć coś na Apple TV podłączonym do HDMI 2 i wyskakuje Brak sygnału. Podłączyłem urządzenia do HDMI 1,3 i 4 i tam działa. Później podłączyłem tuner sat pod HDMI 2 i również pisze Brak sygnału. Wchodząc w Ustawienia ogólne-HDMI Ultra opcja HDMI 2 jest aktywna. Wyłączyłem telewizor z prądu na 15 minut i próbowałem podłączyć urządzenia pod HDMI 2,ale nadal to samo.

Ustawienia Fabryczne?
 

ferg80

Member
Jeśli chcesz uniknąć podobnych problemów podświetlenia sięgaj po Oled TV.




:D:D:D:D:D:D:D...i za rok ścieraj się z serwisem że wypalenia matrycy to twoja wina a za 2 lata jak ekran będzie czarny to kup nowy telewizor. Proszę kolegi KIKI....z całym szacunkiem....nie rozśmieszaj mnie. Miałem, a właściwie mam i już tylko w sypialni...i nikt mnie nigdy już na OLEDA nie namówi.TV na max 2 lata jeżeli oglądasz kanały informacyjne. Jak to można komuś polecać??? Sorki ale wywaliłem ponad 5 tysięcy na tv który mnie cieszył tylko pół roku a później się dowiedziałem w serwisie,że on nie do wszystkich kanałów telewizyjnych. TRAGEDIA!!!!!! Nigdy więcej. Tyle w temacie...Przepraszam ale jak jeszcze myślę o tym zakupie OLEDA to mnie trzęsie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Cieszę się, że potrafiłem Cię rozbawić.
W dzisiejszych czas to raczej komplement.
2. Telewizor każdy w Europie ma gwarancję 12 lata , a więc sporo dłużej niż pół roku.
3. Instrukcja zawiera informację jak trzeba korzystać z danego telewizora.
Dziś odebrałem Smarta po na prawie silnika i też dostałem dokładne wytyczne jak trzeba postępować.
Kto che korzysta , kto nie chce nie musi.
4.Nie mam zamiaru CIę namawiać na żaden telewizor.
Jeśli ktoś chce mieć najlepszą jakość może rozważać Oleda - bo ten spełnia takie potrzeby.
5. Mam Oleda , potrafię się z nim obchodzić, i cieszę się z najlepszej obecnie jakości na rynku. Polecam.
6. Informujemy dodatkowo jak korzystać z Oleda przy zakupie.

Wracając do tematu 9206 -w obecnej klasie cenowej - świetny model.
 

ferg80

Member
1. Cieszę się, że potrafiłem Cię rozbawić.
W dzisiejszych czas to raczej komplement.
2. Telewizor każdy w Europie ma gwarancję 12 lata , a więc sporo dłużej niż pół roku.
3. Instrukcja zawiera informację jak trzeba korzystać z danego telewizora.
Dziś odebrałem Smarta po na prawie silnika i też dostałem dokładne wytyczne jak trzeba postępować.
Kto che korzysta , kto nie chce nie musi.
4.Nie mam zamiaru CIę namawiać na żaden telewizor.
Jeśli ktoś chce mieć najlepszą jakość może rozważać Oleda - bo ten spełnia takie potrzeby.
5. Mam Oleda , potrafię się z nim obchodzić, i cieszę się z najlepszej obecnie jakości na rynku. Polecam.
6. Informujemy dodatkowo jak korzystać z Oleda przy zakupie.

Wracając do tematu 9206 -w obecnej klasie cenowej - świetny model.


No wiem wiem..tylko telewizor to telewizor włączam, oglądam co chce i ile chcę a nie z jakimiś wyłączeniami czy przerywaniem np. końcówki meczu czy filmu bo akurat jest komunikat o oczyszczaniu matrycy a tym właśnie serwis się podpiera w sądzie. No nie ważne. OLED ma fajny obraz ale to nie telewizor to urządzenie telewizoropodobne ...drogie i nietrwałe.





...a wracając do tematu POTWIERDZAM 9206 w tej klasie cenowej jest idealny.
 

Katar10

Member
Z ciekawości czytam opinie antyoledowców :) co prawda mam oleda 2,5 roku ogladam wszystko, nigdy nie wymusił czyszczenia i obraz cały czas cieszy oko .
Może są przypadki osób, którym się popsuł ale to się zdarza niezależnie od technologi,
Problem bardziej leży w zasobności portfela kogoś stać a kogoś nie na oleda:)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@ferg80
idealny to za dużo powiedziane :)
@Katar10
kolejny raz ta sama głupota o zasobności portfela... skoro ktoś kupuje leda za cenę oleda i robi to świadomie bo oleda po prostu nie chce tzn że na oleda go nie stać.. spoko rozumowanie...
 
Ostatnia edycja:

Katar10

Member
To bardziej tak : jak ktos kupuje leda w cenie Oleda
1. Albo naczytał się o wypaleniach i może używa tv jak monitora .
2. Albo uważa że led jest tak samo dobry jeżeli chodzi o obraz jak oled
3. Albo kupuje na 60 rat i obawia się, że zepsuje się zaraz po gwarancji.
Sam sie zastanawiam czy nastepny będzie DLED 9207 czy Oled 807 a może kupie Oled Samsunga to ciężka decyzja :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy wybiera co chce, każdy ma wolna wolę.
Oled gra lepiej, oled Samsunga będzie dużo droższy.
 

ferg80

Member
Z ciekawości czytam opinie antyoledowców :) co prawda mam oleda 2,5 roku ogladam wszystko, nigdy nie wymusił czyszczenia i obraz cały czas cieszy oko .
Może są przypadki osób, którym się popsuł ale to się zdarza niezależnie od technologi,
Problem bardziej leży w zasobności portfela kogoś stać a kogoś nie na oleda:)




Bzdura.Bzdura.Bzdura. Nie jestem antyoledowcem tylko zawiedzionym użytkownikiem OLEDA.I zmuszony do zakupu LEDA. Mam Oleda , 2 wymienione matryce i za 3 razem odmowa, adwokci, pisma, rzecznicy praw konsumenta, sąd itd. szkoda słów na to. Zapraszam do siebie to ci pokaże jak wygląda OLED po 6 miesiącach oglądania tv informacyjnej 4 godziny dziennie ( bo lubie i mam prawo do tego). Udostępnie ci też dokumentacje od PHILIPSA to się pośmiejesz jak się zmieniła polityka tej firmy ws. OLEDÓW i wymian mtryc. Serwis PHILIPS poinformował mnie nieoficjlnie (pracownik) że setki telewizorów są zgłaszane z wypaleniami na naprawę a to w skali świata o już problem i koszty dla firmy. Nie chce mi się z tobą dyskutować na ten temat bo nie oglądasz duzo i długo kanałów informacyjnych z nieszczęsnymi paskami informacyjnymi....i taki tv jest właśnie dla takich ludzi tylko szkoda,że ta informacja nie była zawarta w ulotce handlowej w sklepie.Wtedy bym tego badziewia nie kupił. I to nie jest kwestia portfela . To technologia.
 

ferg80

Member
To bardziej tak : jak ktos kupuje leda w cenie Oleda
1. Albo naczytał się o wypaleniach i może używa tv jak monitora .
2. Albo uważa że led jest tak samo dobry jeżeli chodzi o obraz jak oled
3. Albo kupuje na 60 rat i obawia się, że zepsuje się zaraz po gwarancji.
Sam sie zastanawiam czy nastepny będzie DLED 9207 czy Oled 807 a może kupie Oled Samsunga to ciężka decyzja :(




Nie skomentuję tego.Szczególnie 1 pkt. Bardzo płytkie.
 

ferg80

Member
Fergo80 przykro mi że , akurat masz takie problemy zamieść pismo od Philipsa ciekawy jestem co napisali .




I od razu ci mówię,że tv był użytkowany zgodnie z zaleceniami ale niestety są takie sytuacjie kiedy coś oglądasz i nie możesz akurat w tym momencie wyłączyć telewizora( z resztą powiedz to dziecku, żonie. mamie czy dziadkowi itp). I te kilka przełożonych oczyszczeń dla philipsa było niby podstawą odmowy. poprzednie 2 wymiany były uzasadnione ble ble ble. Po prostu zmienili politykę firmy jak mi powiedział serwisant Philipsa.Telewizor służy do oglądania tego co chcę, kiedy chcę i jak długo....a OLED to urządzenie telewizoropodobne o ładnym obrazie (do pewnego czasu) i pod warunkiem, że nie włączysz sobie kanału na 4 godziny dziennie z paskiem informacyjnym.Bo na początku to mi odpisywali w ten deseń ,że za długo kanały informacyjne oglądam z paskami.. Dopiero jak rzecznik przejął sprawę to przeskoczyli na oczyszczanie co 11,5 godziny zamiast co 10 godzin.Masakra. Co to za wynalazek8).Najlepszy w każdym piśmie od nich jest tekst: ZJAWISKO RETENCJI ( czyli patrz WYPALENIA) TO NIE WADA TO OGRANICZENIE TECHNOLOGICZNE.W każdym piśmie od nich. Jprd w co to za tekst???
 

Attachments

  • InkedInkedphilips tv_LI.jpg
    InkedInkedphilips tv_LI.jpg
    55,7 KB · Wyś: 215
  • str,2.jpg
    str,2.jpg
    52,3 KB · Wyś: 213

ferg80

Member
...a tak to wygląda w praktyce z czasów gdy z nimi walczyłem.Na żywo teraz jest jeszcze gorzej.


...i już kończę temat bo to wątek innego modelu...normalnego telewizora.
 

Attachments

  • 20210408_210225.jpg
    20210408_210225.jpg
    37,3 KB · Wyś: 226

Katar10

Member
Żeczywiscie Oled nie jest dla Ciebie:( , a kończąc temat jaki model Oleda masz bo nie napisałeś?
Dled na pewno bezpieczniejszy i wszechstronny :)
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
W jaki sposób można zmienić Kontrast podświetlenia w Dolby Vision? U mnie ta opcja jest na szaro i ustawiona na 50 i nie mogę jej zmienić by ustawić na więcej.
 
Do góry