Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

MickyMic

New member
Dużym minusem 9206 jest menu, zarówno układ (rozmieszczenie funkcji), nawigacja i obsługa z pilota. Wydaje się nielogiczne, trochę tak jakby zlepek kilku rozwiązań (a la Win 10) przygotowanych przez różne zespoły studentów i na dodatek bez porozumienia. Do intuincyjności jeszcze daleka droga.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
BTW HDD,

Jeszcze raz byłem w ME i testowałem odtwarzanie z USB tym razem na 65" i moim zdaniem wszystko działa jak powinno. Bitrate od 12 do ponad 15Mb/s zarówno 1080 264 jaki i 2160 265. Przewijanie szwankuje lub działa powoli, ale działa. Co prawda pliki powyżej 15GB czyta długo (choć dysk SSD) ale potem nie ma zacięć.
Trochę dałem ciała, bo nie spisałem wersji softu.

Poza USB trochę mnie zdziwiło, że niby taki topowy model, ale zarówno w trybie ISF, jak i w Callmanie na tylko 2 regulacje kolorów!!!
Obecnie korzystam w 8303 i ten ma 3 czyli barwa, nasycenie i intensywność, a 9206 tylko dwie pierwsze, nawet ustawiając paletę barw na szeroką.

Aż tak się nie znam na kalibracji, ale przy zastosowaniu zaawansowanej regulacji bieli (20 pkt) może nie jest to potrzebne?
 
Dzięki, zastanawiam się między tym Philipsem 55PUS9206 a sony 55X90JAEP. Wczoraj oglądałem je w sklepie i domyślny odtwarzacz video w Philipsie to jakaś masakra pod względem obsługi. Więc wolałem się dopytać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po to masz mxPlayer -odtwarzasz co chcesz.
Bardzo dużo osób ostatnio kupiło Philipsa i są zadowoleni.
Ja też tak bym wybrał.
 

Yeti16

New member
Kilka ładnych dni czytałem na tym forum różne wątki o Philipsach, Zaczynając od 75*5, przez 85*5, 85*6 i kończąc na 92*6. I chyba zdecyduję się na ten ostatni. W tych samych pieniądzach miałbym 70 w 8506 zamiast 65" w 9206, .. Ale wydaje mi się, że warto poświęcić te 12+ cm przekątnej dla chociażby 120Hz panelu, 4-stronnego ambi czy też jakości premium o której piszecie.

Wyłapałem kilka waszych problemów odnośnie tego TV i wiele z nich mnie nie dotyczy. Dźwięk z soundbara, HDD nie podłączam. Natomiast zauważyłem, że co do jakości obrazu nie ma wielkiego hejtu. Nawet antagoniści tej marki wypowiadają się, że obraz jest znośny/dobry - myślę, że to mogą być zaniżone opinie.

W każdym razie mam nadzieję, że się nie zawiodę, szczególnie, że do tej poty mam LG 49UJ635V w dość dużym salonie... I dla mnie to jest wystarczające, tzn jeżeli miałbym miejscy pokój dzienny na pewno bym go nie wymieniał.

Widzę, że ten model od jakiegoś czasu kosztuje 5 tysięcy, w większości sklepów przeceniony z 6k. Myślicie, że to już jego regularna cena, czy może tyle czasu jest w jakiejś promocji... Generalnie chciałem zapytać czy uważacie, że w okresie świątecznym jeszcze zjedzie w dół.

Moja mama ma nieudany model 58PUS7505 w 60Hz. Wiem, że są wśród was osoby mające/posiadające w przeszłości starsze modele Philipsa oraz ten 9206. Czy znacząco odczuwacie różnice z przejścia na 120Hz w obrębie sprzętu tego producenta?

Niewiele w tym wątku przeczytałem nt. działania Androida. W miarę to wygląda? Używam Xiaomi mibox 4k - jestem z niego zadowolony... Zastanawia mnie czy będzie sens używać zewnętrznej przystawki.

Proszę jeszcze o info jak wygląda kwestia aktualizacji. Byłem ostatnio w ME i facet powiedział, że w SONY sprawa wygląda tak, że każdy firmware należy pobrać ze strony producenta na pamięć zewnętrzną i instalować manualnie... Co wydało mi się dość dziwne w dzisiejszych czasach. Jak to wygląda w Philipsie?

Czy 4-stronne ambi daje cokolwiek jak TV stoi na nóżkach? Zastanawiam się czy konieczne będzie wieszanie na ścianie.

@Kiki czy cena sprzętu jest owiana tajemnicą? Bo w każdym temacie widzę "ceny na pm, dla niebieskich z pakietem" - co to za mistyczne pakiety? :) Anyway napisze na pm i proszę o odpowiedź ws. ceny oraz kalibracji.. Własnie... Optymalną kalibrację dostałeś od Philipsa, ew. jakiejś firmy zajmującej się tym, czy to jakieś twoje ustawienie?
 

mopson

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam z 2 grudnia, 233.022


Hej,
dziwna sprawa z tym softem. Mam tv z 24.11 i wersje 233.012 i zarowno na stronce philips jak i szukajac przez tv ta wersja widnieje jako najnowsza.
Co do odtwarzania z HDD testowalem wczoraj film w 4K, ok 20GB z bitratem powyzej 20Mbps z dysku 1TB USB 3.0. Wbudowany odtwarzacz od razu powiedzial ze nie wspiera takiego formatu ale zarowno VLC jak i Kodi odtworzyly film bez problemow - startowanie trwalo kilka sekund.
Dzwiek na poczatku rzeczywiscie brzmial jakby wydobuwal sie z kartonu, po kalibracji jest duzo lepiej:)
Co do jakosci obrazu wg mnie jest bardzo dobrze ale zaznaczam ze przesiadlem sie z 15 letniej plazmy i moze mam zaburzone standardy jakosci ;)
Z pewnoscia trzeba zmienic ustawienia fabryczne obrazu bo nie sa chyba najlepiej dobrane, z tym ze tu jeszcze nie wgryzlem sie we wszystkie opcje - moze ktos udostepni tu jednak nastawy kalibracyjne?:)
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak pisałem wcześniej z tym odtwarzaniem USB to jakaś dziwna sprawa, choć sam testowałem materiały 1080p i 2160p z bitratem max 16Mb/s i było ok. Czyżby przyoszczędzili na licencjach do kodeków?

Obecnie korzystam z 8303 i problem z Kodim, VLC, czy MXPlayerem jest jaki, że w porównaniu do wbudowanego odtwarzacza jest taki, że mają one znacząco słabszą jakość obrazu. Kilkakrotnie próbowałem dostroić na innych wspomnianych, ale efekt zawsze był gorszy niż na firmowym. Do tego np. u mnie na MX i Kodim przy fonii w DTS rozjeżdżała się synchronizacja między dźwiękiem, a obrazem.

Z kolei na testowanym 9206 materiały w ATV np. 1080 x 960 były prawidłowo odtwarzane jeśli chodzi o proporcje (format), co na 8303 i to po aktualizacji, która miała to poprawić, obraz był rozciągnięty w pionie.
 

ferg80

Member
Kilka ładnych dni czytałem na tym forum różne wątki o Philipsach, Zaczynając od 75*5, przez 85*5, 85*6 i kończąc na 92*6. I chyba zdecyduję się na ten ostatni. W tych samych pieniądzach miałbym 70 w 8506 zamiast 65" w 9206, .. Ale wydaje mi się, że warto poświęcić te 12+ cm przekątnej dla chociażby 120Hz panelu, 4-stronnego ambi czy też jakości premium o której piszecie.

Wyłapałem kilka waszych problemów odnośnie tego TV i wiele z nich mnie nie dotyczy. Dźwięk z soundbara, HDD nie podłączam. Natomiast zauważyłem, że co do jakości obrazu nie ma wielkiego hejtu. Nawet antagoniści tej marki wypowiadają się, że obraz jest znośny/dobry - myślę, że to mogą być zaniżone opinie.

W każdym razie mam nadzieję, że się nie zawiodę, szczególnie, że do tej poty mam LG 49UJ635V w dość dużym salonie... I dla mnie to jest wystarczające, tzn jeżeli miałbym miejscy pokój dzienny na pewno bym go nie wymieniał.

Widzę, że ten model od jakiegoś czasu kosztuje 5 tysięcy, w większości sklepów przeceniony z 6k. Myślicie, że to już jego regularna cena, czy może tyle czasu jest w jakiejś promocji... Generalnie chciałem zapytać czy uważacie, że w okresie świątecznym jeszcze zjedzie w dół.

Moja mama ma nieudany model 58PUS7505 w 60Hz. Wiem, że są wśród was osoby mające/posiadające w przeszłości starsze modele Philipsa oraz ten 9206. Czy znacząco odczuwacie różnice z przejścia na 120Hz w obrębie sprzętu tego producenta?

Niewiele w tym wątku przeczytałem nt. działania Androida. W miarę to wygląda? Używam Xiaomi mibox 4k - jestem z niego zadowolony... Zastanawia mnie czy będzie sens używać zewnętrznej przystawki.

Proszę jeszcze o info jak wygląda kwestia aktualizacji. Byłem ostatnio w ME i facet powiedział, że w SONY sprawa wygląda tak, że każdy firmware należy pobrać ze strony producenta na pamięć zewnętrzną i instalować manualnie... Co wydało mi się dość dziwne w dzisiejszych czasach. Jak to wygląda w Philipsie?

Czy 4-stronne ambi daje cokolwiek jak TV stoi na nóżkach? Zastanawiam się czy konieczne będzie wieszanie na ścianie.

@Kiki czy cena sprzętu jest owiana tajemnicą? Bo w każdym temacie widzę "ceny na pm, dla niebieskich z pakietem" - co to za mistyczne pakiety? :) Anyway napisze na pm i proszę o odpowiedź ws. ceny oraz kalibracji.. Własnie... Optymalną kalibrację dostałeś od Philipsa, ew. jakiejś firmy zajmującej się tym, czy to jakieś twoje ustawienie?


Powiem ci tak:

1. Dla mnie po przygodzie z OLEDEM to był jedyny akceptowalny telewizor.
2. 50-60Hz a100-120 Hz to dla mnie przepaść . Oglądam dużo sportu , szczególnie piłkę nożną i na ekranie 65 calowym w 50-60hz oglądanie smużącej piłki jak komety haleya było nieakceptowalne. Irytowało mnie to jak również takie żarzenie a nie świecenie kolorów. W tym Tv jest to satysfakcjonujące.
3. Android działa bez zarzutu. Jak dla mnie oczywiście. W poprzednim TV Oled 803 było podobnie więc nie zauważyłem różnicy.
4. Ambilight 4 stronny dla fanów tej technologi to bajka ale faktycznie powinien wisieć aby był efekt. Załączam foto aby pokazać,że na szafce tego nie zobaczysz.Poza tym tv dopiero robi wrażenie jak wisi a do tego więcej przestrzeni wokół niego,


5. Na temat dysków zewnętrznych podpinanych do tV nic nie powiem bo nie używam. Platformy streamingowe mi to rekompensują.


6. Softy przez te 2 miesiące weszły mi 4 ..automatycznie. Ostatni chyba z końca listopada,
 
Ostatnia edycja:
Do góry