Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

SergioVM

New member
Witam wszystkich. Zauważyłem słabo widoczny banding, widać trochę na dynamicznych scenach. Czy warto zgłaszać i próbować wymienić? Tylko że nie ma żadnej gwarancji że następny egzemplarz przyjedzie z czystą i idealną matrycą.
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moim zdaniem, nie warto. Nie wiadomo co Ci przyjdzie. U mnie banding nie występuje. Jestem bardzo zadowolony z telewizora. Jest widoczny minimalny clouding, ale tylko w nocy przy wyłączonym świetle i jak wyłącze Ambilight.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie , jak nie wiele to może sięgnij najpierw po kalibrację.
Jaki masz wybrany tryb podświetlenia matrycy ?
Masz zrobioną kalibrację ?
 

SergioVM

New member
Faktycznie , jak nie wiele to może sięgnij najpierw po kalibrację.
Jaki masz wybrany tryb podświetlenia matrycy ?
Masz zrobioną kalibrację ?
Dziękuję za odpowiedź. Nie robiłem kalibracji. Mam ustawienia własne standardowe. A co ta kalibracja zniweluje ostatecznie banding i zlikwiduje dziwne paski na ekranie:roll:?
 

ferg80

Member

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co kupili i napisali to chyba wszyscy są zadowoleni.
W nowej klasie cenowej - świetny model !

W sprawie kalibracji dla niebieskich napisz na PW.
 

kotmlot16

New member
Czy blooming jest mocno widoczny wokół napisów na ciemnym tle? Może ktoś z was wstawić film testowy z białym kwadratem na local dimmig?
 

SergioVM

New member
Na szarym tle ledwo widać linie lub paski w kształcie geometrycznych figur lub litery N albo V, które również można zobaczyć wyłącznie w jasnych dynamicznych scenach lub w ciemności na czarnym tle z boku. Co to jest banding, rozwarstwienie matrycy? Czy to można jakoś poprawić?
 

Attachments

  • IMG_20211229_103929.jpg
    IMG_20211229_103929.jpg
    224,6 KB · Wyś: 109

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie jest normalne. Jak zobaczyłem zdjęcie, które dodałeś, sprawdziłem u siebie. Wadliwa matryca? Oddaj telewizor jeśli możesz. Reklamacja Philipsa to męka. Mam doświadczenie z oledem i nie chodziło o matrycę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

ferg80

Member
szary ekran, czarny ekran, biały ekran, plamka, odcień, masowanie:smile:....chce wam się naprawde szukać dziury w całym??? Ja tam oglądam telewizję i wydaje mi się,że jest ok.Nawet bardzo ok. kupiłem tv do oglądania a nie wyszukiwania czegoś na czarnym lub białym ekranie.Przepraszam że tak drwię ale dla mnie jako szarego człowieka bez super wyrafinowanego oka to naprawdę śmiesznie wygląda i brzmi patrząc z boku. Obraz albo jest dobry albo nie. Podoba się albo nie.

....a testu jak nie było tak nie ma.
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
@ferg80 ja nie szukam dziury w całym. Dla mnie telewizor jest świetny. Czerń jest czarna, android działa szybko a ambilight to petarda. Nawet głośniki dają radę. Moim zdaniem ten Philips jest lepszy od Sony seri XR.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie moim zdaniem też jest lepszy i dlatego go zostawiłem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry