Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kiki te widoczne pasy od podswietlenia można skutecznie zniwelować kalibracja?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

SergioVM

New member
Te pasy chyba nie znikną za pomocą kalibracji. Interesuje bardziej, co z tą kontrolą jakości przy produkcji telewizorów Philips?
 
ten telewizor jest naprawdę dobry, tylko, rzeczywiście na jasnych scenach przy dynamicznym obrazie widać pionowe ciemne pasy:(..., chyba każdy z Was to ma prawda?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
U mnie ja je widzę czasami tylko, chociaż nikt inny nie zwrócił na to uwagi. Ja o tym wiem i chyba dlatego czasami je widzę. Ogólnie nie jest to jakiś duży problem na moim tv ale jak się wie o tym to denerwujące...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też nic nie widzę przy dynamicznym obrazie. Gram na PS 5 w takie gry jak fifa, tekken, wiedźmin 3. W tych grach na pewno było by coś widać. Żeby nie było tak różowo w tym odbiorniku nie istnieją kąty widzenia. Nadaje się do oglądania tylko na wprost.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ja tam nie widzę, na playstation też nie, za to mam pytanko? Szwankuje u mnie wyszukiwanie głosowe na pilocie, raz działa, a potem już nie, wie ktoś o co chodzi?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Bo jak nie jest przy dynamicznym obrazie.
To nie ma nic do rzeczy z dynamiką. Są czasami takie sceny w filmie na jasnym tle że jak się on tym wie i wie na co zwrócić uwagę to to minimalnie widać. Ale jak mówię ja wiem i czasami widzę inni w rodzinie nie wiedza i nie widzą.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

piotrgryf

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo jak nie jest przy dynamicznym obrazie.
To nie ma nic do rzeczy z dynamiką. Są czasami takie sceny w filmie na jasnym tle że jak się on tym wie i wie na co zwrócić uwagę to to minimalnie widać. Ale jak mówię ja wiem i czasami widzę inni w rodzinie nie wiedza i nie widzą.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Jakie sceny i jaki film? Inaczej udam się do okulisty[emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"czasami widzę inni w rodzinie nie wiedza i nie widzą."
No właśnie, może inni mają rację ???
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Na to trzeba po prostu zwrócić uwagę. Kilka osób też pisało o tym na forum a nawet są zdjęcia.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A może im to nie potrzebne.
Może wolą się cieszyć pozostałą 99% procentową wartością zadowolenia.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ehh te Twoje % hehe Info dla tych którym to przeszkadza - te pionowe pasy od podswietlenia można w znacznej mierze ograniczyć zmieniając ustawienia podświetlenia matrycy

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie o tym napisałem.
To jeden za 100 różnych aspektów oceny pracy telewizora.
Niektórym 99 aspektów nie przysłania jednego i nie mają o co kruszyć kopii.
Znam dużo osób którzy kupili ten telewizor, znają wpisy na forum - i potrafią być bardzo zadowoleni.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ależ ja od początku po zakupie pisałem właśnie ze tv jest bardzo dobry ale ma dwa problemy. Jeden to podświetlanie matrycy (pasy) a drugi to clouding (mały ale jest). Mimo tych wad, tv ma dużo innych zalet i dlatego został u mnie chociaż mogłem go oddać. Co nie zmienia faktu że skoro to jest chyba można o tym napisać a nie udawać że wszystko jest idealnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ależ ja od początku po zakupie pisałem właśnie ze tv jest bardzo dobry ale ma dwa problemy. Jeden to podświetlanie matrycy (pasy) a drugi to clouding (mały ale jest). Mimo tych wad, tv ma dużo innych zalet i dlatego został u mnie chociaż mogłem go oddać. Co nie zmienia faktu że skoro to jest chyba można o tym napisać a nie udawać że wszystko jest idealnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam kolegę. Brak FALD tutaj robi swoje. Kiedyś się tym bardzo przejmowałem, ale jakość obrazu zwłaszcza przy wieczornych seansach wynagradza brak wymienionego podświetlenia.
Przy dynamicznych scenach zwłaszcza na jasnym tle widać delikatny efekt cloudingu.
FALD w tym TV niszczył by konkurencję w przedziale cenowym i nie tylko
 

ferg80

Member
Ja tam nie widzę, na playstation też nie, za to mam pytanko? Szwankuje u mnie wyszukiwanie głosowe na pilocie, raz działa, a potem już nie, wie ktoś o co chodzi?




To dziwne. U mnie działa idealnie. I to ciekawe bo w moim oledzie 803 były pewne problemy ale tu to działa niezawodnie.Może zaktualizuj pilot i sparuj go ponownie.
 
Do góry