Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

conqest

Well-known member
Bez reklam
Przecież napisałem wcześniej że ustawienia nominalne z barwy ciepłej dla trybu isf. Mają to być ustawienia takie jak tv ma po wyjęciu z pudła. Jeżeli było coś zmieniane to trzeba je zresetować.
 
Przecież napisałem wcześniej że ustawienia nominalne z barwy ciepłej dla trybu isf. Mają to być ustawienia takie jak tv ma po wyjęciu z pudła. Jeżeli było coś zmieniane to trzeba je zresetować.
Masz na myśli to??
Obraz - isf dzień - zaawansowane - kolor (temperatura barwowa ustawiona na ciepły)
A podanych wartości szukamy w "dostosowanie punku bieli" - 2punktowe ??


Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
 

SergioVM

New member
Ogólnie okres świąteczny jest wuja..
Więc może nie tv oraz meble stoją prosto🤣🤣🤣
Tylko właściciel TV w delikatnym odchyleniu🤔🤣👍 spogląda na to wszystko.

Zdrowych spokojnych 🤣
Uhhhaaahhhaa. :D
Bardzo dowcipnie.
Dziękuję i życie też delikatnego odchylenia świątecznego.
Ale poważnie, czy mozei sprawdzić to odchylenie u siebie?!
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
A możesz przeliczyc z mojego 9206
Mam takie
127,108,68,0,0,0



Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.35 (100 nits)

118,121,79: 0,0,1

Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.35 (200 nits)

99,102,63: 0,0,1

Results for 2p mva settings calibrated D75 gamma 2.2

115,127,86: 0,0,0
 

Qmp3l

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanie. Czy wpisanie swoich wartości regulujących wyświetlanie obrazu ma znaczenie przy wyborze stylu obrazu ? W sensie czy jak wybiorę np isf dzień i pozmieniam wszystko to czy jak zrobię to ze stylem np osobisty i też tam pozmieniam to będzie to samo ?
 

Teriero

New member
65PUS9206/12.Smugi i nierównomierności LED tylko przy czarnym tle

Dzień dobry
Temat dotyczy smug i nierównomierności podświetlenia matrycy TV Philips 65PUS9206/12.

Po rozpakowaniu, zawieszeniu TV na ścianie (ramie uchylne), podłączeniu i konfiguracji stwierdziłem duże nierównomierności podświetlenia ekranu i widoczne są cienie i poświaty występujące przy czarnym kolorze tła.

Co ciekawe, te efekty występują tylko i wyłącznie przy czarnym tle (foto F1 i F2).
Oczywiście smugi są uwydatnione i powiększone ze względu na niedoskonałości aparatu telefonu, którym zrobione było foto.


F1.jpg

F2.jpg

Po zainstalowaniu programu do testowania i kalibracji ekrany testowe wszystkich kolorów mono (oprócz czarnego)wykazują bardzo dobrą (idealną) równomierność podświetlenia i nie są widoczne żadne poświaty, nawet przy tle w kolorze szarym (foto F3, F4, F5).


F3.jpg

F5.jpg

F4.jpg

Mając na uwadze inne TV LED w domu i wcześniej posiadane inne modele TV LED Philips serii PUS taka przypadłość tego świetnie wykonanego TV wydaje mi się trochę kuriozalne jak na jakość/cena.
Podkreślam, że przy innych kolorach, innych niż czarnych, planszach stacji, menu dekodera i tłach np. laptopa podłączonego do TV - ten problem jest niewidoczny a równomierność podświetlenia i odwzorowanie kolorów - wręcz zaskakuje dobrą jakością.

Czy inni użytkownicy tego modelu mają podobne poświaty na czarnym tle?

Czy jest to jakaś usterka, wada fabryczna?
Czy w związku z tym jest się czym martwić, reklamować ten TV, czy po prostu przyjąć,

że "ten typ tak ma"...?

Pozdrawiam, życząc jednocześnie Wesołych Świąt.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzień dobry
Temat dotyczy smug i nierównomierności podświetlenia matrycy TV Philips 65PUS9206/12.

Po rozpakowaniu, zawieszeniu TV na ścianie (ramie uchylne), podłączeniu i konfiguracji stwierdziłem duże nierównomierności podświetlenia ekranu i widoczne są cienie i poświaty występujące przy czarnym kolorze tła.

Co ciekawe, te efekty występują tylko i wyłącznie przy czarnym tle (foto F1 i F2).
Oczywiście smugi są uwydatnione i powiększone ze względu na niedoskonałości aparatu telefonu, którym zrobione było foto.


View attachment 20274

View attachment 20275

Po zainstalowaniu programu do testowania i kalibracji ekrany testowe wszystkich kolorów mono (oprócz czarnego)wykazują bardzo dobrą (idealną) równomierność podświetlenia i nie są widoczne żadne poświaty, nawet przy tle w kolorze szarym (foto F3, F4, F5).


View attachment 20276

View attachment 20278

View attachment 20277

Mając na uwadze inne TV LED w domu i wcześniej posiadane inne modele TV LED Philips serii PUS taka przypadłość tego świetnie wykonanego TV wydaje mi się trochę kuriozalne jak na jakość/cena.
Podkreślam, że przy innych kolorach, innych niż czarnych, planszach stacji, menu dekodera i tłach np. laptopa podłączonego do TV - ten problem jest niewidoczny a równomierność podświetlenia i odwzorowanie kolorów - wręcz zaskakuje dobrą jakością.

Czy inni użytkownicy tego modelu mają podobne poświaty na czarnym tle?

Czy jest to jakaś usterka, wada fabryczna?
Czy w związku z tym jest się czym martwić, reklamować ten TV, czy po prostu przyjąć,

że "ten typ tak ma"...?

Pozdrawiam, życząc jednocześnie Wesołych Świąt.:eek:k:

Spróbuj wymasować matryce...
Ruchami okrężnymi, delikatnie ściereczką z mikrofibry..
Ja miałem i nadal mam podobnie, ale zniknęło część plam po takiej czynności..
Są to naprężenia matrycy i takie masowanie często pomaga.
Jakby żona, dziewczyna czy też mama pytała się co robisz..
Wycieram kurze kochanie🤣

Zdrowych Panowie🕺
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ten typ tak ma... Długo mnie to męczyło zanim odpuściłem... Na szczęście jakość obrazu rekompensuje te niedoskonałości

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry