Philips DLED 85x6 z serii Performance.

przemko77

Well-known member
Bez reklam
conquet to do Ciebie mam pytanie jest sens pchać tę aktualizację na 9206 ,wiem że Ty masz oglądasz już trochę więc masz rozeznanie w temacie I jeszcze jedno wcześniej pisałeś że masz taką białą smugę widoczną szczególnie na niebieskim tle udało Ci się to zniwelować
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam tylko 43PUS8506, w tym roku planuję zakup 65PUS8808 na nowym procesorze który mam nadzieję nie będzie miał już problemów z odbiorem kanału Wydarzenia24. Z tego co mówił mi Marek od Kikiego, wiele osób do niego dzwoni co ich telewizory nie dostają aktualizacji oprogramowania tak jak mój. Ma się dowiedzieć co jest tego przyczyną.

Poczytaj sobie o tej aktualizacji 248: https://toengel.net/philipsblog/sup...d-tvs-mit-android-tv-11-tpm211ea-101-1-3-248/
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
conquet to do Ciebie mam pytanie jest sens pchać tę aktualizację na 9206 ,wiem że Ty masz oglądasz już trochę więc masz rozeznanie w temacie I jeszcze jedno wcześniej pisałeś że masz taką białą smugę widoczną szczególnie na niebieskim tle udało Ci się to zniwelować
Uważam że jest sens. Nie mam problemów z tym oprogramowaniem wręcz przeciwnie wydaje mi się że podświetlenie jest lepsze i pionowe pasy są praktycznie niezauważalne. Jeśli chodzi o białą smugę to nie mam pojęcia o czym mówisz... Napewno ja tak pisałem? Nie kojarzę takiej sytuacji.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
conquest dzięki ,jakbyś mógł rzucić okiem na wątek o 9206 na stronie 82 na dole są zdjęcia jest palma i zielona trawa na której idzie taki biały pas
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiki, przypominam się jeszcze raz, o kalibrację do 43PUS8506, pisałem dwa razy na PW, bo nie wiem czy poprawna kartkę mi wysłaliście jak u Was kupowałem, może się Wam pomyliły?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak ale po wklepaniu jej do telewizora obraz jest zabarwiony na zielono zwłaszcza twarze, może przez przypadek włożyliście od innego modelu kartkę ?
Także tych ustawień ISF Noc nie miałem wklepanych(gdzie jest ustawienia 20 stopni bieli wszędzie było na zero) , albo przez przypadek sam wykasowałem, lub zapomnieliście wklepać, trudno mi teraz odpowiedzieć.
Proszę podeślij mi na meila jeszcze raz do modelu 43PUS8506 i sprawdzę czy jest to samo czy inne ustawienia.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja chcę tylko by Kiki wysłał mi tak jak innym wysyła kalibrację do 43PUS8506, bo może przez przypadek włożona została inna, chcę porównać parametry bo obraz zalatuje mi na zielono.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze raz - kalibrację miałeś włożoną przy zakupie rok temu.
Napisałeś że wszystko extra.
Po roku masz wrażenie , że jednak coś się pozmieniało.
Nie trzymam wszystkich kalibracji elektronicznie - dlatego dostałeś na WYDRUKU ! żebyś nie zgubił.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dałem w telewizorze zainstaluj ponownie telewizor i wszystko usunęło. Po wklepaniu z kartki mam zielonkawe twarze, więc sam ująłem zielonego.
Do każdego egzemplarza robicie kalibrację oddzielnie? A nie do wszystkich wklepujecie parametry z kartki do danego modelu?
Jak tak, to wyślij mi jakąs od 43PUS8506 to sprawdze obraz.

Nie wiem czy te parametry z kartki w ogóle były przez Was wklepane lub może sam je wykasowałem jakoś, bo jak sprawdzałem ISF Noc to wszędzie w 20 stopniowym punkcie bieli było 0, niczym dałem zainstaluj ponownie telewizor.

Tak więc wyślij mi Proszę jakąś kalibracje do modelu 43PUS8506 tak jak wysyłasz do osób które nie kupiły u Ciebie telewizora.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już nie można edytować, w lutym zeszłego roku o to się pytałem, ale nie dostałem wówczas odpowiedzi więc przełączyłem na tryb obrazu standardowy. Więc albo zapomnieliście mi ich wklepać, lub ja je sam jakoś wykasowałem, a po wklepaniu tych z kartki twarze wpadają lekko na zielono.


Teraz 1 marca dałem zainstaluj ponownie telewizor i wklepałem te ustawienia z kartki i jest tak samo jak rok temu jak je wklepałem, zalatuje zielenią. Dlatego proszę o kalibrację taka jak Wysyłasz osobom co nie kupowały u Ciebie telewizora, bo może innna kartkę przez pomyłkę włożyliście mi do pudełka, bo kupowałem w gorącym okresie. Mam nadzieję że teraz dobrze opisałem o co mi się rozchodzi.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
To jest ta sama "kartka"... oczywiście to zaraz zostanie skasowane bo kiki kasuje wszystko co mu nie pasuje to jego teorii o "pakiecie"...
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale może się pomylili z tymi kartkami i włożyli mi inną przez pomyłkę?
Chciałbym by mi Kiki wysłał takie ustawienia jakie wysyła dla osób co nie kupiły u niego telewizora.
Na razie jadę na ustawieniu standardowy. Jak Kiki mi podeślę Ustawienia zobaczę czy są inne i podmienię. A jak mi nie wyśle to trudno będe sam kombinował.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W zeszłym roku po zakupie pisałeś że jest extra. Teraz piszesz że po roku nie jest extra. Nie wkładamy różnych kartek bo każda kalibracja jest drukowana oddzielnie. Jeśli znajdę Twoja to wyślę.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie musi być moja kartka, nie szukaj jej, wyślij mi takie ustawienia jak wysyłasz do osób co nie kupiły u Ciebie telewizora.
Na początku jechałem na ustawieniu standard, potem zacząłem sprawdzać czy te ustawienia z kartki są wklepane w ISF Noc i Dzień i zauważyłem że nie są więc zaczałem się Ciebie pytać czy trzeba je wklapać czy nie. Wtedy nie dostałem odpowiedzi więc je wklepałem i bylo widać na twarzach lekkie zabarwienie na zielono więc przełączyłem na standard ustawienie. Ciężko mi powiedzieć czy może zapomnieliście te ustawienia wklepać czy ja jakoś je sam usunąłem. Zainstaluj ponownie telewizor dałem dopiero teraz 1 marca pierwszy raz od zakupu telewizora.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupowałem u Ciebie 1.12.2021 Philips 43PUS8506
Powiedz mi jeszcze taka rzecz, na kartce pisze Gniazdo HDMI 1, a ja oglądam telewizję naziemną i satelitarną z wbudowanych w telewizor tunerów nie z zewnętrznych i może dlatego nie było widać tych wklepanych przez Was ustawień, bo Wy ustawialiście dla HDMI 1 ???
Ja nie jestem wszystko wiedzący i dlatego się dopytuję.
 
Do góry