Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
TO SĄ CHYBA JAKIEŚ ŻARTY.
Po wgraniu "251". W24 przycinają od pierwszej sekundą i tak co paręnaście sekund cały czas. Jest o Wiele gorzej niż na wcześniejszych aktualizacjach.

Czy da się powrócić do poprzedniej wersji ????????????????????????????????????????????????????
Nie jest tak żle teraz, jak dobrze obraz zaskoczy to Wydarzenia24 działają bardzo dobrze cały czas, dotychczas nie dało się w ogóle oglądać tego kanału. Natomiast problemem jest ze nie zawsze dobrze zaskoczy ten kanał i wówczas nie da sie go oglądać trzeba przełączyć na inny kanał i powrócić. Wysłałem do Philips logi obrazujące ten problem, miejmy nadzieję że wkrótce to wyeliminuja bo ciągnie się to już od czerwca zeszłego roku. Dobrze że nie kupiłem następnego 65" z tym procesorem, czekam na nowe 65PUS8808
 

kyniog

New member
"Nie jest tak żle teraz" mam TV jakieś 6 miesięcy i obraz jest najgorszy jaki był - MUX-8 tragedia. Teraz nawet kanały gdzie nigdy nie widziałem przycięcia potrafią pokazać "kwadraty". Z mojej strony napisze zgłoszenie serwisowe (wcześniej miałem Samsunga i takie cuda się nie działy), może Philips powinien dodawać zewnętrzny tuner za 60 zł jako gratis i będzie OK :)
 

kyniog

New member
Witam, dla tych którym najnowsza aktualizacja 251 pogorszyła jakość obrazu polecam sprawdzić (jestem w trakcie testowania) wyczyszczenie pamięci podręcznej dysku / dysków używanych przez Android. U mnie po tej operacji przycięcia (kwadraty) praktycznie nie występują (co było widać szczególnie na MUX-8).
"Aby wyczyścić pamięć podręczną telewizora, naciśnij „Dom” na pilocie i wybierz:

[Ustawienia] > [Ustawienia Androida]* > [Preferencje urządzenia] > [Pamięć masowa] > [Wewnętrzna pamięć współdzielona] > [Dane w pamięci podręcznej] > [OK]" + czyszczenie.
 

panaho

Member
Uff. Dobrze że odbieram telewizję z zewnętrznego źródła. Jak tu widzę takie kwiatki, ciągle jakiś problem z odbieraniem jakiegoś kanału to aż z ciekawości w weekend wyjmę chyba antena z szafy i podłączę do telewizora żeby to sprawdzić. Mam co prawda pus8517 ale pewnie problem ten sam.
Podłączyłem w końcu antenę do naziemnej. Bez jakiegoś przesadnego ustawiania antena skierowana na oddalony niecałe 15 km Raszyn. Przez pół godziny męczyłem, bez przełączania na inny kanał, Wydarzenia 24. Nie było nawet jednego przycięcia. HBBTV "wskakiwało" dość szybko. 1,2 max 3 sekundy.

Kod:
https://youtu.be/7GiLHV66WyY
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak dobrze Wydarzenia24 zaskoczą to działają bez problemu, jak źle to od razu przycina obraz i dźwięk, poskacz sobie pomiędzy TVP 1 a Wydarzenia24 aż zobaczysz o czym piszemy.

Na nowym oprogramowaniu 251 znalazłem nowy problem, napiszcie czy też macie to samo,
Na ok. połowie kanałów z satelity brakuje EPG, np. TVP 1, 2
Lista kanałów wyszukana według operatora NC+, wcześniej nigdy nie było tego problemu
Wtyczka wyciągnięta była z kontaktu, bez zmian
 

panaho

Member
Jak dobrze Wydarzenia24 zaskoczą to działają bez problemu, jak źle to od razu przycina obraz i dźwięk, poskacz sobie pomiędzy TVP 1 a Wydarzenia24 aż zobaczysz o czym piszemy.
Poskakałem po kanałach i to sporo.
Również z tego powodu że wcześniej nie miałem tego telewizora podłączonego do anteny naziemnej.
Przełączałem na różne kanały i wracałem do kanału Wiadomości24 aby wywołać tą usterkę. W sumie chyba ze trzy godziny.
Kiedyś pisałeś, że problem może pojawić się po dłuższym czasie oglądania więc na koniec przełączyłem na kanał Wiadomości24 i leciał przez pół godziny. Nawet to nagrałem.
I nic, żadnych przycięć.
Nie wiem może jakbym oglądał non stop przed 20 godzin to wtedy coś by się pojawiło.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak dobrze zaskoczy kanał Wydarzenia24 to działa bez zarzutu cały czas, jak źle to zaraz to widać.
Poskacz pomiędzy TVP1 a Wydarzenia24

Masz satelitę podłączoną do telewizora by sprawdzić EPG? To co wyżej pisałem.
 

panaho

Member
Odpiąłem już antenę naziemną i schowałem do szafy 🙂
Ale skoro tak, to jeśli będę miał chwilę czasu, w sobotę podłączę antenę z powrotem i sprawdzę to przełączając między jedynką a wydarzeniami.
Mam satelitę ale podłączoną do tunera sat.
Jak czas pozwoli to poprzepinam kable do tv, przeszukam HotBirda i sprawdzę to EPG.
No ale to nie wcześniej jak dopiero w sobotę. Pozdrawiam.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok
Może ktoś inny ma podpięty do telewizora satelitę 13E i sprawdziłby działanie EPG na Polskich kanałach na nowym oprogramowaniu z końcówką 251
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mogę już edytować, więc piszę nowy post, tak wygląda brak EPG na liście wyszukanej według NC+, wcześniej nigdy z EPG nie było problemów, coś w nowym 251 namieszali. Wtyczka oczywiście była z kontaktu wyciągana, ale bez rezultatu.
 

kyniog

New member
Witam odnośnie mojej porady, "dla tych którym najnowsza aktualizacja 251 pogorszyła jakość obrazu polecam sprawdzić (jestem w trakcie testowania) wyczyszczenie pamięci podręcznej dysku / dysków używanych przez Android" jestem po testach to nie działa. Pewnie zbieg okoliczności poprawił jakość sygnału MUX-8.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie jakość sygnału z naziemnej się nie pogorszyła na nowym oprogramowaniu, tylko brakuje na części kanałów z satelity EPG.
Być może obniżyli czułość głowicy na nowym oprogramowaniu by uporać się z odbiorem kanału Wydarzenia24, ale to tylko moje spekulacje. Ja nie mam problemu z sygnałem, bo mieszkam blisko 10,6 km od nadajnika dużej mocy który nadaje MUX 1-6 po 100 kW, MUX-8 - 8.1kW
Ty odbierałeś wcześniej pewnie na granicy odbioru, trochę być może obniżyli może czułość głowicy w telewizorze i zniknęły Ci kanały.

Kiki - nadal nie masz u siebie w sklepie sygnału z satelity, tylko masz sygnał DVB-T ? Nic się nie zmieniło?
 

panaho

Member
Raz jeszcze podłączyłem antenę do naziemnej i sprawdziłem problem z przycinaniem przełączając, jak zasugerowaliście, między jedynką a wydarzeniami.
Przełączałem tak między tymi dwoma kanałami około 10 minut. I tu faktycznie w pewnym momencie pojawiło się coś podobnego do tego co opisujecie.
Na załączonym filmie jest to około 52 sekundy. Są jeszcze w tym filmie dwa około 1 sekundowe przycięcia (~2:05 i 7:07).
Rozumiem że w wersji oprogramowania 251 zostało to już i tak w jakimś stopniu naprawione.


Następnie przepiąłem antenę sat z tunera na telewizor, przeszukałem według NC+ i wydaje mi się że z grubsza ten epg ładował się w miarę poprawnie. Żeby się niepotrzebnie nie produkować - poniżej film.


Pozdrawiam.
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Że tak się dopytam... Wy macie jakieś wyskakujące reklamy w prawym dolnym rogu? Serio pytam, bo nigdy nie miałem telewizji "z siatki". Cały czas lecę z kablówki.
 

panaho

Member
Znów już odpiąłem antenę od naziemnej więc tego nie sprawdzę teraz ale wydaje mi się że to pojawia się w naziemnej na niektórych kanałach przy włączonym HBBTV.
Na co dzień nie używam naziemnej ani tym bardziej HBBTV. Kablówkę mam od UPC ale tylko przy okazji internetu. Używam własnego tunera sat.
Jednak jak widać na na forum są osoby które tego używają. Może one będą miały więcej do powiedzenia.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@panaho - U Ciebie poprawnie jest wyświetlane EPG z satelity i widzę masz oprogramowanie 251, więc co u mnie jest ze na części brakuje? Wyłączę jeszcze na noc telewizor z kontaktu dzisiaj jak nie zapomnę.

Na oprogramowaniu z końcówką 251 nie zawsze poprawnie zaskoczy kanał Wydarzenia24 i wówczas od razu są przycięcia obrazu i głosu, tak jak u Ciebie od 52 sekundy, a jak poprawnie zaskoczy to działa cały czas poprawnie bez żadnych zakłuceń.

W prawym dolnym roku są wyświetlane reklamy i inne rzeczy z HbbTV, komu to przeszkadza może wyłączyć na danym kanale HbbTV a na inny pozostawić, w Philipsie jest możliwość wyłączenie selektywnego, u innych producentów telewizorów jest tylko możliwość włączenia lub wyłączenia obsługi HbbTV dla wszystkich kanałów, a w Philipsie jest możliwość selekcji i ten kanał co przegina z reklamami wyłączyć w nim obsługę HbbTV, a na innym pozostawić
 
Ostatnia edycja:

panaho

Member
Nie sprawdzałem jakoś dogłębnie tego HBB. Programy typu Historia 2 czy Kultura 2 są w tak niskiej jakości że aż oczy bolą. Jak mają jeszcze przez to pchać reklamy to niech sobie to HBB wsadza w d...
No ale jeden lubi śledzie...
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaki Ty masz model Philipsa?
Jak dam ustawienia fabryczne to wykasuje tylko listę kanałów, cała reszta pozostanie? To wyszukałbym na próbę od nowa sat i naziemna, a kopię będę miał na pendrive, i zobaczyłbym czy wówczas na wszystkich kanałach z sat pojawi się EPG

HbbTV jakość się podnosi tak jak na YouTube wraz z buforem, na początku jest gorsza jakość obrazu, ale po chwili się poprawia i jest ok.
 
Ostatnia edycja:
Do góry