Philips 9704 (40, 46, 52") - test, opinie wszystko o serii 9704

pr30@tlen.pl

New member
Kolego, więc kończę tą bezprzedmiotową dyskusję z Tobą (...)

Wiesz kolego, żyję już ponad pół wieku na tym świecie i niewiele jest mnie w stanie zdziwić, dlatego możesz sobie pisać co chcesz i jak chcesz, żyjemy w wolnym kraju. (...) . Natomiast mój ton, napewno to nie jest bon ton, bo forum to nie Wersal, ale wydaje mi się, że nie powinien powodować z Twojej strony uszczypliwości, które zauważam. Ale, po raz kolejny, bez urazy kolego. Pozdrawiam również i mam nadzieję, że masz coś naprawdę ciekawego na temat Philipa.

Cieszę się, kolego Kriswas, że zgadzamy się do tego, iż dalsza dyskusja pomiędzy nami na ten (dotyczący Philipsa 9704) jak i jakikolwiek inny temat - jest całkowicie bezprzedmiotowa.

XXXXXX

*********************************

Moja sugestia dla osób planujących zakup Philips'a 9704 jako "domowego centrum multimedialnego" - warto uwzględnić w budżecie zakupowym któryś z dostępnych na rynku sieciowych odtwarzaczy HD. Ja osobiście wybrałem "budżetowego" Asusa O!Play, który płynnie odtwarza filmy HD z napisami i bezproblemowo komunikuje się z media serwerami zgodnymi z DLNA. To, rzecz jasna, jedna z wielu opcji - wybór w tym zakresie jest dość spory i tu polecam zapoznanie się z wątkami w dziale: HDTV/Sprzęt.

pozdrawiam,
Paweł
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kriswas

Member
Bez reklam
Ja, jako przedstawiciel wymienionej przez Ciebie profesji, z II stopniem specjalizacji jestem w stanie przyjąć Cię na wstępne rozpoznanie, choć nie obiecuję szybkich efektów :(. Jestem do dyspozycji na PW, dla Ciebie gratis!
 
Ostatnia edycja:

arti69

New member
A czy wiecie o tym ze seria 9704 ma wadę - chodzi o jakieś nierównomierne podświetlenie matrycy - z tego co się dowiedziałem wadliwy może być każdy egzemplarz.Jest to informacja od dystrybutora Philipsa.Czy slyszeliscie cos w tym temacie?
 

pr30@tlen.pl

New member
A czy wiecie o tym ze seria 9704 ma wadę - chodzi o jakieś nierównomierne podświetlenie matrycy - z tego co się dowiedziałem wadliwy może być każdy egzemplarz.Jest to informacja od dystrybutora Philipsa.Czy slyszeliscie cos w tym temacie?

Hmm, support Philipsa nic na ten temat nie wie (dzwoniłem przed chwilą).

W moim przypadku wada raczej nie występuje - w żadnym LCD TV nie widziałem wcześniej tak idealnie równomiernego podświetlenia.

Masz kolego Arti jakieś dodatkowe informacje o wadliwej serii ?

pozdrawiam
Paweł
 

arti69

New member
Hmm, support Philipsa nic na ten temat nie wie (dzwoniłem przed chwilą).

W moim przypadku wada raczej nie występuje - w żadnym LCD TV nie widziałem wcześniej tak idealnie równomiernego podświetlenia.

Masz kolego Arti jakieś dodatkowe informacje o wadliwej serii ?
No tylko to co napisalem.Sprawa jest o tyle skomplikowana że nie wiedzą które egzemplarze serii 9704 mają wadę i dlaczego ona sie ujawnia w tylko niektórych egzemplarzach.Jeszcze to:
seria LED 9000 ma fabryczną wadę diód - Philips po prostu wstrzymał produkcję całej serii i dlatego nigdzie ich nie ma
teraz podobno jakieś testy przeprowadzają co sie dzieje.
W lutym na pewno nie będzie żadnych telewizorów w ofercie
To co jest na rynku to zapasy.
Nie wiem jakie serwis ma wytyczne co do informowania klientow.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
arti69
Niepisaną zasadą na licznych forach jest zasada, że podajemy źródła pochodzenia takich informacji. Wybacz, ale "dystrybutor Philipsa" to jest bardzo mało wiarygodne źródło. Jeżeli pozyskałbyś jakieś bliższe szczegóły np. w formie linków czy innych odnośników, to wiarygodność można by było przynajmniej zweryfikować. Sam chyba za bardzo nie wierzysz w te rewelacje, tak mi się wydaje. Tym bardziej, że nie zauważyłem, by użytkownicy Philipsów 9704 alarmowali w jakiejkolwiek formie o podobnych zjawiskach. Ja również się do tych zaliczam i nic nie zauważyłem z tego o czym piszesz.
A tak na marginesie, to przypomniał mi się przypadek LCD Toshiby i reakcja użytkowników na tym forum.
 

arti69

New member
arti69
Niepisaną zasadą na licznych forach jest zasada, że podajemy źródła pochodzenia takich informacji. Wybacz, ale "dystrybutor Philipsa" to jest bardzo mało wiarygodne źródło. Jeżeli pozyskałbyś jakieś bliższe szczegóły np. w formie linków czy innych odnośników, to wiarygodność można by było przynajmniej zweryfikować. Sam chyba za bardzo nie wierzysz w te rewelacje, tak mi się wydaje. Tym bardziej, że nie zauważyłem, by użytkownicy Philipsów 9704 alarmowali w jakiejkolwiek formie o podobnych zjawiskach. Ja również się do tych zaliczam i nic nie zauważyłem z tego o czym piszesz.
A tak na marginesie, to przypomniał mi się przypadek LCD Toshiby i reakcja użytkowników na tym forum.
To prawda - nie mam zadnych dowodow i nie chcialem tym postem zasiac zametu ani obnizyc komus obroty.Sam otrzymalem ta informacje przez gg od dystrybutora u ktorego zamierzalem kupic ten model.Skoro sam mi przekazal taka informacje to nie sadze zeby nie bylo w tym choc odrobiny prawdy gdyz nie kopalby sam dolkow pod soba- przez taka infomacje przeciez nie dokonam zakupu u niego.
Niestety nie mam linka do bezsprzecznych dowodow swiadczacych o prawdzie ten informacji dlatego w pierwszym poscie spytalem czy Wy cos o tym wiecie i slyszeliscie.
 

SDman

Banned
To prawda - nie mam zadnych dowodow i nie chcialem tym postem zasiac zametu ani obnizyc komus obroty.Sam otrzymalem ta informacje przez gg od dystrybutora u ktorego zamierzalem kupic ten model.Skoro sam mi przekazal taka informacje to nie sadze zeby nie bylo w tym choc odrobiny prawdy gdyz nie kopalby sam dolkow pod soba- przez taka infomacje przeciez nie dokonam zakupu u niego.
Niestety nie mam linka do bezsprzecznych dowodow swiadczacych o prawdzie ten informacji dlatego w pierwszym poscie spytalem czy Wy cos o tym wiecie i slyszeliscie.
To raczej masz informacje ! Podaj link do tego dystrybutora -sami sprawdzimy popytamy skąd te rewelacje ma.
 

hadetefał

New member
To prawda - nie mam zadnych dowodow i nie chcialem tym postem zasiac zametu ani obnizyc komus obroty.Sam otrzymalem ta informacje przez gg od dystrybutora u ktorego zamierzalem kupic ten model.Skoro sam mi przekazal taka informacje to nie sadze zeby nie bylo w tym choc odrobiny prawdy gdyz nie kopalby sam dolkow pod soba- przez taka infomacje przeciez nie dokonam zakupu u niego.
Niestety nie mam linka do bezsprzecznych dowodow swiadczacych o prawdzie ten informacji dlatego w pierwszym poscie spytalem czy Wy cos o tym wiecie i slyszeliscie.

A nie pomyślałeś, że ten który Ci to powiedział sam ma obecnie problem aby dostać ten sprzęt w dobrej cenie i cię do niego zniechęca ?

Mam bowiem spory trud uwierzyć aby dystrybutor firmy posiadający na stanie sprzęt za kilka tysięcy, mając klienta na ten sprzęt nie chciał mu go sprzedać (czy też mocno odradzał ) - nie obliguje go do tego producent, który modelu nie wycofuje ze stron i innych informacji - i dodatkowo potwierdza (wyżej info od Kiki), że nie wie w czym rzecz . Trudno uwierzyć aby martwił się on o klienta i opierając się na bliżej nieokreślonych informacjach odmawiał /zniechęcał do zakupu - nie znam takich dystrybutorów i sprzedawców. Gwarancje realizuje przecież i tak producent , który twierdzi że problemu nie ma.

Praktyki tupu "panie ten sprzęt ma wadę lub jest do niczego " bo w domyśle akurat go nie mamy w sklepie - ale za to ten... Warto zapytać u źródła czyli producenta - ten oczywiście także może nie mówić wszystkiego ale plotki są i tak najgorsze. Nie mówię tu koniecznie o philipsie a nawet o tv ale bardzo ogólnie.
 

arti69

New member
Informacje otrzymalem z firmy bayzone.pl .
Macie racje mogli mi ja podac zeby zaproponowac inny model ale tego nie uczynili.Moze sciemniaja a moze nie.Na razie nikt tego nie potwierdzil a kilka osob zaprzeczylo. Sam mam nadzije ze to wymysl.Poki co czekam jeszcze na opinie czy ktos cos na ten temat slyszal.
 

kazzmij

New member
Z datą 4 luty 2010r. pojawiło się na oficjalnych stronach Philipsa nowe oprogramowanie do naszych Philipsów 46PFL9704! Do pobrania...

Witam,

Niestety tv (46pfl9704) nie widzi automatycznie aktualizacji oprogramowania (obecnie mam zainstalowaną wersję opisaną jako Q5492-0.26.69.0). W tej chwili ściągam te 44 MB na PC i spróbuję update przez USB, w międzyczasie chciałbym jednak zadać dwa pytania odnośnie funkcji dostępnych w tv:

PIP - czy w ogóle jest w tym modelu (we wszystkich specyfikacjach jest wyszczególniony, ale jakoś nie mogę go znaleźć), a jeżeli jest to jak się go włącza.

Format obrazu przy odbiorze - w instrukcji obsługi są wyszczególnione następujące opcje:
Auto format
Duże powiększenie
Format 4:3
Format filmowy 16:9
Szeroki ekran
Nieskalowany

W rzeczywistości dostępne są opcje:
Auto format
Super zoom
Format 16:9
Szeroki ekran

Czyli brakuje opcji Format 4:3 i Nieskalowany.
Opcja Nieskalowany pojawia się przy odbiorze z tunera satelitarnego HD, natomiast opcji 4:3 jeszcze nie udało mi się zobaczyć.
Przy odbiorze z satelity ustawienie formatu na Nieskalowany daje dobre efekty, obraz jest stabilny przy odbiorze formatu 4:3, a jeżeli podawany jest 16:9 to albo się przełącza automatycznie albo wymuszam to na tunerze HD.
Gorzej jest przy bezpośrednim odbiorze z anteny naziemnej - jako że preferuję obraz bez zniekształceń lub obcięć, chciałbym wybrać opcję 4:3 (z bocznymi czarnymi pasami).
Niestety nie jest dostępna, a przy ustawieniu na Auto format obraz nie zawsze jest stabilny (np. na TVP Info potrafi co jakiś czas zmienić rozmiar - część kadru jest obcinana.

Jakieś podpowiedzi w powyższych kwestiach?


EDIT:
Oprogramowanie zaktualizowane - zgłasza się jako Q5492-0.26.70.0 z datą generacji 10/01/2010 23:52:25
Istotnych zmian na pierwszy rzut oka nie widać.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Przede wszystkim zalecałbym bardziej wnikliwe czytanie instrukcji TV ;), gdyż wszystkie Twoje wątpliwości wynikają z jej /wnikliwości/ braku.

1)
PIP - czy w ogóle jest w tym modelu (we wszystkich specyfikacjach jest wyszczególniony, ale jakoś nie mogę go znaleźć), a jeżeli jest to jak się go włącza.
odpowiedź w formie cytatu z aktualnej Karty produktu:
•Podgl[FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL][FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL]ą[/FONT][/FONT]d PiP (obraz w obrazie): Podzia[FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL][FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL]ł [/FONT][/FONT]ekranu telegazety
czyli PiP tyczy się tylko telegazety!

2)
Format obrazu przy odbiorze - w instrukcji obsługi są wyszczególnione następujące opcje:
Auto format
Duże powiększenie
Format 4:3
Format filmowy 16:9
Szeroki ekran
Nieskalowany

W rzeczywistości dostępne są opcje:
Auto format
Super zoom
Format 16:9
Szeroki ekran

Czyli brakuje opcji Format 4:3 i Nieskalowany.
Opcja Nieskalowany pojawia się przy odbiorze z tunera satelitarnego HD, natomiast opcji 4:3 jeszcze nie udało mi się zobaczyć.
Przy odbiorze z satelity ustawienie formatu na Nieskalowany daje dobre efekty, obraz jest stabilny przy odbiorze formatu 4:3, a jeżeli podawany jest 16:9 to albo się przełącza automatycznie albo wymuszam to na tunerze HD.
Gorzej jest przy bezpośrednim odbiorze z anteny naziemnej - jako że preferuję obraz bez zniekształceń lub obcięć, chciałbym wybrać opcję 4:3 (z bocznymi czarnymi pasami).
Niestety nie jest dostępna, a przy ustawieniu na Auto format obraz nie zawsze jest stabilny (np. na TVP Info potrafi co jakiś czas zmienić rozmiar - część kadru jest obcinana.

Jakieś podpowiedzi w powyższych kwestiach?
Odp. jak wyżej:
•Ustawienia formatu ekranu: Automatyczne wybieranie formatu, Format filmowy 16:9, Du[FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL][FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL]ż[/FONT][/FONT]e powi[FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL][FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL]ę[/FONT][/FONT]kszenie, Panoramiczny, nieskalowany (rozdzielczo[FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL][FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL]ść [/FONT][/FONT]1080p)
czyli nie widać formatu 4:3! Moja podpowiedź dla Ciebie: jeżeli wykorzystujesz tuner satelitarny HD, to sprawdź, czy nie posiada on opcji ustawienia obrazu Pillarbox, opcja ta powinna zadowolić Ciebie, jeżeli w ustawieniach w TV pozostawisz Automatyczny format. Ja osobiście mam w ustawieniach obrazu w TV: AUTOMATYCZNIE, a w tunerze sat. dla formatu 4:3 Po prostu skaluj lub Pan&Scan, a dla formatu 16:9 również Po prostu skaluj, i mam OK!
3)
Niestety tv (46pfl9704) nie widzi automatycznie aktualizacji oprogramowania (obecnie mam zainstalowaną wersję opisaną jako Q5492-0.26.69.0). W tej chwili ściągam te 44 MB na PC i spróbuję update przez USB
Odp. jak wyżej:
•Aktualizacje oprogramowania urz[FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL][FONT=Gill Sans Alt One WGL,Gill Sans Alt One WGL]ą[/FONT][/FONT]dzenia: Kreator aktualizacji oprogramowania, Aktualizowanie oprogramowania przez USB
czyli słusznie dokonujesz aktualizacji przez USB, a nie przez net.

Uwaga!
Wszystkie odpowiedzi pochodzą z aktualnej Karty produktu http://download.p4c.philips.com/files/4/46pfl9704h_12/46pfl9704h_12_pss_pol.pdf
 
Ostatnia edycja:

kazzmij

New member
Kriswas, dzięki za wyjaśnienia, rzeczywiście parametry odbiornika pokrywają się z tym, co jest zawarte w aktualnej karcie produktu.

Jakkolwiek, pisanie o posiadaniu funkcji PIP, gdy tv potrafi jedynie wyświetlić obok siebie okno programu i jego telegazetę, to chyba lekkie naciągnięcie. Na szczęście PIP nie jest tak specjalnie istotny w codziennym użytkowaniu.

Z tymi formatami ekranu jest troszkę gorzej, jak pisałem ze współpracą z odbiornikiem satelitarnym nie ma problemu, gorzej natomiast jest z anteną naziemną.
Wydaje mi się, że nie wymagam cudów - chcę jedynie, żeby odbiornik pobierając sygnał z anteny naziemnej wyświetlił stabilny obraz 4:3, bez deformacji i obcięć. Niestety, żadna z 2 opcji Auto formatu (nie mówiąc już o pozostałych trybach pracy) nie potrafi tego dostarczyć. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne aktualizacje firmware dołączą Format 4:3 do opcji skalowania ekranu.

Pozdrawiam
 

Pandemonium6

New member
Mega szok

Panowie nabyłem ten tv wczoraj. Czytanie tego forum pomogło mi w podjęciu decyzji. Dziękuję wszystkim bardzo za to, że ich wypowiedzi spowodowały, że ten tv wisi u mnie na ścianie. Powiem krótko: petarda. Spodziewałem się dobrego obrazu, ale to co zobaczyłem wgniotło mnie w kanapę. Czerń, dźwięk i Ambilight. Nie żałuję żadnej wydanej na ten tv złotówki. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Panowie nabyłem ten tv wczoraj. Czytanie tego forum pomogło mi w podjęciu decyzji. Dziękuję wszystkim bardzo za to, że ich wypowiedzi spowodowały, że ten tv wisi u mnie na ścianie. Powiem krótko: petarda. Spodziewałem się dobrego obrazu, ale to co zobaczyłem wgniotło mnie w kanapę. Czerń, dźwięk i Ambilight. Nie żałuję żadnej wydanej na ten tv złotówki. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy.

:-D:-D:-D, i witamy na pokładzie! Napisz jeszcze coś o źródle sygnału jakim karmisz naszego smoka.
 
Ostatnia edycja:
Do góry