Philips 9704 (40, 46, 52") - test, opinie wszystko o serii 9704

Jarkow1

New member
Witam
Jestem pierwszy raz na waszym forum w związku z oczywistym "zaposiadaniem" nowego 46pfl9704. Może wydać się to dziwne ale wynalazłem go na najniższej półce w RTV AGD (w bdb cenie). Ale do sprawy, jestem z niego zadowolony ale nie mogę sobie poradzić z 1 rzeczą, a mianowicie połączeniem WiFi. Mam internet z UPC z "wielofunkcyjnym" modemem (router) Thomsona 50Mbp. Poprzez kabel internet działa, natomiast nie umiem go podłączyć przez WiFi. Proszę o pomoc jakie mają być ustawienia ze strony UPC i Philipsa, bo łapie mój router naciskam OK i koniec nic się nie dzieje. Brak możliwość wpisania zaszyfrowanego kodu.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam
Jestem pierwszy raz na waszym forum w związku z oczywistym "zaposiadaniem" nowego 46pfl9704. Może wydać się to dziwne ale wynalazłem go na najniższej półce w RTV AGD (w bdb cenie). Ale do sprawy, jestem z niego zadowolony ale nie mogę sobie poradzić z 1 rzeczą, a mianowicie połączeniem WiFi. Mam internet z UPC z "wielofunkcyjnym" modemem (router) Thomsona 50Mbp. Poprzez kabel internet działa, natomiast nie umiem go podłączyć przez WiFi. Proszę o pomoc jakie mają być ustawienia ze strony UPC i Philipsa, bo łapie mój router naciskam OK i koniec nic się nie dzieje. Brak możliwość wpisania zaszyfrowanego kodu.

Witam,
Skorzystaj z instrukcji- rozdziały 4.3.3 - Instalacja sieci bezprzewodowej , 4.3.4 , 4.3.5 - Ustawienia sieci, 4.3.6 -Konfiguracja serwera multimedialnego , 4.3.2 - Co jest potrzebne.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Jarkow1

New member
Dzięki za podpowiedź
ale niestety chyba utknąłem na pkt 4.3.5, i tak jak mówiłem łapię SSID z mojego routera (konfiguracja>instalacja>sieć> instalacja sieci i naciskam ok) potem bezprzewodowe>skanowanie i odnajduje mój SSID (są też sasiadów) wciskam ponownie ok i nic nie przechodzi do następnej strony instalacji (pewnie tam powinno się wpisać hasło dostępu, ale ja do tego już nie dochodzę. Chyba, że trzeba czekać długo na przejście do drugiej strony.
Czekam dalej na podpowiedzi
 

Jarkow1

New member
Witam
Chyba to nie mac mam ustawiony "MAC Restrict Mode" - "disabled"
Zaczyna mnie to frustrować to już 2 tydzień zabawy, serwis prze telefon nic nie dał.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam
Chyba to nie mac mam ustawiony "MAC Restrict Mode" - "disabled"
Zaczyna mnie to frustrować to już 2 tydzień zabawy, serwis prze telefon nic nie dał.

Witam,
Też na początku miałem kłopoty z Wi-FI
Po kilku kolejnych modyfikacjach konfiguracji routera Netgear DGN 1000 udało mi się w końcu nawiązać
połączenie bezprzewodowe,które mam teraz bezproblemowe, chyba tylko jak firma Philips przeprowadza
konserwację swoich serwerów to połączenia nie ma. Z tego co się orientuję , to Twój telewizor ma
wbudowany kontroler sieci Wi-FI standard "g" .
Czy dochodzisz do 3 strony i na górze okna po lewej stronie pojawia się napis : Rejestracja
a na dole okna też po lewej stronie pojawia się równocześnie malutkie okienko z napisem wewnątrz:Zatrzymanie. ? Czy równocześnie na dole okna pośrodku "lata' 6 kul o różnych małych
wielkościach,na przemian w lewo i prawo? Jeżeli tak masz, to trzeba poczekać od 2 minut do 5 maximum. W tym czasie telewizor łączy się z Net TV.(SmartTV)
Metoda szyfrowania: ja zastosowałem WPA-PSK . Musisz mieć Adres MAC karty sieciowej(ale nie wyłączony),Adres IP,Maska sieci,Brama,DNS1,DNS2 ,status: sieć: szybkość: poziom sygnału,
Adres MAC modułu bezprzewodowego: , Metoda szyfrowania - to elementy ustawienia sieci bezprzewodowej , które będą zapisane w telewizorze(w połączeniu)
Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

Jarkow1

New member
Spróbuje jeszcze raz wieczorem jak wygonie wszystkie muchy sprzed telewizora :). Najdziwniejsze jest to, że mam podłączonego jeszcze laptopa i PS3 i wszystko bezprzewodowo hula.
 

Jarkow1

New member
Nic nie pomaga, dziwne jest to że na tv odnajduje mój SSID o czym wcześniej pisałem w Access controlu nie widzę mac-a od TV, inne urządzenia widać PS3, komórkę. Niestety nie dochodze do 3 etapu o którym piszesz accu. Chyba pójdzie do serwisu.
 

accu

New member
Bez reklam
Nic nie pomaga, dziwne jest to że na tv odnajduje mój SSID o czym wcześniej pisałem w Access controlu nie widzę mac-a od TV, inne urządzenia widać PS3, komórkę. Niestety nie dochodze do 3 etapu o którym piszesz accu. Chyba pójdzie do serwisu.

Witam ,
A czy rejestrowałeś wcześniej , podając swój adres e-mailowy?

Dochodząc do strony 3 , pokazuje się również czasem okno , gdzie na górze okna po jego lewej
stronie pojawia się napis o braku połączenia z serwerem Philipsa , oraz na dole okna ,po lewej
stronie pojawia się małe okienko z napisem :Spróbuj później. Nie należy się wtedy poddawać,
tylko wyjść z tego okna, i za chwilę jeszcze raz zejść na ikonę :przeglądaj Net TV i spróbować
ponownie i prawdopodobnie za drugim razem uzyska się połączenie bezprzewodowe .
Wydaje mnie się ,że masz coś źle skonfigurowane w routerze.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Jarkow1

New member
I jak to w życiu bywa, rzeczy które trudno ze sobą połączyć okazują się być przyczyną naszych kłopotów. Cieszę się, że problemy z połączeniem WiFi nie wystąpiły po stronie TV tylko dostawcy internetu, a konkretnie ustawienia w modemo- routerze, w którym to po odhaczeniu pozycji IP Flood Detecion, spowodował cud na monitorze mojego nowego 46PFL9704.
Pozdrowienia i dzięki za pomoc.
 

slupek

Member
Może przydać się komuś ta wiadomość.
Zamówiłem moduł CI+ w UPC i współpracuje on z moim 46PFL9704H bez żadnych problemów.
Kanały można oczywiście sortować i ukrywać.
 

screw_driver

New member
moduł z upc jest certyfikowany na tv philipsa....jako jedyny
Wyglada na to ,że philips jest super ale inne urządzenia są be,i kodeki sa be:)
Nic wiecej nie jest crtyfikowane dla philipsa wiec producent nie bierze odpowiedzialnosci za działanie i współprace z czymkolwiek.
 

Jarkow1

New member
Niestety w dniu dzisiejszym był monter z UPC i nie mógł zainstalować modułu CI. Ponoć tv nie może zweryfikować karty? Może coś nie tak z moim TV piszcie jak instalowaliście moduł CI. (wpisał język niemiecki), może jakieś ustawienia pilne :)
 

accu

New member
Bez reklam
Niestety w dniu dzisiejszym był monter z UPC i nie mógł zainstalować modułu CI. Ponoć tv nie może zweryfikować karty? Może coś nie tak z moim TV piszcie jak instalowaliście moduł CI. (wpisał język niemiecki), może jakieś ustawienia pilne :)

Witam uprzejmie,

Nie wiem po co wpisał język niemiecki . Poprawisz na: język polski , a kraj gdzie telewizor jest zainstalowany wybierzesz opcję :Niemcy.Przy wyłączonym telewizorze z zasilania włóż moduł CI z kartą dostępu .Włącz telewizor. Zaczekaj aż telewizor z modułem nawiąże "romans".
Po prostu zainstaluj telewizor na nowo .Wybierz:konfiguracja>ustawienia telewizora>zainstaluj ponownie telewizor. Dalej
Wybierz:konfiguracja>ustawienia kanału . Zobacz czy w pierwszej kolumnie , w czwartym rzędzie pojawił się napis:Common interface.(wspólny interfejs) Dalej

Wybierz:konfiguracja>ustawienia kanału >języki wybierz opcję : polski. Dalej
Wybierz :konfiguracja>ustawienia kanału >instalacja kanałów>antena/kabel DVB wybierz opcję:kabel DVB-C .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Jarkow1

New member
Niestety instalator zabrał mi zabawki i nic nie mogę sprawdzić. Po telefonie do BOK mam obiecane, że ponownie przyjdzie gość ale we wtorek i mogę przez 10 dni testować (szkoda że instalator na to nie wpadł).
 

accu

New member
Bez reklam
Niestety instalator zabrał mi zabawki i nic nie mogę sprawdzić. Po telefonie do BOK mam obiecane, że ponownie przyjdzie gość ale we wtorek i mogę przez 10 dni testować (szkoda że instalator na to nie wpadł).

Witam uprzejmie,

Myślę , że teraz już dasz radę .
Ale swoją drogą , żeby fachowiec nie umiał zainstalować modułu prawidłowo i stwierdzić czy będzie działać czy nie to dla mnie trochę dziwne . Co prawda Twojego modelu telewizora
nie ma na liście UPC , które współpracują z ich modułami , ale według mnie powinien jednak działać .
Daj znać jak sprawa się zakończy . Powodzenia.;)

BTW , sprawdź jeszcze , czy masz wgrany ostatni soft , który był wydany do Twojego telewizora ,
jak nie to , to go pobierz na komputer , rozpakuj i skopiuj na pendrive . Następnie włóż pendrive
do gniazda USB w telewizorze i zaktualizuj oprogramowanie telewizora .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Jarkow1

New member
Znalazłem na holenderskim forum UPC informacje, że model mniejszy 40pfl9704 działa prawidłowo i "facet" jest zadowolony (miał małe problemy z radiem) - chyba że tam UPC ma inne moduły.
 
Do góry