Philips 9704 (40, 46, 52") - test, opinie wszystko o serii 9704

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gratuluję bo telewizor rewelacja.
Tylko nie mów za głośno bo zwolennicy plazm powiedzą że nie ma takiej możliwości żeby grał lepiej niż plazma za 3000 zł .
 

Pandemonium6

New member
Podłączyłem do niego LG bd 370 i jestem bardzo zadowolony z obrazu. Mam cyfrę i wczoraj zamówiłem opticum 9600. Mam nadzieję że da radę. Na te wynalazki w stylu DM 8000 już nie było
 

kriswas

Member
Bez reklam
Widzę, że wątek ten troszkę przygasł, a więc chciałbym zaproponować wszystkim posiadaczom Philipa 9704 i nie tylko, podzielenie się z innymi swoimi uwagami i spostrzeżeniami odnośnie działania DLNA i wszystkim co tego tyczy. Nie wiem tylko, czy nie warto stworzyć osobnego tematu wzorem użytkowników ekranów SONY, o którym informował @slupek i przede wszystkim @cosmo1 (Philips 8404) - temat ciekawy i poszerzający możliwości przede wszystkim samego telewizora. Co wy na to?
Może kiki wsparłbyś pomysł u admina? Bo zaczyna być ciekawie: TU i TAM no a przede wszystkim TU!
 
Ostatnia edycja:

szybki23

New member
Nowy soft

Witam, od lutego jestem szczęśliwym posiadaczem philipsa 9704. Jak dla mnie rewelacja. Długo zastanawiałem się nad wyborem, a ten okazał się trafiony. Wykonanie świetne - ramka aluminiowa, aluminiowy pilot (to nie jest samsung, które razi tandetną chińszczyzną), dodatkowe głośniki basowe w tyłu TV, NET-TV również przez Wi-FI (można przeglądać dowolne strony), pełny LED a nie jakaś krawędziówka, świetna czerń, ambilight z góry i boków. HD to miodzio, a z kabla obraz przyzwoity w porównaniu z innymi TV, które porównywałem.
Ogólnie bez kompromisów ma praktycznie wszystko co potrzeba a nawet dużo wiecej.
Wadą jest niezbyt szybkie działanie NET-TV (ale jak odtworzymy już np. film na Youtube to śmiga bez zacinek na pełnym ekranie nawet przez wi-fi od sąsiada jak ma niezabezpieczone).
Mam pytanko, czy ktoś rozwija jakiś alternatywny soft? Jak napisałem działa przeglądarka, ale np. nie odpalicie filmu z megavideo bo brakuje pluginów. Fajny by był np. soft z mozallią.

Polecam soft z 01-04-2010, wersja: 000.026.072.000 na oficjalnej stronie Philipsa.
 
Ostatnia edycja:

voj

New member
a jak porownamy sharp xs01 52" to philipsa 9704 52" ?

stoje wlasnie przed wyborem pomiedzy jednym a drugim...

czym objawia sie "efekt halo" ktory Kiki wymienil w wadach philipsa?
 

Czarny1212

New member
Jakaś nowsza wersja serii 9000 ?

Kochani pytam was bo kiepsko radzę sobie z info w necie. Czy pojawi się jakis następca TV 9704 ? Hi hi jasne, że sie pojawi ale pytam czy w jakimś czasie o którym możemy powiedzieć, że już już w zasiegu słuchu ? No i jeszcze jedno. Co myślicie o wersji 3D lub 3D redy. Czy to warte dopłaty za namistkę wersji przestrzennej ? Wiem, wiem, że to jak kiedyś STEREO. Wszyscy mysleli, że to jakoś nowinka bez której można się przecież obejść .... aż do momentu kiedy ktoś to sobie posłuchał. No i szybko nastała era stereo. czy teraz warto czekać na 3D czy kupować 9704 na przecenach ( oczywiście potrzebna lornetka aby takie dostrzec ... ) Proszę o radę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips nowy model 9705 - wrzesień .

===================================
voj -
Efekt hallo:
Z lewej Samsung B 8000 ( ma nierównomierne podświetlenie matrycy )
z prawej Philips 97404 - zdjęcia celowo lekko prześwietlone aby pokazać na czym to polega.
011_P1230459.JPG


001_P1230444.JPG
 

SDman

Banned
Kochani pytam was bo kiepsko radzę sobie z info w necie. Czy pojawi się jakis następca TV 9704 ? Hi hi jasne, że sie pojawi ale pytam czy w jakimś czasie o którym możemy powiedzieć, że już już w zasiegu słuchu ? No i jeszcze jedno. Co myślicie o wersji 3D lub 3D redy. Czy to warte dopłaty za namistkę wersji przestrzennej ? Wiem, wiem, że to jak kiedyś STEREO. Wszyscy mysleli, że to jakoś nowinka bez której można się przecież obejść .... aż do momentu kiedy ktoś to sobie posłuchał. No i szybko nastała era stereo. czy teraz warto czekać na 3D czy kupować 9704 na przecenach ( oczywiście potrzebna lornetka aby takie dostrzec ... ) Proszę o radę.
Witam,
no raczej nie mono do stereo bym porównywał, a stereo do kina domowego i tutaj Cię zaskoczę jak jest dobry tor audio to daje większą radość
od kina ! Pewnie tak samo będzie w przypadku TV 2D do 3D . Swoją drogą niech najpierw u każdego na dobre i za małą kasę zagość HD z dobrym własnym dźwiękiem i jak najlepszymi multimediami (taki jest Philips) to i przyjdzie czas na 3D.
Stwierdzenie, że TV kupuje się na lata to MIT ktoś kto lubi technologię i ma udane zasoby finansowe po 3-4 latkach wymiana.
I konkluzja na koniec "Lepiej mieć dobry TV 2D niż raczkujący z wieloma niewiadomymi TV 3D -poczekać, obadać, upewnić się i znów sprawić sobie frajdę!"
Pozdrawiam.
 

voj

New member
Philips nowy model 9705 - wrzesień .

===================================
voj -
Efekt hallo:
Z lewej Samsung B 8000 ( ma nierównomierne podświetlenie matrycy )
z prawej Philips 97404 - zdjęcia celowo lekko prześwietlone aby pokazać na czym to polega.
011_P1230459.JPG


001_P1230444.JPG


W sharp xs 01 tego nie uswiadcze co w philipsie?
 

DawiD1886

New member
Pytanie, pośba o pomoc :)

Cześć. Mam takie pytanie. Od niedawna jestem na tym forum i tak czytam i czytam.... Mam zamiar kupić sobie TV LCD lub LED 40 może 42 cali w grę wchodzi tylko 200Hz. Na razie użytkuje w SD ale z czasem kupie jakąś platformę. Na początku wybór padł na Sony KDL-40Z5500, później wszedł do sprzedaży Philips 40PFL9704H-wiec już się nastawiłem na zakup tego TV. Ale ostatnio w sklepach pojawił się Sony KDL-40NX800 i teraz po prostu sam już nie wiem.

Mam takie pytanie jak myślicie jak wypada porównanie: Sony KDL-40NX800 kontra Philips 40PFL9704H??


Jakie są plusy i minusy? Jakie różnice? Który z tych TV byście wybrali?

aa może zaproponujecie jakiś inny porządny TV chodzi mi o piękny odbiór obrazu?


Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc

Pozdrawiam DawiD :wink:
 
Ostatnia edycja:

Czarny1212

New member
Witaj DawiD,
coś mi się wydaje, że temat jest niegodny rozijania w tym miejscu. Phil 9704 to już stary wątek a Sony HX800 to nowinka. Pewnie Nasi eksperci nie komentują takich porównań. Może poszukaj w wątkach Sonego. A tak moim skromnym zdaniem bez miłości ani niechęci do żadnego z nich - wydaje mi się, że oba są jakby z innej półki. Oczywiście z korzyścią dla Philipsa. System podświetlenia LED jest zupełnie inny w tych cackach. No chyba, że Soniarze wymyślili coś kosmicznego :)
 

kriswas

Member
Bez reklam
Wspominam wypowiedzi niektórych oczekujących na obniżkę cen 9704, szczególnie modelu 46". Z tego co widać to się doczekali :D Sami zobaczcie TUTAJ , nie wiem czy warto czekać na 3D 9705 do września? No i raty 30 x 0%.
 

isamu

New member
Witam, jestem przed wyborem do salonu TV, pora zastąpić wysłużonego Samsung LE 32N71B.
Chciałem zakupić tv 52" lub więcej i mam dylemat czy Philips 52PFL9704H czy może szarpnąć się na Philips 56PFL9954H zależało mi na dużym TV, ale zastanawiam się jak z skalowaniem obrazu mam zamiar podłączyć Aster kablówkę, ps3, pc, dvd. W innym wątku poruszałem sprawę amplitunera i do niego by był Onkyo 807/808 + Klipsch RF-82. Wybór padł na philipsa ze względu na jakość wykonania oraz Ambilight Spectra 3. Philips 52" cena kolo 10k cinema 12K ( cinema w niemczech około 8k :D) tylko czy opłaca się sprowadzać? Czy może jak kupie all w Polsce będę dostanę jakiś rabat :D Jakie są wasze sugestie? TV oraz resztę sprzętu kupie na minimum 5-7lat bo żona mi nie pozwoli wcześniej zmienić :(

Pozdrawiam
 

evolv

Member
Witam, jestem przed wyborem do salonu TV, pora zastąpić wysłużonego Samsung LE 32N71B.
Chciałem zakupić tv 52" lub więcej i mam dylemat czy Philips 52PFL9704H czy może szarpnąć się na Philips 56PFL9954H zależało mi na dużym TV, ale zastanawiam się jak z skalowaniem obrazu mam zamiar podłączyć Aster kablówkę, ps3, pc, dvd. W innym wątku poruszałem sprawę amplitunera i do niego by był Onkyo 807/808 + Klipsch RF-82. Wybór padł na philipsa ze względu na jakość wykonania oraz Ambilight Spectra 3. Philips 52" cena kolo 10k cinema 12K ( cinema w niemczech około 8k :D) tylko czy opłaca się sprowadzać? Czy może jak kupie all w Polsce będę dostanę jakiś rabat :D Jakie są wasze sugestie? TV oraz resztę sprzętu kupie na minimum 5-7lat bo żona mi nie pozwoli wcześniej zmienić :(

Pozdrawiam

Co do Cinemy to w Galerii Krakowskiej do jutra do godz. 21:00 w Saturnie jest za niecałe 10k. Co do wyboru to zależy czy oglądasz dużo filmów w 21:9. Jeżeli nie to zdecydowanie lepiej brać 9704.
 
Do góry