Philips 9704 (40, 46, 52") - test, opinie wszystko o serii 9704

kriswas

Member
Bez reklam
@olakoma:
ps. Kuro nie wchodzi w grę: moje dziecko często ogląda Królową Śniegu nie mam zamiaru co chwilę sprawdzać czy od poboru prądu mi się kontakt w ścianie nie pali:grin:

Ale żeś teraz pojechał po bandzie! Proponuję, abyś poszperał trochę w forum, a znajdziesz gdzieś, najprawdopodobniej w temacie porównania dwóch plazm Panasonica z panelem NeoPDP, jak przedstawia się całkowity pobór prądu w tych nowych plazmach i jak to się ma do przytoczonego przez Ciebie mitu. Konkluzja jest mniej więcej taka, że koszt rocznego zużycia prądu tych plazm jest wyższy o ok.50-60zł w porównaniu do porównalnego LCD. Tak na marginesie, spór ten przypomina mi podobny dot. silników w samochodach, diesel czy benzyna :p . W tym przypadku tylko przejeżdżanie rocznie ok.100 tys. km / silnik diesla /, rekompensuje cenę zakupu.

Natomiast z pozostałymi Twoimi spostrzeżeniami zgadzam się całkowicie. Sam pamiętam jak ok. 10 lat temu kupiłem w sieci RTVEuroAGD, hit sezonu Philips 32PW 9509 Pixel Plus2 ze stolikiem / cena 7900 zł / i długo miałem mieszane odczucia :???: . Teraz jest Panasonic V10 / jest super /, ale zastanawia mnie ten Philips, tylko ta cena, chyba że na raty 30x0%. Żona jak to zobacz, to mam przechlapane ;) ;) ;) .
A dlaczego brak licznych opinii posiadaczy? Jak napisał @kiki: wszyscy, którzy mieli go mieć jeszcze go nie mają, chyba, że na papierze.
 

piteremiter

New member
Panowie uważam że jest dokładnie tak jak mówicie, tzn mało jest huraoptymistycznych opinii bo wogóle mało jest opinii użytkowników o tym tv. Kiki napisał że więcej osób czeka na tv niż go używa i to jest prawda. Nie mozna jednak przymknąć oka na to że te nieliczne opinie które sa na forum sa bardzo dobre. Chyba należy włozyc równiez między bajki te ciągoty do kalibrowania obrazu. Jesli ktos koniecznie chce uzyskać umowne optimum z tv to niech zamówi taką usługę natomiast nieporozumieniem jest traktowanie mnogości możliwych ustawień jako wadę tego lcd-ka.
A co do utwierdzania się w słuszności dokonanego zakupu to nie widzę tu nic zaskakującego. Klient wydając niemała kwotę pieniędzy szuka potwierdzenia u inych konsumentów że jego subiektywny wybór był słuszny. Tym bardziej dotyczy to marki która przez wiele lat traktowana była w kwestii rtv po macoszemu i kojarzyła się z czajnikami i tosterami. Sony ma u nas swoja renomę i jest dobrze postrzegane (nie zawsze słusznie) ale z uwagi na mnogość modeli i ich powszechność trochę się jakby przejadło i myslę że stąd wynika próba gloryfikacji tych produktów.
Podkreslam od razu że jest to moja prywatna i niezalezna opinia oraz iz nie jestem uzytkownikiem philipsa 9704H.
 
olakoma napisał:
ps. Kuro nie wchodzi w grę: moje dziecko często ogląda Królową Śniegu nie mam zamiaru co chwilę sprawdzać czy od poboru prądu mi się kontakt w ścianie nie pali:-D

teraz, zes Asie przywalil, nie wiem czy juz Ciebie naprostowano czy nie, ale Dzieciom puszczaj bajki, ale nam ich nie opowiadaj!!!

Aczkolwiek nie zmienia to faktu, o tym co pisalem wczesniej! 9tys. wydam na Pioneera, ale nie na Philipsa... Pioneer gwarantuje mi poza doskonalym obrazem jedno... cena nie spadnie znaczaco, co najwyzej o jakiegos tysiaka, wiecej nie! Philips, szczegolnie 40 calowy tego mi nie gwarantuje! Co prawda nie musi spasc, ale mam dziwne przeczucia, ze poleci! Nie chcialbym sie obudzic po swietach Bozego Narodzenia i zobaczyc, jak cena zapikowala w dol! I to jest argument jak dla mnie, aby sie wstrzymac z zakupem!
 

olakoma

New member
Kurofani

Teraz fanów Kuro zabolało. Panowie może tego nie widzicie to dla przypomnienia:
Kuro 50" LX 5090 H (tak polecany)- 438 W
Philips 52" 9704- 116 W

Kogo tu trzeba prostować pozostawiam bez komentarza.
 

motobartcompany

New member
Kolego olakoma, podałeś pobór mocy tych TV ze strony producenta. Jednak zapomniałeś o podstawowej sprawie.
Producent czasem podaje dane w wygodny dla siebie sposób. Przy poborze prądu w philipsie jest napisane "typowe" natomiast w pionerku zużycie maxymalne.

Po kalibracji według pewnych wzorców Pioneer osiąga 272 Waty.
http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP-LX5090/Calibration.htm

testów 52 9704 nie mogę znaleźć ale typowe zużycie mocy to może być minimalny pobór prądu.

Absolutnie nie bronię Pioneera, tylko nie lubie jak ktoś wypisuje takie uszczypliwe uwagi.
ps. philips przy tej wielkości jest 5 tys zł droższy od Pioneera 5090.
Jeżeli za pionka miał bym płacić 50 zł miesięcznie za prąd. Co jest nie możliwe:) to energię bym miał za darmo na ponad 4 lata w porównaniu do ceny philipsa.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do Olakomy

Posłuchaj kolego, po pierwsze nie napisałem że philips jest najlepszym lcd jaki może być w chwili obecnej, ja poprostu myslę i wielu tak myśli, że na chwilę obecną w pewnych aspektach jest on najlepszy ale nie oznacza że warto jest wydać tyle pieniędzy ile on kosztuje w chwili obecnej .... to jest wybór każdego z nas co chce kupić taki czy inny lcd. Jakbyś jeszcze raz przeczytał to co napisałem i zrozumiał co chciałem przekazac to może byś co innego napisał.... Odnośnie poboru prądu przez plazmę kuro czy choćby panasonica v 10 w porównaniu do lcd już chyba zrozumiałeś bo kilku kolegów juz napisało to i owo i jasno wynika ze wszystkich testów jakie są dostępne, że głupoty piszesz ( jeśli chodzi o pobór prądu , bo reszta to masz prawo tak pisać jak piszesz i chwała ci za to, bo nudno by było jakby wszyscy jednakowo pisali :) A z tego wynika jak widzisz że nie jestem zabujanym tylko w philipsie skoro i dobrze potrafię napisać o plazmie kuro czy panasonica więc nie wmawiaj mi, że tylko philips i nic poza tym.... ponieważ jest wiele lcd czy plazm nad którymi warto się zastanowić zanim dokona się wyboru.
Na koniec napiszę raz jeszcze że bardzo malo ludzi kupiło ten model lcd ( 9704 ) to i mało jest opinii , ale powiem ci że jak miałbym mieć opinie typu cytuje " że każdy woli pić piwo z butelki plasitkowej niż z aluminiowej " to naprawdę nie wiem co sądzić bo w plastikowej butelce pić piwo to dla mnie całkowita porażka( to tak jakby whiski pić ze szklanki ). Ale każdy pije w tym co lubi i trzeba to uszanować. A na pocieszenie powiem ci że
wczoraj w saturnie slyszałem jak sprzedawca tłumaczył pewnemu klientowi, że w tej chwili najlepsze LCD robi właśnie twoja ulubiona firma sony i twoja mniej ulubiona firma philips :) A dla mnie nie ma to znaczenia jaka to firma ważne żeby było dobre i w odpowiedniej cenie i serwis świadczył dobre usługi. Pozdrawiam cię :)
Lolek
Ps I w cale nie poczułem sie urażony tym co napisałeś, bo nie jestem zakochany w phipsie ani w żadnej innej marce tv :)
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Niepotrzebnie Panowie podnosicie aż tak temperaturę w temacie, spokojniej, bo to nie będzie miało sensu. Naprawdę polecam poczytanie wielu tematów na tym wspaniałym forum, bo to pozwoli uniknąć nieporozumień i spięć :) . Jak na razie niewielu jest użytkowników tego modelu i niewiele wypowiedzi. Sam, jestem niezmiernie ciekaw, czy:

w PFL9704 będzie możliwe skorzystanie z sieci WLAN, czyli dobrodziejstwa bezprzewodowego internetu???

Jestem sceptyczny co do tego, ale jak któryś z użytkowników byłby w stanie to przetestować.
 

rybka.w

New member
olakoma napisał:
Tak a pro po tych opinii to jak na razie peanów pochwalnych szczęśliwi użytkownicy na temat 9704 nie piszą, albo ja jako posiadacz SONY znów źle oceniam ich posty.
W.g mnie na dzień dzisiejszy opinia jest taka:
in plus- czerń, HD, DVD, PC, BR- co jest oczywiste
in minus- kłopoty z ustawieniami, cena.
kontrowersje- SD nie takie idealne, jakby mogło być
śmieszne (nie poruszane na tym forum): aluminiowa obudowa przypominająca framugę okna w wagonie PKP:-D
No to jak w końcu jest z tym cudem ?
Szczęśliwi posiadacze- zaprzeczcie moim odczuciom.....błagam

Zaprzeczam :D
Owszem wygląd Phila (obudowa) może i nie jest wybitny, ale.... ja to mam w du...e ;)
Dla mnie , wymagającego telewidza, ważny był m i. n. obraz SD. Dobrej jakości. I taki jest:D :D !!!!!!
Nie przesadzaj z tym Sony bo widziałem w akcji kilka czołowych modeli i owszem obraz niezły, ale do tego Phila to mu dożo brakuje moim zdaniem.
A ha. Nie zapominaj że obraz SD nie zależy tylko od rodzaju TV. Tylko m.i.n od jakości nadawania.
Tak dla porównania.
Miałem przedtem Tośkę 40 cali ZF355DG. Przesiadłem się na Phila. Owszem wielkość mnie powaliła bo nie byłem przyzwyczajony do tej wielkości, ale jakość obrazu wydawała się bardzo dobra. Na kilka dni musiałem schować Phila i wrócić do w/w Tośki. Jakie było moje zdziwienie gdy włączyłem Tośkę :???: Oczywiście byłem negatywnie zdziwiony, wręcz zrozpaczony że przez kilkanaście miechów patrzyłem na Tośkę z zachwytem a tu teraz rozczarowanie jakością słabej jakości obrazu SD
Reasumując.
Po oglądaniu przez kilka dni Phila śmiem twierdzić, że Philips zrewolucjonizował rynek LCD tym modelem.
Cena za którą go kupiłem była wystarczająco duża bym miał w domu ''ciche dni'' :) ale.. warto było :D:D:D bo po kilku dniach żona zaczęła doceniać ten LCD :D i...... życie rodzinne wróciło do normy :D:D:D:D:D:grin:
Fakt jest faktem. Tego LCD trzeba poustawiać w menu, według własnych preferencji a potem to już pozostaje oglądanie.....
..... czyli poezja dla oczu :krol::D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Pozdrawiam :)
 

rybka.w

New member
kriswas napisał:
Niepotrzebnie Panowie podnosicie aż tak temperaturę w temacie, spokojniej, bo to nie będzie miało sensu. Naprawdę polecam poczytanie wielu tematów na tym wspaniałym forum, bo to pozwoli uniknąć nieporozumień i spięć :) . Jak na razie niewielu jest użytkowników tego modelu i niewiele wypowiedzi. Sam, jestem niezmiernie ciekaw, czy:

w PFL9704 będzie możliwe skorzystanie z sieci WLAN, czyli dobrodziejstwa bezprzewodowego internetu???

Jestem sceptyczny co do tego, ale jak któryś z użytkowników byłby w stanie to przetestować.


Tak da się korzystać z WLAN.
Ja narazie przetestowałem serwisy dostępne w menu LCD i hulają :D
 

arti69

New member
Matowy czy polmat

Ponawiam moje pytanie bo chyba zostalo przeoczone :)
A PFL9664 matryce ma polmatowa czy matowa i jak wypada w tym elemencie z PFL9704?
 

SDman

Banned
arti69 napisał:
Ponawiam moje pytanie bo chyba zostalo przeoczone :)
A PFL9664 matryce ma polmatowa czy matowa i jak wypada w tym elemencie z PFL9704?
matryce w obu modelach są półmatowe i chwała za to , a szkoda, że nie pełny mat !
 

maxtiger

New member
Witam. Wtrące się przypadkowo ale muszę. Posiadam Kurak lx5090. Nie będę ukrywał że rachunki wzrosły o ok. 10-20 złotych miesięcznie i to jest fakt!!!
Drugi fakt to że Tv gra średnio 10 godzin dziennie.
Trzeci fakt że wcześniej grał 21" Philips CRT
Czwarty fakt w zimę obniżam grzanie w salonie bo gra kurak (oszczędność gazu)
Piąty! Jeśli potwierdzi się że pobiera trochę więcej to płacąc prawie 10 tysi za sprzęt nie róbmy sobie jaj że rachunek podskoczył!!!!
!!! Szóste !!! JAKOŚĆ OBRAZU
 

SDman

Banned
arti69 napisał:
A Philips ma jakies modele z pelnym matem?
tylko starsze modele, mat byłby ideałem gdyby miał wszstkie właściwosci jakościowe pólmatów czy szkiełek. ZERO odbić do tego powinni dążyć producenty. Mój stary Philips 9976 był matowy i przyzwyczaił mnie przez 4 lata strasznie do komfortu bez jakiegokolwiek odbicia nawet lampki walącej mu w czoło !
Ale faktem jest, że obecny model 9664 wymiata go paletą barw (jak plazma), poziomem czerni i kątami.
I tak podziękowania Philipsowi należą się za użycie półmatowych matryc -szkło to porażka nie do zaakceptowania !
 

Pikus

New member
Witam,

Czy seria PFL9704 posiada system rownomiernego rozmieszczenia kolorow? Tak aby przy jasnych kolorach nie byly widoczne ciemniejsze miejsca jak to ma miejsce przy zdecydowanej wiekszosci LCD.

Pozdrawiam
 

kobar76

New member
jak masz ustawiony 9704?

Propozycja dla posiadaczy Philipsów 9704 piszcie jak macie poustawiane opcje konfiguracyjne w TV , jakie dla sygnałów SD , moze inne dla HD , (ustawienia dotyczące obrazu - coby był najlepszy).
 

matrix44

New member
witam wszystkich
w sieci sklepów mix electronics jest 40 pfl 9704 za 7599:D myśle że całkiem dobra cena w szczególności że w euro ten tv kosztuje ponad 9000
może sie na niego skuszę ale wacham się jeszcze pomiędzy 9664
 

michalmichalmic

New member
Co to za promocja 7600zł za 40cali jak w MM były i beda przywozone po 8000zł i nikt nie mowił ze to jakas extra cena wiec ile mozna zaoszczedzic 400zł ale duzo. Nie dajmy sobie robic wody z mozgu. w ostatnim bezvaciu w MM w Krakowie były 8,5tys minus vat = 6960zł.

Tak teraz kupie 40 cali za 7600zl a za 2 m-ce beda 46 cali za ok. 8500zl lub w bezvaciu i wtedy bede sobie w brode pluł ze mi sie spieszyło i o ok. 800zł bede miał 6 sci cali mniejszy tv a ten tv ma byc na co najmniej 4 lata.
 
Ostatnia edycja:

rybka.w

New member
Propozycja dla posiadaczy Philipsów 9704 piszcie jak macie poustawiane opcje konfiguracyjne w TV , jakie dla sygnałów SD , moze inne dla HD , (ustawienia dotyczące obrazu - coby był najlepszy).


Przyłączam się do kolegi :D Ja też się z tym męczę i coś mi brakuje w obrazie.
Jakieś podpowiedzi ? :D
Pozdrawiam.
 
Do góry