Philips 9704 (40, 46, 52") - test, opinie wszystko o serii 9704

kriswas

Member
Bez reklam
Przyłączam się do kolegi :D Ja też się z tym męczę i coś mi brakuje w obrazie.
Jakieś podpowiedzi ? :D
Pozdrawiam.


Witam,
przede wszystkim koledzy posiadacze 9704 i mający podobne odczucia co do jakości obrazu. Istnieją, niestety obiektywne determinanty, które oddziaływują na subiektywny odbiór co do jakości obrazu. Jedne eliminowane są przez elektronikę samego TV /np. Picture Natural Motion i inne temu podone, dlatego te ekrany są tak drogie/ na inne niestety wpływ ma tylko źródło sygnału, jego jakość, a nawet w jaki sposób i przy wykorzystaniu jakiego nośnika i sprzętu został dany materiał wyprodukowany. Dodając do tego jeszcze wstępną kalibrację samego TV i to co napisałem na samym początku o subiektywnych odczuciach każdego widza, nie widzę większego sensu podawania parametrów ustawień TV. Na poparcie tego dodam jeszcze to, że porównując jakość obrazu kanału Animal Planet HD z platformy Cyfra+ [parametry: Hot Bird 9(13,0E) - 11258.00H; DVB-S2; 27500 3/4] do sygnału dosyłowego z platformy Canal Digital Nordic [parametry: Thor 5(0,8W) - 12128H; DVB-S2; 30000 3/4], wykorzystywanego właśnie przez C+, widać różnicę gołym okiem, oczywiście na korzyść sygnału dosyłowego. Kolejne przykłady można mnożyć, porównując, oczywiście o ile dysponujemy takimi możliwościami, np. relacje LIVE tych samych zawodów sportowych przez różnych providerów. O ile w przypadku sygnału HD różnice są niewielkie, choć zauważalne, to w przypadku sygnałów SD różnice są olbrzymie, zależne od tzw. parametru bitrate, co właściwie przekłada się na... pieniądze. Wyjaśnienie, o ile kogoś ta tematyka interesuje TUTAJ. Cały ten mój wywód tyczy się użytkowników indywidualnych odbiorników TV SAT, choć wszyscy operatorzy kablowi korzystają również z tego co otrzymają od poszczególnych platform, a z tym bywa już różnie. O czym świadczą liczne głosy użytkowników /nie zawsze zadowolonych/ naszych rodzimych platform.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Nie w tym rzecz! Czytaj ze zrozumieniem :mrgreen: Ja conajmniej kilka razy zmieniam ustawienia w zależności co, gdzie i w jakich warunkach oglądam. I tylko to miałem na myśli.
 

rybka.w

New member
Oczywiście zgadzam się. Ja też zmieniam ustawienia w zależności od oglądanej stacji, filmu czy pory dnia.
Żeby moja poprzednia wypowiedź była zrozumiała dam przykład:
Miałem 40 calowąTośkę 355 DG. Męczyłem się z ustawieniami ze 2 miesiące i ni jak obraz mi nie pasił, coś zawsze brakowało. Wszedłem na to forum do odpowiedniego działu. Tam koledzy podali swoje ustawienia, które zastosowałem u siebie i :D:D .... to był strzał w dychę :D. Obraz ostrzejszy, kolory lepsze itp itd....

... a ustawień w tym Philu jest trochę :D
Poza tym myślę , że te ustawienia byłyby wskazówką przede wszystkim dla laików, a ja takim jestem. Nie stać mnie na kalibrację profesjonalną, pozostaje ta domowa.

Pozdrawiam.
 

kobar76

New member
jak to jest z tym skalowaniem?

Tak się zastanawiam, w 9704 jest skalowanie z SD do HD - i całkiem nieźle sobie działa, obecnie DVD odbieram przez jakiegoś badziewnego plastikowego panasonica który też skaluje do HD i po HDMI jakoś to (znaczy DVD) da się oglądać. Planuje zakup Blue Ray (mysle o PH 9500 - bo ma dobre skalowanie) i teraz pytanie skoro w instrukcji 9704 jest napisane zeby wyłaczac skalowanie w "źródle" (natwet jet ta opcja w menue łącze Pixel Plus) to jak to jest z tym skalowaniem raz jest skalowane w Blueray a drugi raz w TV ? czy w tedy moze wystarczy jakikolwiek BR bez jakiegoś super skalowania skoro i tak odbywa sie ono w TV , na a jak jest z opcja skalowania jeszcze w amplitunerach? Mam mętiki, bo jak skaluje BR, potem TV a u niekturych jeszcze Amplituner to co z tego wyjdzie ?
 

SDman

Banned
Tak się zastanawiam, w 9704 jest skalowanie z SD do HD - i całkiem nieźle sobie działa, obecnie DVD odbieram przez jakiegoś badziewnego plastikowego panasonica który też skaluje do HD i po HDMI jakoś to (znaczy DVD) da się oglądać. Planuje zakup Blue Ray (mysle o PH 9500 - bo ma dobre skalowanie) i teraz pytanie skoro w instrukcji 9704 jest napisane zeby wyłaczac skalowanie w "źródle" (natwet jet ta opcja w menue łącze Pixel Plus) to jak to jest z tym skalowaniem raz jest skalowane w Blueray a drugi raz w TV ? czy w tedy moze wystarczy jakikolwiek BR bez jakiegoś super skalowania skoro i tak odbywa sie ono w TV , na a jak jest z opcja skalowania jeszcze w amplitunerach? Mam mętiki, bo jak skaluje BR, potem TV a u niekturych jeszcze Amplituner to co z tego wyjdzie ?
Źródło jest najważniejsze (stara szkoła audio) ! Mam DVD Panasonica S75 (remastering) i bez żadnego hdmi tym bardziej skalowania obraz rewelacja po dobrym Componencie na TV 42" 9664 .
 

szybal

Banned
Witam mam pytanie mam zamiar kupic p.9704 52 cale gdzieś czytałem że ma on lepszą matryce od modeli 40,46 cali z tej samej serii czy to prawda? :confused:
 

kriswas

Member
Bez reklam
Wydaje mi się, że bardziej ciekawy jest Open Source File , tylko czy ktoś już to testował? Wysłałem zapytanie do serwisu, zobaczymy co odpowiedzą :mrgreen:

No i jest odpowiedź z Philipsa:
Open Source File służy do edycji oprogramowania telewizora, nie instaluje się go w telewizorze tylko na komputerze, można przy pomocy tego oprogramowania edytować kod oprogramowania, jednak jest to program przeznaczony dla osób ktore bardzo dobrze znają się na programowaniu. Edycja oprogramowania w nieprawidłowy sposób i uszkodzenie telewizora przez zainstalowanie aktualizacji źle zrekonfigurowanej wiąże się z naprawą pogwarancyjna.

Czyli krótko mówiąc spece od poprawiania, czytaj: ulepszania softu, mają pole do popisu. Ciekawe czy już istnieje jakaś alternatywna wersja softu?

Dalsze informacje nt. nowego softu od Philipsa:
Nowa wersja oprogramowania poprawia działanie połączeń, między innymi poprawia współpracę hdmi z innymi nowymi urządzeniami i dodaje nowe kraje do wyszukiwania kanałów w telewizji naziemnej.
 
Ostatnia edycja:

grenis

New member
Ktory model 40" czy 46" bedzie odpowiedni do pokoju o wymiarach 4,15m x 4m ? Tv bedzie wisiec na scianie. Odleglosc ogladajacego bedzie wynosic ok 3.0-3.5m. Mam obawy, ze 46" okaze sie za duzy w takim pokoju.
 

pr30@tlen.pl

New member
opinia użytkownika

Ponieważ mam okazję użytkować Phila 9704 w wersji 46-calowej pozwolę podzielić się kilkoma spostrzeżeniami, które mogą innym ułatwić wybór tego (lub innego) modelu:

ZALETY:

- doskonała czerń z dużą ilością szczegółów

- REWELACYJNY Ambilight Spectra 3 !!! - kto nie używał tego w ciemnym pokoju, podczas oglądania TV wieczorem nie zrozumie o co chodzi, ale dla mnie to po prostu nowe odkrycie i olbrzymi plus dla Philipsa

- doskonała ostrość i szczegółowość obrazu przy oglądaniu materiału HD (n-ka, filmy mkv 1080p, PS3)

Ogólnie zalety sprowadzają się do świetnej jakości obrazu jaką generuje Phil (matryca Sharp) oraz korzyści wynikających z Ambilight.

WADY:

Główna wada jak dla mnie: o funkcjach "multimedialnych" tego telewizora można po prostu zapomnieć:

- masakrycznie wolny procesor powoduje, że używanie DLNA w tym TV mija się z celem (rendering zdjęć, odtwarzanie filmów wymaga sporej cierpliwości, w porównaniu z PS3 to po prostu przepaść)

- WebTV to kolejny gadżet dla "bardzo cierpliwych" użytkowników, dla mnie to oznacza "przetestuj i zapomnij"

- TV nie czyta sensownie praktycznie żadnych materiałów HD (z nośników zewn i przez DLNA) poza podstawowym AVI (brak obsługi mkv, mpeg 4, DTS itp)

Generalnie jeśli ktoś koncentruje się na wysokiej jakości obrazu i oglądaniu materiałów przesyłanych przez inne źródła (SAT, BRD, PS3) to gorąco polecam.

Natomiast użytkownikom, którym zależy na funkcjach multimedialnych wbudowanych w TV (obsługa multimediów z nośników podłączanych po USB, DLNA) sugeruję porównać sobie możliwości Samsungów, które w tym zakresie radzą sobie o niebo lepiej.

pozdrawiam
Paweł
 

kriswas

Member
Bez reklam
Po przeczytaniu Twojego postu, bez urazy, doszedłem do wniosku, że chyba za wiele oczekujesz od TV i to nie tylko od Philipsa, ale ogólnie. Z wymienionymi przez Ciebie zaletami zgadzam się bezwzględnie, ale uważam, że zapomniałeś dodać np. jakość dźwięku Philipsa, porównaj z laptopowym brzmieniem Samsungów /w większości/. Zapomniałeś również o estetyce obudowy, odbiegającej od stereotypu ogólnego rynku TV, a przede wszystkim jakości wykonania. W tym telewizorze nic nie trzeszczy, nie skrzypi i nie sprawia wrażenia chińskiej tandety. Czy to samo można powiedzieć o Samsungach, nie wiem, bo nie miałem. Natomiast w porównaniu do Panasonica V10, który to był w moim posiadaniu uprzednio i też mi odpowiadał, ważyłbym jednak takie słowa pochwał. To tyle co do uzupełnienia zalet choć wiem, że nie wszystko jeszcze wymieniłem.
Natomiast wymieniłeś wady, które co tu dużo mówić, są z zakresu gadżetomanii i wodotrysków, a przede wszystkim stanowią tylko i wyłącznie o subiektywnych, Twoich odczuciach, które przy głębszym rozpatrzeniu można uznać lub nie. Dlaczego? Ano dlatego, że chociażby Philips 9704 jak na razie jest jedynym, który posiada WiFi wbudowane, nie wymagające dokupywania jakichś dodatkowych modułów. Nie jest to coś wielkiego, bo zdaję sobie sprawę, że lada moment będzie to norma w tej klasie sprzętu, ale pozwala na bezprzewodowe korzystanie z Net TV. Czy w związku z tym, ktoś z potencjalnych nabywców wpadłby na pomysł, aby zamiast laptopa czy stacjonarnego komputera kupić 9704? No chyba raczej nie, choć powiem, że bardzo często wykorzystuję Philipa jako...monitor. Idźmy dalej, czy jest na rynku jakikolwiek TV, który jest w stanie pokonać ograniczenia technologiczne i spełnia oczekiwania co do jakości obrazu, dźwięku i łączności internetowej? Niewydaje mi się. Rzeczywiście są i takie elementy, które powodują zdziwienie /np. nieczytanie plików z napisami/, ale z tego co mi wiadome, to tego typu sprawy są aktualizowane softwareowo wraz z pojawianiem się kolejnych wersji oprogramowania. Wypada tylko mieć nadzieję, że tak będzie w przypadku Philipsa, który oprogramowanie do 9704 upublicznił / tzw. Open Source/, co pozwala na tworzenie softów alternatywnych. Użytkownicy Dreamboxów, a jestem jednym z nich, wiedzą na ten temat bardzo wiele. Poza tym, ponowię prośbę do Ciebie, abyś podał sensownie, który to TV będący w sprzedaży jest w stanie spełnić rolę "Centrum Multimedialnego", a jednocześnie, o którym nie można by było napisać, cytuję:
Główna wada jak dla mnie: o funkcjach "multimedialnych" tego telewizora można po prostu zapomnieć:

- masakrycznie wolny procesor powoduje, że używanie DLNA w tym TV mija się z celem (rendering zdjęć, odtwarzanie filmów wymaga sporej cierpliwości, w porównaniu z PS3 to po prostu przepaść)

- WebTV to kolejny gadżet dla "bardzo cierpliwych" użytkowników, dla mnie to oznacza "przetestuj i zapomnij"

- TV nie czyta sensownie praktycznie żadnych materiałów HD (z nośników zewn i przez DLNA) poza podstawowym AVI (brak obsługi mkv, mpeg 4, DTS itp)

I uwaga końcowa:
dla mnie, jako użytkownika DM8000 akurat, wszystkie tego typu wady TV nie stanowią nic, bo wszystkie tego typu oczekiwania w pełni zaspokaja dream.
 

hadetefał

New member
I uwaga końcowa:
dla mnie, jako użytkownika DM8000 akurat, wszystkie tego typu wady TV nie stanowią nic, bo wszystkie tego typu oczekiwania w pełni zaspokaja dream.

Niezależnie od wszystkiego uwaga jakby DM był lekarstwem na wymienione przez kolegę w jego mniemaniu wady tego TV nie jest poważna. DM jest znakomitym uzupełnieniem w/w modelu ale w żadnym wypadku nie może być poważnie traktowany jako panaceum na jego słabości. Aby wypowiedź zrównoważyć dodam, że obecne słabości to z pewnością przejściowa sytuacja i netTV czy multimedia w pełnym tego słowa znaczeniu w kolejnych nowszych modelach przestaną kuleć tak bardzo.
 

pr30@tlen.pl

New member
No cóż, w polemiki wchodzić nie zamierzam, natomiast krótki komentarz pozwolę sobie dorzucić:

1. Potwierdzam, rzecz jasna, że jakość użytych materiałów jest OK, choć w moim przypadku tylna obudowa była odkształcona na długości ok. 5cm tworząc szczelinę ok 3mm, dopiero po mocnym dociśnięciu obudowa "zaskoczyła" i szczelina zmniejszyła się do ok. 1 mm. Zatem z jakością
spasowania i montażu - bywa różnie.

Potwierdzam również, że dźwięk generowany przez podsystem audio i głośniki telewizora jest nadspodziewanie dobry - tyle, że ja w ogóle z niego nie korzystam, używam wyłącznie dobrej klasy amplitunera i zestawu 5.1.

2. Jestem wymagającym użytkownikiem i mam do tego pełne prawo. Mam również prawo kłaść nacisk na takie funkcjonalności, które są dla mnie istotne. Telewizor zmieniłem (wcześniej LCD Toshiba) w dużej mierze ze względu na wbudowane funkcje multimedialne (głównie chodziło o DLNA i poprawną współprace z NAS Synology DS 209 II+).

3. Podtrzymuję poprzednio wyrażoną opinię, że DLNA w Philu 9704 to porażka. Wcześniej do odtwarzania multimediów (filmy, zdjęcia, muzyka) używałem Sony Playstation 3 oraz Logitech Squeezebox i te dwa urządzenia perfekcyjnie spełniają swoje role - działają super szybko i stabilnie.

Miałem nadzieję, że przy tej klasie sprzętu producent (Philips) zastosuje procesor o odpowiedniej wydajności i niestety mocno się rozczarowałem. Jeśli ktoś uważa, że to tylko TV i w związku z tym pozostałe funkcje (poza wyświetlaniem obrazu z tunera i zewn. źródeł) mogą działać byle jak albo wcale to niech tak dalej uważa a ja nie czuję potrzeby aby takie osoby przekonywać na siłę.

Podsumowując - Philips 9704 to dobrej klasy telewizor, świetnie wykonany i generujący wysokiej jakości obraz.

Z drugiej strony - z cała pewnością nie nadaje się jako samodzielny element tworzący centrum multimedialne do odtwarzania stumieni video i zdjęć z podłączanych zarówno bezpośrednio, jak i poprzez sieć.

pozdrawiam,
Paweł
 

kriswas

Member
Bez reklam
@hadetefał
Jeżeli znasz pozycję DM8k na rynku, to również nie powinno dziwić Ciebie, że to dream stanowi kanwe domowego centrum multimedialnego, a Philip jest tylko znamienitym uzupełnieniem, kolejnym segmentem, podobnie jak sprzęt np. nagłośnieniowy itd. Długo jeszcze ten schemat będzie obowiązywał, o ile w ogóle jest możliwym, aby wszystko upchać w jednej, przysłowiowej skrzynce.

Natomiast czytając wypowiedź pr30@tlen.pl, staram się analizować co i dlaczego oraz gdzie i jak. Jeżeli pada stwierdzenie, cyt.

2. Jestem wymagającym użytkownikiem i mam do tego pełne prawo. Mam również prawo kłaść nacisk na takie funkcjonalności, które są dla mnie istotne. Telewizor zmieniłem (wcześniej LCD Toshiba) w dużej mierze ze względu na wbudowane funkcje multimedialne (głównie chodziło o DLNA i poprawną współprace z NAS Synology DS 209 II+).

3. Podtrzymuję poprzednio wyrażoną opinię, że DLNA w Philu 9704 to porażka. Wcześniej do odtwarzania multimediów (filmy, zdjęcia, muzyka) używałem Sony Playstation 3 oraz Logitech Squeezebox i te dwa urządzenia perfekcyjnie spełniają swoje role - działają super szybko i stabilnie.
,

to czy istnieje jakiś TV na rynku, który jest w stanie zaspokoić oczekiwania kolegi? Jeśli tak, to proszę się podzielić ze wszystkimi wiedzą na jego temat, chętnie poznamy to cudo. Poza tym, czy kolega zastanowił się, że pomimo rozwoju technologicznego zastosowanie do techniki użytkowej najnowszej generacji procesorów, matryc czy rozwiązań komunikacji bezprzewodowej i innych wynalazków, zdeterminowane jest zbyt wielkoma, często obiektywnymi czynnikami, o których nie czas i miejsce pisać. Często, to właśnie to decyduje o wdrażaniu nowinek do produkcji przemysłowej.
A tak by the way, jak mawiają Rosjanie ;) Czy firma SONY zezwoliłaby Philipsowi na zintegrowanie Playstation3 z 9704, o ile byłoby to możliwe z jakiegokolwiek punktu widzenia? To pytanie było retoryczne. A na poważnie, po to jest forum by wyrażać swoje opinie, poglądy, a nawet polemiki, tak przynajmniej mi się wydaje. Bez urazy.
 

pr30@tlen.pl

New member
(...) Poza tym, czy kolega zastanowił się, że pomimo rozwoju technologicznego zastosowanie do techniki użytkowej najnowszej generacji procesorów, matryc czy rozwiązań komunikacji bezprzewodowej i innych wynalazków, zdeterminowane jest zbyt wielkoma, często obiektywnymi czynnikami, o których nie czas i miejsce pisać. Często, to właśnie to decyduje o wdrażaniu nowinek do produkcji przemysłowej (...).

Kolego Kriswas, przeczytaj uważnie swój własny tekst i zastanów się czy to, co napisałeś, wnosi cokolwiek do rozważanego tematu.

Osobiście powstrzymam się od skomentowania zarówno tonu, jak i wartości merytorycznej Twojej wypowiedzi.

Czy znany producent w przypadku swojego topowego telewizora LCD musi oszczędzać na układach odpowiedzialnych za realizację funkcji multimedialnych - nie wiem (i nie będę tu snuł pseudonaukowych teorii).

Czy wszyscy użytkownicy P9704 chcący korzystać z multimediów zgromadzonych na dyskach muszą sobie kupować topowego Dreamboxa - z pewnością nie :)

Czy inne telewizory radzą sobie z opisanym wyżej problemem lepiej ? Miałem okazję widzieć "w akcji" Samsunga 46B651 i odtwarzanie filmów (również mkv), przeglądanie zawartości dysków podłączonych lokalnie i współpraca poprzez DLNA działa tam dużo sprawniej (szybciej, stabilniej).

pozdrawiam
Paweł

Biorąc pod uwagę powyższe - kwestia "multimedialności" Philips 9704 pozostaje pod dużym znakiem zapytania
 

kriswas

Member
Bez reklam
Kolego, więc kończę tą bezprzedmiotową dyskusję z Tobą, ze względu na dokładnie to, co mnie zarzucasz - przeczytaj swój post. To, co Ty wniosłeś merytorycznego do tej dyskusji na temat Philipsa 46PFL9704 można podsumować następująco:

telewizor godny polecenia, jeżeli ktoś chce oglądać ... obrazy wyświetlane na jego ekranie :cool:. Czyta tylko format avi i nie czyta plików tekstowych, działa o dziwo DLNA, ale beznadziejnie! Pod tym względem o niebo(?) lepszy jest Samsung 46B651, i dlatego zostałem właścicielem ... Philipsa 9704.

Wiesz kolego, żyję już ponad pół wieku na tym świecie i niewiele jest mnie w stanie zdziwić, dlatego możesz sobie pisać co chcesz i jak chcesz, żyjemy w wolnym kraju. Jednak zanim zaczniesz dzielić się swoimi spostrzeżeniami, radzę Ci dokładne przestudiowanie wątków, a przede wszystkim testu Philipsa 9704. Większość Twoich spostrzeżeń jest już dawno opisanych! I to dość dawno. Natomiast mój ton, napewno to nie jest bon ton, bo forum to nie Wersal, ale wydaje mi się, że nie powinien powodować z Twojej strony uszczypliwości, które zauważam. Ale, po raz kolejny, bez urazy kolego. Pozdrawiam również i mam nadzieję, że masz coś naprawdę ciekawego na temat Philipa.
 
Do góry