Philips 9704 (40, 46, 52") - test, opinie wszystko o serii 9704

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za informację czyli z tego wychodzi że póki co z 40 czy 46 calowych to matryce są półmatowe to należy się już cieszyć bo w porównaniu do tego co ma sharp to i tak jest to dużo lepiej plus ta powłoka antyrefleksyjna która z tego co piszesz działa :):) Pozdrawiam
Lolek
Ps a samsung B 8000 jaką ma matrycę ? też może ma półmatową ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung 46B8000

020_P1230497.JPG


bardzo błyszcząca matryca
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki Kiki czyli samsung B 8000 ma tak smą błyszczącą matrycę jak i sharp le 700.( przynajmniej mniejwięcej tak to wygląda ) Z tego wychodzi philips 9704 jest KING :) Pozdrawiam
\lolek
 
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
obraz SD- do Kikiego

Ponawiam pytanie Amtesta
Skalowanie SD wyniosło 9/10 punktów. Kiki, czy wg Ciebie skalowanie SD jest lepsze w Sony Z5500 czy Philips 9704 ?
Czy jakość obrazu z sygnału analogowego/cyfrowego jest lepsza na tym Philipsie niż na Sony Z 5500?
Wiem, że pewnie odpowiedź jest bardzo trudna i obarczona subiektywnymi upodobaniami i preferencjami ( brunetki v blondynki )
Ale jakby ktoś kto widział te 2 lcd w akcji odpowiedział, będzie to bardzo cenna wskazówka.
 

olakoma

New member
Co z tą obudową ?

Tak a pro po tych opinii to jak na razie peanów pochwalnych szczęśliwi użytkownicy na temat 9704 nie piszą, albo ja jako posiadacz SONY znów źle oceniam ich posty.
W.g mnie na dzień dzisiejszy opinia jest taka:
in plus- czerń, HD, DVD, PC, BR- co jest oczywiste
in minus- kłopoty z ustawieniami, cena.
kontrowersje- SD nie takie idealne, jakby mogło być
śmieszne (nie poruszane na tym forum): aluminiowa obudowa przypominająca framugę okna w wagonie PKP:-D
No to jak w końcu jest z tym cudem ?
Szczęśliwi posiadacze- zaprzeczcie moim odczuciom.....błagam
 

crimson1

New member
LUPO78 napisał:
tylko uchwytu do otwierania brakuje
Chyba klamki a nie uchwytu..(?)

Klamki wycofali w ostatniej chwili. Ponoć wrażenie po otwarciu okna w 52" było takie, że jeden z drugim włazili do obudowy, co naraziło Philipsa na kosztowne procesy wystosowane przez porażonych prądem klientów.

Ze względu na to że z klamek mogłyby korzystać również dzieci, firma wycofała je również z modeli z mniejszą przekątną obrazu.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
do Olakomy

Witam napisze od razu że ja nie posiadam 9704 więc to co napisze będzie dosyć obiektywne zarówno co do 9704 jak i twojego sonego . I tak na początek warto wspomnieć że wiele osób jest zainteresowanych kupnem tego lcd, niestety jest ich bardzo mało w skalepach internetowych, a druga część tych ludzi poprostu czeka aż będzie tańszy :) Teraz tak jeśli chodzi o twoje uwagi, że jest trudny w ustawieniach to powiem tak każdy kto kupi jakikolwiek lcd to na tym forum pyta się o najlepsze ustawienia - poprostu ja myslę, że to jest zboczenie ludzi i nic innego, każdy dąży do jak najlepszego obrazu, teraz tylko pytanie co dla kogo jest fajne ... następna sprawa sd jeślibyś poczytał dokladnie wszystkie fora dotyczące tego modelu to ludzie pisali tam o sd i generalnie wypowiadali się pozytywnie nie mówiąc już o teście kikiego który był naprawdę dobrym testem i pokazał na co stać ten model. Pozatym posiadacze 9664 też pisali o sd i byli zachwyceni tam jeśli chodzi o sd więc tutaj na pewno jest jeszcze lepiej. Ja osobiście np model Z5500 porównalbym właśnie do 9664 , bo do 9704 to naprawdę daleko jest mu przynajmniej wg tego co ja oglądałem sony z 5500 . Pisaleś rownież o obudowie tobie może się ona nie podoba ale wielu innym się podoba bo nie jest czarna odbijająca wszystko co się da tak jak jest to w przypadku wielu innych marek. Pozatym wg niezależnych ekspertów przyznało rok po roku nagrodę EISA za nejlepszy lcd między innymi i za obudowe która jest solidna i właśnie ładna :_) nie wspomnę o pilocie samym który o klasę bije na głowę jakie kolwiek inne piloty innych marek. Inną sprawą jest to że nie wszystkim chce się pisać i chwalić o swoim wspaniałym lcd tak jak to robi wielu innych z powodów nie żeby pomóc komuś w wyborze tylko poprosty z czystego pochwalenia się.... A na koniec zacytuje ci co powiedział sprzedawca z salonu SONY w moim mieście - Warszawa cytuje " ja prywatnie wolałbym samsunga B 8000 niż sony z 5500 ,ale jako sprzedawca sony oczywiście mówię że kupiłbym sonego :)" koleś prywatnie też nie ma w domu Sony pomimo że ma na te lcd dobre ceny pracując w salonie sony. Także widzisz sam że to że ty masz taki lcd to nie oznacza że inni tez muszą mieć takie samo zdanie na tę markę. I trzeba to uszanować. A pozatym ja myslę że posiadacze Lcd sony to są ludzie podobni do ludzi którzy posiadają samochody passaty , golfy itp :)( nie dotyczy wszystkich ludzi którzy posiadaja te marki :) ) oczywiście najlepsze najwspanialsze i w wogóle co to jest nie za samochód czy lcd. A telewizory sony nigdy nie były najlepsze i nie są i passaty czy golfy też nie są najlepsze i proponuję się do tego przyzwyczaić bo prawda jest okrutna dla tych co chwalą tylko swoje i uważają że to co mają jest najlepsze . Każdy ma to co ma i każdy ma prawo być zadowolonym z tego co ma.... I na koniec sam nie wspomnę a ambilight który klika firm było zainteresowanym tym patentem, ale philips nie chce nikomu licencji odsprzedać ....
lolek
Ps mam kamerę sony i w cale nie uważam że jest to złotko w sród kamer, a kosztowała sporo teraz kupiłbym na pewno innej firmy kamerę:)
 
Ostatnia edycja:

andrzej72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam wszystkich
Panowie zafascynowani TV Sony,naprawdę cieszy fakt,że ta marka ma tak zagorzałych zwolenników.Nic tylko pozazdrościć.Nie chciałbym aby mój post został negatywnie odebrany,ale myślę,że każdy ma prawo do wyboru według jego gustu i preferencji oraz sytuacji materialnej.Aktualnie jestem posiadaczem TV Philipsa ( jeszcze CRT) i w najbliższym czasie mam zamiar go wymienić na LCD.Nie znaczy to jednak,że koniecznie ma to być marka w/w,ponieważ biorę pod uwagę wiele firm ( w tym również świetnie zrobione ostatnio wypuszczone na rynek modele Sony) i nie zamierzam wyśmiewać czyichś gustów,bo to jest nie na miejscu,niczego to zmieni i po prostu nie wypada.Niech każdy będzie zadowolony ze swojego wyboru i jak najdłużej cieszy się bezawaryjnością oraz dobrym odbiorem bez względu na markę i cenę,a wtedy mniej będzie takich niepotrzebnych aluzji bądź (może lepiej pasuje) iluzji.Więc Panowie,cieszcie się swoim sprzętem jak najdłużej i pozwólcie innym również się cieszyć z ich wyboru!
Pozdrawiam
 
tu chyba nie idzie o kwestie "zacieszania". nieraz da sie odczuc, iz niektorzy na sile staraja sami siebie utwierdzic w slusznosci dokananego przez siebie wyboru!

kazdy z nas ma wlasne preferencje! ja np. daleki bylbym, przy calym szacunku do tych marek, do zakupu: LG, Samsunga czy Toshiby! Sklanialbym sie do Sony, Panasonica, Sharpa czy wlasnie Philipsa!
Sony chyba dosc mocno utkwilo w naszej swiadomosci... bombardowanie ta marka w sklepach Pewex, Baltona, a nastepnie pierwszych na naszym rynku sklepach z telewizorami bylo tak olbrzymie, ze chyba 80% kupowanego sprzetu w latach 90-tych, a konkretniej telewizorow, bylo marki SONY. I gdzies to chyba tkwi dalej!
Nie twierdze, ze to zly sprzet, wprost przeciwnie, wiele testow pokazuje, ze SONY puszcza na rynek wiele dobrego towaru... ale gdzies tkwi przekonanie, ze wciaz mocno przeplacam, ze cztery literki :)

Mialem okazje testowac Philka 8404... czy gral lepiej niz Sharp czy Sony? Nie wiem! Ale wiem jedno... Ambilight spowodowalo, ze ogladanie filmow nabralo nowego wymiaru.... niech kazdy mowi co chce, ale ja, gdy wylacze te funkcje to jakos sie robi tak... smutniej :)

Mam 5090H... kilera rzecz by mozna bylo i ciekaw jestem tegoz modelu 9704 co to mial sie okazac kilerem KURO?! Czy bedzie... czas pokaze, ale na pewno nie dam sie zwariowac i kupowac 47 calowego Philipsa drozszego od 50 calowego Pioneera 5090H... bo przy calym szacunku do Phila i Ambilighta... Pioneer KURO to jednak klasa sama w sobie... a na te Philips musi sobie jeszcze mocno zapracowac!
 
Ostatnia edycja:

calkins

New member
Witam.

Jestem posiadaczem 9603 i wkurza mnie znany problem z sygnałem audio na wyjściu z TV (nie ma pełnego sygnału 5.1). Czy ktoś może mi powiedzieć czy ten sam problem dotyczy 9704? Dzięki za ewentualną odpowiedź.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
olakoma napisał:
Tak a pro po tych opinii to jak na razie peanów pochwalnych szczęśliwi użytkownicy na temat 9704 nie piszą, albo ja jako posiadacz SONY znów źle oceniam ich posty.
W.g mnie na dzień dzisiejszy opinia jest taka:
in plus- czerń, HD, DVD, PC, BR- co jest oczywiste
in minus- kłopoty z ustawieniami, cena.
kontrowersje- SD nie takie idealne, jakby mogło być
śmieszne (nie poruszane na tym forum): aluminiowa obudowa przypominająca framugę okna w wagonie PKP:-D
No to jak w końcu jest z tym cudem ?
Szczęśliwi posiadacze- zaprzeczcie moim odczuciom.....błagam
Kłopoty z ustawieniami to faktycznie żenada. Jak w nędznym Maybahu gdzie po wyjeździe z salonu należy wyregulować fotel, kierownicę i lusterka (do bani ten samochód) w 20-letnich BMW nie ma takich problemów. I ta aluminiowa obudowa to skandal. Przecież wiadomo, że lepiej pić piwo z plastikowej butelki niż z puszki.
 
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
Do Lolka 126 i jemu podobnych

Przepraszam wszystkich urażonych moim postem miłośników firmy Philips.
O obudowie napisałem dla żartu. Mnie osobiście się ona nawet podoba bo pasuje mi do mojego srebrnego Danona. Rozumiem nie wszyscy muszą mieć poczucie humoru, szczególnie jeżeli wydali lub zaplanowali wydatek w wysokości 10.000 PLN. Wielu z nas jest perfekcjonistami i jak coś kupuje to musi wszystko pasować na 100%. Nie ulega wątpliwości, że 9704 jest super tylko pozostaje pytanie czy jeżeli różnica w jakości obrazu szczególnie SD (bo taki obecnie ogląda najwięcej ludzi) w stosunku do obrazu innych LCD (nie wymienię jakich firm- Lolek 126 by tego nie zniósł) jest niewielka pozostaje pytanie czy warto przepłacać? Myślę że to forum jest po to żeby dyskutować o każdym najmniejszym nawet elemencie lcd. Nie należy z byle powodu wpadać w histerię i atakować innych postami zawierającymi nazwijmy to "lekko rasistowskie odcienie" (My to Philips wy to Sony no to wynocha). Swoją drogą jak tak dalej pójdzie to ten wątek będzie tylko o obudowie, a ten drugi o 9704.
Uff.... uspokoiłem się, a teraz do rzeczy.
Dla mnie osobiście problem jest taki: Kiki napisał 9704- następca Kuro?- to znaczy prawdopodobnie najlepszy obecnie LCD, ale osoby które go kupiły póki co nie są ze wszystkiego tak do końca na 100% zadowolone. W tym momencie jest problem. Kupuję 9704- nie mam 10.000- i nie jestem w 100% zadowolony. Co robić czy iść na kompromis, czy szukać innego lcd?
ps. Kuro nie wchodzi w grę: moje dziecko często ogląda Królową Śniegu nie mam zamiaru co chwilę sprawdzać czy od poboru prądu mi się kontakt w ścianie nie pali:-D
 
Do góry