Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

tower3

New member
Witam,

Jakiś tydzień temu rodzice zakupili 42PFL6008K w promocji z media-ekspert. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne menu trochę powolne (nie wgrałem jeszcze najnowszej aktualizacji) ale rodzicom zupełnie nie przeszkadza. Jest natomiast jedna rzecz która bardzo mnie zastanawia a nie znalazłem na nią odpowiedzi w całym wątku - czy jest możliwość bezpiecznego odłączenia dysku/penriva USB? W przypadku pendriv'a nie ma to większego znaczenia natomiast przy dysku już tak. Nie znalazłem o tym nic w instrukcji - jedyne co pomaga to przełączenie TV w stand-by.
 

rvlauren

New member
hehe dobre goście od phila powiedzieli ze jak tv dostaje za dużo info na raz głupieje może inteligent ale z problemami czas uruchamiania wszystkich funkcji phila to 1m30s uruchomienie tylko programu listy kanałów i i ambi 26s tyle startuje mój W7 na kompie czyli system phila na 2 rdzeniach jakoś daje radę ...
mkv po przerobieniu na niższy przesył kb/s śmiga aż miło przez DLNA czyli jestem na dobrej drodze ...
Jednak redukcja szumów na wyłączone bo miałem wrażenie po dłuższym oglądaniu, że ludziska tacy jacyś pudrowani za bardzo na wyłączonym również Zmniejszenie usterek MPEG bo robią się dziwne kratki na gębach jakby nie nadążał z wygładzaniem i obraz lekko taki jakby za mgiełką był testuje dalej relację zdam za jakiś czas ...
 

rvlauren

New member
Witam,

Jakiś tydzień temu rodzice zakupili 42PFL6008K w promocji z media-ekspert. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne menu trochę powolne (nie wgrałem jeszcze najnowszej aktualizacji) ale rodzicom zupełnie nie przeszkadza. Jest natomiast jedna rzecz która bardzo mnie zastanawia a nie znalazłem na nią odpowiedzi w całym wątku - czy jest możliwość bezpiecznego odłączenia dysku/penriva USB? W przypadku pendriv'a nie ma to większego znaczenia natomiast przy dysku już tak. Nie znalazłem o tym nic w instrukcji - jedyne co pomaga to przełączenie TV w stand-by.


raczej nie ma ... i wyłączenie tv to na razie najlepsza opcja ;)
menu robi się żwawsze po 2,3 min ...
 

asqinejem

New member
Jednak redukcja szumów na wyłączone bo miałem wrażenie po dłuższym oglądaniu, że ludziska tacy jacyś pudrowani za bardzo na wyłączonym również Zmniejszenie usterek MPEG bo robią się dziwne kratki na gębach jakby nie nadążał z wygładzaniem i obraz lekko taki jakby za mgiełką był testuje dalej relację zdam za jakiś czas ...
A jaki materiał miałeś, że włączałeś te opcje? Wiesz, że te opcje MOGĄ pomóc tylko jeśli masz materiał bardzo słabej jakości?
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
hehe dobre goście od phila powiedzieli ze jak tv dostaje za dużo info na raz głupieje może inteligent ale z problemami czas uruchamiania wszystkich funkcji phila to 1m30s uruchomienie tylko programu listy kanałów i i ambi 26s tyle startuje mój W7 na kompie czyli system phila na 2 rdzeniach jakoś daje radę ...
mkv po przerobieniu na niższy przesył kb/s śmiga aż miło przez DLNA czyli jestem na dobrej drodze ...
Jednak redukcja szumów na wyłączone bo miałem wrażenie po dłuższym oglądaniu, że ludziska tacy jacyś pudrowani za bardzo na wyłączonym również Zmniejszenie usterek MPEG bo robią się dziwne kratki na gębach jakby nie nadążał z wygładzaniem i obraz lekko taki jakby za mgiełką był testuje dalej relację zdam za jakiś czas ...

Napisałem ostatnio, że ten telewizor reaguje jak facet, któremu ktoś za dużo "p...doli" nad głową. Mówi basta i kończy "dyskusję". Chyba z 10 razy pisałem, że należy mu dać czas na przetrawienie komendy. Tak jest skonstruowany. Ja w dyskusjach reaguję w pół zdania i denerwują mnie ludzie o reakcji takiej jak ten model, czyli flegmatycy. Ale tacy ludzie istnieją i trzeba się z tym pogodzić. Również istnieją takie telewizory. Trzeba przyjąć to do wiadomości. Ja przyjąłem i "współpracuje" mi się z tym urządzeniem bez kłopotów. Trochę tolerancji dla "Sztucznej Inteligencji".
 

lucjan 5

New member
Witam,

Jakiś tydzień temu rodzice zakupili 42PFL6008K w promocji z media-ekspert. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne menu trochę powolne (nie wgrałem jeszcze najnowszej aktualizacji) ale rodzicom zupełnie nie przeszkadza. Jest natomiast jedna rzecz która bardzo mnie zastanawia a nie znalazłem na nią odpowiedzi w całym wątku - czy jest możliwość bezpiecznego odłączenia dysku/penriva USB? W przypadku pendriv'a nie ma to większego znaczenia natomiast przy dysku już tak. Nie znalazłem o tym nic w instrukcji - jedyne co pomaga to przełączenie TV w stand-by.

Nie wiem czy chodzi Ci o to co za chwilę napiszę. W instrukcji "stoi": dysk zewnętrzny po podłączeniu do telewizora staje się jego integralną częścią. NIE ODŁĄCZAĆ GO OD TELEWIZORA. Ale jeśli przenosimy telewizor i chcemy dysk odłączyć, trzeba najpierw wyłączyć odbiornik pilotem. Odczekać parę sekund, aż usłyszymy dźwięk świadczący, że dysk przestał pracować, gaśnie dioda. Następnie wyłączyć wtyczkę telewizora z sieci i ponownie odczekać. Ja czekam na wszelki wypadek około minuty. Tak jak przy aktualizacji. WTEDY ODŁĄCZAM dysk. Przy ponownym podłączeniu odwrotna kolejność. Podłączam dysk do telewizora ODŁĄCZONEGO od sieci. Telewizor "zasilam", czekam aż zapali się jego dioda "stand by" i wszystko powinno być OK.
 

lucjan 5

New member
Czyżby sztuczna AI by Phil? I niech jeszcze focha strzeli i ma okres ;D
Nie mogłem się powstrzymać :)

Mam nadzieję, że problem okresów i związanych z nimi "atrakcjami" zostanie w przypadku Cybernetycznej Inteligencji rozwiązany. Ale jak widać nasz Phil już na tym etapie rozwoju ma swoje "zdanie" w przypadku niecierpliwych "opiekunów". A jest "facetem".
 

tower3

New member
Nie wiem czy chodzi Ci o to co za chwilę napiszę. W instrukcji "stoi": dysk zewnętrzny po podłączeniu do telewizora staje się jego integralną częścią. NIE ODŁĄCZAĆ GO OD TELEWIZORA. Ale jeśli przenosimy telewizor i chcemy dysk odłączyć, trzeba najpierw wyłączyć odbiornik pilotem. Odczekać parę sekund, aż usłyszymy dźwięk świadczący, że dysk przestał pracować, gaśnie dioda. Następnie wyłączyć wtyczkę telewizora z sieci i ponownie odczekać. Ja czekam na wszelki wypadek około minuty. Tak jak przy aktualizacji. WTEDY ODŁĄCZAM dysk. Przy ponownym podłączeniu odwrotna kolejność. Podłączam dysk do telewizora ODŁĄCZONEGO od sieci. Telewizor "zasilam", czekam aż zapali się jego dioda "stand by" i wszystko powinno być OK.

No to jest jakaś paranoja - jak chcę podłączyć dysk w celu obejrzenia z niego filmu (nie nagrywania i zatrzymywania kanałów) - to muszę wyłączyć TV z sieci! W Samsungu można normalnie podłączyć dysk, tak jak do komputera, a po zakończonym seansie bezpiecznie go odłączyć bez przechodzenia nawet w stand-by. Działa to zupełnie jak bezpieczne usuwanie w komputerze. Podobnie jest zdaje się w LG i Sony. Chyba programiści Philipsa są w stanie to ogarnąć...
 

asqinejem

New member
Nie wiem czy chodzi Ci o to co za chwilę napiszę. W instrukcji "stoi": dysk zewnętrzny po podłączeniu do telewizora staje się jego integralną częścią. NIE ODŁĄCZAĆ GO OD TELEWIZORA. Ale jeśli przenosimy telewizor i chcemy dysk odłączyć, trzeba najpierw wyłączyć odbiornik pilotem. Odczekać parę sekund, aż usłyszymy dźwięk świadczący, że dysk przestał pracować, gaśnie dioda. Następnie wyłączyć wtyczkę telewizora z sieci i ponownie odczekać. Ja czekam na wszelki wypadek około minuty. Tak jak przy aktualizacji. WTEDY ODŁĄCZAM dysk. Przy ponownym podłączeniu odwrotna kolejność. Podłączam dysk do telewizora ODŁĄCZONEGO od sieci. Telewizor "zasilam", czekam aż zapali się jego dioda "stand by" i wszystko powinno być OK.
Sorry, ale na której stronie instrukcji "stoi", że "dysk zewnętrzny po podłączeniu do telewizora staje się jego integralną częścią"?
 

lucjan 5

New member
Dysk zewnętrzny.

Sorry, ale na której stronie instrukcji "stoi", że "dysk zewnętrzny po podłączeniu do telewizora staje się jego integralną częścią"?

Ostrzeżenie
Dysk twardy USB jest sformatowany wyłącznie na potrzeby
tego telewizora i nie można korzystać z zapisanych na nim
nagrań w innym telewizorze ani komputerze. Nie należy
kopiować ani zmieniać plików nagrań zapisanych na dysku
twardym USB za pomocą jakichkolwiek aplikacji
komputerowych, ponieważ spowoduje to uszkodzenie nagrań.
Sformatowanie innego dysku twardego USB spowoduje utratę
danych zapisanych na poprzednim dysku. Dysk twardy USB
zainstalowany w telewizorze wymaga ponownego
sformatowania, jeśli ma być używany z komputerem.

to jest na stronie 16 instrukcji (internet). Co prawda nie ma tutaj zwrotu którego użyłem. Jednak sens ostrzeżenia można tak zrozumieć. W instrukcji do mojego poprzedniego modelu była uwaga jaką przytoczyłem. Nie wiem czy w skróconej wersji, lub charakterystyce urządzenia, pada to zdanie. Gdzieś to czytałem. Na wszelki wypadek umieszczę link do instrukcji na stronie Philipsa.

http://download.p4c.philips.com/files/4/42pfl6008k_12/42pfl6008k_12_dfu_pol.pdf
 

lucjan 5

New member
Jeszcze raz przeczytałem Twoje pytanie. Oczywiście można go odłączyć i podłączać kiedy się chce. Ale kiedyś podłączyłem do włączonego telewizora (cholera, może to było w moim poprzednim 7406) i musiałem odpowiadać na zadane przez telewizor pytania i coś tam przyciskać by z powrotem uznał, że sprawa dysku jest "wyjaśniona".
 

asqinejem

New member
Ostrzeżenie
Dysk twardy USB jest sformatowany wyłącznie na potrzeby
tego telewizora i nie można korzystać z zapisanych na nim
nagrań w innym telewizorze ani komputerze. Nie należy
kopiować ani zmieniać plików nagrań zapisanych na dysku
twardym USB za pomocą jakichkolwiek aplikacji
komputerowych, ponieważ spowoduje to uszkodzenie nagrań.
Sformatowanie innego dysku twardego USB spowoduje utratę
danych zapisanych na poprzednim dysku. Dysk twardy USB
zainstalowany w telewizorze wymaga ponownego
sformatowania, jeśli ma być używany z komputerem.

to jest na stronie 16 instrukcji (internet). Co prawda nie ma tutaj zwrotu którego użyłem. Jednak sens ostrzeżenia można tak zrozumieć. W instrukcji do mojego poprzedniego modelu była uwaga jaką przytoczyłem. Nie wiem czy w skróconej wersji, lub charakterystyce urządzenia, pada to zdanie. Gdzieś to czytałem. Na wszelki wypadek umieszczę link do instrukcji na stronie Philipsa.

http://download.p4c.philips.com/files/4/42pfl6008k_12/42pfl6008k_12_dfu_pol.pdf
No tak, ale dysk jest "przypisywany" do telewizora, jeśli ktoś chce aby wstrzymywać albo nagrywać na nim program (wtedy zostaje sformatowany na te potrzeby). Jeśli ktoś chce odtwarzać z dysku filmy jak z pendriva, to może go podłączać i odłączać kiedy chce (ewentualnie może zajrzeć do instrukcji konkretnego modelu dysku).
No to jest jakaś paranoja - jak chcę podłączyć dysk w celu obejrzenia z niego filmu (nie nagrywania i zatrzymywania kanałów) - to muszę wyłączyć TV z sieci! W Samsungu można normalnie podłączyć dysk, tak jak do komputera, a po zakończonym seansie bezpiecznie go odłączyć bez przechodzenia nawet w stand-by. Działa to zupełnie jak bezpieczne usuwanie w komputerze. Podobnie jest zdaje się w LG i Sony. Chyba programiści Philipsa są w stanie to ogarnąć...
Ale moim zdaniem w przypadku Philipsa jest tak samo. Jedynie w przypadku nagrywania bądź wstrzymywania lepiej jest nie odłączać dysku w czasie gdy telewizor jest włączony, choć moim zdaniem i to nie uszkodzi ani dysku ani tv.
 

maro86

New member
Byłem dziś w neonet w poszukiwaniu tego philipsa żeby przetestować na własne oczy szybkość smart tv i menu. Znalazłem tylko model 5008h i czytając to forum spodziewałem się dużo gorszej szybkości , smart tv może nie jest demonem szybkości ale muza na youtube wgrała się dosyć szybko , jakiś pierwszy lepszy serial z ipli wgrał się bez zarzutu , problem był z wgraniem się programu z tvn player , po dwóch minutach odpuściłem. Łącze do którego był podłączony tv to 2 mb. Teraz pytanie czy akurat ten egzemplarz tak śmigał czy i on po paru dniach / tygodniach użytkowanie zacznie ostro zamulać. Mocno zastanawiam się nad zakupem 6008K ale czy warto dać 500 zł więcej niż za 5008h ?? czy jest duża róznica pomiędzy nimi a jeśli jest to jaka ?? bo ja osobiście jako laik znalazłem tylko różnice w Hz i braku tunera sat
 

SDman

Banned
Mocno zastanawiam się nad zakupem 6008K ale czy warto dać 500 zł więcej niż za 5008h ?? czy jest duża róznica pomiędzy nimi a jeśli jest to jaka ?? bo ja osobiście jako laik znalazłem tylko różnice w Hz i braku tunera sat

Witam,
różnice w cenie nie są wielkie więc nie zastanawiałbym się tylko brał 6008, ma 4 hdmi, 3 usb (5008 3 i 2)
Nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać.
6008 ma Pixel Precise HD (500hz) - 5008 Pixel Plus HD (300hz) -chyba 1 rdzeń
6008 ma DVB-S 5008 nie
6008 ma natywne 100hz, 5008 -50hz
Ambilight w 5008 też ma mniejszą ilość diód -6008 ma XL

Może coś umknęło ale chyba niewiele.

Pozdr.
 

maro86

New member
@SDman dzięki za odpowiedź , przekonała mnie chyba do 6008K :D mam tylko jedną wątpliwość czy będe mógł na philipsie oglądać weeb.tv ?? podobno phile nie mają flasha co jest do odtwarzania tego niezbędne , czy jest to jakoś do przeskoczenia poprzez instalacje czegoś ??
 

SDman

Banned
@SDman dzięki za odpowiedź , przekonała mnie chyba do 6008K :D mam tylko jedną wątpliwość czy będe mógł na philipsie oglądać weeb.tv ?? podobno phile nie mają flasha co jest do odtwarzania tego niezbędne , czy jest to jakoś do przeskoczenia poprzez instalacje czegoś ??

Odpowiem, najprościej; tego to chyba na żadnej marce TV nie da się porządnie oglądać.
Nie powinno to być czynnikiem decydującym przy wyborze TV i marki.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

M.technik

New member
A jak dołożysz jeszcze kilka stówek to masz model 7008 który ma ambilight dodatkowo górny. Ja mam podobne dylematy ze względu na finanse, ale chyba wezmę 6008 - starczy, a w porównaniu do 5008 ma lepsze odwzorowanie ruchu - porównywałem oba tv jak stały obok siebie
 

maro86

New member
Na 7008 się nie porywam , chce tv do 3500 , mam tylko nadzieje ze jak już kupię to nie bede miał problemów z restartami i innymi niechcianymi wadami, @M.technik a ty gdzie kupujesz 6008 ? Ja chce wziąść gdzieś na 10 rat 0%
 

seadd

New member
Witam

Nie mogę doszukać się informacji o odczytywaniu napisów do filmów przez Philipsa PFL6008.
Nie czyta mi żadnych napisów, ani w txt ani w srt. Nazwy pliku z napisami są zgodne z nazwą pliku wideo. Na pilocie: Subtitle-> Napisy włączone nic nie daje.
Firmware TV najnowsze tzn. 173.044
Jest już sposób, aby napisy były odczytywane? Wklejanie napisów do filmów jest zbyt czasochłonne.

Drugie pytanie: po podłączeniu TV do sieci WiFi telewizor tworzy także swoją sieć WiFi (na potrzeby WiFi-Miracast jak mniemam). Widzę ją i na laptopie i na smartfonie, ale nie mogę się do niej podłączyć, bowiem wymagane jest podanie jakiegoś hasła, którego nie ustawiałem wcześniej. Hasło do domowego WiFi nie pasuje, więc Philips wygenerował sobie swoje hasło - tylko jak mam je wyciągnąć?
 

lucjan 5

New member
SPRAWA DYSKU. Zrozumiałem, że dysk zewnętrzny jakikolwiek podłączony w celu nagrania programu , zostanie wyczyszczony i sformatowany pod ten model. Mam dysk podłączany do tunera dvbt (Viva 90 chyba?) przy starszym Samsungu. Nagrywam na nim filmy (lecące o tych samych godzinach). Chciałem kiedyś odtworzyć na 6008. Odtworzył mi około 30 minut, chociaż film był cały. Pokazał również taki czas nagrania. Nie miałem czasu by wnikać dlaczego, a potem już mi się nie chciało sprawdzać, może to jeszcze raz zobaczę. Co prawda gdy pierwszy raz sprawdzałem nagrywanie na "dysku integralnym" w 6008 pierwsze nagranie zastopował mi chyba po kilkunastu minutach. Gdy nacisnąłem ponownie "nagrywaj" nagrał już do końca bez figli. Mam to nagranie w dwóch częściach. Następne nagranie było już bez problemu.
Możliwe, że gdy ponownie podłączę dysk od "samsungowego" tunera do 6008 też poleci po całości.
 
Do góry