Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

M.technik

New member
Na 7008 się nie porywam , chce tv do 3500 , mam tylko nadzieje ze jak już kupię to nie bede miał problemów z restartami i innymi niechcianymi wadami, @M.technik a ty gdzie kupujesz 6008 ? Ja chce wziąść gdzieś na 10 rat 0%

Zamierzam kupić w jednym z marketów, można czasem 42 calowca kupic poniżej 2800zł, i do tego promocja philipsa jest - przy zakupie tv smartfon htc za zł, ciężko znaleźć te smartfony ale są dostępne jeszcze. Poczytaj - poszukaj - popytaj :-D
 

zohus

New member
Zamierzam kupić w jednym z marketów, można czasem 42 calowca kupic poniżej 2800zł, i do tego promocja philipsa jest - przy zakupie tv smartfon htc za zł, ciężko znaleźć te smartfony ale są dostępne jeszcze. Poczytaj - poszukaj - popytaj :-D

Witam. Z tą promocją Philipsa to bym bardzo uważał. Właśnie zakupiłem 55PFL6008K będąc przekonany że przysługuje mi telewizor 22" zgodnie z informacją na stronie Philipsa, a tu się okazuje, że ani Philips ani RTV Euro AGD nie ma zamiaru mi takiego telewizora wydać. Telefony do infolinii obu firm nic nie dały, Philips twierdzi, że prezenty wydaje sklep, sklep że Philips. Ba na dodatek z promocji na stronie Phila wynika że do wszystkich wymienionych telewizorów w tabeli należy się prezent. Pisze tam jedynie że prezenty mogą się różnić ale po zakupie telewizora każdy powinien go otrzymać. Moim zdaniem ta akcja promocyjna to jedna wielka ściema i nabijanie ludzi w butelkę. Zakup tego telewizora rozważałem w porównaniu z LG 55LA740s do którego LG daje tablet za bagatela 1300zł bez łachy (znajomy takiego właśnie otrzymał od LG nie ze sklepu). Więc jeśli ktoś uzależnia zakup tego TV lub innego niech się dwa razy zastanowi i tym bardziej niech dzieciom czy żonie nie obiecuje nowego TV w sypialni bo się może nieźle rozczarować.
Panowie z PHILIPSA zamiast reklamy zrobiliście sobie piękną antyreklamę. :twisted:

Co do samego tv - obraz może i żyleta ale mocno teatralny co chwilami jest trudne do zaakceptowania. Ambilight jest fajny to nie ulega wątpliwości. Smart na kablu chodzi akceptowalnie, tzn. kliknij i poczekaj bo się ładuje. Ma problem z softem - nie może zainstalować nowszego niż 56. W ogóle ciekawe bo fabrycznie był soft od 8008. Najgorsza dla mnie sprawa to pilot-porażka. Jeśli robi się Ambi po to by oglądać w ciemności to niestety pilot musi mieć choćby fluoryzujące przyciski (jak np. w Fergusonie za 300zł) - wstyd. W ogóle ergonomia tego pilota pozostawia wiele do życzenia. Jeśli chodzi o 3D jest b. dobre, choć materiały 3D z Youtuba przesyłane po internecie nie widzi jako 3D, natomiast te same puszczone po HDMI z lapka już tak i idą super. To tyle wstępnej recenzji i narzekań na Philipsa. Pozdrawiam świątecznie fanów Ambi.
 

Domely

New member
Ten Philip

Witam. Z tą promocją Philipsa to bym bardzo uważał. Właśnie zakupiłem 55PFL6008K będąc przekonany że przysługuje mi telewizor 22" zgodnie z informacją na stronie Philipsa, a tu się okazuje, że ani Philips ani RTV Euro AGD nie ma zamiaru mi takiego telewizora wydać. Telefony do infolinii obu firm nic nie dały, Philips twierdzi, że prezenty wydaje sklep, sklep że Philips. Ba na dodatek z promocji na stronie Phila wynika że do wszystkich wymienionych telewizorów w tabeli należy się prezent. Pisze tam jedynie że prezenty mogą się różnić ale po zakupie telewizora każdy powinien go otrzymać. Moim zdaniem ta akcja promocyjna to jedna wielka ściema i nabijanie ludzi w butelkę. Zakup tego telewizora rozważałem w porównaniu z LG 55LA740s do którego LG daje tablet za bagatela 1300zł bez łachy (znajomy takiego właśnie otrzymał od LG nie ze sklepu). Więc jeśli ktoś uzależnia zakup tego TV lub innego niech się dwa razy zastanowi i tym bardziej niech dzieciom czy żonie nie obiecuje nowego TV w sypialni bo się może nieźle rozczarować.
Panowie z PHILIPSA zamiast reklamy zrobiliście sobie piękną antyreklamę. :twisted:

Co do samego tv - obraz może i żyleta ale mocno teatralny co chwilami jest trudne do zaakceptowania. Ambilight jest fajny to nie ulega wątpliwości. Smart na kablu chodzi akceptowalnie, tzn. kliknij i poczekaj bo się ładuje. Ma problem z softem - nie może zainstalować nowszego niż 56. W ogóle ciekawe bo fabrycznie był soft od 8008. Najgorsza dla mnie sprawa to pilot-porażka. Jeśli robi się Ambi po to by oglądać w ciemności to niestety pilot musi mieć choćby fluoryzujące przyciski (jak np. w Fergusonie za 300zł) - wstyd. W ogóle ergonomia tego pilota pozostawia wiele do życzenia. Jeśli chodzi o 3D jest b. dobre, choć materiały 3D z Youtuba przesyłane po internecie nie widzi jako 3D, natomiast te same puszczone po HDMI z lapka już tak i idą super. To tyle wstępnej recenzji i narzekań na Philipsa. Pozdrawiam świątecznie fanów Ambi.

Rzeczywiście jakas dziwna ta promocja (korzystałem z podobnych w innych firmach i nie było najmniejszego problemu), nie ma na stronie regulaminu prmocji...
Myslę, że sam brak regulaminu powoduje że skarga do UOKIKu ich pozamiata.
Ja bym na Twoim miejscu nie odpuszczał i napisał skargę - oni tam czekają na takie tematy.

Pozdr
Domely
 

strzala

Member
Witam. Z tą promocją Philipsa to bym bardzo uważał. Właśnie zakupiłem 55PFL6008K będąc przekonany że przysługuje mi telewizor 22" zgodnie z informacją na stronie Philipsa, a tu się okazuje, że ani Philips ani RTV Euro AGD nie ma zamiaru mi takiego telewizora wydać. Telefony do infolinii obu firm nic nie dały, Philips twierdzi, że prezenty wydaje sklep, sklep że Philips. Ba na dodatek z promocji na stronie Phila wynika że do wszystkich wymienionych telewizorów w tabeli należy się prezent. Pisze tam jedynie że prezenty mogą się różnić ale po zakupie telewizora każdy powinien go otrzymać. Moim zdaniem ta akcja promocyjna to jedna wielka ściema i nabijanie ludzi w butelkę. Zakup tego telewizora rozważałem w porównaniu z LG 55LA740s do którego LG daje tablet za bagatela 1300zł bez łachy (znajomy takiego właśnie otrzymał od LG nie ze sklepu). Więc jeśli ktoś uzależnia zakup tego TV lub innego niech się dwa razy zastanowi i tym bardziej niech dzieciom czy żonie nie obiecuje nowego TV w sypialni bo się może nieźle rozczarować.
Panowie z PHILIPSA zamiast reklamy zrobiliście sobie piękną antyreklamę. :twisted:

Co do samego tv - obraz może i żyleta ale mocno teatralny co chwilami jest trudne do zaakceptowania. Ambilight jest fajny to nie ulega wątpliwości. Smart na kablu chodzi akceptowalnie, tzn. kliknij i poczekaj bo się ładuje. Ma problem z softem - nie może zainstalować nowszego niż 56. W ogóle ciekawe bo fabrycznie był soft od 8008. Najgorsza dla mnie sprawa to pilot-porażka. Jeśli robi się Ambi po to by oglądać w ciemności to niestety pilot musi mieć choćby fluoryzujące przyciski (jak np. w Fergusonie za 300zł) - wstyd. W ogóle ergonomia tego pilota pozostawia wiele do życzenia. Jeśli chodzi o 3D jest b. dobre, choć materiały 3D z Youtuba przesyłane po internecie nie widzi jako 3D, natomiast te same puszczone po HDMI z lapka już tak i idą super. To tyle wstępnej recenzji i narzekań na Philipsa. Pozdrawiam świątecznie fanów Ambi.

Nie wiem, czy istnieje regulamin tej promocji, czy nie, bo się tym za bardzo nie interesowałem, ponieważ w tym roku kupiłem telewizor i nie zamierzam na razie zmieniać;) W każdym razie od jakiegoś czasu na tym forum(także w chwili pisania tego posta) na samej górze wyświetla mi się reklama tej promocji. Jeśli jej nie widzicie, to może macie uruchomione jakieś adblocki albo coś. Po kliknięciu w nią są opisane zasady i lista sklepów biorących w niej udział. Chociaż "lista", to za dużo powiedziane, bo są tam tylko 3 sklepy. W każdym razie na tej liście nie ma RTV Euro AGD i może tu jest powód tego, że nie dostałeś "prezentu" tylko dziwne, że Ci z Philipsa tego nie powiedzieli, gdy się z nimi kontaktowałeś... Zamieszczam link http://www.philips.pl/tvnaswieta

Jeśli chodzi o "teatr", to możesz wyłączyć tę opcję jeśli Ci nie pasuje. Zastanawia mnie natomiast Twoje stwierdzenie, że miałeś wgrany soft z modelu 8008. Otóż nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ od 6008 wzwyż wszystkie serie mają ten sam soft. Co do niemożności wgrania nowszego oprogramowania, to była już o tym mowa na tym forum, a może nawet w tym wątku, bo nie tylko Ty masz z tym problem. Jeden z użytkowników opisał swój przypadek, że wezwał panów z serwisu, którzy przyjechali do niego i swoimi sposobami udało im się zaktualizować to oprogramowanie. U mnie Ambilight "świeci" na tyle mocno, że siedząc ok. 2,5-3m od telewizora nie mam problemów z widocznością znaków na pilocie. Być może jakieś znaczenie ma fakt, że u mnie pilot jest w jasnym kolorze, a u Ciebie chyba w ciemnym? Problem z 3D z youtube jest wynikiem jednaj z wielu niedoróbek softu w tych telewizorach. Co najlepsze w starszych wersjach oprogramowania podobno działało to prawidłowo podobnie jak klawiatura qwerty z pilota. Wraz z kolejnymi aktualizacjami popsuli to.
 
Ostatnia edycja:

Domely

New member
Nie można zorganizować promocji bez regulaminu - za to sa kary i to wysokie. Komunikacja promocji (w pojęciu oferty) bez informacji o regulaminie (chociazby gdzie jest dostępny) tez jest karalna.
Nie odpuszczajcie!!!
 

asqinejem

New member
Co do samego tv - obraz może i żyleta ale mocno teatralny co chwilami jest trudne do zaakceptowania.
Wystarczy wyłączyć Perfect Natural Motion, by mieć "normalny" obraz...
Najgorsza dla mnie sprawa to pilot-porażka. Jeśli robi się Ambi po to by oglądać w ciemności to niestety pilot musi mieć choćby fluoryzujące przyciski (jak np. w Fergusonie za 300zł) - wstyd. W ogóle ergonomia tego pilota pozostawia wiele do życzenia.
Chyba za wcześnie by oceniać pilota? :) Ja akurat już się do niego przyzwyczaiłem i użytkuje się go wygodnie bez żadnych fluorescencyjnych przycisków czy innych pierdół.
 

M.technik

New member
Ta promocja Philipsa jest dostępna w kilku marketach, chyba euro, expert i avans. W avansie mówią że trzeba kupic tv, a później wysłac do Philipsa dowód zakupu i oni wyślą telefon. Na miejscu nie mają. Natomiast w media expercie na niektórych sklepach mają na miejscu,nawet jest numer identyfikacyjny tego smartfona. Jak mają to od razu przy zakupie dają, a jak nie mają to już raczej nie dostaną - trzeba się pytać
 

lucjan 5

New member
Zohus wszystkie "usterki", które "posiada" ten telewizor są spowodowane tym, że nie poznałeś jego możliwości. Były wszystkie omawiane i rozwiązywane na tym forum. Jeszcze długo będziesz zaskakiwany różnymi "niespodziankami" chyba, że przeczytasz 250 i parę stron tego forum "od dechy do dechy".
 

tower3

New member
Ta promocja Philipsa jest dostępna w kilku marketach, chyba euro, expert i avans. W avansie mówią że trzeba kupic tv, a później wysłac do Philipsa dowód zakupu i oni wyślą telefon. Na miejscu nie mają. Natomiast w media expercie na niektórych sklepach mają na miejscu,nawet jest numer identyfikacyjny tego smartfona. Jak mają to od razu przy zakupie dają, a jak nie mają to już raczej nie dostaną - trzeba się pytać

Rodzice kupili w media-ekspert ten TV i nie dostali telefon - rzekomo się skończyły. Czy możesz podać więcej szczegółów co należy wysłać do Philipsa żeby dostać telefon. Swoją drogą nigdzie nie widzę regulaminu tej promocji.

Co do samego TV wczoraj byłem u rodziców z filmem 3D i nie dało się go przewijać. Inne nawet FullHD dało się bez większego problemu przewinąć. Dane mojego filmu w 3D:
Format : Matroska
File size : 13.3 GiB
Duration : 2h 41mn
Overall bit rate : 11.8 Mbps

Czy ktoś ma podobne problemy? Soft maja chyba z września - może na nowszym działa to ok?
 

zohus

New member
Rzeczywiście jakas dziwna ta promocja (korzystałem z podobnych w innych firmach i nie było najmniejszego problemu), nie ma na stronie regulaminu prmocji...
Myslę, że sam brak regulaminu powoduje że skarga do UOKIKu ich pozamiata.
Ja bym na Twoim miejscu nie odpuszczał i napisał skargę - oni tam czekają na takie tematy.

Pozdr
Domely

Dziwna to delikatne określenie. Regulaminu nie ma ani na stronie Philipsa ani w sklepach. Co do Euro RTV ten sklep do poniedziałku widniał na banerze promocji na www j/w. Zniknął z niego ale nie oznacza to że ta sieć się z tego wycofała (słowa konsultanta infolinii Philipsa). Na stronach EuroRTV, Avans, Media Expert są te promocje ale już w zupełnie innej formie niż ogłosił producent (wyrzucono z niej TV serii 6000 i 7000) i zmieniono gadżety promocyjne nie informując klientów. Widać tu ogromną niespójność tych działań, sklepy dysponują okrojoną ramówką oferując np. tablet do telewizorów Philipsa tymczasem oficjalna promocja na www Philipsa w ogóle nie przewiduje takich prezentów. Jaja kwadratowe. Widać jak na dłoni że firma Philips próbuje naśladować konkurencję ale ta robi to moim zdaniem fair natomiast PHlLIPS-owi to pojęcie jest obce. Zamierzam przesłać te informacje do Rzecznika Praw Konsumenta i do programu Uwaga w TVN, bo moim zdaniem jest to mamienie klientów obietnicą dodatkowych prezentów z której to obietnicy firma w cale nie ma zamiaru się wywiązywać. Baner promocyjny wygląda fajnie ale sama promocja to ŻENADA - by nie powiedzieć oszustwo!:twisted:
 

zohus

New member
Rodzice kupili w media-ekspert ten TV i nie dostali telefon - rzekomo się skończyły. Czy możesz podać więcej szczegółów co należy wysłać do Philipsa żeby dostać telefon. Swoją drogą nigdzie nie widzę regulaminu tej promocji.

Co należy wysłać - NIC!!! Bo ta promocja to bujda na resorach. Zadzwoń na infolinię to się dowiesz. Ja dowiedziałem się początkowo że firma Philips nic nie wie na temat tej promocji (tak powiedział mi wczoraj konsultant) po czym gdy dostałem szału na te słowa po konsultacji z kimś oznajmił że owszem jest promocja ale należy prezenty odbierać u sprzedawcy. Sprzedawca odpowiedział mi że u Philipsa. I tu zaczyna się zabawa w przeciąganie liny. Zadzwoń na infolinię do obu firm jestem ciekawy co usłyszysz. Może gremialny sprzeciw przeciwko takim praktykom wpłynie na łaskawe oblicze szefostwa Philipsa w Polsce. Czekam na info jak Ci poszło.
 
Do góry