Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

rvlauren

New member
Chłopaki jestem po półgodzinnej rozmowie z konsultantem i niestety serwis przyjedzie do mnie do domu z nowym softem i zresetują mi tv bo okazuje się że mam coś uszkodzone hmm ...
i tak sobie myślę ile mnie to będzie kosztować?
Dowiem się jak zadzwonią umówić się na wizytę ...
 

asqinejem

New member
Chłopaki jestem po półgodzinnej rozmowie z konsultantem i niestety serwis przyjedzie do mnie do domu z nowym softem i zresetują mi tv bo okazuje się że mam coś uszkodzone hmm ...
i tak sobie myślę ile mnie to będzie kosztować?
Dowiem się jak zadzwonią umówić się na wizytę ...
Może wypróbuj opcję "Zainstaluj ponownie telewizor", a następnie spróbuj ponownie wgrać nową wersję oprogramowania. Nic Cię przyjazd serwisu nie powinien kosztować, jeśli TV masz na gwarancji.
 

lucjan 5

New member
Chłopaki jestem po półgodzinnej rozmowie z konsultantem i niestety serwis przyjedzie do mnie do domu z nowym softem i zresetują mi tv bo okazuje się że mam coś uszkodzone hmm ...
i tak sobie myślę ile mnie to będzie kosztować?
Dowiem się jak zadzwonią umówić się na wizytę ...
Będzie Cię "kosztować" jedynie wtedy, gdy będziesz musiał zwolnić się z pracy by czekać na serwisanta. Dobrze że udało się ruszyć ze "sprawą". Ja często korzystałem z konsultacji, gdy nie wiedziałem jak wybrnąć z pewnych problemów z poprzednim Philipsem. Wszystko prawie było spowodowane brakiem mojej wiedzy na temat (momentami "tajnej") obsługi telewizora. Chodziło o sprawy oprogramowania. Zawsze otrzymywałem wyczerpujące odpowiedzi, a niektóre "ruchy" wykonywałem "sterowany" przez konsultanta.To był model z 2011 więc o wiele mniej skomplikowany od tego. Nierozwiązywalna była np. sprawa telewizji hybrydowej, którą to opcję teoretycznie posiadał. Najciekawszy był "wybór kraju" wtedy w żadnym wypadku-Polska. Nie wiem jaki kraj "zatwierdza się" dzisiaj. Ja na wszelki wypadek i z "rozpędu" zatwierdziłem Niemcy, tak jak w poprzednim modelu. Ponieważ wszystko czego używam w tym modelu chodzi OK wolę nie eksperymentować i "meldować się" w ojczyźnie. Korzystam tylko z telewizji naziemnej.
 

jacek-placek

New member
ja zameldowałem sie w Polska, i chodzi , programy you tube, nieraz sie zacinają, ale mam słaby internet i jeszcze gorzej mi to chodzi przez wi-fi, generalni przyjemny tv, tylko tak jak pisałem: kineskopowy bang & olufsen-to inne kolory, 7403 lcd- to jeszcze inny rodzaj koloru, a 60" 6008 to jeszcze inny rodzaj koloru-tak naprawde można je porównywać na zasadzie: temperatura faktyczna-a odczuwalna- od paru lat coś takiego jest w meteorologii, a kupiłem ten tv w sklepie internetowym, za 5930 zł, z darmową dostawą i czeskim darmowym uchwytem na ściane, ale cena poszła już do góry o 360 złotych, nie wiem czemu.
 

lucjan 5

New member
ja zameldowałem sie w Polska, i chodzi , programy you tube, nieraz sie zacinają, ale mam słaby internet i jeszcze gorzej mi to chodzi przez wi-fi, generalni przyjemny tv, tylko tak jak pisałem: kineskopowy bang & olufsen-to inne kolory, 7403 lcd- to jeszcze inny rodzaj koloru, a 60" 6008 to jeszcze inny rodzaj koloru-tak naprawde można je porównywać na zasadzie: temperatura faktyczna-a odczuwalna- od paru lat coś takiego jest w meteorologii, a kupiłem ten tv w sklepie internetowym, za 5930 zł, z darmową dostawą i czeskim darmowym uchwytem na ściane, ale cena poszła już do góry o 360 złotych, nie wiem czemu.

Dzięki za informację o "meldunku" w Polsce. Zrobiłbym to, ale musiałbym chyba zresetować telewizor i od początku wybierać barwy dźwięku, kolor ściany, preferowaną ostrość, czyli porównywać obrazki itd. Gdy przydarzy się okazja zrobię to. Chyba, że można po prostu wejść w ustawienia i zmienić kraj. Co do kolorów, kontrastu i jasności trzymam się średnich "swoich" ustawień. Gdy czytam, że ktoś ustawia coś na maxa, to chciałbym zobaczyć efekt. Pewnie narzeka na clouding i inne sensacje związane z obrazem. Jak pisałem (kiedyś wcześniej) korzystam na stałe z ustawienia "oszczędność energii" bo taki obraz najbardziej mi odpowiada. Słyszałem, że niektórzy narzekają, że kiepsko ogląda się ciemne sceny w filmach. Ale wtedy wystarczy przejść na "film" i obraz jest "rozjaśniony". Ja tego nie robię bo widzę wystarczająco dobrze na tym na czym mam ustawiony. I tak wszystko zależy od jakości materiału jaki dostarczony jest odbiornikowi. Na Youtube czasami zdarza się, że coś się przytnie. Ja oglądam przez wifi, szybkość netu jaką dostarczają to max 10 Mb, ale to teoretycznie. Przeważnie faluje i to może być przyczyną zacinania się. Gdy spadnie poniżej przyzwoitości laptop też mi się "przycina". Nie mam z czym porównywać kolorów, bo mam 6 czy 7 letniego Samsunga u siebie, a żona chyba 3 letniego 22" u siebie. U siebie włączam go rano na wiadomości zanim wstanę, a u żony tylko wtedy gdy coś jej "nie pasuje" i trzeba poprawić toteż nie zdążę "napatrzeć się" by zacząć porównywać różnice. Co do cen telewizorów to faktycznie z cenami jest różnie. Różnice mogą być tak duże, że nie wiadomo o co chodzi. Świeże modele czasem są w promocji potem wracają na poprzedni poziom. Podsumowując, jestem z tego modelu zadowolony. Jak człowiek pożyje i będzie kasa, to może doczeka się zupełnie nowego "wynalazku".
 

strzala

Member
próby z resetem całego tv zakończone teraz nawet starego softu nie ładuje heh ...
dobrze że kanały smigają !!! ;)

Pisząc, że teraz nie ładuje starego softu, masz na myśli, że nie możesz mu wgrać takiego samego jakie już masz wgrane albo starszego oprogramowania? Czy prawidłowo wgrywasz to starsze oprogramowanie, tzn. przez opcje oprogramowania/lokalna rozbudowa?
Miałem to samo co Ty z wrześniową aktualizacją do zeszłorocznego modelu 8007. Telewizor kupiłem w kwietniu i od tego czasu do września 3 razy bezproblemowo aktualizowałem soft poprzez usb. Wreszcie przyszła ta wrześniowa aktualizacja i działo mi się to samo co Tobie, czyli przeszło pierwszy krok "ładowanie oprogramowania" i wywalało się przy ok. 70% drugiego kroku "weryfikacja oprogramowania". Ostatniego trzeciego kroku, czyli tego właściwego flashowania w ogóle nie rozpoczynało. Pisałem o tym tutaj na forum i okazało się, że nikt inny nie miał takiego problemu. Odpisały mi dwie inne osoby, którym bez problemu się wgrało na takich samych modelach jak mój. Myślałem, że coś się zrąbało w telewizorze, ale na wszelki wypadek sprawdziłem aktualizację do takiej samej wersji jaką już miałem wgraną i przebiegła bez problemu. W związku z tym dałem sobie siana i spokojnie przeczekałem do listopada, kiedy to wyszła kolejna aktualizacja i ta już mi się wgrała normalnie. W grudniu była następna aktualizacja i też się prawidłowo wgrała. Dlatego na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze raz jakąś starszą aktualizację, jeśli wcześniej wgrywałeś ją nieprawidłowo, czyli w inny sposób niż opisałem na początku. Jeśli wszystko pójdzie w porządku, to na Twoim miejscu dałbym sobie spokój z serwisem i przeczekał do następnej aktualizacji, która na 99% wgra się bez problemu. Oczywiście nie powinno się tak dziać, a wina prawdopodobnie leży po stronie hardware'u. Chyba wszystkie egzemplarze sprzedawane w Polsce pochodzą z fabryki na Węgrzech, ale prawdopodobnie zależnie od daty produkcji w tych samych modelach mogą występować jakieś różnice w zastosowanych komponentach, a później programiści nie są w stanie tego ogarnąć w aktualizacjach. To by też wyjaśniało, dlaczego różne osoby mają zupełnie inne problemy w swoich modelach. Tzn. coś co u jednych działa prawidłowo u innych się chrzani i na odwrót. Można tu na forum wyczytać mnóstwo tego typu przypadków. W każdym razie zajeżdża tu kompletną amatorszczyzną ze strony Chińczyków będących obecnie właścicielami tej marki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wczoraj puściłem non stop sześć godzin różnych programów z Youtube, z aplikacji TVN Player , Ipla , Ipla film , Muzyka.
I prze cały czas ani razu nie zawiesiło się żadne nagranie.
 

§Pablo

New member
a ja wczoraj ustawiałem obraz przy ustawieniach gamy oczywiście telewizor się ofochał :/ Tydzień czasu 3 resety .........duużo ale mam nadzieje że jak się już wszystko poustawia będzie mniej kapryśny.
 

lucjan 5

New member
"Strzala" poruszył ciekawy temat. Faktycznie mój poprzedni 7406 (ukazał się na rynku na początku 2012 czyli konstrukcja z 2011) pochodził z Węgier, tabliczka znamionowa po angielsku. 6008 który mam obecnie ma tabliczkę po rosyjsku a montowany w Polszje w lipcu. Czy to, że montowali go nasi rodacy miało wpływ na to, że nie mam się do czego przyczepić? Wszystko chodzi jak trzeba jeśli nic "nie kombinuję". Ostatnie zdanie w związku z wpisem "kikiego". Jeśli oglądam to co wymienił i zaczynam dłuższy czas "przebierać" w programach i filmach, zdarza się, że telewizor w końcu się buntuje i coś zawiesza. Jeśli oglądam "normalnie" może chodzić non stop bez najmniejszych niespodzianek. Ale czy my nie reagujemy podobnie? Jeśli ktoś pi....oli nam dłuższy czas nad głową, w pewnym momencie mamy tego dosyć i przerywamy "emisję".
 

r_p_r

New member
Panowie z powieszonymi na scianach Tv - jaka zalecacie po testach odleglosc od sciany aby poswiata byla odpowiednia i nie bylo widac diod na scianie... ale oczywiscie tez taka aby Tv ladnie sie prezentowal?
 

rvlauren

New member
Od ściany 15 cm max ja mam ok 5cm u dołu i 15 u góry i jest git (tv wisi pod kontem do ściany)
a jeśli chodzi o soft to żaden już mi nie ładuje czyli aktualizacje od momentu gdy zakupiłem tv czyli końcówki 42 i 44 nawet z pomocą konsultanta konsultanta i wysłaniem jego softu bezpośrednio na mój tv z biura nic nie dało po prostu po załadowaniu 70% wyskakuje okno że nie można dalej kontynuować bo wystąpił błąd i wyłącz tv a jak wyłączysz to sam się załącza i wyskakuje okno że nie ma softu do wgrania i nic już nie zrobisz żaden przyciski pilota nie trybi pomaga tylko wyłącznik on/off z tyłu tv ze dwa razy trzeba go wyłączać i załączać żeby było można normalnie oglądać programy jak już chodzi to chodzi wszystko niby normalnie ale np film 3d DLNA mkv tnie a reszta czyli divix audio jpg jest ok no i to że od czasu do czasy sam sobie się wyłączy i załączy nawet po 2-3h oglądania też dziwiło konsultanta dlatego czekam na wgranie od nowa całego oprogramowania przez serwis zobaczymy co to da ;)
 
Ostatnia edycja:

maro86

New member
mam spory dylemat nad kupnem tego modelu , kiki poradził mi według mojej specyfikacji właśnie ten oraz
Panasonic 47ET60 i nie wiem do końca który wybrać. Bardziej skłaniałbym się ku philipsowi ale głównie ze względu na ambilight i super obraz , choć w drugim obraz też jest bardzo dobry. Dużo pisze się tutaj o wadach jakie posiada philips ale czy one są tak bardzo uciążliwe żeby przez nie rezygnować z zakupu tego tv i czy jest szansa że któras aktualizacja rozwiąże te problemy ?? na różnych stronach znajduje sprzeczne informacje o tym że posiada/nie posiada dvb-s2, może wy rozwiejecie moją wątpliwość oraz jeśli jest to czy można odbierać nc+ bez dekodera ?? bardzo proszę o podpowiedź odnośnie tych dwóch modeli , jestem laikiem w tych kwestiach.
 

SDman

Banned
mam spory dylemat nad kupnem tego modelu , kiki poradził mi według mojej specyfikacji właśnie ten oraz
Panasonic 47ET60 i nie wiem do końca który wybrać. Bardziej skłaniałbym się ku philipsowi ale głównie ze względu na ambilight i super obraz , choć w drugim obraz też jest bardzo dobry. Dużo pisze się tutaj o wadach jakie posiada philips ale czy one są tak bardzo uciążliwe żeby przez nie rezygnować z zakupu tego tv i czy jest szansa że któras aktualizacja rozwiąże te problemy ?? na różnych stronach znajduje sprzeczne informacje o tym że posiada/nie posiada dvb-s2, może wy rozwiejecie moją wątpliwość oraz jeśli jest to czy można odbierać nc+ bez dekodera ?? bardzo proszę o podpowiedź odnośnie tych dwóch modeli , jestem laikiem w tych kwestiach.

Witam,
zapomniałeś (chociaż może dla Ciebie mniej istotne) Philips ma znacznie lepszy dźwięk od podanego modelu ET60.
Jasnowidzenia myślę, że nikt się nie podejmie w kwestii softu.

Pozdr.
 

rvlauren

New member
dźwięk tak
tuner sat (podłączasz antenę kupujesz CAT NC+ do slotu CI i śmiga)
ambi tak
obraz tu bym się zastanowił ale mały plusik dla panasa nowa matryca IPS2
smart tv raczej panas ale mój phil daje radę też szybko i płynnie z iplą tvn playerem i onet vod panas ma tylko lepsze to że masz ekrany użytkowników kolega ma tego panasa i tak sobie porównywaliśmy ostatnio mój i jego on powiedział że wolał by mojego a ja powiedziałem że jego hehe chyba się zamienimy :0 (żart) mój ambi pobija serca każdego kto zasiądzie oglądać 3d natomiast panas wygląda tak statycznie hehe ... natomiast problemy z softem to przejściowy stan złośliwość rzeczy martwych mam nadzieje na poprawę po wizycie serwisu a jak nie to wymienimy phila na nowego już nie zamienię ambi na zwyklaka po prostu się zakochałem w tym efekcie ...
 

rvlauren

New member
ok jestem po wizycie Panów z Philips Service Polska bardzo fajna wizyta goście po czterdziestce grubo i niezły stan ich wiadomości zrobili update tv wgrali soft 44 i śmiga zostawili nr tel. w razie co ale na razie śmiga ok problem z plikami 3D pozostał ale ... mam już pomysł na ich odtwarzanie dzięki właśnie tym Panom i powód zacinania się też znam mkv ma przepływy danych w pliku te powyżej 11Mb/s tną a te do idą płynnie ciężko też jest z samym formatem 1080p o dużym przepływie danych ale wystarczy znaleźć plik z wolniejszą przepływnością bitów i jest ok przetestowane już dziś wszystkie avi divx i małe mkv zrobione do 4GB idą płynnie bez zająknięcia tak jak i 9GB 1080p więc problem z głowy ...
Dodatkowo doszło do mojej wiedzy ustawianie pomniejszonego ekranu (z funkcji auto dopasowywanie ekranu) teraz widać więcej obrazu jakieś 5-10% sporo, rezultat jest taki że nie wywala mi po krawędziach np znaczka Polsatu a jest całkiem oddalony od krawędzi już po poszerzeniu wcześniej po tej operacji auto było jak na zoom dla mnie bosko ...
Po nowym sofcie 44 widać bardziej płynną redukcję szumów i powiem, że wcześniej próbowałem tego ale był od razu duży skok w brak szumu a teraz są trzy równe fajnie skalowane stopnie ja używam Minimum i jest git ...
 
Do góry