Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

jacek-placek

New member
przed zakupem 60" 6008, zadzwoniłem do philipsa- powiedzieli żebym dzwonił do tych 3 sieci, zadzwoniłem, tak mieli, ale gadżety sie wyprzedały, więc olałem sieci,znalazłem na internecie najtańszą oferte 60"pfl 6008 -z uchwytem, darmową wysyłką za 5930 zł i stwierdziłem, że za różnice jaką musiałbym dołożyć do tego TV w tych sklepach, to sobie te gadżety bez łaski kupie, fakt ja kupiłem 10 XII, od tego czasu ten TV podrożał [nie wiem czemu] o 360zł, ale przy chytrzeniu na gadżety-warto nieraz poszukać i porównać, bo nieraz sie okazuje że okazja, to może i jest ale nie dla kupującego...
 

asqinejem

New member
Co do samego TV wczoraj byłem u rodziców z filmem 3D i nie dało się go przewijać. Inne nawet FullHD dało się bez większego problemu przewinąć. Dane mojego filmu w 3D:
Format : Matroska
File size : 13.3 GiB
Duration : 2h 41mn
Overall bit rate : 11.8 Mbps
Wygląda na to, że to wina konkretnego filmu (na jednych idzie przewijanie, a na innych nie). Myślałem, że wpływ na to może mieć bitrate, ale to jednak nie to.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Nie wiem czy chodzi Ci o to co za chwilę napiszę. W instrukcji "stoi": dysk zewnętrzny po podłączeniu do telewizora staje się jego integralną częścią. NIE ODŁĄCZAĆ GO OD TELEWIZORA. Ale jeśli przenosimy telewizor i chcemy dysk odłączyć, trzeba najpierw wyłączyć odbiornik pilotem. Odczekać parę sekund, aż usłyszymy dźwięk świadczący, że dysk przestał pracować, gaśnie dioda. Następnie wyłączyć wtyczkę telewizora z sieci i ponownie odczekać. Ja czekam na wszelki wypadek około minuty. Tak jak przy aktualizacji. WTEDY ODŁĄCZAM dysk. Przy ponownym podłączeniu odwrotna kolejność. Podłączam dysk do telewizora ODŁĄCZONEGO od sieci. Telewizor "zasilam", czekam aż zapali się jego dioda "stand by" i wszystko powinno być OK.

:) robisz tak ? :)))))))))))
 

kosa666

New member
Wygląda na to, że to wina konkretnego filmu (na jednych idzie przewijanie, a na innych nie). Myślałem, że wpływ na to może mieć bitrate, ale to jednak nie to.

Ma wpływ bitrate - spróbujcie odpalić półtorej godzinny film który waży 30Gb - zobaczycie wtedy, że ten telewizor nie radzi sobie z płynnym odtwarzaniem :(
 

asqinejem

New member
Ma wpływ bitrate - spróbujcie odpalić półtorej godzinny film który waży 30Gb - zobaczycie wtedy, że ten telewizor nie radzi sobie z płynnym odtwarzaniem :(
Z pendriva?

W poprzednim poście była mowa o przewijaniu i np. przy filmie z bitrate ~5 mbit/s przewijanie u mnie nie szło, a na pliku z bitrate ponad 15 mbit/s szło bez problemu.
 

BigDeal

New member
Czy ktoś moze mi wytłumaczyć co jest nie tak z tym telewizorem że tak wolno chodzi w nim internet ? Przecież niby ma dwa rdzenie , w modelu panasonica et5e z zeszłego roku jest dwa razy szybszy. Czemu klawiatura nie działa w youtube? Czy ktoś podłaćzał do niego klawiaturę Logitech k400?
 

asqinejem

New member
Czy ktoś moze mi wytłumaczyć co jest nie tak z tym telewizorem że tak wolno chodzi w nim internet ?
A jak się łączysz z siecią? Co dokładniej w nim wolno chodzi? O wolnym działaniu Smart TV już nie jedna osoba tu pisała.
Czemu klawiatura nie działa w youtube?
To raczej wina aplikacji YouTube, a nie samego Philipsa (tak przynajmniej czytałem na forum Philipsa).
 

wonsz

New member
Jaki server dlna na pc polecanie? Głównie filmy mkv. Używam wild media server ale filmy tną jeśli są napisy oddzielnie w .txt. Bez napisów perfekt.
 

BigDeal

New member
Asqinejem łacze się bezprzewodowo tak samo jak z Panasoniciem et5e , którego mam w drugim pokoju . Strony się nie miłosiernie długo ładują , przegladarka w tym tv jak i cały smart to jeden wielki gniot o youtube wogóle szkoda słów , po co klawiatura w pilocie jak nie działa z wszystkimi aplikacjami. Czytałem na forach o słabym smarcie w tym tv , ale nie sądziłem ze może być aż tak spi...ony. Nie wspominając o tym już że obudowa jest żle spasowana z telewizorem i po jednej stronie mam szparę. Czy jest szansa że Philips wraz z aktualizacjami oprogramowania poprawi troche działanie smarta?
 

asqinejem

New member
Asqinejem łacze się bezprzewodowo tak samo jak z Panasoniciem et5e , którego mam w drugim pokoju . Strony się nie miłosiernie długo ładują , przegladarka w tym tv jak i cały smart to jeden wielki gniot o youtube wogóle szkoda słów , po co klawiatura w pilocie jak nie działa z wszystkimi aplikacjami.
Czyli lepiej, żeby tej klawiatury w ogóle nie było? Z tego co widziałem, to nie działa tylko z YouTube... Kupiłeś telewizor, żeby przeglądać na nim neta? Smart jest wolny i bywa irytujący i wątpię, by nowe aktualizacje usunęły ten "problem".
 

strzala

Member
Akurat co do samej klawiatury, to uważam, że jest szansa na przywrócenie jej dzialania w aplikacji youtube. Przecież w zeszłorocznych modelach chyba nigdy nie było żadnych problemów z jej działaniem, a w tegorocznych też działała we wczesnych wersjach softu. Dopiero w kopejnych aktualizacjach coś popsuli.
 

kimnamil

New member
W sumie dla mnie to duuuża skaza na zadowoleniu z tego modelu, bo poniekąd ta klawiatura zaważyła na tym że nie kupiłem 5008. A tu taki zonk, klawiatura jest ale nie da się jej używać. A Philips ma to gdzieś.. :/
 

asqinejem

New member
W sumie dla mnie to duuuża skaza na zadowoleniu z tego modelu, bo poniekąd ta klawiatura zaważyła na tym że nie kupiłem 5008. A tu taki zonk, klawiatura jest ale nie da się jej używać. A Philips ma to gdzieś.. :/
To nie całkiem tak, cytat z forum Philipsa:
Hi,

Keyboard is disabled in Googles latest Release of the Youtube App.
Why exactly there is no support anymore > we don't know, you need to ask Google as they do the App. The only thing i can say to that is that google provides his services to a lot of vendors so it might be that the Keyboard support does not work correctly on another hardware...

Anyhow, i guess google will bring out a new app and maybe then the Support is back in.

Regards
Thomas
Cannot use the keyboard remote control in YouTube app!!
 

BigDeal

New member
Czyli lepiej, żeby tej klawiatury w ogóle nie było? Z tego co widziałem, to nie działa tylko z YouTube... Kupiłeś telewizor, żeby przeglądać na nim neta? Smart jest wolny i bywa irytujący i wątpię, by nowe aktualizacje usunęły ten "problem".

Między innymi dla klawiatury kupiłem ten telewizor , z myśla właśnie o youtubie. Smart w tym telewizorze to kpina i w sumie lepiej żeby go nie było szkoda nerwów użytkowników. W panasonicu et5e z zeszłego roku internet śmiga bez problemu pomimo że ma tylko jeden rdzeń.
 

asqinejem

New member
Między innymi dla klawiatury kupiłem ten telewizor , z myśla właśnie o youtubie. Smart w tym telewizorze to kpina i w sumie lepiej żeby go nie było szkoda nerwów użytkowników. W panasonicu et5e z zeszłego roku internet śmiga bez problemu pomimo że ma tylko jeden rdzeń.
Sorry, ale pogrubione zdanie brzmi śmiesznie :D. Gdyby zależało Ci na Smarcie, to tego Philipsa nikt by Ci nie polecił (co możesz przeczytać w tym temacie). Ten telewizor kupuje się dla bardzo wysokiej jakości obrazu, bo Smart jest w nim chyba tylko dlatego, że za taką cenę być musiał :D. Aha, niektórzy kupują też ten telewizor ze względu na Ambilight, ale im dłużej z niego korzystam (~2 miesiące), tym bardziej uważam, że to tylko bajer, który na początku może się podobać i że bez niego również by było dobrze.
 

§Pablo

New member
Odnośnie smarta nie jest on demonem szybkości ale żeby tak narzekać. Może wina jest w jakości sygnału proponuje podłączyć go przez kabel i sprawdzić czy się nie poprawi.

Jedna rzecz mnie bardzo zastanawia: zawsze na noc wyłączam telewizor z guzika a potem z listwy ale jak go włączam to raz pokazuje się logo Philips a innym razem od razu się włącza program - też tak macie ?

i drugie pytanie jak wam działa przewijanie youtuba ? bo u mnie: raz klikam przewinie -> z 5 sekund przewija do przodu (gdzie proces przewijania trwa 4) i dalej se leci. Trzymanie guzika nic nie daje, a jak kliknę kilka razy to w ogóle gdzieś w polu się dopiero zatrzymuje
 
Do góry