Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

asqinejem

New member
Wczoraj wybralem sie do RTV AGD popatrzeć jak ceny się kształtują i pooglądałem demo 3d na LG 55 cali (jakiś nowy ale modelu nie pamiętam ) rozwarstwienie obrazu na krawędziach np postaci było widoczne ( nie wiem jak się to fachowo nazywa ) na Philipsie obok podobnie jak u mnie w domu takiego efektu nie było
Nie wiem czy akurat o to Ci chodzi, ale gdy ktoś przesadza z ostrością, to mogą pojawiać się dodatkowe krawędzie, których tak naprawdę być nie powinno.
 

SDman

Banned
Nie wiem czy akurat o to Ci chodzi, ale gdy ktoś przesadza z ostrością, to mogą pojawiać się dodatkowe krawędzie, których tak naprawdę być nie powinno.

Oczywiście ostrość również podlega kalibracji i przeważnie jest ona minimalizowana.
Są plansze, Philips serii 9 poprawnie je pokazywał na ostrości na 2 w skali do 10.
Dobry TV powinien mieć natywną dobrą ostrość czyli tego parametru mogło by nie być.

Pozdr.
 

asqinejem

New member
Nawet Philips w fabrycznym trybie Film ma ostrość ustawioną na "0", więc o czymś to świadczy. Na planszach podwójne krawędzie w 6008 znikały właśnie dopiero przy ostrości ustawionej na 0.
 

Alduris

New member
Chciałem jeszcze zapytać czy może jest coś lepszego do 3000zł ( to jest maximum ,ewentualnie +50zł bo i tak planowane było 2500) . A ten ambilight zapowiada się fajnie i z tego co można przeczytać obraz tez jest bardzo dobry.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie podałeś żadnych warunków w mieszkaniu. Ale możesz liczyć na bardzo dobry obraz. Ambilight i tak Cię oczaruje dodatkowo.
 

asqinejem

New member
Ambilight mi się podobał, ale tylko na początku. Teraz włączam go (statyczna biel) jedynie po to, by czerń wydawała się lepsza (podczas oglądania w nocy). Przed kupnem czytałem wiele opinii, że czerń jest świetna w tym modelu, ale powinienem wziąć pod uwagę, że to jednak dalej LED. Do oglądania w nocy przy zgaszonym świetle (horrorów albo filmów, gdzie jest wiele ciemnych scen) ten telewizor się kompletnie nie nadaje.

Ogólnie rzecz biorąc (po blisko dwóch miesiącach użytkowania 42PFL6008K), żałuję, że nie wziąłem tańszej plazmy (np. 42ST60), ale to tylko i wyłącznie mój błąd. Wczoraj oglądałem "Hansel i Gretel: Łowcy czarownic" i niestety, w ciemnych scenach to była męczarnia.
 

jacek-placek

New member
ja tam nie żałuje, kupiłem 60" 6008, i nawet jak coś jest niedoskonałe, to sie godze z tym, miałem ochote na plazme Panasonica ale 60 w dobrej jakosci, to pewnie z 10k, ja czytam te narzekania i stwierdzam: chcesz mieć wymagania za np. 3k?- to kup se za 10 k i wtedy narzekania mogą być uzasadnione! zacytowałbym, ruskie powiedzenie o rybce, ale jest brzydkie....
 

SDman

Banned
Do oglądania w nocy przy zgaszonym świetle (horrorów albo filmów, gdzie jest wiele ciemnych scen) ten telewizor się kompletnie nie nadaje.

Witam,
to jest oczywiste tyko niektórzy udają, że tak nie jest.
Ambi jest patentem na miarę dynamitu, to jedyna rzecz, której brakuje mojemu obecnemu TV.
Ale jestem w stanie zrozumieć, że Ambi nie zniweluje drażniących problemów,
których nie powinno być.

Pozdr.
 

Reynold

New member
Może wtedy narzekałbyś na bardziej kiepski obraz w ciągu (słonecznego) dnia...


(...)Ogólnie rzecz biorąc (po blisko dwóch miesiącach użytkowania 42PFL6008K), żałuję, że nie wziąłem tańszej plazmy (np. 42ST60), ale to tylko i wyłącznie mój błąd. Wczoraj oglądałem "Hansel i Gretel: Łowcy czarownic" i niestety, w ciemnych scenach to była męczarnia.
 

SDman

Banned

dawidop

New member
ja tam nie żałuje, kupiłem 60" 6008, i nawet jak coś jest niedoskonałe, to sie godze z tym, miałem ochote na plazme Panasonica ale 60 w dobrej jakosci, to pewnie z 10k, ja czytam te narzekania i stwierdzam: chcesz mieć wymagania za np. 3k?- to kup se za 10 k i wtedy narzekania mogą być uzasadnione! zacytowałbym, ruskie powiedzenie o rybce, ale jest brzydkie....

Witam,

Jestem przed zakupem tego tv, właśnie szukam gdzie kupić. Czy mógłbyś mi napisać gdzie, kiedy i za ile kupiłeś? Będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam
 

Reynold

New member

lucjan 5

New member
Widzę, że jestem szczęśliwym użytkownikiem. Mnie ten model w zupełności satysfakcjonuje. Oczywiście poza jedną sprawą mam 42", a to stanowczo za mało.
 

rvlauren

New member
takie małe problemiki i coś jeszcze

Aktualizacje oprogramowania !!!

Od kilku dni staram się przeprowadzić aktualizacje tv i niestety czy to przez wi-fi czy przez usb tv nie jest w stanie dokończyć aktualizacji pisze o jakiś błędach na menu że niby mam powyłączać wszystkie usb a nie mam żadnego załączonego potem wyskakuje mi ekranik że pusta wersja oprogramowania na start i nie można tego wyłączyć dopiero przycisk z tyłu tv daje efekt po załączeniu ponownie tv komunikat znika.
Co z tym zrobić? czekać na nowszy soft?

Tv mam ponad miesiąc i powiem szczerze nie jest wszystko ok ...
NA NIE
- kilka razy sam się po prostu wyłączył ot tak
- ma w prawym dolnym rogu duże przejaśnienie na czarnym tle i troszkę u góry ekranu po prawej
ja wiem że to podświetlenie krawędziowe ale trochę lipa
- słabo obsługuje się internet z pilota szczególnie przewijanie stron góra dół makabra
- DLNA przetestowałem 7 serwerów na kompie ale i tak tv ma problemy z odtwarzaniem SBS 3D po
prostu się przycina jakby nie nadążał przetwarzać danych czasami uda się bez przycinania ale na
prawdę nie wiem od czego to zależy ... najlepiej ciągnie darmowy server TVERSITY
NA TAK
- pozostałe sprawy mają się bardzo dobrze moje TVNplayer, OnetVOD, IPLA śmigają aż miło ...
- Ambi rewelacja
- 3D z BD wrażenia bardzo dobre, duża głębia, płynny ruch brak migotania po założeniu okularów
poprawa jakości czerni ale to efekt lekko przyciemnionego szkła
- płynność obrazu z tv naziemnej rewelacja HD super
- możliwości strojenia barw, ostrości, głębi kontrastu mega
- poprawa jakości filmów DIVX bajka
- fotki po prostu poezja
- muzyka, dobra jakość mimo małych głośniczków, daje radę, plus za suba z tyłu
- jakość gier bdb+ płynność kolor ostrość polecam ...

za całokształt daje mojemu tv 7/10
POZDRAWIAM RVL ;)
 

asqinejem

New member
Od kilku dni staram się przeprowadzić aktualizacje tv i niestety czy to przez wi-fi czy przez usb tv nie jest w stanie dokończyć aktualizacji pisze o jakiś błędach na menu że niby mam powyłączać wszystkie usb a nie mam żadnego załączonego potem wyskakuje mi ekranik że pusta wersja oprogramowania na start i nie można tego wyłączyć dopiero przycisk z tyłu tv daje efekt po załączeniu ponownie tv komunikat znika.
Co z tym zrobić? czekać na nowszy soft?
Najlepiej napisz do pomocy technicznej Philipsa, bo od nich dostaniesz najkonkretniejszą odpowiedź. O problemach z wyłączaniem się TV też warto ich poinformować (ja bym radził sprawdzić czy masz wyłączoną opcję "Automatyczne wyłączanieTV").
 
Ostatnia edycja:

rvlauren

New member
nic to nie daje żaden update nie włazi ani z usb ani z netu ani ze smarta napiszę do philipsa ciekawe co odpowiedzą hehe ...
zrobię wam fotki jak znajdę czas to sobie pooglądacie jak to wygląda podczas ładowania bo np z netu nie wchodzi sam soft ładuje do 70% i pada a z usb ładuje cały ale wysiada podczas sprawdzania też tak na 70% i wyskakuje ten komunikat żeby wyłączyć tv bo aktualizacja nie powiodła się heh ...
 

lucjan 5

New member
nic to nie daje żaden update nie włazi ani z usb ani z netu ani ze smarta napiszę do philipsa ciekawe co odpowiedzą hehe ...
zrobię wam fotki jak znajdę czas to sobie pooglądacie jak to wygląda podczas ładowania bo np z netu nie wchodzi sam soft ładuje do 70% i pada a z usb ładuje cały ale wysiada podczas sprawdzania też tak na 70% i wyskakuje ten komunikat żeby wyłączyć tv bo aktualizacja nie powiodła się heh ...
Zadzwoń do Philipsa i z konsultantem krok po kroku przeprowadź aktualizację. Jeśli się nie uda, to poczekaj na reakcję "pomagiera".
 
Do góry