Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

asqinejem

New member
Obraz jest w miarę OK, ale zauważyłem na ciemnych scenach clouding i to w nocy najbardziej przeszkadza. Czerń zalatuje odcieniem granatu i żadne ustawienia tego nie poprawią.
Nie mówisz jakie ustawienia masz i jakie ustawienia zmieniałeś, więc trochę dziwnie to brzmi. Niestety, ale to telewizor LED, więc do oglądania w nocy i przy zgaszonym świetle się średnio nadaje (plusem jest ambilight, które można włączyć i ustawić np. statyczną ciepłą biel, co powoduje, że czerń zdaje się lepsza).
W dzień też nie jest tak jak powinno, trzeba ustawić kontrast 100, jasność 60-70 aby w miarę to wyglądało, czy macie może osobne ustawienia na dzień a osobne na noc, bo na jednych przez cały czas, to za bardzo nie da się oglądać.
Przesadziłeś z tymi ustawieniami jasności, bo wystarczy nawet "domyślne" 50, tylko resztę opcji trzeba poustawiać odpowiednio. Oczywiście warto mieć ustawienia na noc i na dzień (w nocy warto włączyć czujnik światła, dynamiczne podświetlenie na standard i zmniejszyć kontrast backlight). Złotego środka, czyli takich samych ustawień na dzień i noc nie ma.
 

Alduris

New member
Bardzo bym prosił o pomoc bo nie wiem czy telewizor na stronie rtv euro agd z tej promocji ze smartfonem to ten sam telewizor co tutaj bo tam nazwa podana to :philips 42PFL6008K i czy jest jakaś różnica między K a H z tyłu ? Proszę o szybką pomoc :)
 

lucjan 5

New member
Booboo 1430. Nie jesteś posiadaczem ani Panasonica, ani Philipsa na których temat zamieściłeś swoje uwagi. I jako "fachowiec" porównujesz dwie różne konstrukcje jedną z 2010 roku drugą z 2013. Te telewizory pod względem technologicznym dzieli OTCHŁAŃ. Dziękujemy za "merytoryczne" potraktowanie problemów, które "dręczą" użytkowników modelu 6008. Nie omieszkamy skorzystać z twojej rady i jeszcze dzisiaj wyrzucimy na śmietnik ten szmelc.
 

lucjan 5

New member
Bardzo bym prosił o pomoc bo nie wiem czy telewizor na stronie rtv euro agd z tej promocji ze smartfonem to ten sam telewizor co tutaj bo tam nazwa podana to :philips 42PFL6008K i czy jest jakaś różnica między K a H z tyłu ? Proszę o szybką pomoc :)

"K" oznacza, że telewizor poza tunerem naziemnym i kablowym, dysponuje również dekoderem satelitarnym.
 

booboo1430

New member
@lucjan 5 jak bym nie miał 47PFL6008, to bym tutaj nawet nie wchodził, a że mam i zauważyłem takie problemy, to je tutaj podaje, TV ma swoje wady i muszę się z tym pogodzić.

Porównują obraz to jakoś nie widzę przewagi tego TV z plazmą, reszta dodatków to zbędne śmieci, oprócz ambilight który nikt inny nie ma i robi on porządną rzecz, ale ja nie kupowałem TV do seansów nocnych, tylko w 70% to jest dzień i taką decyzję podjąłem.
 

rafcioha

New member
Jeśli chodzi o micro dimming, to niestety nie wiem... Soft masz najnowszy? Tzn. QF2EU-0.173.44.0?

Mam też małe pytanie, bo napisałeś:

Mógłbyś wrzucić dla porównania jak inni te ustawienia czy to tajemnica? :)

Przykładowo tak wyglądają moje:
Kontrast funkcji Backlight: 65
Kolor: 56
Ostrość: 0
Redukcja szumów: wyłącz
Zmniejszenie usterek MPEG: wyłącz
Perfect Natural Montion: wyłącz
Clear LCD: włącz
Ostrość zaawansowana : wyłącz
Kontrast dynamiczny: wyłącz
Dynamiczne podświetlenie: Standard
Wzmocnienie kolorów: wyłącz
Czujnik światła: wyłącz
Gamma: +2
Temperatura kolorów: własna (127/119/118/0/0/0)
Kontrast wideo: 100
Jasność: 50

Witam,

Czy nie jest to bynajmniej dziwne, że większość funkcji telewizora które wynalazł Philips w celu uzyskania lepszego obrazu, naturalnego ruchu czy zmniejszenia energii trzeba wyłłączyć aby uzyskać przyzwoity obraz???

Pozdrawiam.
 

asqinejem

New member
Porównują obraz to jakoś nie widzę przewagi tego TV z plazmą, reszta dodatków to zbędne śmieci, oprócz ambilight który nikt inny nie ma i robi on porządną rzecz, ale ja nie kupowałem TV do seansów nocnych, tylko w 70% to jest dzień i taką decyzję podjąłem.
Plazma ma nieporównywalnie lepszy obraz, ale oczywiście w nocy. Jeśli kupowałeś telewizor do oglądania w dzień, to faktycznie lepszym wyborem był LED.
Czy nie jest to bynajmniej dziwne, że większość funkcji telewizora które wynalazł Philips w celu uzyskania lepszego obrazu, naturalnego ruchu czy zmniejszenia energii trzeba wyłłączyć aby uzyskać przyzwoity obraz???
Gdy się ogląda coś w full hd, to ostrość się wyłącza, bo po co ona? Redukcja szumów, zmniejszanie usterek, wzmacnianie kolorów, ostrości i kontrastu też są zbędne, przy dobrej jakości materiale. Perfect Natural Motion to moim zdaniem najgorszy wynalazek Philipsa w tym tv, bo powoduje nienaturalnie przyspieszone ruchy i artefakty (np. przy machaniu ręką).
 

phil7008

New member
Bez reklam
rafciocha philips nie jest odosobnionym przypadkiem zerkalem na watek sonego i tam ludziska tez wylaczaja zbedne "ulepszacze" pchaja wszystko do tv bo jest teraz taki trend zeby było tego szajsu do wszystkiego i niczego (za to my uzytkownicy nie raz słono płacimy) to jest ich zarobek

asqinejem a ja jakos sie przyzwyczailem do PNM i jego artefaktow bez tego jakos dziwnie ten obraz przycina i jest jakby nie wyrazisty
 
Ostatnia edycja:

swojtas

New member
Istotne pytanie Panowie, czy za te samą cenę można kupić coś lepszego czy nie? Pytanie skierowane do osób które posiadają tego philipsa.
 

lucjan 5

New member
@lucjan 5 jak bym nie miał 47PFL6008, to bym tutaj nawet nie wchodził, a że mam i zauważyłem takie problemy, to je tutaj podaje, TV ma swoje wady i muszę się z tym pogodzić.

Porównują obraz to jakoś nie widzę przewagi tego TV z plazmą, reszta dodatków to zbędne śmieci, oprócz ambilight który nikt inny nie ma i robi on porządną rzecz, ale ja nie kupowałem TV do seansów nocnych, tylko w 70% to jest dzień i taką decyzję podjąłem.

Twoje zdanie na temat menu niedokładnie przeczytałem. Zrozumiałem, że: "gdybyś miał codziennie do czynienia z telewizorem". To, że jesteś posiadaczem tego modelu zmienia postać rzeczy. Ale w dalszym czasie nie rozumiem zarzutów. Jadę na "oszczędności energii" nie ze względu na oszczędność lecz dlatego, że odpowiada mi jakość obrazu w tym ustawieniu. Biel mam śnieżną, a czerń jak sadza. Nie zauważyłem "chmurek", nawet gdy na czarnym ekranie lecą białe napisy na zakończenie filmu. Co prawda mam 42", ale nie wiem czy to ma znaczenie. Może na większym ekranie coś inaczej się prezentuje. Nie miałem nigdy plazmy i dlatego nie mam skali porównawczej, może na szczęście. Ja na odwrót głównie delektuję się obrazem wieczorami przy minimalnym podświetleniu sufitu i włączonym ambilight. W dzień oglądam właściwie wyłącznie wiadomości, za to kilka razy. Tylko gdy słońce zaczyna świecić na ekran zaciągam zasłony. A co do szybkości reakcji telewizora przyjąłem ją do wiadomości bo i tak nigdzie mi się nie spieszy.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Witam,

Czy nie jest to bynajmniej dziwne, że większość funkcji telewizora które wynalazł Philips w celu uzyskania lepszego obrazu, naturalnego ruchu czy zmniejszenia energii trzeba wyłłączyć aby uzyskać przyzwoity obraz???

Pozdrawiam.


Wcale nie uważam że trzeba je wyłączać. Ja mam swoje ustawienia które mi pasują i ostrość jest, i filtry w odpowiednich proporcjach i obraz jest rewelacyjny z NC+ a nie mydło. Na bajkach 3d HD korzystam z innych ustawień i jak to mówią oglądając "dupę urywa".

W kwestii menu. Działa ono bardzo wolno w porównaniu do modeli innych marek z tego przedziału cenowego. Jedynie menu wyboru źródła sygnału działa jako tako. Jak już jednak się ogląda coś przez HDMI to jest muł. Mimo to uważam że telewizor jest bardzo dobry. 99% oglądam program, a 1% bawię się menu.

Największą wadą TV jest jego menu. Największą zaletą jakość obrazu i Ambilight dlatego go kupiłem, a śmieszą mnie takie teksty że "czego się można spodziewać kupując auto za za 60..tyś i auto za 30..." są po prostu bzdurne i nie mają porównania do tematu

Żałuję że nie kupiłem modelu 7008 który ma także górne ambilight bo tego mi tu trochę brakuje.

..
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
Istotne pytanie Panowie, czy za te samą cenę można kupić coś lepszego czy nie? Pytanie skierowane do osób które posiadają tego philipsa.

Trudno powiedzieć, może tak może nie. Poza dyskusją jest jakość obrazu. Za tę cenę chyba lepszego nie otrzymasz, najwyżej równorzędny. Natomiast minimum 90% użytkowników telewizorów Philipsa nie kupi do (przynajmniej) 2020 r. odbiorników innego producenta ze względu na AMBILIGHT. Wtedy upłynie termin opłacenia patentu. Oczywiście musisz sporo poczytać zanim wydasz kasę i być zdecydowanym czego oczekujesz od telewizora. Nie opieraj się na opinii sprzedawców w marketach.
 

SDman

Banned
Trudno powiedzieć, może tak może nie. Poza dyskusją jest jakość obrazu. Za tę cenę chyba lepszego nie otrzymasz, najwyżej równorzędny. Natomiast minimum 90% użytkowników telewizorów Philipsa nie kupi do (przynajmniej) 2020 r. odbiorników innego producenta ze względu na AMBILIGHT. Wtedy upłynie termin opłacenia patentu. Oczywiście musisz sporo poczytać zanim wydasz kasę i być zdecydowanym czego oczekujesz od telewizora. Nie opieraj się na opinii sprzedawców w marketach.

Ooo ! To znalazłem się w tych 10% po 8 latach z Philipsami serii 9.
Oczywiście, nie ma prawdziwego zastępcy Ambi, ale skromniutką namiastkę
można sobie bardzo niedrogo (25zł.-, 2,5W ) zrobić.

Pozdr.
 

adamo_

New member
Bez reklam
No i o tv dużo się pisze na forach, m.in tu, więc jest o czym pisać bo wyróżnia sie na tle konkurencji. Wczoraj wybralem sie do RTV AGD popatrzeć jak ceny się kształtują i pooglądałem demo 3d na LG 55 cali (jakiś nowy ale modelu nie pamiętam ) rozwarstwienie obrazu na krawędziach np postaci było widoczne ( nie wiem jak się to fachowo nazywa ) na Philipsie obok podobnie jak u mnie w domu takiego efektu nie było
 
Do góry