Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
Mam 42" 6008 od sierpnia. Zgadzam się z "r p r" w każdym punkcie, wszystko chodzi jak należy. Wszystkie kłopoty jakie miałem wiązały się z tym, nie miałem opanowanej obsługi telewizora. Trzeba po prostu przyzwyczaić się do "charakteru" urządzenia, a nie "gwałcić" go. Do SmartTv nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Z niektórych zachodnich aplikacji, owszem można się wydostać tylko wracając do programu tv. Natomiast wszystkie nasze z YouTube na czele chodzą jak złoto.
 

phil7008

New member
Bez reklam
lucjan jak dziala u ciebie przewijanie na jutubie? u mnie jest opóznienie okolo 2 sekund po wcisnieciu przycisku,jak wcisne za szybko to pozniej ciezko to zatrzymac
 

asqinejem

New member
Natomiast wszystkie nasze z YouTube na czele chodzą jak złoto.
Jeśli dla kogoś YouTube na tym tv chodzi jak złoto, to nie będzie również na inne "dziwactwa" tego telewizora narzekał. Mnie np. krew zalewa jak coś chcę wyszukać, poruszać się po menu czy przeglądać proponowane filmy na YouTube... Złość przechodzi, gdy w końcu odpali się już wybrany filmik.
Trzeba po prostu przyzwyczaić się do "charakteru" urządzenia, a nie "gwałcić" go.
Z tym akurat się zgodzę (choć nie użyłbym słowa "gwałcić" nawet w cudzysłowie :)), bo gdy się zrozumie "zwyczaje" tego telewizora, to wiadomo już czego się można spodziewać po kliknięciu i przyzwyczaić się do tego :).

BTW. Ostatnio chwaliłem ten telewizor i znów byłem z niego zadowolony, ale np. wczoraj podczas przeglądania ipla film nagle się wyłączył (nie szło nic zrobić pilotem), później włączył, znów wyłączył i w końcu zatrybił normalnie. Nie chciało mi się wstawać z łóżka by go odpalić przyciskiem z tyłu obudowy, ale przez chwilę miałem chęć rzucić w niego z całej siły pilotem (zresztą nie pierwszy raz).
 

phil7008

New member
Bez reklam
u mnie tydzien bez zawiechy lub resetu ;) choc wczoraj przy aktualizacji przez fifirifi pasek postepu umarł ale to wina raczej "magikow" z philipsa ,z usb poszło
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
lucjan jak dziala u ciebie przewijanie na jutubie? u mnie jest opóznienie okolo 2 sekund po wcisnieciu przycisku,jak wcisne za szybko to pozniej ciezko to zatrzymac
Oczywiście muszę poczekać, aż telewizor przetrawi polecenie i będzie gotowy na następny ruch. Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad czasem. Jeśli go "poganiam" to może się zbuntować. Ale to trzeba przyjąć do wiadomości.
 

lucjan 5

New member
Spotkałem się z tym, że na YouTube niektóre filmy nie odpalają. Co do "samoistnego" wyłączania, naciskam na domek i przechodzę z "Oglądania TV" np, na SmartTV, a stamtąd do "Oglądania TV". Ale u mnie zdarza się to rzadko. Przeważnie po zbyt szybkim zmienianiu różnych opcji. Czyli trzeba go "wyczuć". Użyty zwrot "gwałcić" odnosił się właśnie do tego co opisałem. Czyli zmuszanie go do szybszych reakcji to swojego rodzaju gwałcenie jego "indywidualności", co skutkuje buntem.
 

lucjan 5

New member
Czyli nie chodzi jak złoto a raczej jak tombak ;)
Jak "złoto", ale może nie pierwszej próby. Na "1" nie stać mnie. Zresztą nie wiem czy znajdziemy sprzęt o takiej "komplikacji" jak tegoroczne modele, by nie znalazło się w nich kilka słabszych punktów. Biorąc pod uwagę cenę, to jest super. Przecież nie będziemy go porównywać do tych, których cena zaczyna się od 10 tys., a szybuje ponad 60 tys. (Philips).
 

Kravi

New member
Witam,
Mam od tygodnia ten telewizor (tzn. 42pfl6008k) i od wczoraj zamiast czarnego tła wyświetla mi jakieś takie różowo-fioletowe ... zresetowałem do domyślnych ustawień, ale tło nadal jest. Tło widać np. gdy zmieniam źródło z dvb-t na dowolne hdmi z podłączonym tunerem sat. Nie jest to raczej kwestia tunera ... :)
 

adamo_

New member
Bez reklam
Od rana obcuje z 47pfl6008 od Kikiego, wiec na swiezo kilka rzeczy:

1. Analog - moze byc, ujdzie - i tak nie uzywam:),
2. DVBT - miod,
3. HD - bajka,
4. PS3 - bez jakichkolwiek zastrzezen,
5. 3D - d*pe urywa (szczegolnie te wazace po 15-20gb),
6. Ergonomia - wolne menu? - bylem lekko zdziwiony, ze tak plynnie chodzi:) - po tylu przeczytanych zalach - gdzie te mega/giga problemy?
7. Ambi - mmmm :),
8. USB - kto pisal o problemach? - mam 1TB Samsung Story Station - zawalony caly filmami, muzyka, zdjeciami, dokumentami - wszystko ogarnal/odczytal w ok. minute - struktura z dysku dalej dostepna w Tv - wszystko smiga: jpg, mkv, divx - normalnie moge zmieniac parametry obrazu/dzwieku przy odpalonym kazdym! pliku,
9. Tv jako lampa - dziala bez problemu,
10. Tv szybko sie odpala, nie ma problemu z wlaczaniem/wylaczaniem,
11. Clouding? - zerowy! Byla robiona kalibracja, ale mimo to na innych/nieedytowanych profilach rowniez go nie ma,
12. Teatr - jak chce, to wlaczam, jak nie chce wylaczam - proste, co? - po co biadolic - zawsze jest wybor,

To na razie tyle, sukcesywnie bede dodawal nowe spostrzezenia.

Kiki, dzieki za zakup, obsluge i doradztwo - high class:) - szybko, sprawnie i wedlug moich wskazanych potrzeb.

Mam ten tv juz kilka ladnych tygodni. Nie mow prosze ze menu chodzi super bo jest wolne straszliwie.caly smart jest wolny. Youtube odpalic to jest tragedia. Wole podlaczyc telefon sparowany i tak puszczac niz pilotem sie meczyc. Odpal sobie na filmie 3d zmiane obrazu . menu tak zamuli ze zrezygnujesz z proby ustawienia. mimo tego jestem bardzo zadowolony z jakosci obrazu. ze smarta juz wogole nie korzystan wole przez dekoder nc+ .ostatnio dziwny efekt na ekranie wystapil ale zniknal sam o czym pisalem wczesniej.

Mi na usb widzi katalogi i filmy ktore juz dawno skasowalem. Nie widzi nowych. Troche mnie to wkurza bo musze kilka razy wyjac i wlozyc pendrive aby odswiezyl liste.
 
Ostatnia edycja:

r_p_r

New member
Mam ten tv juz kilka ladnych tygodni. Nie mow prosze ze menu chodzi super bo jest wolne straszliwie.caly smart jest wolny. Youtube odpalic to jest tragedia. Wole podlaczyc telefon sparowany i tak puszczac niz pilotem sie meczyc. Odpal sobie na filmie 3d zmiane obrazu . menu tak zamuli ze zrezygnujesz z proby ustawienia. mimo tego jestem bardzo zadowolony z jakosci obrazu. ze smarta juz wogole nie korzystan wole przez dekoder nc+ .ostatnio dziwny efekt na ekranie wystapil ale zniknal sam o czym pisalem wczesniej.

Mi na usb widzi katalogi i filmy ktore juz dawno skasowalem. Nie widzi nowych. Troche mnie to wkurza bo musze kilka razy wyjac i wlozyc pendrive aby odswiezyl liste.

U mnie menu dziala ja trzeba, plynnie! Film 3D - 20GB - puszczony z usb chodzi brz problemu, w czasie jego ogladania plynnie chodzI zmiana obrazu/dzwieku,ambi... Nie mam problemow, o ktorych wspominacie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam tak samo jak kolega, czyli wszystko działa płynnie. Youtube bez żadnych przeszkód, bez zająknięcia. Menu działa normalnie.
 

phil7008

New member
Bez reklam
jak wam to dziala "plynnie" to filmik wrzuccie ,ale raczej tego nie zrobicie bo kazdy wie jak jest
 
Ostatnia edycja:

asqinejem

New member
U mnie menu dziala ja trzeba, plynnie! Film 3D - 20GB - puszczony z usb chodzi brz problemu, w czasie jego ogladania plynnie chodzI zmiana obrazu/dzwieku,ambi... Nie mam problemow, o ktorych wspominacie.
Widocznie jesteś jedyną osobą, która nie narzeka na menu. Może kalibracja od kikiego przyspieszyła również menu? <hahaha> Nawet na forum Philipsa pod każdą aktualizacją oprogramowania użytkownicy piszą o wolnym menu i smart...
Mam tak samo jak kolega, czyli wszystko działa płynnie. Youtube bez żadnych przeszkód, bez zająknięcia. Menu działa normalnie.
Kogo planujesz oszukać?! Mam nadzieję, że nikt nie nabierze się na te teksty... A Ty kiki chyba piszesz znów o innym modelu, bo na 6008 YouTube działa tragicznie i powie to prawie każdy użytkownik tego modelu. Po wciśnięciu przycisku OPTIONS trzeba trochę poczekać na pojawienie się menu...
 

r_p_r

New member
jak wam to dziala "plynnie" to filmik wrzuccie ,ale raczej tego nie zrobicie bo kazdy wie jak jest

Dobrze, ze lepiej ode mnie wiesz czego oczekuje od Tv... Zone/Meza tez brales w ciemno czy ze swiadomoscia jej/jego zalet-wad? - bo ja ze swiadomoscia, jak wszystko w zyciu.

-> bijecie piane ciagle o to samo, mozna usunac 50% stron tego watku, bo sa o jednym, a tylko zajmuja miejsce. Nie spodobal sie? - bylo oddac i po klopocie...

To tak jakbys oczekiwal, ze dostaniesz nowe Porsche za 60 000 pln, a przyjechal WV Polo i masz pretensje, ze nie tak klasa...

Niejednokrotnie przewijalo sie okreslenie "jakosc w klasie cenowej" - uwazam, ze pfl6008 zajmuje w swojej jedno z wyzszych miejsc, rozne w roznych kategoriach. Tyle.
 
Ostatnia edycja:

asqinejem

New member
Mi na usb widzi katalogi i filmy ktore juz dawno skasowalem. Nie widzi nowych. Troche mnie to wkurza bo musze kilka razy wyjac i wlozyc pendrive aby odswiezyl liste.
Telewizor tworzy na pendrivie pliczek .mediaDB_xxxxxxxx, dzięki któremu szybciej wczytuje pliki po ponownym podłączeniu urządzenia (przynajmniej tak mi się zdaje). Jak go usuniesz, to nowa zawartość powinna być odczytywana poprawnie (pliczek jest ukryty w głównym katalogu pendriva, więc musisz włączyć odpowiednią opcję w systemie, by móc go zobaczyć).
 

lucjan 5

New member
Tak jak "r_p_r", po raz któryś zwracam się do malkontentów z pytaniem: Czy nie zdajecie sobie sprawy z tego, że kupujecie tylko to za co płacicie? Oczywiście jeśli macie do czynienia z uczciwym partnerem. Mam znajomego, który w telefonie stacjonarnym ma "akumulatorki" kupione u "ruskich" po 4 zł sztuka. Ciągle narzeka na szybkie rozładowywanie się "telefonu". Owszem działa, ale krótko. To dotyczy wszystkiego w życiu. Zanim zdecydowałem się na ten model sporo o nim poczytałem. Oczywiście nie zdawałem sobie sprawy, że jego zaawansowanie technologiczne zbliża jego reakcje do reakcji laptopów, czyli nie możemy traktować nowych telewizorów jak poprzedniej generacji tych urządzeń. "Zawieszanie się" niegdyś dotyczyło wyłącznie komputerów. Teraz to również cecha telewizorów. Zanim ktoś opanuje obsługę nowo kupionych sprzętów, popełni sporo błędów w użytkowaniu. Pytania świeżych użytkowników o rozwiązanie problemów uważam za bezcenne dla kolejnych forumowiczów. Jednak niektóre "uwagi" zaczynają przypominać wpisy na forach pod artykułami o treści politycznej.
 

phil7008

New member
Bez reklam
to to samo rozni sie detalami 3x ambi ,dts, 700hz,Technologia Perfect 3D Natural Motion ,i ma identyczne oprogramowanie. Napisze jeszcze raz ze jestem w pełni zadowolony z tego tv sledzilem jego historie od pojawienia sie narynku poczatkowo chcialem zakupic pfl 7007 ale mi przeszło jak wyszedł nowy model. Pisze jak jest naprawde chce po prostu przestrzec ludzi ktorzy "wymagaja"(zeby nie było zdziwienia) i nosza sie z zamiarem kupna philipsa .Sa jednostki u ktorych wszystko dziła jak burza czyli fanboje i sprzedawcy ;)

Pozdrawiam uzytkownikow philipsow sa to naprawde dobre tv z malymi wadami,zreszta jak u wszystkich producentow;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry