Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

asqinejem

New member
Tak jak "r_p_r", po raz któryś zwracam się do malkontentów z pytaniem: Czy nie zdajecie sobie sprawy z tego, że kupujecie tylko to za co płacicie?
Ja akurat nie spodziewałem się cudów, ale kilka rzeczy w telewizorze za 3000 zł mnie rozczarowało (głównie przez błędy w oprogramowaniu). Gdy jednak ktoś pisze, że Smart działa extra, menu działa extra i wszystko jest extra, no to bez przesady!
 

phil7008

New member
Bez reklam
mnie tylko rozczarowala funkcja szybkiego startu u mnie powoduje zawieche i pomaga wyjecie z gniazdka ,dzieje sie to od momentu zaimplementowania tego w oprogramowaniu 3 aktualizacja i dalej to samo ,czy ktos ma z tym problem?

Panowie mam pytanie czy sa jakies zalety jak sie zarejestruje na stronce philipsa? oprócz spamu na maila? ;)
 
Ostatnia edycja:

asqinejem

New member
mnie tylko rozczarowala funkcja szybkiego startu u mnie powoduje zawieche i pomaga wyjecie z gniazdka ,dzieje sie to od momentu zaimplementowania tego w oprogramowaniu 3 aktualizacja i dalej to samo ,czy ktos ma z tym problem?
Ja miałem problem z uruchomieniem telewizora pilotem (po którejś aktualizacji). Pomagało uruchomienie przyciskiem na obudowie lub wyciągnięciem wtyczki z gniazdka i ponowne podłączenie (wtedy pilot działa). Aby usunąć problem musiałem wyłączyć szybki start - a raczej włączyć i wyłączyć, bo mimo, że na początku funkcja ta była wyłączona, to aby telewizor przyjął to do wiadomości, to musiałem najpierw ją aktywować, a później wyłączyć.
 

lucjan 5

New member
Ja miałem problem z uruchomieniem telewizora pilotem (po którejś aktualizacji). Pomagało uruchomienie przyciskiem na obudowie lub wyciągnięciem wtyczki z gniazdka i ponowne podłączenie (wtedy pilot działa). Aby usunąć problem musiałem wyłączyć szybki start - a raczej włączyć i wyłączyć, bo mimo, że na początku funkcja ta była wyłączona, to aby telewizor przyjął to do wiadomości, to musiałem najpierw ją aktywować, a później wyłączyć.
Procedura aktualizacji przewiduje: po zakończeniu aktualizacji, wyłączyć telewizor pilotem, następnie WYCIĄGNĄĆ WTYCZKĘ ZASILANIA, odczekać minutę, podłączyć zasilanie (wtyczka), uruchomić telewizor pilotem. Oczywiście po podłączeniu do sieci należy odczekać do zapalenia się diody "stanu czuwania".
 

asqinejem

New member
Procedura aktualizacji przewiduje: po zakończeniu aktualizacji, wyłączyć telewizor pilotem, następnie WYCIĄGNĄĆ WTYCZKĘ ZASILANIA, odczekać minutę, podłączyć zasilanie (wtyczka), uruchomić telewizor pilotem. Oczywiście po podłączeniu do sieci należy odczekać do zapalenia się diody "stanu czuwania".
Po każdej aktualizacji tak robiłem, a po ostatniej nawet to, co polecają na stronie Philipsa, tj. wyłączam telewizor na minutę, a następnie odłączam od prądu na 2 minuty i na końcu ponownie podłączam do sieci.
 

lucjan 5

New member
Ja akurat nie spodziewałem się cudów, ale kilka rzeczy w telewizorze za 3000 zł mnie rozczarowało (głównie przez błędy w oprogramowaniu). Gdy jednak ktoś pisze, że Smart działa extra, menu działa extra i wszystko jest extra, no to bez przesady!
Nie wiem czy są to błędy w oprogramowaniu czy wydolność zainstalowanego w telewizorze typu procesora. Telewizor ma extra "obraz". Pozostałe funkcje działają. Nie ma takiej, która nie działa. Większość "wad" jest wynikiem NIEDOSTOSOWANIA się użytkownika do sprawności procesora. Trzeba przyjąć do wiadomości, że działa on z taką szybkością a nie inną. Jeśli coś nie działa to świadczy o usterce. "Zawiechy", samo wyłączenia to cena skomplikowania nowoczesnych telewizorów. Wszystkie programy na których działają komputery są PRZEZ CAŁY CZAS ICH ISTNIENIA AKTUALIZOWANE. Nie ma skomplikowanych programów bez luk i błędów. Telewizor jest OK jak z tę kasę.
 

phil7008

New member
Bez reklam
Nie wiem czy są to błędy w oprogramowaniu czy wydolność zainstalowanego w telewizorze typu procesora. Telewizor ma extra "obraz". Pozostałe funkcje działają. Nie ma takiej, która nie działa. Większość "wad" jest wynikiem NIEDOSTOSOWANIA się użytkownika do sprawności procesora. Trzeba przyjąć do wiadomości, że działa on z taką szybkością a nie inną. Jeśli coś nie działa to świadczy o usterce. "Zawiechy", samo wyłączenia to cena skomplikowania nowoczesnych telewizorów. Wszystkie programy na których działają komputery są PRZEZ CAŁY CZAS ICH ISTNIENIA AKTUALIZOWANE. Nie ma skomplikowanych programów bez luk i błędów. Telewizor jest OK jak z tę kasę.

Racja co do obrazu rewelka , jak aktualizuje to tylko wedlug procedur .Szybki start u mnie tak samo dziala na automacie jak i ustawieniach recznych właczam funkcje, uruchomi sie pare razy szybko po okolo godzinie dwóch przychodze do tv wlaczam pilotem dioda mrugnie i nic sie nie dzieje zero komend z pilota jak i przyciskow z tylu tv ,resecik z gniazdka i tv smiga odkrylem jeszcze ze na tej funkcji telewizor grzeje sie z tylu w okolicach usb czy to normalne? jakie jest zuzycie pradu na szybkim starcie?
 

matysek_alf

New member
A ja mam takie pytanie: która funkcja jest odpowiedzialna ze "naprawienie" wyświetlania obrazu gdy na ekranie są wąskie paski czy drobna krateczka i to się zlewa? W teście na 1 stronie jest zdjęcie kapelusza i koszuli w paski i tam to widać. U mnie niestety to nie jest wyraźne i nie wiem jak się tego pozbyć.
 

phil7008

New member
Bez reklam
zalezy to pewnie od jakosc sygnalu wejsciowego, pobaw sie redukcja szumow i usterek mpeg ,u mnie tez jest to czasami na jakim badziewiu sd
 

asqinejem

New member
Ale ja to mam na filmach w rozdzielczości FHD w plikach mkv czy też na kanałach nadawanych w HD. Nie oglądam kanałów w SD.
Jeśli oglądasz tylko treści wysokiej jakości, to wyłącz funkcje:
- redukcja szumów
- zmniejszenie usterek MPEG
- ostrość zaawansowana
- kontrast dynamiczny
- wzmocnienie kolorów
Jeśli masz obraz Full HD, to ustaw też poziom ostrości na "0".
 

matysek_alf

New member
Kurde, wychodzi na to, że pasuje wszystko powyłączać żeby obraz był idealny :D Dziwny ten TV :D Wyłączyłem w/w opcje i zobaczę jak teraz będzie z tym miganiem.
 

lucjan 5

New member
Witam,
zapomniałeś dodać: "jak dla mnie", bo dla jednej osoby wydatek 3-4tyś to bardzo dużo,
a dla drugiej kwota malutka.
Użytkownik z pierwszej grupy może chcieć perfekcji i ma do tego prawo.

Ja mam 42" w momencie "kupna" 3 tys. Akurat nie kupowałem lecz otrzymałem w ramach wymiany (przez firmę) za starszy o 2 lata model 7406, który kupowałem w tej samej cenie 1,5 roku wcześniej. Dla mnie też ta kwota nie jest mała. Ale "kto nie ma miedzi ten na ....... siedzi". Gdybym wymagał perfekcji "w każdym calu" od tego modelu, wtedy czego musieliby wymagać ludzie płacący za telewizor od 10 do 60 tys.? Za tę kasę otrzymaliśmy ŚWIETNY obraz i wiele rewelacyjnych dodatków. Ja korzystam może z 10 % jego możliwości. Mam podłączony jedynie dysk i WiFi. Trochę się "bawiłem" różnymi opcjami, ale ze względu na to, że nie jestem "orłem" w tej materii niektórych nie dotykałem. Jak czegoś nie znam, tego nie ruszam. Żeby "obudować" go wszystkimi dodatkami z którymi może on współpracować trzeba by wydać "trochę" większą kwotę niż jego cena.
 

lucjan 5

New member
Kurde, wychodzi na to, że pasuje wszystko powyłączać żeby obraz był idealny :D Dziwny ten TV :D Wyłączyłem w/w opcje i zobaczę jak teraz będzie z tym miganiem.

Ja mam ustawiony na "oszczędność energii" i powyłączane wszystkie "wodotryski", które nie były w pozycji "włączone" w momencie uruchomiania telewizora. Oczywiści wszystkie opcje, które pozostawiono do wyboru użytkownika w czasie uruchomiania subiektywnie "poustawiałem". Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu.
 

booboo1430

New member
To co piszecie o MENU, to jest prawda takiego muła to nigdzie nie widziałem, jak tak można spieprzyć działanie MENU, to jest koszmar, wiem co piszę, bo widziałem u kumpla na GT30 menu i tam to jest kosmos jak to pięknie działa, a w PHILIPS-ie chyba za dużo piją % panowie inżyniery. Dobrze, że MENU rzadko włącza się, bo jak bym miał codziennie tego używać, to bym sprzedał ten TV, albo wyrzucił przez okno.

Włączanie TV ze stanu czuwania to też coś jest nie tak, aby TV włączał się kilkanaście sekund.
To normalne, ma tak każdy z was ?

Obraz jest w miarę OK, ale zauważyłem na ciemnych scenach clouding i to w nocy najbardziej przeszkadza. Czerń zalatuje odcieniem granatu i żadne ustawienia tego nie poprawią.

W dzień też nie jest tak jak powinno, trzeba ustawić kontrast 100, jasność 60-70 aby w miarę to wyglądało, czy macie może osobne ustawienia na dzień a osobne na noc, bo na jednych przez cały czas, to za bardzo nie da się oglądać.

Na razie tyle mojej opinii, jak coś znajdę ciekawego to odpiszę.
 
Do góry