Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

§Pablo

New member
mam problem z filmami mkv. Dokładnie chodzi o komunikat "nieobsługiwane audio". Podobno jest program do zmiany dźwięku aby philips nie miał już tych problemów. Podacie mi nazwe? za żadne skarby nie mogę go odnaleźć.
 

§Pablo

New member
ale wydaje mi się że ktoś podawał program do konwertowania dźwięku na taki co obsługuje Philips. Tylko nie mogę znaleźć nazwy programu

ok już mam

Popcorn AudioConverter
 
Ostatnia edycja:
Mam model 47" PFL6008 skalibrowany przy czym zdziwiłem sie bo kalibracja to po prostu wybranie ustawień w telewizorze najlepszych wg wskazań czujnika. Dodam że na mój telewizor nie był przyklejany żaden czujnik tylko ustawienia dostałem gotowe na kartce.
Ogólnie jestem zadowolony z telewizora jakość HD jest powalająca jakość SD chyba najlepsza jaką widziałem na TV więc jest zadowalająca.
Niestety clouding jest widoczny na ciemnym tle i to dość wyraźnie. Po wyłączeniu podświetlenia jest lepiej wiadomo nie ma podświetlenia nie ma chmurek. Jednak dynamiczne podświetlenie do mnie nie przemawia bo obraz jest ciemny w ciemnych scenach i praktycznie niczego nie widać. Dodatkowo zauważyłem dziwny niby clouding na jasnych scenach. Widoczne to jest gdy wyświetlany obraz zaczyna się przesuwać po ekranie tzn tak jakbyśmy pokazywali kamerą jedną cześć krajobrazu i przesuwali kamerę dookoła widnokręgu. Czy funkcja telewizora mikro dymming może ulec awarii?? Wiem że kiedyś po naciśnięciu bodajże niebieskiego przycisku mogłem zobaczyć prezentację poszczególnych funkcji jak PPHD i między innymi micro dimming. Tzn obraz na chwile stawał się szary i telewizor prezentował które aktualnie obszary ekranu sa podświetlane bardziej a które mniej. Teraz to nie działa i właśnie zaobserwowałem jakby wzrost cloudingu. Po naciśnięciu na prezentację micro dimming telewizor pokazuje niezmieniony obraz. Widoczny jest niestety również binding może to złą jakością sygnału. Czy ktoś miał podobne przypadki do moich ? Oczywiście soft jak u wszystkich. Zdarzają się restarty, samowolne wyłączenia, gubienie ustawień itp itd Np denerwującą rzeczą jest to ze nie mogę szybko włączyć tv. Włączam tv do sieci i muszę czekać jeszcze jakieś 30 sek po pojawieniu się czerwonej kropki zanim mogę włączyć tv z pilota bo inaczej dzieją sie cuda, sam sie wyłącza odpala dowolny kanał, wszystkie ustawienia rozjechane itp.
 

asqinejem

New member
Włączam tv do sieci i muszę czekać jeszcze jakieś 30 sek po pojawieniu się czerwonej kropki zanim mogę włączyć tv z pilota bo inaczej dzieją sie cuda, sam sie wyłącza odpala dowolny kanał, wszystkie ustawienia rozjechane itp.
Chyba nie odłączasz telewizora często z sieci, by ponowne włączanie było problemem? Jeśli telewizor sam się wyłącza, to sprawdź czy masz ustawione automatyczne wyłączanie (jeśli masz je wyłączone, to i tak włącz na chwilę i po chwili wyłącz).

BTW. Właśnie dostałem wiadomość, że usunięto problem z ipla i ipla film na najnowszym sofcie i faktycznie - wszystko działa jak należy.
 
Chyba nie odłączasz telewizora często z sieci, by ponowne włączanie było problemem? Jeśli telewizor sam się wyłącza, to sprawdź czy masz ustawione automatyczne wyłączanie (jeśli masz je wyłączone, to i tak włącz na chwilę i po chwili wyłącz).

Telewizor Mam podpięty pod listwą i za kazdym razem na noc listwa jest wyłączana ale nawet pomijając to kiedy wyłączę tv z pilota nie da rady od razu z pilota go ponownie włączyć. Muszę chwilę odczekać. Co do wyłączania się tv to nie wyłącznik czasowy. To jakby nagłe wyłączenie się tv który po kilku sek. włącza się spowrotem. Nie jest to stałe . Zdarza się tylko czasami. Nie wiem tylko co z tym cloudingiem czy może być to spowodowane uszkodzonym (o ile to możliwe) micro dimmingiem ?
 

asqinejem

New member
Jeśli chodzi o micro dimming, to niestety nie wiem... Soft masz najnowszy? Tzn. QF2EU-0.173.44.0?

Mam też małe pytanie, bo napisałeś:
Mam model 47" PFL6008 skalibrowany przy czym zdziwiłem sie bo kalibracja to po prostu wybranie ustawień w telewizorze najlepszych wg wskazań czujnika. Dodam że na mój telewizor nie był przyklejany żaden czujnik tylko ustawienia dostałem gotowe na kartce.
Mógłbyś wrzucić dla porównania jak inni te ustawienia czy to tajemnica? :)

Przykładowo tak wyglądają moje:
Kontrast funkcji Backlight: 65
Kolor: 56
Ostrość: 0
Redukcja szumów: wyłącz
Zmniejszenie usterek MPEG: wyłącz
Perfect Natural Montion: wyłącz
Clear LCD: włącz
Ostrość zaawansowana : wyłącz
Kontrast dynamiczny: wyłącz
Dynamiczne podświetlenie: Standard
Wzmocnienie kolorów: wyłącz
Czujnik światła: wyłącz
Gamma: +2
Temperatura kolorów: własna (127/119/118/0/0/0)
Kontrast wideo: 100
Jasność: 50
 
Kalibrację kupowałem więc nie chciałbym doprowadzić do konfliktu interesów i podawać wyników które kupiłem na kartce musicie to zrozumieć, nie zlinczujcie mnie wybaczcie. Ostatecznie i tak wszystko zmieniam po swojemu bo dziwnie ale na ustawieniach owych clouding jest dużo bardziej widoczny w moim odczuciu. Sam zjeżdżam kontrastem funkcji backlight na 35 bo jakoś czerń ciemnieje i chmurki sa mniej widoczne.
 

KoraL7

New member
ustawienia są bardzo dobre od asqinejem...dalej lipa z tymi niedającymi się powiększyć napisami..myślałem że po przeprowadzeniu aktualizacji będzie sie dało ale nie da się zaktualizować przez internet w czasie ładowania sie wyskakuje jakiś błąd..a jak robie przez usb to podpinam przenosny dysk i pisze ze zapisało update.htm no i podpinam pod lapka no i nie ma..ale ogólnie tv i tak wporzo..aha nie w kazdym filmie jest dzwięk i jak można przerobić dźwięk w filmie zeby był?? pozdro
 

r_p_r

New member
Od rana obcuje z 47pfl6008 od Kikiego, wiec na swiezo kilka rzeczy:

1. Analog - moze byc, ujdzie - i tak nie uzywam:),
2. DVBT - miod,
3. HD - bajka,
4. PS3 - bez jakichkolwiek zastrzezen,
5. 3D - d*pe urywa (szczegolnie te wazace po 15-20gb),
6. Ergonomia - wolne menu? - bylem lekko zdziwiony, ze tak plynnie chodzi:) - po tylu przeczytanych zalach - gdzie te mega/giga problemy?
7. Ambi - mmmm :),
8. USB - kto pisal o problemach? - mam 1TB Samsung Story Station - zawalony caly filmami, muzyka, zdjeciami, dokumentami - wszystko ogarnal/odczytal w ok. minute - struktura z dysku dalej dostepna w Tv - wszystko smiga: jpg, mkv, divx - normalnie moge zmieniac parametry obrazu/dzwieku przy odpalonym kazdym! pliku,
9. Tv jako lampa - dziala bez problemu,
10. Tv szybko sie odpala, nie ma problemu z wlaczaniem/wylaczaniem,
11. Clouding? - zerowy! Byla robiona kalibracja, ale mimo to na innych/nieedytowanych profilach rowniez go nie ma,
12. Teatr - jak chce, to wlaczam, jak nie chce wylaczam - proste, co? - po co biadolic - zawsze jest wybor,

To na razie tyle, sukcesywnie bede dodawal nowe spostrzezenia.

Kiki, dzieki za zakup, obsluge i doradztwo - high class:) - szybko, sprawnie i wedlug moich wskazanych potrzeb.
 

KoraL7

New member
nie wiem czemu po rozpakowaniu pliku aktualizacji i zgraniu go na pendriva nie widzi tego pliku..robie tak jak pisze niby aktualizacja sama się powinna włączyć i nic..
 

KoraL7

New member
trzeba zmienić nazwe aha dzięki :D
taa zmieniłem i dalej nic, coś chyba robie nie tak, nic sie nie dzieje
 
Ostatnia edycja:

djqbas

New member
Mój też nie chciał się zaktualizować ani przez usb ani przez internet. Wyczyściłem mu pamięć w zakładce ustawienia sieci i wyłączyłem guzikiem na tylnej obudowie. Odczekałem kilka minut i tym samym przyciskiem włączyłem i przeszedłem do aktualizacji przez internet. Tym razem z powodzeniem.
 

KoraL7

New member
ej kto bedzie wiedział jak się obsługuje Popcorn audio converter bo nasz tv nie obsługuje dts a tym programem mozna przerobić na ac3 wiec jak ktoś może pomóc..pozdro
 

jacek-placek

New member
spotkałem tutaj narzekania na wolne przełączanie kanałów, a u mnie ono jest takie miękkie, działa mi na psychike rozlużniająco, chce przskoczyć więcej kanałów, u góry wyskakuje rządek i prawie jak wybiore, włącza sie, ja myśle że jak sie ma doświadczenie i chce korzystać z bardzo zaawansowanych funkcji, to trza kupić sprzęt w innych kategoriach cenowych, ja korzystałe z 42" 7403 to jest telewizol LCD i gdyby nie wielkość, to nawet zużycie energii, dużo większe niż w nowej 60", nie wpłyneło by na moją decyzje na zmienienie tv, tak jak stoji mi stary bang & oluffsen, też go nie zmienie, bedzie chodził w sypialni, w zasadzie jakośc obrazu jest gorsza w nowym telewizorze niż tych starszych, albo jest inna!! może czernie są lepsze, inne bajery, ale taka prosta : jakość, nie wydaje mi sie. ale mam kino w domu i to fakt!!!
 
Do góry