Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Reynold

New member
Chyba już prędzej za 47" ale i tak cena mega wysoka! Spróbuj poza marketami, np u Kikiego.


Kurcze, czekałem na promocję w mediaexpert, a tu już nie mają tych telewizorów na stronie internetowej..W neonet nie mają wcale serii 6000, w mediamarkt 42 cale jest na stronie za 3999(!). Coś problem jest z dostępnością tych Philipsów
 

asqinejem

New member
Chyba już prędzej za 47" ale i tak cena mega wysoka! Spróbuj poza marketami, np u Kikiego.
Właśnie chodzi o to, że MM 42 cale kosztują 3999 zł :D.

Cały czas można jednak kupić 42 cale za ~2800 zł i 47 cali za ~3400 zł, więc trochę nie rozumiem na jakie promocje ludzie czekają. Aż 47 cali będzie po 3000 zł ?
 

kosa666

New member
Wczoraj pierwszy raz oglądałem 3D w wersji BR na tym telewizorze (Pacific RIM) i powiem Wam, że szczęka mi opadła!! NAPRAWDĘ POLECAM DO OGLĄDANIA :)

PS - zawsze myślałem, że aktywne okulary są lepsze (skuteczniejsze), ale to co zobaczyłem na zwykłych pasywnych to CHAPEAU BAS!
 

MajsterMucha

New member
Działa wam ipla i ipla film? Mnie po zainstalowaniu najnowszego oprogramowania przestały działać. Wszystko idzie uruchomić ale film się cały czas ładuje(kółko ładowania) i po paru minutach brak zmiany...
 

asqinejem

New member
Działa wam ipla i ipla film? Mnie po zainstalowaniu najnowszego oprogramowania przestały działać. Wszystko idzie uruchomić ale film się cały czas ładuje(kółko ładowania) i po paru minutach brak zmiany...
Nie działa. Na forum IPLA ktoś już pisał o tym problemie na najnowszym oprogramowaniu, więc i ja napisałem do nich maila. Dostałem odpowiedź, że pracują nad rozwiązaniem tego problemu.

Szkoda, bo mam pakiet premium ;(, ale mam nadzieję, że problem szybko zniknie.
 

arti_76

New member
Witam,

Od soboty jestem posiadaczem tego philipsa 47 cale i powiem że ogólnie obraz jest bardzo ładny, żywy i naturalny, gdy dalej zacząłem grzebać w ustawieniach i zauważyłem że u mnie jest nierównomierne podświetlenie, takie chmurki, według mnie to skandal żeby tak było za nie małe pieniądze, no ale cóż, u mnie takie podświetlenie widać tylko na czarnym tle, podczas normalnego oglądania nie widać,

Ustawienia standardowe (styl standardowy):

Po kilku kombinacji ustawień wyszło mi tak i już aż tak nie widać tego nierównomiernego podświetlenia, (ustawienie to styl osobisty, dynamiczne podświetlenie - najlepszy obraz):

Niby to dobre ustawienie, nie widać tego podświetlenia ale obraz ogólnie staje się ciemniejszy i np podczas oglądania filmu przykładowo jakieś nocne sceny to obraz staje się bardzo ciemny, mało widać szczegółów w obrazie. Panowie co powinienem zrobić z tym? zgłosić to do serwisu? uznają reklamacje za takie coś? Aha, telewizor kupiłem w sklepie RtvEuroAgd.

Mam ten sam problem Philips chyba dał d... z tymi matrycami.
 

asqinejem

New member
ja mam skalibrowany i nie mam takich problemów
Nie bardzo rozumiem co w związku z tym? Sugerujesz, że trzeba wydać kasę na kalibrację, żeby tych "problemów" nie mieć?
Ja nie mam skalibrowanego telewizora i również problemów nie mam, a ustawienia wrzucałem kilka stron wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

jenson

Banned
Chmurki mogą występować***i w tv za 10 tyś, a kalibracja nie ma nic do równomiernego podświetlenia matrycy. Jedynie można przykręcić podświetlenie, aby nie było tak widać niedoskonałości. Niestety nie zawsze to się opłaca, bo może okazać się, że wtedy obraz będzie za ciemny.
 

lucjan 5

New member
6008 "chmurki"

Mam ten sam problem Philips chyba dał d... z tymi matrycami.
Ludzie powiedzcie mi CO TRZEBA ZROBIĆ, ŻEBY ZOBACZYĆ TE CHMURKI? Mam telewizor (6008) ustawiony na Oszczędność Energii, czyli na "najgorszym stylu" i nie mam najmniejszych problemów z obrazem. Ani w dzień ani wieczorem. Ustawiony mam tak ze względu na to, że wieczorami przy lekkim podświetleni sufitu i włączonym ambilight obraz jest dla mnie idealny. Biel śnieżna, czerń to sadza.
 

asqinejem

New member
Ludzie powiedzcie mi CO TRZEBA ZROBIĆ, ŻEBY ZOBACZYĆ TE CHMURKI? Mam telewizor (6008) ustawiony na Oszczędność Energii, czyli na "najgorszym stylu" i nie mam najmniejszych problemów z obrazem. Ani w dzień ani wieczorem. Ustawiony mam tak ze względu na to, że wieczorami przy lekkim podświetleni sufitu i włączonym ambilight obraz jest dla mnie idealny. Biel śnieżna, czerń to sadza.
"Chmurki" mniejsze lub większe są / mogą być widoczne chyba tylko wtedy, gdy wyłączone jest dynamiczne podświetlenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy dobrze sprawdzić przed zakupem, umiejętnie poustawiać dane w menu i wszystko gra bez problemów.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Problem


Kiki:
pojawił się u mnie problem z matrycą. Wpierw myślałem że to filtr jaki nakładają montażyści na reportaże w TVN ( poziome ciemne paski w odległości kilku mm od siebie ) ale przełączając kanały zauważyłem to na logotypach, na menu dekodera NC+, na źródle z USB, na źródle z XBOXA, i na każdym innym źródle. Także na smart tv.

Efekt jest taki że obraz wszędzie wygląda jakby był nałożony filtr z poziomymi paskami. Nie pomógł twardy restart. Wczoraj było na pewno dobrze. Co to może być? Nie da się oglądać programów.

załączam fotki.

12.jpg


11.jpg


10.jpg


9.jpg


8.jpg


7.jpg


6.jpg


5.jpg


4.jpg






1.jpg



2.jpg




3.jpg
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
Chmurki.

"Chmurki" mniejsze lub większe są / mogą być widoczne chyba tylko wtedy, gdy wyłączone jest dynamiczne podświetlenie.
Dzięki za informacje. Teraz wiem dlaczego. Gdy uruchomiałem telewizor pierwszy raz powyłączałem wszystkie podejrzane "super", "dynamit" itp. Chyba zrobiłem w skutek czytania tego forum przed otrzymaniem telewizora. Niektóre opcje były już fabrycznie ustawione na nie, inne na tak, więc nie mędrkowałem za bardzo. W każdym razie jak już nie raz pisałem, mimo że korzystam tylko z cyfrówki naziemnej i SmartTV, obraz na HD zapiera dech, a SD jest bardzo dobry. Ten telewizor przekazuje taki obraz jakiej jakości sygnał do niego dotrze.
 

phil7008

New member
Bez reklam
Adamo chyba padla matryca albo nie laczy ktoras tasma nic nie zrobisz tylko serwis. Ja mialem podobnie tylko w pionie po rozpakowaniu z pudla,wymienilem na nowy w sklepie w ktorym zamawialem
 
Do góry