Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
czy komuś w czasie oglądania robi się czarny ekran? A po przełączeniu programu obraz się włącza i za chwile znowu wyłącza? Zdarzyło mi się to parę razy już..
Mnie przydarzyło się parę razy. Jednak kładę to na karb "klikania" klawiszami w czasie reklam. Ten telewizor nie lubi gdy się go obciąża szybkimi poleceniami. Ale to zdarza się rzadko. Widocznie taka jego "uroda", i przyjąłem to do wiadomości. Naciskam klawisze w półmroku na wyczucie, to też może mieć znaczenie, chodzi o pomyłkowe "trafienia".
 

lucjan 5

New member
Witam,
ja troszkę się nie zgodzę, smart to wygoda i niezależność, dla mnie
i mojej małżonki.
... kochanie czy jest nowy odc. Lekarzy, może obejrzymy finał "Must Be The Music".
Nic nam nie ucieknie jakość jest rewelacyjna na nowych materiałach,
a ładniejsza połowa jest mega zadowolona i pozwala na nowe zakupy :)

PS.
nie wspomnę już o filmach za grosze -coś fajnego się zawsze znajdzie.
Pozdr.
W pełni się zgadzam. Nie wyobrażam sobie oglądania YouTube w komputerze. Co do żony, ona przy komputerze, ja siedzę w SmartTV. Gdy mam do wybory dwa równoległe programy, a wiem że jeden z nich obejrzę w Smart, to wiadomo ...... . Poza tym zgadzam się Smart to nie internet, a dzisiejsze telewizory to nie tylko odbiorniki programów TV. Mnie powolność (której nie zauważam) tej opcji nie przeszkadza, wchodzę w aplikacje i oglądam bez problemów.
 

lukipele

New member
Moi drodzy, jaki polecicie stelaż do tego odbiornika TV? Oczywiście , zależy mi na jak najlepszym wykorzystniu opcji ambilight, wiec tv musi byc o te pare cm oddalony od ściany ... : )
 
Witam
Od kilku dni próbuję znaleźć odpowiedź na pytanie, który TV wybrać. nie wiem dokładnie czemu ale bardzo spodobały mi się Philipsy. Byłem już prawie zdecydowany na 47pfl6008..do czasu gdy ktoś podesłał mi link do cnet, gdzie oceniono ten model na,,miernie."
Muszę przyznać, że ta ocena dość diametralnie różni się od testu tutaj. Mój zapał bardzo szybko ostygł ale chęć jest nadal. Tylko, że podsycana wieloma wątpliwościami.
Jako lepszy pod każdym względem TV, kilku ,,speców" proponuje mi Panasonic TX-P50ST60E(plazma na cnet oceniana 5/5) a mi bardzo podoba się ambilight w Philipsie. Oczywiście nie kupię znacznie gorszego Phila tylko dlatego, ze ma ambilight ale pierwsze oceny 47pfl6008 były znacznie lepsze.
Proszę o konkretne za i przeciw, może jakiś inny model Philipsa jest także naprawdę godny uwagi?
Obecnie używam Toshiba 37C3500 -bardzo zacny TV ale czas na zmiany.
Choć mam świadomość, że plazmy z reguły deklasują LCD, jakoś nigdy nie miałem do nich przekonania (może ze względu na ogromną prądożerność?).
Doradzicie coś naprawdę sensownego?
TV będzie wisiał na ścianie, pokój 5x5,5m (środek ściany). Oglądany z około 3,5-4m. 1 okno od zachodu i jedno od północy -brak nasłonecznienia bezpośrednio na TV. Czas pracy -około 10-14 godzin na dobę. Jakość dźwięku - mało ważna - jest kino Yamacha. Sygnał z Cyfrowego Polsatu oraz odtwarzacza multimedialnego. Może ważne ale nic takiego jak Smart TV ani 3D, kompletnie mnie nie interesują jak i inne ,,bajery" multimedialne. Cena..jak najniższa ale mam w pogotowiu około 4 tysiaczki.


jezeli TV ma służyć do oglądania a nie do serwowania po necie to naprawdę polecam

ja po prostu jestem zakochany w ambilight - reszta (tzn internet) już sie nie liczy

nie jest to TV pozbawiony wad ale wdaje mi sie ze nie ma takiego w tej cenie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale można spokojnie serfować w internecie tylko odpalać jedną aplikację i powyciągać powtykane pendrive czy karty, bo one obciążają drugi procesor który spowalnia akcję.
A tak jest naprawdę znakomicie.
 

KoraL7

New member
Siemanko...jestem od trzech dni szczęśliwym posiadaczem tego telewizora wszystko w nim działa świetnie tylko nie wiem jednej rzeczy mianowicie jak powiększyć napisy...oglądałem film hd z dysku zewntrznego no i fajnie wszystko widzi i czyta polskie znaki tylko strasznie małe są te litery. Niby taka prosta sprawa a nie wiem co zrobić..pozdro
 

kosa666

New member
Ale można spokojnie serfować w internecie tylko odpalać jedną aplikację i powyciągać powtykane pendrive czy karty, bo one obciążają drugi procesor który spowalnia akcję.
A tak jest naprawdę znakomicie.

Ja rozumiem, że znasz się na tym co robisz i ludzie naprawdę mają do Ciebie szacunek na tym forum, ale proszę nie pisz więcej takich rzeczy bo to tylko ośmiesza ten telewizor i jego konstruktorów (nie wspomnę też o profesjonalizmie) - po to się kupuje TV i ma takie funkcje by ktoś mógł z nich korzystać, a jeżeli nie powinno się mieć włączonych kilka rzeczy na raz to system powinien ubijać procesy jak mu brakuje zasobów tak jak to robi np. Android.

Któryś raz to piszesz, a moim zdaniem sprzedawca sprzętu powinien być bardziej krytyczny, bo pachnie to większą marżą na produktach Philipsa.

Pozdrawiam :)
 

SDman

Banned
Niedługo doczekamy się porady typu "aby uzyskać idealną i głęboką czerń - wyłącz TV".

Witam,
zapewniam, że mylisz się i to bardzo, ostatnia taka głęboka czerń była na wyłączonym
Philipsie 9664 i może droższych modelach.
Obecnie na wyłączonych modelach Philipsa nie ma czerni.

Odnosząc się do stwierdzeń @kiki, że aby TV działał płynnie trzeba wiedzieć co się robi.
Dla tych co czytają forum wiedzą, że tak jest i mają wybór -gorzej z tymi co nie czytają
i dowiadują się potem .
Jak miałem Nissana Primerę to katowałem go przez 7lat, aż furczało - i nic się nie działo.
Świadomie kupiłem Peugeota 308 i również nic się nie dzieje -jest miodzio z tą różnicą,
że 308 eksploatuje tak jak @kiki zaleca eksploatację 6008.

Pozdr,
 

lucjan 5

New member
Ja rozumiem, że znasz się na tym co robisz i ludzie naprawdę mają do Ciebie szacunek na tym forum, ale proszę nie pisz więcej takich rzeczy bo to tylko ośmiesza ten telewizor i jego konstruktorów (nie wspomnę też o profesjonalizmie) - po to się kupuje TV i ma takie funkcje by ktoś mógł z nich korzystać, a jeżeli nie powinno się mieć włączonych kilka rzeczy na raz to system powinien ubijać procesy jak mu brakuje zasobów tak jak to robi np. Android.

Któryś raz to piszesz, a moim zdaniem sprzedawca sprzętu powinien być bardziej krytyczny, bo pachnie to większą marżą na produktach Philipsa.

Pozdrawiam :)
Jeżeli ktoś ma większe wymagania, niestety musi wyłożyć większą kasę. Wszystko jest proporcjonalne do ceny, czyli kosztu włożonych w urządzenie materiałów. Philips produkuje również telewizory z 6-cio, a nie tylko 2- rdzeniowymi procesorami. Dlatego kupując sprzęt i czytając takie forum możemy dowiedzieć się o słabszych stronach sprzętu. Kiki radzi nam CO ZROBIĆ by nie pogłębiać zjawisk, które występują. Ja mam podłączony jedynie zewnętrzny dysk, który jest wymagany przez producenta, a korzystam wyłącznie z tv naziemnej. Wszystkie funkcje wymienione w opisie telewizora działają. Szybkość to problem naszych kieszeni. Ja jestem BARDZO zadowolony z tego modelu. Mój telewizor ma tylko jedną wadę ma 42", a nie np. 55". Ale to zbieg okoliczności (wymiana przez firmę modelu za model) nie miałem nic do gadania, nie było możliwości dopłaty. O wielkości kupowanego telewizora Kiki już pisał. Telewizory w domach "kurczą się". Co do sprzedawców w sklepach często są to ludzie bez dostatecznej wiedzy, więc nie można opierać się bezkrytycznie na ich zdaniu o sprzęcie. Natomiast Kiki na TYM forum, wypowiada się jedynie o TYM modelu. Na forum o innym telewizorze wypowiada się o innym. Czyli wypowiada się na temat. Nie ma IDEALNYCH telewizorów.
 

kosa666

New member
Jeżeli ktoś ma większe wymagania, niestety musi wyłożyć większą kasę. Wszystko jest proporcjonalne do ceny, czyli kosztu włożonych w urządzenie materiałów. Philips produkuje również telewizory z 6-cio, a nie tylko 2- rdzeniowymi procesorami. Dlatego kupując sprzęt i czytając takie forum możemy dowiedzieć się o słabszych stronach sprzętu. Kiki radzi nam CO ZROBIĆ by nie pogłębiać zjawisk, które występują. Ja mam podłączony jedynie zewnętrzny dysk, który jest wymagany przez producenta, a korzystam wyłącznie z tv naziemnej. Wszystkie funkcje wymienione w opisie telewizora działają. Szybkość to problem naszych kieszeni. Ja jestem BARDZO zadowolony z tego modelu. Mój telewizor ma tylko jedną wadę ma 42", a nie np. 55". Ale to zbieg okoliczności (wymiana przez firmę modelu za model) nie miałem nic do gadania, nie było możliwości dopłaty. O wielkości kupowanego telewizora Kiki już pisał. Telewizory w domach "kurczą się". Co do sprzedawców w sklepach często są to ludzie bez dostatecznej wiedzy, więc nie można opierać się bezkrytycznie na ich zdaniu o sprzęcie. Natomiast Kiki na TYM forum, wypowiada się jedynie o TYM modelu. Na forum o innym telewizorze wypowiada się o innym. Czyli wypowiada się na temat. Nie ma IDEALNYCH telewizorów.

Ja mam podłączone tylko NC+ poprzez HDMI i PS4 poprzez drugie HDMI, do tego Wifi, nie mam nic podpięte pod USB i jakoś menu telewizora działa nieprzyzwoicie wolno w porównaniu do samsunga w drugim pokoju... Oczywiście wszystko działa jak i każdemu ale staram się używać pilot tego Philipsa tylko do włączenia i przełączenie źródła sygnału.

Poza tym oczywiście obraz jest baaardzo dobry co oczywiście podkreślam na każdym kroku, ale pisanie o ilości rdzeni gdzie w innych TV z dwoma rdzeniami może wszystko działać płynnie jest co najmniej nie na miejscu - po prostu to wina oprogramowania! i tego powinni się wstydzić

Pozdrawiam :)
 

KoraL7

New member
Kiki a mógłbyś to sprawdzić jak powiększyć te napisy próbowałem już wszystkich możliwych sposobów i nie wiem, bardzo Cie prosze..bo naprawde zależy mi na tym z góry dziękuje
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
Ja mam podłączone tylko NC+ poprzez HDMI i PS4 poprzez drugie HDMI, do tego Wifi, nie mam nic podpięte pod USB i jakoś menu telewizora działa nieprzyzwoicie wolno w porównaniu do samsunga w drugim pokoju... Oczywiście wszystko działa jak i każdemu ale staram się używać pilot tego Philipsa tylko do włączenia i przełączenie źródła sygnału.

Poza tym oczywiście obraz jest baaardzo dobry co oczywiście podkreślam na każdym kroku, ale pisanie o ilości rdzeni gdzie w innych TV z dwoma rdzeniami może wszystko działać płynnie jest co najmniej nie na miejscu - po prostu to wina oprogramowania! i tego powinni się wstydzić

Pozdrawiam :)[/QUOTE
Jeśli jest tak jak mówisz, to jest nadzieja, że programiści Philipsa coś wykombinują. Jeśli jednak powodem jest słabszy procesor niż np. w Twoim Samsungu, to musimy pogodzić się z tym co jest. Co do obrazu, zgadzam się jest wyśmienity. Ja pamiętam czasy gdy w Polsce nie było telewizji, a tym bardziej wszystkie na tym polu kroki, które doprowadziły nas do dzisiejszej rzeczywistości. Dlatego gdy włączam jakiś wyjątkowo doskonały technicznie program, żuchwa mi opada do pasa ze zdziwienia: "czego to człowiek doczekał".
Pozdrawiam.
 

Predo

Banned
dzisiaj postanowiłem trochę wyczyścić mój TV i przy wycieraniu ekranu zauważyłem tak jakby folię.. Możliwe jest żeby była to folia ochronna do transportu którą można ściągnąć czy to jakaś ważna powłoka?
 
Ostatnia edycja:
Do góry