Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

rafalxdrm

New member
A to sa aktywne okulary? Te co podales? I czy maj ten przycisk ktorym zmienia sie widok u gracza? Mozesz mi tak troche ten temat rozwinac?

Bo chodzi mi tylko o to zeby kazdy widzial tylko swoj obraz i zeby bylo jak najmniej widocznosci drugiego.

Bo sa jeszcze te okularki 3D zasilanie bateryjnie i nie wiem czy te nie sa lepsze?
 
Ostatnia edycja:

asqinejem

New member
A to sa aktywne okulary? Te co podales? I czy maj ten przycisk ktorym zmienia sie widok u gracza? Mozesz mi tak troche ten temat rozwinac?

Bo chodzi mi tylko o to zeby kazdy widzial tylko swoj obraz i zeby bylo jak najmniej widocznosci drugiego.
Philips PTA436 też są pasywne (w zestawie są dwie pary). Ja również polecam Ci zajrzeć do instrukcji, bo tam są dokładniejsze opisy niż na forum, również o grze w dwie osoby...
Bo sa jeszcze te okularki 3D zasilanie bateryjnie i nie wiem czy te nie sa lepsze?
Te okularki aktywne są do telewizorów z aktywnym 3D, a skoro w Philipsie jest 3D pasywne, to trzeba okulary pasywne...
 

MX166

New member
Jako, że ceny spadły więc przymierzam, się do zakupu tego tv. Sporo już naczytałem się o tym modelu i zdaję sobie sprawę z jego mankamentów, głównie niedopracowanego softu.

Mam pytanie do obecnych użytkowników tego tv, jaki jest czas przełączania kanałów tv wbudowanym tunerem dvbt/dvbs? (od wciśnięcia do pojawienie się obrazu i dźwięku) oraz czy można jednocześnie zaprogramować kanały z tunera dvbt i dvbs i potem tylko skakać po kanałach? :)

Pozdrawiam
 

lucjan 5

New member
przelaczanie kanalow z naziemnej trwa okolo 3-4s jest w miare dobrze
Z tym, że ja na wszelki wypadek nie wykonuję żadnych "ruchów" przed zniknięciem ikonki informującej o tym jaki program został wybrany. Wydawało mi się na początku użytkowania, że w momencie gdy jest wyświetlana ta informacja, telewizor nie reagował na regulację głośności. Jedno jest pewne, to nie jest telewizor z poprzedniej generacji. Trzeba pozwolić mu by każde polecenie "utrwalił", a nie "popierniczać" jak na pianinie. Gdy kilka razy się "pobawiłem" różnymi opcjami potrafił się zbuntować. Ale to niestety cena komplikacji nowych urządzeń. Może drogie modele mają procesory na tyle szybkie , że nie mają takich "problemów".
 

grizli

New member
Witam
Od kilku dni próbuję znaleźć odpowiedź na pytanie, który TV wybrać. nie wiem dokładnie czemu ale bardzo spodobały mi się Philipsy. Byłem już prawie zdecydowany na 47pfl6008..do czasu gdy ktoś podesłał mi link do cnet, gdzie oceniono ten model na,,miernie."
Muszę przyznać, że ta ocena dość diametralnie różni się od testu tutaj. Mój zapał bardzo szybko ostygł ale chęć jest nadal. Tylko, że podsycana wieloma wątpliwościami.
Jako lepszy pod każdym względem TV, kilku ,,speców" proponuje mi Panasonic TX-P50ST60E(plazma na cnet oceniana 5/5) a mi bardzo podoba się ambilight w Philipsie. Oczywiście nie kupię znacznie gorszego Phila tylko dlatego, ze ma ambilight ale pierwsze oceny 47pfl6008 były znacznie lepsze.
Proszę o konkretne za i przeciw, może jakiś inny model Philipsa jest także naprawdę godny uwagi?
Obecnie używam Toshiba 37C3500 -bardzo zacny TV ale czas na zmiany.
Choć mam świadomość, że plazmy z reguły deklasują LCD, jakoś nigdy nie miałem do nich przekonania (może ze względu na ogromną prądożerność?).
Doradzicie coś naprawdę sensownego?
TV będzie wisiał na ścianie, pokój 5x5,5m (środek ściany). Oglądany z około 3,5-4m. 1 okno od zachodu i jedno od północy -brak nasłonecznienia bezpośrednio na TV. Czas pracy -około 10-14 godzin na dobę. Jakość dźwięku - mało ważna - jest kino Yamacha. Sygnał z Cyfrowego Polsatu oraz odtwarzacza multimedialnego. Może ważne ale nic takiego jak Smart TV ani 3D, kompletnie mnie nie interesują jak i inne ,,bajery" multimedialne. Cena..jak najniższa ale mam w pogotowiu około 4 tysiaczki.
 

negathio

New member
Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu więc pytam tutaj.

Chciałbym, żeby ktoś wyjaśnił mi wyjścia które widać na zdjęciu. Telewizor oczywiście 47pfl6008k

20131204_232401.jpg

czy da się podłączyć głośniki logitech z-5500 do tego tv za pomocą kabla jaki jest na zdjęciu? Kabel z obu stron wygląda tak samo. Jeśli nie to najlepiej w jaki sposób? Dodam, że wyjście optyczne w głośnikach jest już zajęte.
20131204_233234.jpg
 

MKa11

New member
Świetny pomysł, podłączyć głośniki komputerowe do wejść w TV... jeżeli masz telewizor to zajrzyj do instrukcji, bardzo proszę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
grizli.
Możesz spokojnie brać model 47PFL 6008, ale lepszym obecnie i to znacznie jest model 47PFL7008 (tyle że za dopłatą). Mam w domu i polecam.
Ale spokojnie możesz kupić 47PFL 600,a jeśli Ci się nie spodoba zawsze możesz oddać.
Obraz super. Aplikacje używane pojedynczo - znakomicie.
Wejdź na PW dostaniesz info dla niebieskich.
 
Ostatnia edycja:

Predo

Banned
czy ma ktoś kalibrację od Kikiego? Bo zastanawiam się czy faktycznie warto kupić u niego kalibracje. Ona jest na kilka trybów czy tylko jedne ustawienia? Możecie śmiało pisać na priv
 

asqinejem

New member
Może ważne ale nic takiego jak Smart TV ani 3D, kompletnie mnie nie interesują jak i inne ,,bajery" multimedialne.
A zauważyłeś w ocenie cnet jakie wady ma telewizor? Właśnie Smart TV (który faktycznie jest koszmarnie wolny) i konieczność własnego ustawienia obrazu (bądź płatnej kalibracji, która moim zdaniem jest zbędna). Na plus ocenili świetną ostrość i naturalne kolory, więc to co najważniejsze w telewizorze. Swoją stroną bawi mnie ta ocena, bo wygląda to tak, jakby odjęli dwie oceny za zawartość multimedialną.

Jeśli TV ma działać 10-14 godzin, to wydaje mi się, że rachunki za prąd mogą jednak być większe na plazmie (zwłaszcza przy 50 calach). Ktoś może powiedzieć ile mniej więcej miesięcznie?
Obraz super. Aplikacje używane pojedynczo - znakomicie.
Obraz - zgadzam się. Aplikacje - jako użytkownik tego telewizora - zupełnie się nie zgadzam.
 

lucjan 5

New member
Nie rozumiem zarzutów "pod adresem" SmartTv w tej serii. Wszystkie działają OK. Inna rzecz, że głównie korzystam z YouTube. I to nie z filmów, lecz zwiedzania świata w HD. Nigdy nie byłem na Hawajach lecz odbyłem dolot i lądowanie (25 minut)w Honolulu łącznie z kołowaniem. 50 minut "pojeździłem" z człowiekiem po ulicach Honolulu również trasą przy plażach. Wdrapałem się na Denali (najwyższy szczyt Ameryki płn.). Przedzierałem się przez dżunglę u stóp Kilimandżaro by się na nią razem z ekipą wspiąć itd. Dlatego dziwę się ludziom, którzy chcą skazać się na TV komercyjną mając do wyboru MILIONY atrakcyjnych propozycji w SmartTV.
 

asqinejem

New member
Panowie,
kilka dni temu zrobiłem aktualizacje do najnowszej wersji (173.042) i teraz nie mam polskich znaków w nazwach programów oraz w ich opisie (gdy dam "informacje"). Ktoś wie gdzie to zmienić? przed aktualizacją tego problemu nie miałem
A z jakiej telewizji korzystasz? Próbowałeś zainstalować ponownie telewizor? Wszystkie ustawienia i lista kanałów zostaną usunięte... ale czasami to pomaga.
 
Do góry