Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

pebe86

Member
Bez reklam
W Wola Parku w Warszawie mieli jeszcze niedawno 6008 w wersji 46' i 55', serię 5008 w rozmiarze 42' bodajże, i serię 8008 w 47'.
 

accu

New member
Bez reklam
W Wola Parku w Warszawie mieli jeszcze niedawno 6008 w wersji 46' i 55', serię 5008 w rozmiarze 42' bodajże, i serię 8008 w 47'.

Witam uprzejmie,

Nie ma wielkości przekątnej ekranu 47" w serii Philips 8008S/12 . Seria 8008 jest w wielkościach 40" , 46" i 55" przekątnych ekranu.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bartbuks

New member
@ bartbuks

Jak odczycia z użytkowania tego modelu? Coś Ci nie pasuje? Albo coś zasługuje na uznanie?

Z góry dzieki.

Obraz super, Hd super, SD daje radę. Ja w większości korzystam pod nim z dekodera VU+ na linuxie, więc nie podłączałem pod niego anteny, ani nie ustawiałem kanałów. Wsio mam na dekoderze. Smart do super szybkich nie należy, ale daje radę. Jeszcze nie rozprasowałem wszystkich opcji, bo czasu mało. Konsolę podpiąłem, grałem w kilka gier i jestem zadowolony. Ambi robi wrażenie, super wygląda w nocy.

Jedyne co mnie wkurza to piloty. Ale to przez pilot do VU+. Muszę do dobrze zaprogramować, bo jak włączam dekoder, to on czasami wyłącza mi TV. Jak znajdę więcej czasu, to pogrzebię w nim i wtedy wypowiem się dokładniej.

Na chwilę obecną in plus.
 

tomasraz

New member
dziala wam WiFI Direct ? u mnie nie dziala. telefon z androidem 4.1.2 - wysylam plik (np. jpg) - telewizor prosi o podlaczenie .. podlacza uruchamia 2 min i zonk - proba nieudana .. wina telewizora czy telefonu ?

Jesli dobrze zrozumialem wifi miracast pozwala na "puszczenie" obrazu z telewizora na np. tablet ? jak to zrobic ?

i 3 kwestia na lapku wykrywa mi siec direct-philips .. podlaczam i prosi o haslo ... hasla oczywiscie nie znam no bo skad - przeciez nic nie ustawialem na telewizorze ...

ktos ma podobne problemy ? pomijam fakt, ze ustawienia podeslane przez kolegow userow nic nie pomogly ... obraz hd jak by cienki tak jest nadal ... ladnie on wyglada ale jak obraz sie zbytnio "nieporusza" .. przyklad najlepszy na pilce noznej .. pilka leci i widac jak pilka zostawia slad i obraz smuzy .. masakra jest dopiero jak sie szybko poruszajacy sie obraz .. smuzenie okropne ...
niewiem juz sam czy to wina telewizora czy dekodera ? rece opadaja ... 3 tys wydane a zadowolenia zadnego ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U mnie działa.
Wifi miracast - wejdź na stronę miracast i sprawdź czy Twój telefon jest certyfikowany. W Polsce jest obecnie jeden lub dwa telefony certyfikowane i wydaje mi się że TWOJEGO w nich nie ma .

Obraz Hd masz słaby z jakiego źródła ?
Ja mam bardzo dobry - z DVBt, z Kablówki ,z Pendrive, z HDD, z Youtube i z BD.
Przyślij ten telewizor do mnie - na mój koszt to sprawdzę wszystkie ustawienia jakie masz , wgram Ci kalibrację i sprawdzę owe smużenia.

Jeśli będzie miał wszystkie wady jakie napisałeś poprosimy Philipsa aby wymienili Ci na nowy - bez Wad.
 

PiotrG

New member
Moja recenzja

Witam.
Na wstępie uprzedzę tylko, że nie jestem specjalistą w dziedzinie obrazu, ani telewizorów. Poniżej dziele się swoimi spostrzeżeniami.
Jestem posiadaczem modelu 47PFL6008K od powiedzmy jednego miesiąca. Jest to mój pierwszy telewizor LED więc nie mam dobrego porównania do modeli innych firm. Swoja decyzję o zakupię podjąłem właśnie czytając forum HDTV i bardzo dobrej recenzji. Oto moje spostrzeżenia.
Wygląd:
Bardzo ładna stylistyka. Wąziutka srebrna ramka, małe logo, ładna stabilna podstawa. – Pozytywnie.

Dźwięk:
Jak dla mnie bardzo mocy atut tego TV. Super bas, mocne głośniki (20W). Nie słyszałem innych tv tak dobrze grających. – Pozytywnie.

Obraz.
Bardzo ładna i głęboka czerń, dobre kontrasty, odwzorowanie bartw oraz kąty widzenia. Czasami, widać miejsca podświetlania ekranu, nie wygląda to za ładnie. Obraz HD super SD też bardzo ładny (nagrania DVD z mojej kamery SD) – Pozytywnie

3D – nie miałem okazji oglądać filmu 3D tylko konwersje 2D do 3D. Philips dorzuca 4 pary okularów. Efekt – chyba OK, można ustawiać głębokość konwersji. – Neutralnie

Ambilight – fajna sprawa, szkoda jednak, że pożałowali oświetlenia na górną ramkę. Można ustawiać czy świecić ma się na stałe, czy dynamicznie, czy nie. – Pozytywnie.

Oprogramowanie – i tu się zaczyna cała historia. Jest po prostu strasznie. Tak jakby zespół programistów dopiero raczkował i nie dosięgał do pięt tym od hardware’u. Interfejs jest bardzo powolny. Odpowiada na przyciski pilota z opóźnieniem. Potrafi się przywieszać. Jest niespójny. Wchodzę w menu potem np. w Ustawienia a potem wciskam cofnij i czarny ekran. Zapewne powrócił do trybu oglądania telewizji (nie wiem czy tak jest bo nie mam podpiętej anteny). Aby z powrotem wrócić do tej opcji trzeba od nowa przejść całą ścieżkę. Podczas oglądania filmy np. z serwera DLNA zmiana jakichkolwiek opcji to ryzyko, że nie zdążymy nim skończy się film. Interfejs pojawia się jakby sekwencyjnie jak na tablecie z biedronki sprzed paru lat. Dziwi mnie to wszystko bo TV na wbudowany procesor DualCore. Widać, że programiści nie radzą sobie w ogóle a optymalizacja kodu jest im obca. Co więcej wydają (rzadko ale jednak) nowy soft w którym psują funkcje które działały w poprzednim (polecam forum support’u philipsa). Ilość błędów w oprogramowaniu jest spora co skutkuje np. restartami tv podczas nieudanych operacji np. odczytu filmu z sieci albo połączenia HDMI. Odnośnie HDMI jest taki byk, że gdy mamy podpiętego pc’ta to co jakiś czas dostaję czkawki i brakuje sygnału zarówno audio jak i video (ja tak mam i inni też - zgłoszone jest to na forum philipsa) - Negatywnie

SmartTV – totalna porażka – działa wolno tak jak cały soft. Może gdyby działał szybciej wrażenia byłyby inne. Całkiem fajna jest app Youtube, ładnie się prezentuje ma możliwość zalogowanie się. Pokazuje trendy i cała resztę. Ale – nie można ustawić na niej np. rozdzielczości filmu oglądanego. Czyli chce alby zawsze jeżeli jest taka możliwość pokazywał w hd lub fullhd. Niestety app sama dobiera jakość video do aktualnego obciążenia sieci co kończy się przeważnie materiałem niskiej jakości. A szkoda przecież można sobie zbuforować obraz HD i otworzyć po chwili. Dodatkowo pilot posiada klawiaturę qwerty – niestety wyszukiwanie w tej app odbywa się strzałkami. W Smarcie mamy też przeglądarkę internetową . Nie wiem po co Philips to tam wrzucił skoro nie można wczytać żadnej strony. Jest taki muł, że każda strona wczytuje się parę minut, ostatecznie crashuję się i tv restartuję się albo przywiesza. Ogólne Smart TV należy omijać szerokim łukiem – chyba że ktoś jest mega cierpliwy. – Negatywnie.

Złącza – tu należy zwrócić uwagę , że brakuje złącza VGA (D-sub) umożliwiającego podłączenie większości (jak nie wszystkich) komputerów PC. Philips daję nam tylko złącza HDMI i mówi, o przejściówce z DVI do HDMI. Generalnie jeśli nie posiadasz DVI, HDMI albo Video Port – będzie ciężko. Dodatkowo można się zdziwić ale nie wszystkie urządzenia po podłączeni hdmi zadziałają. Telewizor ten rozpoznaje tylko sygnał YUV (nie RBG) więc może być różnie. Ja podłączyłem DVD oraz PC. I nie miałem obrazu, miałem tylko dźwięk. Nie wiem czemu ale po parunastu minuta i grzebaniu w ustawieniach (w sumie to nic nie zmieniłem) urządzenia dogadały się i obraz pojawił się. Przypomnę tylko, że połączenie PC z TV dostaję czkawki co jakiś czas objawiają się brakiem wizji i fonii. – neutralnie.

Pilot – jest fajny, ma odpowiednie rozmiary, jest intuicyjny, klawisze dobrze i mądrze rozmieszczone. - Pozytywnie

Generalnie z tym TV jest cały czas pod górkę. Nic nie jest proste i działa tak jakbyśmy oczekiwali.
Na podsumowanie dorzucę wpis z użytkownika Etherion z forum philipsa:
„The TV has great picture quality, but has a lot of software problems (slow smart tv, new bugs introduced and then not addressed in months and months, not a lot of quality smart tv apps) and this makes it a rather mediocre device, which could (and probably will) make me sell the device and keep me from buying in the same brand.”

Moja ocena w skali 1-5 to 3.
Pozdrawiam
Piotr
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Dzięki za wyczerpującą opinię- gdyby każdy użytkownik tego forum znalazł chwilę i sklecił takie mini-sprawozdanie o swoim sprzęcie (nie tylko telewizorze), to mielibyśmy tu prawdziwą skarbnicę RTV na przestrzeni kilku lat :)

Generalnie szacun. Z wadami i zaletami. Takie opinie są najcenniejsze.
 

tomasraz

New member
czy komus udalo sie skopiowac wiadomosc wyslana przez EdekBIS na temat wifi direct ... moderator ja usunal .. nie wiadomo z jakiego powodu .... bede wdzieczny za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Moderator usunął z wiadomego powodu, z pwodu regulaminu:
W paru slowach - calosc to wielkie go...!

Ostrzegam wszystkich bez wyjątku !
Nie ma zgody na łamanie regulaminu.
 

Korbol

New member
hejka nadal bardzo zadowolony ze sprzętu;)

mam pytanie czy w smarcie w czasie oglądania na tvn player można jakoś usunąć ten czarny pasek z z biegająca od lewej do prawej niebieska linia?
w sumie jedyna rzecz która mnie wkurza;)
 

Calvex

New member
a

Oprogramowanie – i tu się zaczyna cała historia. Jest po prostu strasznie. Tak jakby zespół programistów dopiero raczkował i nie dosięgał do pięt tym od hardware’u. Interfejs jest bardzo powolny. Odpowiada na przyciski pilota z opóźnieniem. Potrafi się przywieszać. Jest niespójny. Wchodzę w menu potem np. w Ustawienia a potem wciskam cofnij i czarny ekran. Zapewne powrócił do trybu oglądania telewizji (nie wiem czy tak jest bo nie mam podpiętej anteny). Aby z powrotem wrócić do tej opcji trzeba od nowa przejść całą ścieżkę. Podczas oglądania filmy np. z serwera DLNA zmiana jakichkolwiek opcji to ryzyko, że nie zdążymy nim skończy się film. Interfejs pojawia się jakby sekwencyjnie jak na tablecie z biedronki sprzed paru lat. Dziwi mnie to wszystko bo TV na wbudowany procesor DualCore. Widać, że programiści nie radzą sobie w ogóle a optymalizacja kodu jest im obca. Co więcej wydają (rzadko ale jednak) nowy soft w którym psują funkcje które działały w poprzednim (polecam forum support’u philipsa). Ilość błędów w oprogramowaniu jest spora co skutkuje np. restartami tv podczas nieudanych operacji np. odczytu filmu z sieci albo połączenia HDMI. Odnośnie HDMI jest taki byk, że gdy mamy podpiętego pc’ta to co jakiś czas dostaję czkawki i brakuje sygnału zarówno audio jak i video (ja tak mam i inni też - zgłoszone jest to na forum philipsa) - Negatywnie

Też miałem problem że sygnał HDMI znikał, ale kupiłem nowy kabel 1.4b i takiego problemu już nie mam. A co do działania menu - to nie wiem, ale mi nic nie wiesza :) A model mam 6198k.

Z RGB i euro nie ma żadnych problemów, podłączyłem stare kino domowe na euro (w telewizorze nie ma wejścia EURO) i wszystko śmiga jak należy, dzięki adapterowi który dostajesz. Euro Scart adapter.

Z wolnym smart tv to się zgodzę, ale zależy kto co szuka, dla mnie ten smart jest zbędny bo w domu każdy ma telefon, laptopa, więc rodzina korzysta z tego ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pierwszą rzeczą którą mówię trzeba zmienić kable.
Zwiększyć przepływ i bitrate sygnału.
Dalej nic mi się też nie wiesza.
Oglądanie 3D w konwersji 2D do 3D to jest lipa i tego nikomu się nie poleca.
W 3D gra bardzo dobrze.
 
Do góry