Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

sz3fu

New member
kurde kupiłem kabel hdmi 1,4 podłączam do monitora i do tv i nic się nie dzieje jakby w ogóle jedno drugiego nie widziało , co zrobić żeby przesłać sygnał z monitora do tv ?
 

adamo_

New member
Bez reklam
Witam poleci mi ktoś jakieś okularki 3d do tego tv.
W tych dodanych przez producenta troszkę mi się porysowały te folie "szkła".
Na allegro jest tego bardzo dużo i nie wiem co brać. Chciałbym 2 pary do około 60zł chyba, że tańsze też są dobre.

Sprawdzał może ktoś jaki pendrive działa do wstrzymywaniaw tym tv, bo mi żaden bo każdy za wolny, a też bym chciał kupić.

Myślę że każde będą dobre jeśli chodzi o obraz, byle by ciężkie nie były.

Oryginalne Philipsa są trochę za ciężkie i nie wyprofilowane. Wolę oglądać w okularkach które dostałem centrum Janki w kinie tam w cenie biletu dają okularki które zabierasz sobie do domku, dla dziecka dali mniejsze. Działają bardzo dobrze z Philipsem i są lekkie.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Po kilku dniach testowania ustawiania i oglądania czas na krótkie podsumowanie zakupu.

Telewizor bardzo mi się podoba , a oglądałem go lokalnie w sklepie wcześniej. Po przeczytanych opiniach na temat obrazu zdecydowałem się.

Obraz HD wyśmienity, w 3D naprawdę robi wrażenie. Ambilight super i przyjemnie się ogląda ( brakuje górnego ale to jest w modelach wyższych ). Cienka ramka sprawia wrażenie że telewizor ma tylko sam ekran, i jest większy co pozytywnie wpływa na obraz i oglądanie a także ambilight. Granica od poświaty do obrazu i tej całej kolorystyki gry kolorów i światłą jest bardzo delikatna.

Optymalne odsunięcie od ściany( mój stoi na podstawce ) to jakieś 20 -25 cm wtedy efekt jest bardziej rozproszony. Wiszącego nie widziałem.

Mój egzemplarz ma równomierne podświetlenie, bez wieczornych chmurek przy ustawieniach jakie mam. Czerń bardzo dobra i oglądam w trybie "najlepszy obraz" ze zmniejszonym podświetleniem backlight do około 60. Ostrość zaawansowana włączona, ostrość zwykła na 2.

Telewizor stoi bokiem do okna i zarówno w dzień jak i w nocy obraz żyleta.

Smart TV i menu do najszybszych nie należy, ale to przyzwyczajenie z dekodera NC+ gdzie menu działa szybko. Już się zatem do Philipsa prędkości przyzwyczaiłem. Skalowanie np z Youtube jest lepsze niż z dekodera NC+

Nie aktualizuję do oprogramowania najnowszego tj 171.51 bo z nim są problemy. Oprogramowanie które mam .64 z marca 2013 działa u mnie dobrze. Wifi ok, USB czyta wszystko co odpaliłem (mkv, avi, 3D ). Napisów nie testowałem bo nie mam takiego filmu.

Połączenie ze smartfonem super i można puszczać zdjęcia z telefonu, i sterować telewizorem.

Pilot mógłby mieć jakieś wyprofilowanie bo często trzymam go odwrotnie niż należy. Klawiaturka na drugiej stronie działa fajnie. Wygodnie się wpisuje np adresy stron internetowych. Po podłączeniu klawiatury i myszki przez blutooth pojawia się kursor i sterujemy jak komputerkiem.

Okularki mógłby by być lżejsze, ale nie oglądamy za często 3D ( dziecko raz w tygodniu ) i mam inne których używam. Skalowanie z 2D do 3D przy dobrym źródle jest widoczne ale jakoś nie używam na co dzień.
Samo 3D w bajce Żółwik Sammy jest znakomite. To chyba bajka z największą ilością efektów "wychodzenia z obrazu" wprost przed nos oglądającego. Sam się złapałem na tym żeby wystawić rękę po żółwika :) Dziecko zachwycone. U sąsiada na LG jest troszkę gorzej. Zauważyłem że w 3D można spokojnie podjechać ostrością w górę aby mieć jeszcze lepszy obraz. Regulacja głebi 3D niby poszerza efekt....ale jakoś wolę na ustawieniach standardowych bo lepiej się ogląda.

Podoba mi się opcja wyjścia optycznego audio na dekoder w DD. Szkoda że nie ma tylko DTS :(

Zastanawiam się nad jakimś odtwarzaczem 3D z DTS HD i tu mam dylemat czy brać Philipsa do kompletu czy pioneera ( bo mam amplituner pioneer ) aby sterować jednym pilotem.

Telewizor kupiłem u Kikiego i dał mi najlepszą cenę w internecie a jego sklep pomógł mi przy wątpliwościach jakie miałem. Warto także poprosić o sprawdzenie przed wysłaniem czy wszystko działa poprawnie.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ważne , że jesteś zadowolony z udanego zakupu .

Próbowałeś może nagrywać na dysk podpięty do gniazda USB 2.0 w telewizorze
np. z tunera DVB-T , programy telewizyjne ? Oczywiście o ile korzystasz również
z telewizji naziemnej .(ze swojej anteny)


Pozdrawiam,:)
accu
 

adamo_

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ważne , że jesteś zadowolony z udanego zakupu .

Próbowałeś może nagrywać na dysk podpięty do gniazda USB 2.0 w telewizorze
np. z tunera DVB-T , programy telewizyjne ? Oczywiście o ile korzystasz również
z telewizji naziemnej .(ze swojej anteny)


Pozdrawiam,:)
accu


Tak próbowałem ale mój pendrive nie był odpowiedni. Taki komunikat dostałem. Pendrive jakiś reklamowy więc nie poszło. Dysk USB szkoda mi było kasować aby sprawdzić. Jak dorwę jakiś lepszy pendrive to sprawdzę, ale mam NC+ więc nagrywam co chcę i kiedy chcę.
 

adamo_

New member
Bez reklam
mało znaczące minusy:

- ekran łapie kurz :)
- brak DTS
- brak górnego ambilight
- nie wyprofilowany pilot
- okulary mogły by być lżejsze na nosie
- nie dopracowane oprogramowanie po aktualizacji ( lepiej nie aktualizować puki nie poprawią i na forach będą dobre opinie o tym sofcie)
- pewne opcje menu mogłby by być nie tak głęboko


to nie są znaczące minusy, raczej moje pragnienia ale nie potrzeby

Najważniejsze sprawa aby w sklepie sprawdzić telewizor lub np poprosić Kikiego jeśli u niego chcesz zamówić aby Ci sprawdzić poklikał, powłączał powyłączał oraz ocenił podświetlenie przed zakupem i potem będziesz zadowolony, ale to z każdym zakupem tak się powinno zrobić. Ja jestem zarówno z obrazu jak i z wyglądu tego TV.

Tak wygląda u mnie
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy-259.html


-
 
Ostatnia edycja:

bartbuks

New member
To i ja dorzucę od siebie.

Jak wiadomo, tv kupiłem od Kikiego (zakupiony w pakiecie z kalibracją), gdzieś w okolicach 14 sierpnia był u mnie. Pierwsze wrażenia? Szczerze, to nie do końca go rozpracowałem, bo nie zawsze mam czas, a obecnie wieczorami dużo piłki nożnej i często wpadam do domu, oglądam mecz/serial i idę w kimono.

Ale wracając do tematu.

W niedzielę późnym wieczorem zarzuciłem sobie TVP1HD, gdzie leciał Transporter. Zatrzymałem się na chwilę na tym kanale, bo akurat obraz prezentował się mistrzowsko. No ale zaraz przeżyłem szok. Zaczął się jakiś pościg, szybka zmiana akcji, dużo dynamiki i obraz jakby... był szybszy od TV, który nie poradził sobie z tą dynamiką i tak jakby szarpał całą akcją... Takie odniosłem wrażenie.

Druga sprawa. Oglądam dużo piłki, rzekłbym że bardzo dużo. No i zauważyłem artefakty. Nie jest o uciążliwe, ale czasami loga stacji rozmywają się/rozciągają się.

Smart. Korzystałem ze 2-3 razy i odpuściłem. Mega wolne, więc wolę sobie nie psuć nastroju.

USB, filmy. Nie oglądałem jeszcze niczego w 3D i w 1080, ale zdarzyło mi się obejrzeć kilka odcinków moich ulubionych seriali w 720. Na początku, przez moją pierdołowatość, miałem problemy z napisami, ale udało mi się to zwalczyć. Początkowo irytowała mnie też "wielkość" subów, ale szczerze? Obecnie mam wrażanie, że jakby były większe, to by było to kijowe. Napisy nie są małe, tylko prawie 50 cali robi swoje. Z usb wszystko było wyraźne, 720 z super obrazem, mega pozytyw.

Zmiana kanałów. Nie wiem, działam na Solo2, więc z żadnego Dvb nie korzystałem. Na Solo2 przerzucenie kanału trwa bardzo krótko, a TV nie chce mi się podłączać do anteny, aby to sprawdzić.

Nie ma mowy o żadnym cloudingu, czy jakimś przebarwieniu, kolory są świetne. W dzień, czy w nocy, da się oglądać.

Co jeszcze? Super dźwięk. Pod konsolą śmiga aż miło.

Sprawdzę na czymś dynamiczny, czy te problemy o których pisałem wyżej będą się powtarzać.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Ściągnij ten film raz jezcze i sprawdź na innych ustawieniach : np osobiste. Pobaw się filtrami mpg , ja nie zauważyłem takiego efektu u mnie na szybkich scenach. Obraz jest płynny.
 

bartbuks

New member
Ściągnij ten film raz jezcze i sprawdź na innych ustawieniach : np osobiste. Pobaw się filtrami mpg , ja nie zauważyłem takiego efektu u mnie na szybkich scenach. Obraz jest płynny.

Wiesz, zamówiłem go u Kikiego, aby dostać (za co zapłaciłem) kalibrację TV i sprzęt ze sprawdzonym obrazem. Czyli jeśli nie wszyscy mają takie kwiatki, to znaczy, że niektóre modele są wadliwe, żadnej kalibracji nie było, czy może nie każdy zauważa takie rzeczy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak wszystko na świecie może się zdarzyć , więc i telewizory mimo ze "od jednej matki": tez mogą być różne.
 

bartbuks

New member
Jak wszystko na świecie może się zdarzyć , więc i telewizory mimo ze "od jednej matki": tez mogą być różne.

Czyli najprościej na świecie mam się nie przejmować, że dynamika obrazu się rozjechała przy szybszej akcji oraz że loga stacji podczas meczów piłkarskich czasami się rozciągają?
 

Andet

New member
Ten telewizor u mnie by stał we wnęce, na szafce TV między dwoma szafami, szerokość wnęki 116cm, czyli zostaje luzu około 5cm na stronę od ekranu.
Ma ktoś tak ustawione (we wnęce).
Jak wtedy sprawdza się ambilight? Poprawia w jakimkolwiek stopniu odbiór czy lepiej go nie używać?
 

adamo_

New member
Bez reklam
Ten telewizor u mnie by stał we wnęce, na szafce TV między dwoma szafami, szerokość wnęki 116cm, czyli zostaje luzu około 5cm na stronę od ekranu.
Ma ktoś tak ustawione (we wnęce).
Jak wtedy sprawdza się ambilight? Poprawia w jakimkolwiek stopniu odbiór czy lepiej go nie używać?


Kurcze szkoda Ambi. Pokombinuj z szafką może coś wymyślisz. Ale 116 to chyba za mało na ten tv


bartbuks: masz ten film na sprawdzenie?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Czyli najprościej na świecie mam się nie przejmować, że dynamika obrazu się rozjechała przy szybszej akcji oraz że loga stacji podczas meczów piłkarskich czasami się rozciągają?

Witam uprzejmie,

Czy jak dopadnie Ciebie jakaś dolegliwość to nie starasz się ją usunąć , aby wszystko było w porządku ?


Pozdrawiam,:)
accu
 

PiotrG

New member
Ten telewizor u mnie by stał we wnęce, na szafce TV między dwoma szafami, szerokość wnęki 116cm, czyli zostaje luzu około 5cm na stronę od ekranu.
Ma ktoś tak ustawione (we wnęce).
Jak wtedy sprawdza się ambilight? Poprawia w jakimkolwiek stopniu odbiór czy lepiej go nie używać?
Za mało dla amblight. Ja ma powieszony. Odległość od ściany jakieś 7 cm i powiem szczerze, że jeszcze bym odsunął aby poświata była większa i bardziej miękka. Z takiej szczeliny jak twoja efektu nie będzie.
 

Fenervil

New member
Ten telewizor u mnie by stał we wnęce, na szafce TV między dwoma szafami, szerokość wnęki 116cm, czyli zostaje luzu około 5cm na stronę od ekranu.
Ma ktoś tak ustawione (we wnęce).
Jak wtedy sprawdza się ambilight? Poprawia w jakimkolwiek stopniu odbiór czy lepiej go nie używać?

Mam tak ustawiony TV z ambi. Po 5 cm z każdej strony. Ambi jako tako da się oglądać na wprost ale raczej jest to substytut i ograniczanie dobrej technologii. Patrząc z boku nie da się oglądać. Wywal jedną szafę do drugiego pokoju, drugą postaw tam gdzie pies miał swój koszyk, wywal psa za drzwi(na wycieraczce się wyśpi) i powieś Philipsa na ścianie. Tak będzie ok. :idea:;)
 
Do góry