Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Eh. A ja znowu mam dylemat, bo w Electro.pl między 55PFL6198k a LG 55LA691S tylko 60zł różnicy. Ale jak już do wczoraj byłem zdecydowany na LG to chyba go zamówię, bo jak tak dalej będę przeglądał te zmieniające się ceny i opinie, to w końcu nic nie kupię.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2

Ale Philips ma dodatkowo : ambilight, TVN Player, ambivoox -czyli znacznie lepszy dźwięk, lepszą czerń i równiejsze podświetlenie matrycy.

Nie wiem co ma lepsze co ma gorsze. Z tego co czytam, to ta firma nie ma nic "gorszego".
U mnie przedtem kluczowy był Ambilight. Jak zacząłem porównywać i czytać specyfikacje, opinie i testy, to już mi się trochę zagmatwało.

Poczytałem jeszcze z ciekawości na tym forum "testy" innych linii Philipsów. W moim odczuciu są one zrobione jak gazetka reklamowa. Wszystko jest cycuś wszystko lepsze niż gdzie indziej. Nie ma nic co mogłoby nawet na chwilę zastanowić użytkownika, dlaczego coś jest tak a nie inaczej zrobione, skoro może inaczej byłoby lepiej. Sprzęt ideał.

Prawdę mówiąc nie ma nic do tych TV i nie mam zamiaru wytykać jakichś ich wad- a jak sądzę na pewno są, bo nie ma sprzętu idealnego, ale te "pseudo testy" ostatecznie skierowały mnie do LG55LA691S.

Jak już pisałem mam nadzieję, że te Philipsy są jak najbardziej OK i jak najbardziej spełnią oczekiwania użytkowników, ale jak się czyta takie wylukrowane testy to ma się wrażenie, że ten sprzęt zalega na półkach i trzeba go a wszelką cenę pchnąć do klienta.

Takie moje zdanie. No ale jak już wcześniej pisałem, obym się mylił i niech każdy jest zadowolony z tego co kupił.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

darekUFO

New member
elephant_ml:
Ja też przez te jak to ująłeś "wylukrowane" testy nie mam jakoś zaufania, ale ostatecznie skłoniłem się do zakupu(jeszcze nie dotarł) pod wpływem recenzji z serwisów zagranicznych i mam nadzieję, że się nie zawiodę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytałeś o różnice na korzyść produktową.
Pozostałe rzeczy masz w teście.
A zapomniałem - z gorszych rzeczy - nie gotuje zupy.
 
KAżdy z nas tak naprawdę jest laikiem jeżeli chodzi o te sprawy i staramy się szukać testów, porad itp. Może i niektórych test zniechęcił widoczną tendencją na korzyść Philipsa ale Panowie tak szczerze mówiąc jeszcze parę lat temu na rynku liczyły się tylko Panasonic, Sanyo, Sony i Philips.
Współcześnie firm i modeli jest mnóstwo i każda ma ciekawe TV ale nie wierzę że Philips jest że tak powiem słaby.
Poza tym mi najbardziej zależy na kalibracji TV.
Tak naprawdę po przeczytaniu info na tej stronce *********************************.pl wiem że nie wiadomo co się kupi to TV warto skalibrować aby czerpać z niego radość
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model w blokadzie szumów, usuwaniu przeplotów, płynności skośnej , pionowej i poziomej - może swobodnie konkurować o tytuł Mistrza Świata.
Czegoś takiego jeszcze nie widziałem w całym przekroju.
Gra prawie identycznie jak dwa razy droższy Sharp LE857.
Ma wszystkie multimedia.
Wkrótce załatwione zostaną dodatkowe aplikacje a
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...dbedzie-sie-bezkrwawa-rewolucja-na-rynku.html
Załatwi wszystko
 

tomasraz

New member
Witam (nie)stety zakupilem 42pfl6008 i chyba zaluje ... napalilem sie strasznie po tescie kikiego i wczesniejszych postach o tym modelu ... wyobrazilem sobie, ze obraz bedzie poprostu miazga a tu okazalo sie, ze z duzej chmury maly deszcz ... obraz powiedzialbym, ze jest gorszy niz na moim 3 letnim lg .. kanaly sd paskudne ... hd jest ok ale myslalem, ze bedzie 100 razy lepiej ... dzwiek jak pisalem jakby z zaswiatow ... mimo wylaczonego incredible surround ... wiem, ze zaraz ktos napisze ze musze zakupic kalibracje itd itd ... wifi direct nie dziala ... 2 min uruchamianie i za kazdym razem klapa (samsung galaxy 3) ... najpierw zalowalem ze nie kupilem 47 cali teraz zaluje, ze go wogole kupilem ... jesli ktos zechce mi pomoc to czekam - bede bardzo wdzieczny ... dla jasnosci zrodlo sygnalu to cyfra+ z arivy 100e po hdmi - sygnal 90/75 ... pozdrawiam serdecznie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale w ogóle to Ci się nie podoba, bo nie zrozumiałem.
Jakie masz ustawienia ?
Na jakich kanałach jest dobrze a na jakich jest źle?
 

Fenervil

New member
Witam (nie)stety zakupilem 42pfl6008 i chyba zaluje ... napalilem sie strasznie po tescie kikiego i wczesniejszych postach o tym modelu ... wyobrazilem sobie, ze obraz bedzie poprostu miazga a tu okazalo sie, ze z duzej chmury maly deszcz ... obraz powiedzialbym, ze jest gorszy niz na moim 3 letnim lg .. kanaly sd paskudne ... hd jest ok ale myslalem, ze bedzie 100 razy lepiej ... dzwiek jak pisalem jakby z zaswiatow ... mimo wylaczonego incredible surround ... wiem, ze zaraz ktos napisze ze musze zakupic kalibracje itd itd ... wifi direct nie dziala ... 2 min uruchamianie i za kazdym razem klapa (samsung galaxy 3) ... najpierw zalowalem ze nie kupilem 47 cali teraz zaluje, ze go wogole kupilem ... jesli ktos zechce mi pomoc to czekam - bede bardzo wdzieczny ... dla jasnosci zrodlo sygnalu to cyfra+ z arivy 100e po hdmi - sygnal 90/75 ... pozdrawiam serdecznie

Ja bym sprawdził jeszcze raz jaka rozdzielczość jest włączona. Poszperać w dekoderze i TV czy wszystko z ustawieniami gra. Pisałem tobie ma priv żeby trzymać się ustawienia standard. Spróbuj ustawienia Natural. Przy włączonym czujniku światła ekran nie będzie tak świecił jak to zwykle jest w ustawieniach robionych pod wystawę sklepową.

I jeszcze jedna kwestia. Temat tabu. Ja dwa razy w życiu mocno się rozczarowałem zanim zrozumiałem na czym kręci się konsumpcjonizm. Zawsze był to ten sam problem "spragnionego dużego skoku jakościowego konsumenta". Niestety technologii się nie przeskoczy. Jeśli coś jest kineskopem CRT to będzie tym do końca aż odejdzie do lamusa. Jeśli coś jest wzmacniaczem analogowym z celulozowymi głośnikami to pomimo że nazywa się Yamaha PianoCraft E 410 i aspiruje do bycia audiofilskim to wciąż będzie grało tak samo jak technologicznie podobny zestaw 60 lat temu.
Żerują na tym ostatnimi laty producenci komórek. Kupujemy wyuzdane cacuszka które mają dźwięk gorszy niż gramofon z XIX w. (proponuję takiego posłuchać raz w życiu), na ekranach nic nie widać w słońcu i potrzebne im zasilanie termojądrowe żeby nie trzeba było ładować co drugi dzień.

Jak ci się nie uda skalibrować to pogódź się z tym że to tylko LCD :|
 

EdekBIS

New member
Ktory profesjonalista kalibruje telewizory Spyderem? To sa zabawki do zastosowan amatorskich dajace w wiekszosci przypadkow rozne wyniki z pomiarow.

Poza tym w 6008 nie ma mozliwosci przeprowadzenia pelnej kalibracji, a co najwyzej mozna dopasowac balans bieli pod 6500 K i to z grubsza.

Strata pieniedzy. Ustawienia fabryczne niewiele odbiegaja od 6500 w trybie "cieply".

Kontrast i jasnosc mozna natomiast bez problemu samemu dostosowac korzystajac z plansz testowych.
 
Ostatnia edycja:
Witam (nie)stety zakupilem 42pfl6008 i chyba zaluje ... napalilem sie strasznie po tescie kikiego i wczesniejszych postach o tym modelu ... wyobrazilem sobie, ze obraz bedzie poprostu miazga a tu okazalo sie, ze z duzej chmury maly deszcz ... obraz powiedzialbym, ze jest gorszy niz na moim 3 letnim lg .. kanaly sd paskudne ... hd jest ok ale myslalem, ze bedzie 100 razy lepiej ... dzwiek jak pisalem jakby z zaswiatow ... mimo wylaczonego incredible surround ... wiem, ze zaraz ktos napisze ze musze zakupic kalibracje itd itd ... wifi direct nie dziala ... 2 min uruchamianie i za kazdym razem klapa (samsung galaxy 3) ... najpierw zalowalem ze nie kupilem 47 cali teraz zaluje, ze go wogole kupilem ... jesli ktos zechce mi pomoc to czekam - bede bardzo wdzieczny ... dla jasnosci zrodlo sygnalu to cyfra+ z arivy 100e po hdmi - sygnal 90/75 ... pozdrawiam serdecznie


ja oglądałem ten model w Media Expert i nie sądzę aby ten model miał gorszy obraz niż 3 letni LG. Porównywałem go z LG jakie tam stały i obraz na bank nie był gorszy.

Pewnie kwestia ustawień.
 

bartbuks

New member
To tak jak z samochodem. Każdy lubi co innego. Gdzie nie wejdę, to piszą, że LG dramat, clouding. A u kogo ze znajomych nie jestem, to mają LG. I sprzedaż tej marki tez nie jest taka niska.

Nie wiecie, gdzie w Warszawie mogę zobaczyć pfl6008? Bo wieczorem jadę i bym sobie ocenił.

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4
 
Do góry