Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

r_p_r

New member
Jeśli odległość TV od ściany jest zbyt mała, to światło z diod nie "rozmywa się" tylko widoczne są na ścianie takie wyraźne "punkciki" z każdej diody i słabo to wygląda. W zeszłorocznym modelu 8007 miałem wieszak w zestawie. W jednej z opcji montażu TV miał być 4cm od ściany i według mnie to było zdecydowanie za mało. Zamontowałem w odległości 7cm i "punkciki" nie są już widoczne. Jednak przez chwilę miałem ten TV zamontowany na podstawie oddalony od ściany o ponad 10cm i uważam, że wtedy Ambilight lepiej się prezentował. Jeśli chodzi o to jak szeroko są widoczne pasy ze światłem po bokach, to tak na oko wydaje mi się, że ok. 30cm(przy moim oddaleniu od ściany o 7cm), ale to mogę jeszcze dokładnie zmierzyć, jeśli komuś bardzo zależy.

Interesuje mnie takie oddalenie, ok. 7cm... i zakres swiecenia Ambi. W takim razie czekam az zmierzysz. Pozdrawiam.
 

cougar911

New member
"Przecież Ambilight jest jednym z głównych czynników, dla których kupowane są telewizory Philips." Tak napisałem. Gdzie tu widzisz stwierdzenie, że nie liczy się obraz? Tym bardziej, że w dalszej części jako 2 z 3 minusów modelu 6008 podałem cechy, które mają bezpośrednie przełożenie na obraz. Z tym linkiem do światełek, to rozumiem miał być taki żart? Jeśli nie, to wydaje mi się, że nie do końca masz pojecie jak to działa.

To samo co kolega pit630 wcześniej napisał z tym, że po angielsku i szczegółowiej opisane.

Lightpack

4-stronny efekt jak w Philipsie w serii podaj 9...

Czyli Ambi "główny czynnik, dla których kupowane są telewizory Philips" można zamontować w każdym TV... :cool:
Dla zwykłych użytkowników i ludzi z większą wiedzą (można totalnie go przekonfigurować i sterować z iOS`a lub Androida...).

80$+10$ wysyłka = ~290zł za Ambi
 

Swirek00

New member
To samo co kolega pit630 wcześniej napisał z tym, że po angielsku i szczegółowiej opisane.

Lightpack

4-stronny efekt jak w Philipsie w serii podaj 9...

Czyli Ambi "główny czynnik, dla których kupowane są telewizory Philips" można zamontować w każdym TV... :cool:
Dla zwykłych użytkowników i ludzi z większą wiedzą (można totalnie go przekonfigurować i sterować z iOS`a lub Androida...).

80$+10$ wysyłka = ~290zł za Ambi

Ja to podziwiam Cię.
Zdecydowałeś że nie kupujesz Philipsa, a ciągle tracisz czas na czytanie tego wątku i próbujesz zniechęcić do tego modelu innych potencjalnych kupców.
Z jakiej firmy jesteś?
Od tych co machają do TV jak małpki?? :bober:

Kup sobie wreszcie jakiś TV i daruj sobie ten wątek.
 

adso78

New member
To samo co kolega pit630 wcześniej napisał z tym, że po angielsku i szczegółowiej opisane.

Lightpack

4-stronny efekt jak w Philipsie w serii podaj 9...

Czyli Ambi "główny czynnik, dla których kupowane są telewizory Philips" można zamontować w każdym TV... :cool:
Dla zwykłych użytkowników i ludzi z większą wiedzą (można totalnie go przekonfigurować i sterować z iOS`a lub Androida...).

80$+10$ wysyłka = ~290zł za Ambi


LightPack super!!!
..tyle że działa przez kompa i musisz wgrać sterowniki. Wiec będziesz miał Ambi na TV jak sobie puścisz film na komputerze i tyle. Ni można tego podłączyc bezpośrednio do TV..może z czasem coś sie zmieni w tym temacie.
 

cougar911

New member
Ja to podziwiam Cię.
Zdecydowałeś że nie kupujesz Philipsa, a ciągle tracisz czas na czytanie tego wątku i próbujesz zniechęcić do tego modelu innych potencjalnych kupców.
Z jakiej firmy jesteś?
Od tych co machają do TV jak małpki?? :bober:

Kup sobie wreszcie jakiś TV i daruj sobie ten wątek.

"Tracę czas" dla własnej przyjemności... ;P
Z firmy Scania... to mało wspólnego z TV... chyba że ktoś przewozi TV...;]
Kupiłem już i czekam na dostawę... ;P
Wcale nie zniechęcam tylko podsuwam pomysły do własnego wykorzystania - takie same jak w Philipsach
 

Swirek00

New member
"Tracę czas" dla własnej przyjemności... ;P
Z firmy Scania... to mało wspólnego z TV... chyba że ktoś przewozi TV...;]
Kupiłem już i czekam na dostawę... ;P
Wcale nie zniechęcam tylko podsuwam pomysły do własnego wykorzystania - takie same jak w Philipsach

A, to dobry pomysł, ale zapodaj w wątkach o TV, które nie mają Ambilight, bo nam się to raczej nie przyda.

A z ciekawości, jaki TV wybrałeś?
 

ginger109

New member
Kupiłem ten model i jestem bardzo zadowolony.
Obraz jest bardzo czysty i nasycony kolorami, ale chciałbym zrobić jeszcze kalibrację.
Mógłby mi ktoś pomóc w kalibracji tj. podesłać jakiś link bądź podpowiedź jak to ugryźć.
A drugie pytanie to jaki pendrive wystarczy by nagrywać z tv. Podłączałem kilka modeli usb2.0 i 3.0 i ciągle wyskakuje komunikat, że pamięć za wolna. takie próbowałem.
silicon power luxmini 920 16gb
adata C003 4gb
pqi pqi u273v usb 3.0 16gb
silicon power luxmini 322 8gb
 
Ostatnia edycja:

Swirek00

New member
Zapis na takich nośnikach to chyba ok. 10 MB, więc może być za wolno.

Dowiedz się, jaka musi być szybkość zapisu nośnika, i wtedy ew. takiego poszukaj.
 

andrzej4

New member
Dzisiaj byłem w kościele po wode święconą ponieważ stał się cud i zwrócono mi nowy tv po trzy miesięcznej naprawie.Wymieniono z 42pfl6007 na 6008 podobno przywieziony prosto z Holandii pierwsze wrażenia to bardzo ładny obraz ,czerń, konwersja do 3d ,dość szybkie menu w porównaniu z 6007 , minusem jest uginająca się plastikowa osłona matrycy która ma delikatny luz między obudową gdzie prawdopodobnie będzie się dostawał kurz wygląda to trochę jak chińska zabawka , dość mocno nagrzewa się w okolicy złącza antenowego być może ten tak ma ,smart wolny i to co wcześnie pisano artefakty przy szybkich scenach .Ogólnie to widzę poprawe w stosunku do 6007 ale szału nie ma.Jak już wcześniej pisałem to kupiłem już Samsunga i jeżeli ktoś chciałby kupić po okazyjnej cenie philipsa to zapraszam na priv.
 
Ostatnia edycja:
Dzisiaj byłem w kościele po wode święconą ponieważ stał się cud i zwrócono mi nowy tv po trzy miesięcznej naprawie.Wymieniono z 42pfl6007 na 6008 podobno przywieziony prosto z Holandii pierwsze wrażenia to bardzo ładny obraz ,czerń, konwersja do 3d ,dość szybkie menu w porównaniu z 6007 , minusem jest uginająca się plastikowa osłona matrycy która ma delikatny luz między obudową gdzie prawdopodobnie będzie się dostawał kurz wygląda to trochę jak chińska zabawka , dość mocno nagrzewa się w okolicy złącza antenowego być może ten tak ma ,smart wolny i to co wcześnie pisano artefakty przy szybkich scenach .Ogólnie to widzę poprawe w stosunku do 6007 ale szału nie ma.Jak już wcześniej pisałem to kupiłem już Samsunga i jeżeli ktoś chciałby kupić po okazyjnej cenie to zapraszam na priv.


Jakiego Samsunga kupiłeś?
 

andrzej4

New member
Budżetowego ue46f5300 bo mnie nie było stać na zakup czegoś droższego ale obraz równie ładny tylko że matryca 50 hz mnie to jednak nie przeszkadza przynajmniej nie ma "teatru" net śmiga ładnie i jest większy.
 

bartbuks

New member
Tak samo ja, tylko zachciało mi się w podróż poślubną jechać, więc muszę się wytrzymać do powrotu.

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry