Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

demografik

New member
A nie mówiłem... Ja to zauważyłem gołym okiem. Nie rozumiem tych zarzutów co do kolorów ale sprawdzę to na pewno raz jeszcze przed zakupem ;)
 

webros

New member
Witam.
Od wczoraj jestem posiadaczem 42PFL6007 i mam pytanie odnośnie programu do DLNA(poza podstawowym, który nie obsługuję napisów).
Testowałem już kilka(np. Mezzemo, który podobno ma funkcję dołączenia napisów do filmu ale niestety w ogole nie ładuje filmu (v2.4.3.0) i żaden nie chodzi.
Jakieś propozycję?
 

SDman

Banned
Proszę nie pisać "bajeczek" , a jeżeli już , to w " bajkach dla niegrzecznych dzieci".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

to nie bajeczki , to rzeczywistość -szkoda że nie wyjąłem telefonu aby minę sprzedawcy nakręcić.

Ale właśnie już wspominałem niedawno, że forum jest po to aby ktoś inny mógł pójść i sam się przekonać.

Dla mnie w modelu 7007 może być matryca XVV AGGGG AAA AIIII BEST , a i tak nie zmienia to faktu , że
Panasonic DT50 i wspomniany LG obok pokazywały na profesjonalnych fotach piękne kolory z IPSa !

pozdr.
 

ejejdi

New member
półtora roku szukać TV, to szaleństwo

mi to zajęło góra 2 tygodnie

flv nie czyta, to nie pc, ale zawsze można przekonwertować na avi


gówno prawda, w sklepie nie sprawdzisz dokładnie softu, a to jest największy problem tego TV, wady softu wychodzą dopiero podczas użytkowania w domu

Tak , w sklepie nie sprawdzisz softu , ale na forach była o tym mowa , i powinno się liczyć z troche ( ale bez przesady) skaszanionym softem . Na pewno znajdziesz tv z idealnym szybciutkim softem ,ze smartem na ful wypasie,z tvn playerem ,z pełną przeglądarką , ale coś innego będzie nie halo.
:niewiem:A może jakiś kompromis?:popcorn::lol::lol::lol::lol:
 

demografik

New member
Sporo siedzę przy zdjęciach ale do tego mam profesjonalne monitory i to zarówno ips jak i pva bo każdy z nich ma przewagę w innych warunkach. Na pewno jednak pva ma przewagę w czerni a ips nie jest tak czarny a do tego jego czerń zaczyna 'świecić' przy zmianie kąta patrzenia.
Ale nie wiem czy będzie to miało przełożenie w TV bo to jednak inna bajka.
Jeśli chodzi o pva to nie mam mu nic do zarzucenia jeśli chodzi o kolory i ich rozpiętość tonalną.

Tapnięte z mojego SGS III ♡
 

accu

New member
Bez reklam
raczej PSA ale jak nie patrzeć to odmiana PVA

Witam uprzejmie,
Ze specyfikacji matryc wynika , że to typ S-PVA. Druga litera Q oznacza , że matryca jest 10 bit ,
ale w telewizorze pracuje z elektroniką 8 bit . Dotyczy to matryc wielkości przekątnych ekranu 46" i 55".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Ważne! Jaki typ matrycy mamy w 5007K?

Tapnięte z mojego SGS III ♡

Witam uprzejmie,
Proszę poszukać w odpowiednim wątku , który jest poświęcony telewizorom firmy Philips serii 5xx7 .(5007 i 5507)
Było kilkukrotnie opisywane .(Ogólnie to zależy od wielkości przekątnej ekranu,32" - matryca firmy Samsung LTA 320 HW , 40" - LK400D3LC firmy Sharp oraz LTA400HV firmy Samsung , 46"- LTA460HW firmy Samsung ,i 55" - LTA550HW firmy Samsung w modelu Philips 55PFL5507 . Wielkość przekątnej
ekranu 55" w modelu 5007 nie występuje)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Ze specyfikacji matryc wynika , że to typ S-PVA. Druga litera Q oznacza , że matryca jest 10 bit ,
ale w telewizorze pracuje z elektroniką 8 bit . Dotyczy to matryc wielkości przekątnych ekranu 46" i 55".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

a to szkoda, bo PSA jest nowszą technologią, nowe Soniacze mają te matrycę
 

demografik

New member
Witam uprzejmie,
Nie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

I to by się zgadzało bo obok 7007 na którego patrzyłem wisiał też 5007 i obraz był delikatnie mówiąc żenujący... W ogóle tez nie pasował mi matowy ekran 5007.
Obejrzałem więc kilka zdjęć na 7007(z internetu poprzez www wprost ze strony) i uważam, że kolory są bardzo dobrze odwzorowane, stonowane choć kilkoma ustawieniami można je "podkręcić".
Wydawały mi się bardzo podobne do mojego NEC na ipsie na którym min obrabiam fotki. Czerń świetna a do tego niewiele ginie w szczegółach.
Potem Panas DT50. Na początku szczęka w dół bo kolory faktycznie aż wypływały z ekranu(zupełnie jak w stojącym obok Samsungu ES7000).
Szybko jednak skorygowałem obraz w ustawieniach i wyłączyłem zbędne "ulepszacze" i wszystko zrobiło się całkiem naturalne. Denerwowała mnie tylko biel która delikatnie wpadała w błękit(w sensie, była bardzo zimna) a podobnie z niebieskim, był bardzo niebieski ;)
To pewnie kwestia ustawień. Ogólnie obraz "zastany" rzeczywiście jest rewelacyjny. Wydaje mi się też, że Panasonic ma trochę więcej możliwości ustawień więc podejrzewam, że będzie go można jeszcze lepiej skalibrować.
Ogólnie Panasonicowi było bliżej do Samsunga, kolory przejaskrawione.
Philips stonowany, bardziej wierny.
Robiłem też podgląd na Samsungu Galaxy z amoledem(który jak wiadomo koloryzuje wręcz bajkowo ;).
Oczywiście, bliżej tutaj Panasonicowi

Zrobię jeszcze ten sam test ale ze zdjęciami z pen drive i w porównaniu do tabletu na IPSie który wyświetla mi fotki idealnie.
 
Zastanawiam się nad tym 47 seria 6000.
Szkoda,że do dodatkowych 8 cali trzeba dopłacić aż 1,5 tysia!
Wcześniej czytałem,że jest możliwość dokładnego skalibrowania ustawień indywidualnie do tv,ale:
po pierwsze-chyba odbiorniki mają bardzo zbliżone parametry więc chyba da się publicznie ogłosić,że takie,a takie ustawienia są najbliższe ideału?
po drugie-jeśli już,to ile taka kalibracja kosztuje?
po trzecie-kilka osób kupiło tv u Kikiego i chwali,że sprawdzony,pewny i bez wad(może także skalibrowanY?)-ja się pytam-jaka cena???
Na ceneo obecnie od 3784,29 zł.



Trochę mam mętlik w głowie bo już byłem zdecydowany na ten model,ale cały czas czytam o
-nierównych podświetleniach
-cloudingu i bandingu
-mrugajacych obrazach
-sofcie,który jest gorszy niż poprzednie
-kijowym serwisie
itd

Co robić?
Chciałbym tv z pasywnym 3 D do 4tysiów i wychodziło że ten Philips będzie oki,ale waham sie.Żeby nie ambilight,to szukałbym innej firmy.

Obecnie mam Toshibę 37" Regza i jest cacy-dobrze odbiera zwykłą kablówkę i można ją oglądać z najmniejszego nawet kąta!(jedyna wada to krawędziowe podświetlenie i brak zupełnie czarnego obrazu(ale obraz ogólnie super)
 

SDman

Banned
I
Wydaje mi się też, że Panasonic ma trochę więcej możliwości ustawień więc podejrzewam, że będzie go można jeszcze lepiej skalibrować.

Ogólnie Panasonicowi było bliżej do Samsunga, kolory przejaskrawione.


Zrobię jeszcze ten sam test ale ze zdjęciami z pen drive i w porównaniu do tabletu na IPSie który wyświetla mi fotki idealnie.

Witam,
nie zgadzam się Panasonic jak i 6007 nie ma nic wspólnego z przekoloryzowanym Samsungiem.
IPS-y vs coś tam .

Dla jasności podaj może jeszcze model Tabletu bo w tabletach IPS, a IPS to jak dzień i noc, bo to dobry pomysł !
Są dwie możliwości albo zobaczysz, że coś jest nie tak albo egzemplarz 7007, który wisiał w Euro był walnięty .

I aby nie było , że mam coś do Philipsa bo sam miałem i mam model serii 9
Pozdrawiam
 

radish

New member
chciałbym się dowiedzieć coś o tym modelu.
Mam kilka pytań do posiadaczy w.w sprzętu:

1) jak wygląda odtwarzanie multimediów z dysku usb (głównie format .mkv + .srt), czy obraz uruchamia się na full screen? (bo np: w LG 660s pojawiają się czarne pasy góra/dół - panorama), czy można zmienić wielkość wyświetlanego obrazu, powiedzmy pomniejszyć gdyż może się zdarzyć, że mamy słabą jakość odtwarzanego obrazu i chcemy poprzez zmniejszenie obraz poprawić jej jakość?
2) czy ktoś ma go podłączonego pod laptopa? czy multimedia uruchomione z laptopa wyglądają równie dobrze jak przy sygnale hd/sd?
3) wiem, że ten model nie posiada WIFI, pytanie do tych, którzy dokupili adaptery, czy są z nimi jakieś problemy, czy kupiliście,zamontowaliście i zapomnieliście (czyt. wszystko chodzi płynnie, żadnych problemów)
4) jak wyglądają napisy podczas oglądania filmów z dysku usb (czy czionka jest wystarczająco duża/wyraźna? czy można ją powiększyć/pomniejszyć/zmienić położenie (góra/dół).
5) mimo iż podczas mojej ostatniej wizyty* w auroagd trafiłem chyba na felerny model ciągle się zastanawiam nad wyborem 6007, napiszcie mi jeszcze jak jest z tym menu, bo podczas moich testów chodziło to b. wolno, głownie będę się przełączał pomiędzy laptopem a dvbt (komp połączony z tivikiem złączem VGA). czy menu nadal laguje (możliwe, że to był model bez aktuaizacji/kilkumiesięczny?)
6) trafiłem chyba na niesprawny model, gdyż po kilku minutach użytkowania na środku ekranu (poziomo) pojawily się cienkie pasy i cała matryca zrobiła się jakby zielonkawa (pomogło dopiero wyłączenie wtyczki). Sytuacja powtórzyła się 2krotnie podczas 1h wizyty w sklepie. Czy komuś się to także zdażyło?


* wizyta w euroagd i test modeli 6007 oraz lg660
Wycięte z innego post'a:
Wczoraj testowałem na LG 42LM660s oraz Philips PFL6007). Przy okazji dodam kilka spostrzeżeń: philips straszne lagi przy używaniu menu, multimedia uruchomiły się bez problemów (dysk 1tb usb3.0) na full screen, bez panoramy (czarne paski góra-dół) ale najgorsze jest to, że kilka razy przestał reagować-wyłączył się, nie udawało się go uruchomić dobre kilka minut, mimo iż dioda reagowała + pojawiły się pasy na środkowej części ekranu, dopiero po wyłączeniu zasilania zniknęły (sytuacja powtórzyła się 2 krotnie przy pobycie 1h w rtveuroagd). LG skolei stał obok sony ex850 oraz philipsa PFL7007 i niestety nie udało się go ustawić w taki sposób(lub chociażby zbliżyć do modeli obok) aby czarny był czarny i jednocześnie biały biały (jeśli udało się ustawić czarny to biały był szary przy ustawienia białego, czarny nie był czarny), dodatkowo multimedia uruchomione (.mkv) z dysku włączyły się z panoramą, którą nie udało się zlikwidować.


na razie to wszystko, co na szybko przyszło mi do głowy.

dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

R
 

stalowka

New member
bellopablo...powiem ci ze zakupilem model 47pfl6057...i z kazdym dniem jestem bardziej zadowolony..teraz juz chyba ustawilem go pod siebie,zaladowalem mu modul ci+ z cyfra..poukladalem kanaly,odpalilem 3d..z satelity astra nadaja nawet darmowy kanal promo 3d ,mozna sobie poogladac efekty,jesli nie ma ktos materialu w domu,wszystko hula spoko..probowalem roznych ustawien i jeden z kolegow tutaj podal taka jaka mi pasuje.polecam ten tv.w sieci dlna laczy mi sie z kompem bez problemu..laptop lezy gdzies w kuchni a ogladam z niego material na tv...radosc dla mojego dzieciaka ogromna ...u mnie nr matrycy to 426...wspaniale widac z najostrzejszego kata...narzekaja ludzie na oprogramowanie ale jakos zaktualizowal mi sie przez wifi do najnowszego i jest spoko...te jakies blyski byly widoczne ale wylaczylem dynamiczne podswietlenie i nie ma zadnego blysku..ambilighta nie uzywam ze wzgledu na usytuowanie tv...jest szeroki na 107 cm ..a scianka za nim ma 120cm...wiec nie ma sensu..ale probowalem w zupelnych ciemnosciach w 3 d to faktycznie poprawia efekt..tak ze z mojej strony -polecam.
 

mocher3

New member
Witam ! Zauważyłem dziwną rzecz wczoraj w tym TV mianowicie , podczas oglądania telewizji (kablówka bez dekodera) dość dłuższy czas , zaczęły mi się wyłączać kanały, kompletny brak obrazu i dźwięku , gdy przełączyłem na inny kanał zaczął się wyświetlać i po paru sekundach znowu się wyłączał . Dopiero wyłączenie TV pomogło i przez następne parę godzin już nie było z tym problemów , ma ktoś jakiś pomysł czym to mogło być spowodowane ?
 
Ostatnia edycja:

zygfryd

New member
Witam ! Zauważyłem dziwną rzecz wczoraj w tym TV mianowicie , podczas oglądania telewizji (kablówka bez dekodera) dość dłuższy czas , zaczęły mi się wyłączać kanały, kompletny brak obrazu i dźwięku , gdy przełączyłem na inny kanał zaczął się wyświetlać i po paru sekundach znowu się wyłączał . Dopiero wyłączenie TV pomogło i przez następne parę godzin już nie było z tym problemów , ma ktoś jakiś pomysł czym to mogło być spowodowane ?

Też tak miałem, po wgraniu nowszego oprogramowania te objawy ustąpiły. Ten TV ma takie "fochy" że raz działa dobrze a raz źle. TV przynajmniej raz na dwa dni się wiesza, nie działają wszystkie przyciski pilota i trzeba wył. z gniazdka.
 
Do góry