Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

kolunio

New member
A ja dzsiaj uslyszalem jak pieknie ten telewizor potrafi "piszczec"... Trohe sie zalamalem... Mieliscie moze podobne objawy??? Co nalezy zrobic???
Pozdr

Dodam tylko ze nie trwa to piszczenie caly czas ale ustepuje po pewnym czasie...
Pozdr
 

jotgie

New member
kolejny...:D

co jakiś czas w tym wątku pojawiają się informacje o piszczeniu. mój tez piszczał ale przestał, nawet nie wiem kiedy, widocznie coś się musiało wygrzać i sie wygrzało i piszczeć przestało:bober:
 

marcinoko

New member
Jak dla mnie to progresywne skanowanie włącza się w DVD, a takiej opcji nie ma w tym TV żeby ją włączyć... Robin1 dobrze mówi...
A co do piszczenia to u mnie na szczęście nic nie słychać, a TV chodzi po pare godzin dziennie...

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
Już miałem zamawiać tego Phila. Docelowo telewizor miałby służyć do DVD ze skalerem do 720p po HDMI oraz do konsol poprzedniej generacji Playstation 2, Gamecube i Xbox 1. Kilka dni temu na konkurencyjnym forum pojawiły się posty odnośnie współpracy tego Phila z konsolą Ps2: "ten Tv nie nadaje się do gier na Ps2 nieobsługujących progresywne skanowanie". Podobno obraz jest kiepski jeżeli chodzi o starsze gierki na Ps2. Ale to tak naprawdę pierwsza wypowiedz negatywna jaką przeczytałem odnośnie tego Phila z Ps2 - ale jednak dało mi to do myślenia.
Proszę o wypowiedź posiadaczy tego Tv oraz konsol Playstation 2 i Nintendo Gamecube.

Ztrzymam się jeszcze kilka dni z ewentualnym zamówieniem tego telewizora.
 

deniro24

Member
Bez reklam
marcinoko napisał:
Posiadam PS2(przerobione jakimś chipem) gierki z progresywnym skanowaniem jak i bez, wszystko chodzi dobrze...

Pozdrawiam

A jak wygląda sprawa z gierkami na Ps2 pod względem tym że są one w formacie 4:3? Tzn czy są duże zniekształcenia proporcji jak wybierzemy zoom 16:9 w tv? Czy można grać z klasycznym 4:3 - tzn ustawić w telewizorze 4:3 z czarnymi pasami po bokach? Jaką wtedy mamy rzeczywistą wielkość obrazu - 25cali? jeszcze mniej?
 

marcinoko

New member
Nie jest źle z tymi zniekształceniami, ustawiłem "szeroki ekran" i jest ok. W większości gier możesz sam ustawiać format obrazu, jak i włączać progresywne skanowanie. Nie ma potrzeby aby grać z czarnymi pasami po bokach, w konsoli też masz możliwość wyboru formatu...
No chyba że już nic nie można poustawiać;)...

Jeśli zastanawiasz się czy ten TV nadaje się do PS2, to odpowiedź brzmi TAK. Osobiście niemoge się doczekać chwili kiedy podłącze do niego PS3:D .

Pozdrawiam
 

Driverek

New member
Problem z migotaniem

Witam Wszystkich.

Mam od niedawna ten tv (poza jego gabarytami-pojechalem po niego niemalym samochodem -W124-skonczylo sie na transporcie by train:) ) wszystko wydaje sie byc spoko, ogladalem na nim kablowke, programy po wlaczeniue polepszaczy cyfrowych-miodzio, niebawem chyba dopadne "n-ke".
Poki co podłączyłem do niego KD Panasonic SC-HT855 (ze scalerem) kablem HDMI firmy Bandrige za 75 zeta. Generalnie obraz, po poustawianiu pewnych funkcji na TV jak i DVD - rewela, jest natomiast jeden problem, strasznie wkurzajacy.
Otóż obraz nieco migocze na HDMI. Juz nawet po wlączeniu samego TV, bez włączania KD i przełączeniu TV na HDMI niebieskie tlo miga (na innych złącazach nie ma tego efektu), co tez widac podczas oddtwarzania plyt.
Nie robi tez żadnej różnicy zmiana trybu wyświetlania, ani zmiana jakichkolwiek ustawień.

Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć????? HELP!

PS1.Nie mam jeszcze komponentu, żeby sprawdzić jak będzie, ale plan moj genialny;) był atki ze DVD pojdzie po HDMI a n po Component

PS2. Jakby ktoś był zainteresowany kupnem, TV kupiłem w internetowym sklepie MIxElektonics (www.zadowolenie.pl) za kwote 2190 :)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
GDYBYŚ chwycił za instrukcję, to wiedziałbyś, że po HDMI ten TV wyświetla obraz 50 Hz, co mogłoby stanowić odpowiedź na Twoje pytanie... Ale po co czytać instrukcję, skoro można się zarejestrować i spytać na forum :).
 

Driverek

New member
1. Tego się akurat domyśliłem, tyle że sądziłem że jest na to jakaś rada ;)
2. Dzięki za odp
3. Sory ze zamiast czytać instrukcje zapytałem się na forum, obiecuję, że więcej nie będę :x
 

tom-k6

New member
Jeśli coś wam się zwali w tv. To nie oddawajcie go do servisu w Warszawie na Białostockiej bo to banda oszustów i krętaczy już 6 dzień obiecują że oddadzą tv i nic. Nawet nie zadzwonią że ich nie będzie.
Jeśli wszystkie servisy Philipsa tak działają to żałuję, że kupywałem ten tv.
 

marcinoko

New member
Co do serwisu na Białostockiej to jakiś czas temu chciałem oddać tv na regulacje i zmiane softu, to pani z serwisu powiedzała że oni sie takimi rzeczami nie zajmują, a co do zmiany softu to nie ma takiej możliwości.

Geometrie sam sobie ustawilem, a soft narazie pozostanie bez zmian...


pozdrawiam
 

Adaramix

New member
Jeszcze raz przewijanie obrazu

Witam szanownych użytkowników.

Od trzech tygodni jestem posiadaczem omawianego tutaj telewizorka.
No i niestety u mnie też występuje wspomniane przewijanie obrazu podczas ogladania materiału z DVD. Zauważyłem że u kogoś nawet występuje zawsze niezaleznie od podanego sygnału. Obojetnie czy z tunera sat czy z siatki.
U mnie sytułacja wyglada nastepujaco:
DVD Pioneer DV-2750 podłączone jest kablem "Bandridge" VL 3302 Componen ti podczas odtwarzania obrazu w formatach innych niz "szeroki ekran" wystepuje zakłócenie w postaci poziomej linii biegnacej od dołu do góry ekranu. Tak jak by obraz był przewijany mniej wiecej to wyglada.
Wersja softu jaki posiada telewizor to 1.5 Pytaliście czy ktoś ma ten soft i czy on rozwiązuje proble. Jak widać niestety nie.

Zgłaszałem problem w sklepie gdzie kupiłem telewizor, oczywiście sprzedawca pierwsze słyszał o takowej usterce. Zgłosiłem w sklepie dlatego że miałem nadzieję że problem jest znany i to oczywista wada na podstawie której telewizor zostanie wymieniony mi na nowy. Niestety jednak jak sie domyslacie kolejnym krokiem był serwis. No i jestem teraz na etapie oczekiwania na Pana serwisanta. Na marginesie on tez nie słyszał o podobnym problemie tego odbiornika. Ciekawe myślę ludzie nie maja neta czy jak ? Mnie wątek opisujący usterkę trafił się prawie od razu. Zignorowałem go powiem szczerze licząc na to ze to pojedyncze przypadki i mnie się nie trafi. Myliłem sie jednak. Tak czy siak telewizor mi sie podoba, obraz wymiata poprostu !!!! Początki były trochę trudne przyznam. Nie należy się łudzić że od razu jak postawimy TV w domu i podłaczymy np siatke czy Polsata będziemy mieli super obraz. Trzeba sie troche pogimnastykować z ustawieniami. Ta właśnie sprawa tez mnie troche rozczarowała. Wyglada na to że nik sie specjalnie nie przejmuje testowaniem odbiorników u Philipsa. nie mówie że wszystkich ale czy ktoś z ich techników widział jak maja poustawiane fabryczne parametry ? Zgroza !!! nie da sie patrzeć w żadnym ustawieniu, kolory bija po oczach, obraz ciemny jak cholera, kontraast zwalony. Miałbym proźbę w tym miejscu do posiadaczy tego telewizorka. prosze podajcie swoje ustawienia. Ja mam:
jasność - 45
kolor - 35
kontrast - 68
wszystkie cyfrowe powyłanczane oprócz P+

To tyle na razie. Prosze piszcie na temat tego Philka. Może juz ktoś zna rozwiązanie problemu przewijania obrazu.


Pozdrawiam

_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750
"Bandridge" VL 3302 Component
 

minior

New member
...przewijanie cd....

aphropo... Po zakupie tegoz telewizorka podłączyłem go (na krótki czas) do anteny siatkowej... ku mojemu zdumieniu na obrazie były widoczne dwa czasami jeden pas przemieszczające sie góra dół, które sprawiały wrażenie trójwymiarowych (wklęsłych). Muszę przyznać że sie przestraszyłem, że tv jest walnięty :/. na drugi dzień uruchomiłem fergusona z instalacja sat podłączyłem pod euro złącze (jeszcze wtedy zwykłym nie ekranowanym kablem za 4,5 ;)) i ujrzałem piekny obraz bez zakłuceń. po kilku dniach podłączyłem odtwarzacz dvd przez - COMPONENT VIDEO i również wszystko w jak najlepszym porządku obraz czysty soczysty... itd. W sumie zapomniałem o problemie, który występował na siatce dotyczącym przewijania obrazu czy raczej występowania ruchomych linii. Przyjrzałem się również dokładnie staremu (6-7lat) philipsowi rodziców i równiez na niektórych kanałach widać linie tylko... mniej intensywne (antena również siatkowa, alke nie ta pod którą był podłączony mój tv.). Pomyślałem więc że wina lezy po stronie anteny/sygnału i spowodowana jest zakłuceniami... na które byc może mój tv jest wrażliwszy :>. Tak naprawde nie wiem czemu tak jest że sygnał wprowadzany przez złącze antenowe jest "wzbogacany" o 2 linie... czy to wina złącza, wbudowanego tunera tv naziemnej czy tez wina leży po stronie anteny. Nadmienie że linie wystepowały niezależnie od proporcji obrazu oraz że nie były wyświetlane na menu tv (ustawienia, głosność etc.). Nie sądzę bym wrócił do odbioru tv naziemnej... jednak jeśli to wada telewizora to kiszka i brakoróbstwo. Bardzo proszę o wszelkie sugestie na ten temat.
 

Robin1

New member
minior napisał:
aphropo... Po zakupie tegoz telewizorka podłączyłem go (na krótki czas) do anteny siatkowej... ku mojemu zdumieniu na obrazie były widoczne dwa czasami jeden pas przemieszczające sie góra dół, które sprawiały wrażenie trójwymiarowych (wklęsłych). Muszę przyznać że sie przestraszyłem, że tv jest walnięty :/. na drugi dzień uruchomiłem fergusona z instalacja sat podłączyłem pod euro złącze (jeszcze wtedy zwykłym nie ekranowanym kablem za 4,5 ;)) i ujrzałem piekny obraz bez zakłuceń. po kilku dniach podłączyłem odtwarzacz dvd przez - COMPONENT VIDEO i również wszystko w jak najlepszym porządku obraz czysty soczysty... itd. W sumie zapomniałem o problemie, który występował na siatce dotyczącym przewijania obrazu czy raczej występowania ruchomych linii. Przyjrzałem się również dokładnie staremu (6-7lat) philipsowi rodziców i równiez na niektórych kanałach widać linie tylko... mniej intensywne (antena również siatkowa, alke nie ta pod którą był podłączony mój tv.). Pomyślałem więc że wina lezy po stronie anteny/sygnału i spowodowana jest zakłuceniami... na które byc może mój tv jest wrażliwszy :>. Tak naprawde nie wiem czemu tak jest że sygnał wprowadzany przez złącze antenowe jest "wzbogacany" o 2 linie... czy to wina złącza, wbudowanego tunera tv naziemnej czy tez wina leży po stronie anteny. Nadmienie że linie wystepowały niezależnie od proporcji obrazu oraz że nie były wyświetlane na menu tv (ustawienia, głosność etc.). Nie sądzę bym wrócił do odbioru tv naziemnej... jednak jeśli to wada telewizora to kiszka i brakoróbstwo. Bardzo proszę o wszelkie sugestie na ten temat.

Ja oglądam (na razie) z siatkowej anteny i nie mam na żadnym kanale pasów ani ruchomych linii. Mam tylko efekt przewijania obrazu od dołu do połowy ekranu ale tylko w opcji cyfrowej podwojenia linii. Lecz oglądam przy pixel+ więc mi to nie przeszkadza a tam to nie występuje.
 
Do góry