Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

qari

New member
odświeżanie po HDMI na CRT

icon5.gif
Czy na obraz w CRT puszczony po HDMI da się patrzeć?
To jakieś 50-60Hz. Trochę mało.
 

queera

New member
qari napisał:
icon5.gif
Czy na obraz w CRT puszczony po HDMI da się patrzeć?

Oczywiscie! Mnie po prostu wyszly oczy... Dodam jeszcze, ze po podlaczeniu zwyklego tunera satelitarnego (GLOBO) przez scarta obraz jest powalajacy, szczegolnie na kanalach nadawanych z duzym bitratem, np.: ARD, ZDF, RTL, SAT1 czy ProSieben z Astry...
 

Marjar

New member
Marjar napisał:
Witam! Czy ktoś mógłby wyjaśnić, co to jest za złącze z tyłu telwizora,
które jest przedstawione na zdjęciu. W instrukcji obsługi nie
jest opisane (nie ma go na rysunkach)
Do czego służy?

Pozdrawiam
Czy nikt z Wasz nie wie co to za złącze i do czego
służy?
http://www.forum.hdtv.com.pl/attachment.php?attachmentid=244&d=1166964005
Wygląda nietypowo jak na złącze audio/wideo!
Przypomina raczej złączkę z branży komputerowej
(podłączenie np. wentylatora na płycie głównej kompa).
Intryguje mnie to złącze, tylko dlatego, że nie ma o nim
informacji w instrukcji! Jeśli, ktoś się czegoś dowie na
jego temat to proszę o informację.

Pozdrawiam
 

MrocznyWojownik

New member
Witam! To mój pierwszy post, więc prosze o wyrozumiałość. Teraz pytaniedo specjalistów, jeżeli chodzi o ten telewizorek. Czy będe mógł sięnanim cieszyć wysoką rozdzielczością i świetną jakością na konsolachPlayStation 3 i Xbox 360? Czy będe mógł oglądać wysokiej jakości filmyna Blu-Ray i HD-DVD? CZy będe mógł oglądać programy HD, takie jakDiscovery HD?? Bardzo proszę o opinie :] Poprostu niemam za dużogotówki, a mam okazje kupić ten telewizorek za 2300zł. Czy się opłaca?Czy jest to naprawdę HD i czy jest to porównywalne z LCD??
 

muchasso

New member
kurde po zmianie softu w n-ce moj telelewizorek 29pt9521 po podlaczeniu z nia prze hdmi ma obraz i dziwek tylko ze tarci sie on co pare sekund i znowu powraca co moze byc tego przyczyna ??
 

QuoVadis

New member
gry ntsc

Witam szanownych forumowiczów!
Do philipsa 32pw9551 mam podłączoną konsolę playstation 2 (konsola w wersji pal) po złączu ext 1 scart i orginalnym kablu od konsoli AV (3 chinche) z przejściówką euro. Konsola jest przerobiona ripperem 3.41 Gry w formacie pal jak i ntsc chodzą bez problemu jednak w formacie ntsc kolory są wyblakłe, szare, trochę tam niebieskiego i żółtego, ostrość jest niedostateczna i trudno czyta się małe napisy.

Jak można poprawić jakość obrazu w grach ntsc? Czy telewizor ma jakieś ustawienia/ opcje pozwalające ulepszyć obraz ntsc z konsoli? Jak sobie z tym poradziliście?

W Tekken 5 nie wiem jak wybrać opcję pal bo automatycznie włącza się tryb ntsc i wszystko jest szare? Na innym tv ta sama płytka chodzi w trybie pal na kolorowo.

Tak przy okazji zauważyłem że gdy telewizor wykrywa format ntsc jednocześnie opcje cyfrowe poprawy obrazu znikają z menu, takie jak pixel+, podwójne linie czy digital scan. Znikają tylko po co?
 

Robin1

New member
Witam Wszystkich w Nowym Roku.
Bardzo proszę o odpowiedź na jedno pytanie. Posiadam ten tv i pierwszą wersję konsoli xbox podłączoną po componencie (kabel oryginalny). Po przestawianiu konsoli w tryb NTSC aktywowałem wszystkie tryby rozdzielczości. Teraz po włączeniu konsoli pokazuje mi rozdzielczość 576i, a gdy uruchomię jakiś film DVD lub grę wyświetla 480i. Czy jest to prawidłowo czy może mam coś włączyć w telewizorze aby rozdzielczości były z progresiv scan? Czy może aby mieć rozdzielczość progresiv scan to muszę puścić tak nagrany materiał ( czyli filmy lub gry)? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi. Pozdrawiam.
 

Emhabe

New member
adamo_ napisał:
Potwierdzam, u mnie też tryb HDMI działała OK , DVI też ale bez dźwięku ( nie chce mi się podłączać kolejnych kabli) , dlatego wolę tryb HDMI z dźwiękiem

Jaką macie wersję softu telewizora? Bo mój 9551 dalej nie chce gadać z nboxem... Obraził sie czy cuś? Obraz z dźwiękiem pojawia sie co prawda, ale po krótkim czasie rwie się, pojawia sie niebieski ekran, potem znowu obraz. Czasem te okresy sie wydłużają, a czasem po jakimś czasie takiej czkawki pojawia sie zaproszenie do zmiany kabla na component bo ten telewizor nie obsługuje... wiadomo czego... normalnie załamka
 

kolunio

New member
witam

Widze ze jest tuj troche uzytkownikow filipka ;)
Ja w swoim posiadam soft 1.4 i mam problemy z przewijaniem obrazu od dolu w opcji podwojenie lini i takze wystepuje to przez kabel component w dvd :(
I teraz pytano czy takie cos wystepuje w wersji 1.5 i czy ktos wgrywal juz nowszy soft od swojego?

Pozdr
Pawel
 

sahel

New member
Tv + tuner

Witam !

Chciałbym jakoś wam doradzić "Emhabe i muchasso" , mimo iż nie mam tego tv , ani tunera "n" , ale z tego co wyczytałem na pierwszej stronie o tym telewizorku , w opisie jest napisane , że: "Urządzenie nie posiada jednak tunera cyfrowego przez co bezpośredni odbiór HDTV nie jest możliwy. / jednak telewizor odtwarza sygnał HD, Philips nadał mu oznaczenie „HD Prepared TV”.
Może tu jest pies pogrzebany .
http://hdtv.com.pl/forum/member.php?u=8725
 

krzysztof2010

New member
Philips

Witam wszystkich i przy okazji wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Postanowiłem napisać kilka słów po przeczytaniu aż tylu postów z ciekawymi wypowiedziami. Reasumując mam wrażenie że wszyscy którzy pisali pochlebne opinie
na temat TV CRT Philips naprawde znają sie na tym o czym piszą. Wiadomo jest przecież że tego typu telewizory mają i zawsze bedą miały dużo lepszą jakoś obrazu niż LCD czy Plazma. Dlaczego to chyba pozostali którzy do tej pory nie wiedzieli znależli już wystarczającą ilośc informacji żeby przyznać racje. Reguła ta nie odnosi sie oczywiście do bardzo drogich i wyrafinowanych technicznie modeli np LCD wyposażonych w najnowsze rozwiązania techniczne. Jakie są zalety płaszczaków wszyscy wiedzą i to nie podlega dyskusji ale jakie mają wady też należy sobie z tego zdawać sprawe. Ostatnio w jednym z salonów RTV stał właśnie taki odbiornik Philipsa obok dwóch innych LCD kosztujących odpowiednio 3400 zł i 14300 zł. Obraz był odtwarzany z generatora HDTV. Możecie wierzyć lub nie.... ale najlepszy obraz prezentował odbiornik CRT pozniej równiez Philips ten za kosmiczne / jak dla mnie / pieniądze a na koncu był SONY za 3400. Pomijam celowo modele bo nie o to chodzi w tym momencie. Prawie pod każdym wzgledem....kolory , nasycenie , ostrość i czystość obrazu i ogólne wrażenie a przecież to liczy się najbardziej. Po co mowić o naprawde mało istotnych szczegółach... zabawa w samochody?? Porsche od 0-100 w 4,8 sekundy a Ferrari 4,6...i czy to oznacza że Ferrari jest lepszy? może i tak a może i nie ale na pewno nie na podstawie tak subtelnej...małej różnicy. Mowie Wam..obraz na CRT-ku był naprawde znakomity ! I na koniec , jeżeli komuś zależy na tym aby TV wisiał na ścianie a nie stał na stoliku...oczywiście LCD lub Plazma. Jeżeli ktos chce sąsiadom zaimponować i pograć na nerwach i przez to poczuc sie nie lubianym:p wybierz LCD Ale poki co...jeżeli zależy Ci na jakości oglądanego obrazu..pomyśl o CRT bo naprawde warto_Oczywiście wcale nie mowimy tu o tym że obraz na LCD to porażka !!! bo to nie jest prawda ale.....może to jeszcze nie ta technologia...może to nie ten czas...ale pewne jest to, że dzieki modzie bo taka panuje nabijamy kosmiczną kase tym co je produkują... Pozdrawiam wszystkich
 

krzysztof2010

New member
Philips

Witam wszystkich i przy okazji wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Postanowiłem napisać kilka słów po przeczytaniu aż tylu postów z ciekawymi wypowiedziami. Reasumując mam wrażenie że wszyscy którzy pisali pochlebne opinie
na temat TV CRT Philips naprawde znają sie na tym o czym piszą. Wiadomo jest przecież że tego typu telewizory mają i zawsze bedą miały dużo lepszą jakoś obrazu niż LCD czy Plazma. Dlaczego to chyba pozostali którzy do tej pory nie wiedzieli znależli już wystarczającą ilośc informacji żeby przyznać racje. Reguła ta nie odnosi sie oczywiście do bardzo drogich i wyrafinowanych technicznie modeli np LCD wyposażonych w najnowsze rozwiązania techniczne. Jakie są zalety płaszczaków wszyscy wiedzą i to nie podlega dyskusji ale jakie mają wady też należy sobie z tego zdawać sprawe. Ostatnio w jednym z salonów RTV stał właśnie taki odbiornik Philipsa obok dwóch innych LCD kosztujących odpowiednio 3400 zł i 14300 zł. Obraz był odtwarzany z generatora HDTV. Możecie wierzyć lub nie.... ale najlepszy obraz prezentował odbiornik CRT pozniej równiez Philips ten za kosmiczne / jak dla mnie / pieniądze a na koncu był SONY za 3400. Pomijam celowo modele bo nie o to chodzi w tym momencie. Prawie pod każdym wzgledem....kolory , nasycenie , ostrość i czystość obrazu i ogólne wrażenie a przecież to liczy się najbardziej. Po co mowić o naprawde mało istotnych szczegółach... zabawa w samochody?? Porsche od 0-100 w 4,8 sekundy a Ferrari 4,6...i czy to oznacza że Ferrari jest lepszy? może i tak a może i nie ale na pewno nie na podstawie tak subtelnej...małej różnicy. Mowie Wam..obraz na CRT-ku był naprawde znakomity ! I na koniec , jeżeli komuś zależy na tym aby TV wisiał na ścianie a nie stał na stoliku...oczywiście LCD lub Plazma. Jeżeli ktos chce sąsiadom zaimponować i pograć na nerwach i przez to poczuc sie nie lubianym:p wybierz LCD Ale poki co...jeżeli zależy Ci na jakości oglądanego obrazu..pomyśl o CRT bo naprawde warto_Oczywiście wcale nie mowimy tu o tym że obraz na LCD to porażka !!! bo to nie jest prawda ale.....może to jeszcze nie ta technologia...może to nie ten czas...ale pewne jest to, że dzieki modzie bo taka panuje nabijamy kosmiczną kase tym co je produkują... Pozdrawiam wszystkich
 

krzysztof2010

New member
Philips

W nawiązaniu do poprzednich wypowiedzi....serdeczny moj kolega prosił o wystawienie telewizora na aukcji. ma bardzo snobistycznie podchodzącą do zycia żone która uparła sie na TV Plazmowy bo....widziała u sąsiada i bardzo sie jej spodobał:blagam: Dla niej nie jest istotna jakosc obrazu tylko inne wartości ale w to już nie wnikam , to ich sprawa. W razie czego gdyby ktoś był zainteresowany podam link do Allegro bo w/g mnie naprawde warto. Widziałem ten telewizor i powiem że jestem pod dużym wrażeniem co do jakości obrazu i nie tylko. Nie spodziewałem sie że obraz może być aż tak dobry , naprawde. Ze swojej strony sprawdziłem żbieżność..geometrie i pozostałe parametry i wszystko nie dość że jest w normie...to powiem więcej , jest doskonałe. Zawsze wiedziałem że firma produkuje sprzęt na najwyższym poziomie i własnie ona wprowadza nowinki technologiczne ktore w takiej czy inej formie po jakimś czasie znajdujemy skopiowane u innych producentów. Pewnie posypie się grad protestów od osób które sa czy były nie zadowolone z produktów tej firmy. Ale mili Państwo , bądzmy szczerzy...ekskluzywne samochody też sie psują , czasami ....ale to nie znaczy że są złe. Osobiście w domu posiadam odbiornik Trilux 28 calowy , wówczas z najbogatszej wersji , oparty na technologii Philipsa z kineskopem włącznie . I bede bronił tej tezy gdyż u mnie wypada on równie dobrze i nie moge sie przyczepić w zasadzie do niczego co wcale nie oznacza że odbiornik jest ideałem. Jak pisałem , jeżeli chodzi o jakosc obrazu to tylko CRT / przynajmniej na razie/ Na koniec dodam że jest to TYLKO i wyłącznie moje zdanie z którym inni wcale nie musza sie zgadzać

Aukcja grzecznościowa http://www.allegro.pl/show_item.php?item=154571429
 

MaciejWu

New member
mam 9551 i rzeczywiscie nie chcial gadac przed swietami z n-boxem. Na razie n-boxa ma podlaczonego do starego telewizora a do 9551 podlaczylem Humaxa HDCI 2000, przez HDMI. Niesty pojawialy mi sie zaklocenia (ciekaw jestm dlaczego co kilka minut wyskakiwale zielone cuda na ekran ). Kiedy podlaczylem przez component nie tylko problemy znikly ale i jakby poprawil sie obraz (co prawda nie moge tego regulowac z menu telewizora). Jeszcze jedno moj komponet to po prostu 1.5 kabla cinch plus dodatkowy 1 na audio.
 

robert1v

New member
9551 i Nbox

a ja mam pionka 490v podłączonego po hdmi (bo tylko po tym da rade 1080i) i Nboxa podłączonego po componencie w 720p (czasem 1080i)
i uważam to za optymalne rozwiązanie
nigdy sie nie napinałem że nbox nie hula z philem po hdmi , bo nawet go tak nie podłączałem
może działa a może nie
:cool:
 

niedzwiedz

New member
Czy ktoś z was próbował podłączyć ten TV poprzez złącze HDMI oraz przejściówkę DVI do komputera? A jeżeli tak to jak to wygląda i na jakich rozdzielczościach da się go używać?
 

marcinoko

New member
Podłączyłem TV z PC po dvi-hdmi, rozdzielczość 1280x720 (60Hz jest delikatne mruganie obrazu w lewym dolnum rogu, ale nie przeszkadza to w niczym). Używam go tylko do oglądania filmów z kompa i jak na razie jestem zadowolony...

Pozdrawiam
 
Do góry