Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

Adaramix

New member
przewijanie lini cd.

Witam.

Oj Robin1 widzę że nie podłączyłeś jeszcze DVD ? Możesz się niemile rozczarować jak to zrobisz. Kupno takiego TV i za taka kasę tylko do oglądania sygnału z siatki moim skromnym zdaniem mija się z celem.
No ale wracając do tematu. Problem z liniami jak widac jest nie tylko u mnie choć podejżewam że to nie to samo co w przypadku kolegi "Minior". Napisz prosze czy przy ogladaniu DVD takie przewijanie obrazu u Ciebie występuje?
Co do brakoróbstwa to jestem tego samego zdania. To dobry telewizor ale cały czas mam wrażenie jak by firma chciała sie go jak najszybciej pozbyc i zebrać kasę. Zrobili ale niestety nie dopracowali. Taki niedorobiony mi się wydaje.

Może znajdzie się na forum jakiś fachowiec, pracownik serwisu sklepu i wypowie na temat tego TV.

Pozdrawiam

_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750
"Bandridge" VL 3302 Component
 

Robin1

New member
Nie podłączyłem jeszcze dvd ale mam podpiętą konsolę xbox1 po złączu component i z niej puszczam filmy no i jak na raizie wszystko jest w najlepszym porządalu i nie mam żadnych pasów ani przewijania obrazu.
W niedalekiej przyszłości zamierzam nabyć jakąś platformę cyfrową ale cały czas się wacham którą wybrać. (Tak na marginesie może jakieś sugestie).
Pozdrawiam.
 

chatka

New member
Faktycznie brakuje nam tu kogoś z serwisu phila,kory wyjaśniłby conieco.
Kontrast 53
jasność 42
kolor 42
 

Adaramix

New member
Witam ponownie.

No i dalej czekam na przybycie szanownego serwisu. Juz tydzien cały. Oj ale musza mieć roboty ...
Sorry Robin1 ale nie wiedziałem że podłączyłeś już coś na component. Napisz czy używasz innych formatów obrazu w tej konfigóracji ? Jeśli tak i problem z przewijaniem sienie pojawia to gratuluje, masz szczęście.
Co do wyboru platformy to sam osobiście mam Polsat. Znajomy właśnie rezygnuje z Cyfry, następny znajomy własnie wzioł Polsat - to tyle z mojej okolicy. Dla mnie n-ka ma zbyt mieszaną ofertę. Zmusza to do wyboru jak najwiekszej ilości pakietów. Cyfra zdecydowanie za droga. Polsat oferuje jak dla mnie najwięcej za w miarę przyzwoitą cenę. Co do tego która platforma lepsza to było i jest móstwo na różnych forach. Nie zamierzam wplatac tematu w ten wątek. Poszukaj po forach na pewno znajdziesz wiele ciekawych za i przeciw. Jedno jest pewne - wszystko zależy od tego czego oczekujesz i ile zamierzasz wydać ;-)

Wracając do telewizora. Dzięki Chatka za ustawienia.
Trochę za ciemne u mnie ale OK.

Właśnie ja pisałem do centrali Philipsa. Niestety odesłano mnie do lokalnego serwisu. Troche dziwne poniewaz jeśli problem jest znany i "ma" więcej posiadaczy tego telewizora powinni cos wiedzieć o tym. Spodziewałem sie jakiejś wskazówki. Czegoś w rodzaju "tak wiemy prosze sie nie martwić problem zostanie usuniety w najbliższym Pana serwisie". To wtedy była by pomoc i fachowa obsługa a tak klijent czuje sie pozostawiony samemu sobie. Przynajmniej ja sie tak czuję.

Pozdrawiam

_____________________________________
Philips 32PW9551/12 ver. 1.5 made in Poland
DVD - Pioneer DV-2750
"Bandridge" VL 3302 Component
 

minior

New member
Adaramix -> problem wystepuje tylko przy korzystaniu ze zwykłego wejscia antenowego. Nie testowalem s-video i HDMI. Poza ty przy roznych proporcjach obrazu na pozostałych złaczach wszystko jest ok. Jesli chodzi o parametry pracy to nie ma gotowego rozwiazania. Kolor jasność ostrość trzeba dobrać do oswietlenia pokoju w ktorym znajduje sie tv. Ja np. bardzo cenie funkcje czujnika oswietlenia (a po postach widze ze raczej wszyscy maja te funcje off) dzieki ktoremu po zgaszeniu swiatla sam automatycznie zmienia parametry tak ze wzrok sie nie meczy.. natomiast te ustawienia byly by zbyt ciemne porzy oswietleniu dziennym
Co do wyboru platformy cyfr. to Pols*t wydaje sie obecnie najtansza propozycja tzn. taka dzieki ktorej otrzymujemy dosc duzo kanalow (srednia jakosc niestety w porownaniu do cy*ry nie wspominajac o Premier czy D+). Na N tv wg. mnie jeszcze zbyt wczesnie platforma ta musi sie rozwinac i dopiero wtedy poznamy produkt finalny. Sam (od niedawna) posiadam modul pol*atu CI (99 pln na własnosc) i pakiet familijny na fergusonie 7318 UCI obecnie z oprogramowaniem dvbxtreme.6686.AD7 na ktorym to wyzej wspomniany modul pracuje bezproblemowo. Calos wspolpracuje z 84cm antenka na ktorej wisi monoblock zbierajacy sygnal z Astry i HB. Biorac pod uwage edukacyjne walory sprzetu i ilosc dostepnych programow FTA wg. mnie jest to super rozwiazanie. Ferguson podaje calkiem porzadny sygnal na tv (duza role odgrywa kabel) szkoda tylko ze nie ma componenta video :/. Tak na marginesie dodam ze 12 miesiecy (na ktore sie zgodzilem kupujac ten tv) to chyba malo jak na sprzet tej klasy :/ na glupiego korra za 140 zeta (promocja w realu lol), ktorego kupilem tylko dlatego ze odtwarza xvid i pl txt daja 24 miechy i jest taka roznica ze jak sie popsuje po tych 24m to go wyrzuce do kosza i kupie nowy natomiast w przypadku tv to trudniejsza decyzja (nie miesci sie do kosza :p(zenujacy zart)).
 

radosuaf

New member
Bez reklam
W moim przypadku Active Control włączony (bez czujnika - oglądam zazwyczaj przy nikłym oświetleniu, więc tylko mnie drażnił), Dynamic Contrast wyłączony (beznadzieja), DNR na średni (kablówka analogowa jeszcze...), resztę ustawień podałem w tym albo innym wątku gdzieś tutaj :).
 

maksim

New member
minior- spróbuj wymienić zasilacz z anteny siatkowej.
Wyschnięty w nim kondensator powoduje pojawianie się na ekranie pasów.:)
 

daro_1

New member
minior napisał:
problem wystepuje tylko przy korzystaniu ze zwykłego wejscia antenowego. Nie testowalem s-video i HDMI. Poza ty przy roznych proporcjach obrazu na pozostałych złaczach wszystko jest ok.

Witam

Niestety nie jest to prawda.W moim przypadku (i wiem że nietylko) problem występuje przy "skalowaniu"obrazu w TV przy podłączeniu dekodera lub innego urządzenia które podaje sygnał przy przy pomocy skanowania progresywnego.Ja posiadam n-box i ten problem mam przy połączeniu tak przez HDMI jak i component.Oczywiście mozna oglądać bez przewijania ale tylko w trybach "4:3 bez płynnej regulacji" oraz "szeroki ekran".Niestety nie mam cudownego środka na ten problem.Można to zjawisko jedynie zniwelować podnosząc obraz szczałkami do góry (oczywiście na tyle na i ile pozwala nam podany sygnał).Nie zauważyłem tego problemu przy połaczeniu poprzez RGB.Potwierdzam natomiast z własnych relacji z serwisem--"Zjawisko nieznane"--Zostawię to bez komentarza.

P.S. Jeśli ktoś zna powody tego problemu lub jakieś info z serwisu to z góry wielkie dzięki.Piszmy ,dzwońmy i walczmy z philem może poprawią soft.Z tego co wiem to powoli kończą produkcję i o sprawie zapomną.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

chatka

New member
Mam taką propozycje,żeby rozpracować menu servisowe w tym tv.Na forum znalazłem tylko linki do ustawień geometrii obrazu,a jest w nim wiele innych opcji.Bardzo mnie ciekawi doczego one służą(nie chcę ryzykować na chybił trafił).
U mnie dyn.contr- minimum
ostrość- 4
act.control- włączony
Chciałem jeszcze przypomnieć,że dla każdego kanału(antena,euro1,euro2...)należy ustawić inne parametry obrazu.
 

Robin1

New member
daro_1 napisał:
Witam

Niestety nie jest to prawda.W moim przypadku (i wiem że nietylko) problem występuje przy "skalowaniu"obrazu w TV przy podłączeniu dekodera lub innego urządzenia które podaje sygnał przy przy pomocy skanowania progresywnego.Ja posiadam n-box i ten problem mam przy połączeniu tak przez HDMI jak i component.Oczywiście mozna oglądać bez przewijania ale tylko w trybach "4:3 bez płynnej regulacji" oraz "szeroki ekran".Niestety nie mam cudownego środka na ten problem.Można to zjawisko jedynie zniwelować podnosząc obraz szczałkami do góry (oczywiście na tyle na i ile pozwala nam podany sygnał).Nie zauważyłem tego problemu przy połaczeniu poprzez RGB.Potwierdzam natomiast z własnych relacji z serwisem--"Zjawisko nieznane"--Zostawię to bez komentarza.

P.S. Jeśli ktoś zna powody tego problemu lub jakieś info z serwisu to z góry wielkie dzięki.Piszmy ,dzwońmy i walczmy z philem może poprawią soft.Z tego co wiem to powoli kończą produkcję i o sprawie zapomną.

Pozdrawiam

Nic już z tego nie rozumiem. We wcześniejszych postach z tego co pamiętam co najmniej kilku użytkowników pisało na temat współpracy tv z n-boxem i nic tam nie było o tym przewijaniu obrazu .(może to jest zależne od softu tv. Ja mam 1.2 i u mnie przy oglądaniu z siatki jes przewijanie tylko przy podwojeniu lini ale ja korzystam z p+ więc ie ma problemu). Zamierzam właśnie nabyć n-kę i sam już nie wiem jak w takim razie będzie się oglądało sygnał 4:3 (bo rozumiem że przy sygnale 16:9 tego problemu nie ma). Jeszcze jedno pytanko . Jak się włącza płynną regulację w trybie 4:3? To jest opcja tv czy n-boxa?
Pozdrawiam.
 

daro_1

New member
Robin1 napisał:
Nic już z tego nie rozumiem. We wcześniejszych postach z tego co pamiętam co najmniej kilku użytkowników pisało na temat współpracy tv z n-boxem i nic tam nie było o tym przewijaniu obrazu .(może to jest zależne od softu tv. Ja mam 1.2 i u mnie przy oglądaniu z siatki jes przewijanie tylko przy podwojeniu lini ale ja korzystam z p+ więc ie ma problemu). Zamierzam właśnie nabyć n-kę i sam już nie wiem jak w takim razie będzie się oglądało sygnał 4:3 (bo rozumiem że przy sygnale 16:9 tego problemu nie ma). Jeszcze jedno pytanko . Jak się włącza płynną regulację w trybie 4:3? To jest opcja tv czy n-boxa?
Pozdrawiam.

Witam

Co do oglądania z n-box SD-Ja ustawiam w n-box tryb rozciągnij i w TV tryb 4:3 (można lekko płynnie powiekszyć) lub "superszeroki" ale niestety w tym drugim przypadku jest oczywiście pogorszenie jakości i słynna "fala".Można też co jest moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem dla formatów SD nadawanych z czarnymi pasami na górze i dole użyć w n-box opcji "powiększ" zamiast "rozciągnij" i w TV "szeroki ekran" i nie bedziemy mieli żadnych zjawisk "fali".Dużo nowych audycji np.w TVN tak nadają i wiele filmów np.w cinemax.Mowa oczywiście tylko o proporcjach a nie o jakości.W trybie "szeroki ekran" zjawisko nie występuje.

Co do "płynnej regulacji" 4:3 - Włącz TV w opcje "4:3"i użyj szczałki "góra" -"dół" aby zmienić płynnie obraz.

Do kol.Chatka - Moim zdaniem jeśli jest problem to niech serwis się poci a nie ja , jeśli kazali poczekać miesiąc to tak zrobię ale jeśli myślą że dam im spokojnie spać to się mylą!Wiem że to walka z wiatrakami ale nasze uwagi może w końcu zaczną doceniać i poprawiać to co jest nie tak jak trzeba.

P.S. Wersja softu 1.5 TV---HDMI (65 zeta)---N-BOX

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

minior

New member
sprawa pasków sie wyjasniła wina anteny - dzieki maksim !
ms100_7286.jpg
 

robert1v

New member
przewijanie linii

witam wszystkich
u mnie przy sofcie 1.4 przewijanie występuje przy:
- 14/9, 16/9 superszeroki i szeroki ekran - wszystko z N-boxa przy 720p po componencie
dvd podłączone hdmi 1080i - i jest dobrze , przedtem dvd było podłączone po component 720/576p i w wymienionych wyżej formatach było dobrze

WIĘC PYTANIE - CZY TO PHILIPS KASZANI TĄ LINIĘ CZ JAK ZWYKLE N-BOX
najpierw hdmi nie hulało, potem inne pierdoły , a teraz linię przewija
sądzę że to jakiś błąd wewnętrznego scalera n-boxa

zastanówcie się Państwo czy to faktycznie Philipsa trzeba targać do serwisu - czy może raczej nasze srebrne i czarne pudełeczka z nienieskim "N" na front mordzie

zróbcie testy i porównajcie
a przy okazji czy ktoś z n-recorderem też ma ten problem ale przy odtwarzaniu nagranego materiału??????????????????????????????????

pozdrawiam
 

daro_1

New member
robert1v napisał:
witam wszystkich
u mnie przy sofcie 1.4 przewijanie występuje przy:
- 14/9, 16/9 superszeroki i szeroki ekran - wszystko z N-boxa przy 720p po componencie
dvd podłączone hdmi 1080i - i jest dobrze , przedtem dvd było podłączone po component 720/576p i w wymienionych wyżej formatach było dobrze

WIĘC PYTANIE - CZY TO PHILIPS KASZANI TĄ LINIĘ CZ JAK ZWYKLE N-BOX
najpierw hdmi nie hulało, potem inne pierdoły , a teraz linię przewija
sądzę że to jakiś błąd wewnętrznego scalera n-boxa

zastanówcie się Państwo czy to faktycznie Philipsa trzeba targać do serwisu - czy może raczej nasze srebrne i czarne pudełeczka z nienieskim "N" na front mordzie

zróbcie testy i porównajcie
a przy okazji czy ktoś z n-recorderem też ma ten problem ale przy odtwarzaniu nagranego materiału??????????????????????????????????

pozdrawiam


1. U mnie jak pisałem tryb "szerokiekran" i "4:3" działa prawidłowo (hdmi i component)
2. W tym wątku Adaramix i nie tylko pisali że mają kłopoty z DVD (po componencie)

Można coś logicznego z tego wywnioskować , chyba nie.
 

robert1v

New member
przewijanie linii

ale ma to miejsce czasami 2-4 razy w ciągu 10 minut a czasami przez tydzień się nie pojawia?????????????????????????????????????????????

chyba się przyzwyczaiłen i nie zwracam uwagi
ale na początku to był koszmarek - myślałem że mi coś sie zdaje czego nie ma:confused:
 

Adaramix

New member
Pewnie na obecna chwilę nic budującego do wątku nie dodam ale musze napisać co u mnie się dzieje w sprawie przewijania obrazu.
Doczekałem sie wkońcu serwisanta. Niestety wpadł tylko zobaczyć jak owa usterka wygląda. Stwierdził że musi się skonsultować z szefem co potrwa oczywiście następny tydzień bo szefa nie ma.

Czytając Wasze wcześniejsze posty nasuneły mi się wnioski.
Mianowicie:
- problem dotyczy sygnału podanego na wejście component z dowolnego źródła.
- problem wystepuje tylko podczas skalowania tego sygnału.
- problem nie wystepuje ciągle, to znaczy obraz jest przewijany w różnych odstepach czasowych.

Oczywiście mam na myśli odbiorniki które taka usterke mają. Z tego co piszecie widać że są szczęśliwcy posiadający TV bez tej wady.
 

Driverek

New member
...a ja nieco z innej beczki....
Ja swojego Filla póki co nadal mam podłączonego tylko do KD, i nie moge narzekać, czekam na "n" a konkretnie aż łaskawie przyjdą do sklepów n-boxy.
Mimo braku wyraźnych problemów z tym TV nurtuje mnie jedna rzecz, o jakiej nie pisano chyba na tym forum, mianowicie ekran mojego tv, gdy jest wyłączony jest wyrażnie jaśniejszy w swojej centralnej części, natomiast po włączeniu Fillipa, wrzuceniu na którekolwiek z wyjść (HDMI, RGB, SCART, itp) gdzie jest niebieskie tło wyraźnie widać ze środek ekranu jest jasno niebieski z wyraźną ciemniejszą pionową krechą na samym środku, a im bliżej boków i części górnej i dolnej, ekran ma ciemniejszy kolor niebieski.
Dziwi mnie taka symetrycznie ułożona jaśniejsza plama na środku ekranu.
Ktoś się z tym spotkał???

Dziękuje i pozdrawiam
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Wczoraj oglądałem "Wyspę" na HBO i, muszę przyznać, o ile obraz był bardzo, bardzo ładny, to Virtual Dolby Surround z Altusów nieomal powalił mnie na kolana :).
 

Adaramix

New member
Witam.

Driverek ja nie mam takiego zjawiska jak Ty. Widzę że odbiornik ten w zależności od egzemplaża ma wiele różnych wad i niedociągnięć. To coraz bardziej utwierdza mnie w przekonaniu że niestety jet produktem niedorobionym wypuszczonym na szybko na rynek. Firma zaprzestaje produkcji CRT i pomimo niezaprzeczalnych zalet ostatniego modelu nie dołożyła starań żeby go dopracować. Mnie coraz bardziej wkuża te przewijanie obrazu. Oglądałem ostatnio kilka filmów DVD każdy z czarnymi pasami przy "szeroki ekran". No i przy zmianie formatu ... wiadomo co. Coraz badziej uciążliwe, coraz częściej występuje. Kurcze ja przeciez nie kupiłem telewizora od razu do naprawy !!! Mam nadzieję że coś z tym zrobią i będe zadowolony.

Jak na razie od momentu zgłoszenia przezemnie problemu do serwisu i zaistnienia tego wątku, nic konkretnego z tego nie wynikło. Nie odezwał się żaden fachowiec, żaden pracownik sklepu czy firmy Philips. Nikt tez z użytkowników tego telewizora nie napisał że problem został u niego rozwiązany. Chyba napiszę jeszcze raz do centrali firmy, może teraz coś więcej zadziałają.

Pozdrawiam
 

daro_1

New member
Zalety znane! A wady?

Witam


W związku z niezaprzeczalnym faktem istniejących usterek w tym modelu jak i jego bracie 29"" chciałbym przedstawić kilka z nich które wpłynęły na moje jednoznaczne decyzje związane z ich losem.

I-zakup piękny 29pt9521

1."Jasna plama" - umiejscowiona na środku + pasek pionowy w połowie ekranu - Podczas oglądania występują dokuczliwe zmiany intensywności na jasnych tłach (niebo ,tafla wody, jasne ściany etc.).Dodatkowo "efekt fali" przy trybie "powiększenia 4:3".I oby było mało nagle...pojawiły się przebarwienia maski przy statycznych obrazach.Tego już było za dużo!Wniosek--------wymiana na pewny 32pw9551

II-Nowy 32"" phil 9551
2."Przebarwiony róg" Po kilku dniach wspaniałych doznań z jakości obrazu na nowiutkim philu zobaczyłem coś co spowodowało pogorszenie chumoru---W lewym dolny rogu plama wielkości śliwki(zwłaszcza widoczna na jasnym żółtym i czerwonym tle).Przy podpięciu n-boxa przez hdmi widoczne paski skanowania w tymże rogu (3:4 cm).Do tego efekt "fali" w trybach powiększenia obrazu(poza ramkę).Skoszona geometria w dwóch rogach ekranu (lewy dolny i prawy górny).Nie będę pisał co czułem ale to chyba oczywiste.Wniosek---tym razem 50kg na "plecy" i WYMIANA.

III-2 Nowy 32"" phil 9551

Intensywność i równomierność świecenia kineskopu idealna , kolory jak dla mnie na piątkę (ustawienia oczywiście osobiste).Geometria dobra choć nie idealna (rotacja +4).
Efekt "fali" pozostał choć mam nadzieje że jest to kwestią zmiany softu.Natomiast mnogość ustwaień w tym TV pozwala oglądać bez tego zjawiska lub zniwelować go.
Pokusiłem się przy okazji o zbadanie współpracy DVD SONY po hdmi i oto piękny obraz ,żadnych wad w trybie standard ("szeroki ekran") ale przy powiększaniu obrazu w opcjach TV efekt "fala".Potwierdziło to tylko moje przypuszczenia co do pracy tego TV przy skanowaniu progresywnym hmm szkoda.

Są to moje subiektywne odczucia ale mogą pomóc potencjalnym kupcom w lepszym dostrzeżeniu nieprawidłowości jakie mogą wystapić w tym modelu (oby nie!)Chciałbym także dodać że celowo opisałem wady z jakimi się spotkałem ponieważ zalet tego modelu jest wiele i mozna przede wszytkim je dostrzec już w sklepie po podłączeniu odbiornika do dobrego źródła sygnału.Można się długo cieszyć jakością obrazu SD i nawet poznać tajniki HD na CRT czy to mało?????

1. 29"" ver soft 1.2 (CL-9)
2. 32"" ver soft 1.5 (CL-9)
3. 32"" ver soft 1.5 (CL-7)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry