Philips – 32PW9551/12 nowy telewizor kineskopowy z odtwarzaniem 1080i

marcinoko

New member
Będziesz zadowolony... A co do tych rogów, to wszystko kwestia regulacji w menu serwisowym. Ten wątek był poruszany na forum, a może tobie uda się jeszcze lepiej dopracować geometrię... Na kabelki to nie ma co się kosztować, tak do 100,- będą najrozsądniejszym wyborem (mój kosztował tyle co odtwarzacz, co nie było najlepszym wyborem;) )

Pozdrawiam
 

kozioleq

New member
A ja chcialbym sie zapyatac posiadaczy tego telewizora i PS2, ktory kabel component kupili, jesli kupili go oczywiscie z allegro, bo jest masa do wyboru, w roznych cenach a ja chcialbym od razu kupic ten najlepszy pod wzgledem cena/jakosc.
 

muchasso

New member
29pt9521

mam maly problem kupiel sobie n-ke i philipsa 29pt9521 i jak je podlanczam ze soba przez component to nie mam dzwieku . o co chodzi ?? moze cos , gdziesz musze przelaczyc ,ale nie umie nic znalezc . porsze o pomoc
 

marcinoko

New member
kozioleq napisał:
A ja chcialbym sie zapyatac posiadaczy tego telewizora i PS2, ktory kabel component kupili, jesli kupili go oczywiscie z allegro, bo jest masa do wyboru, w roznych cenach a ja chcialbym od razu kupic ten najlepszy pod wzgledem cena/jakosc.

Co do wyboru kabli component, to zbyt dużego wyboru nie masz. Poprostu trzeba brać to co jest, ja swój kupiłem na allegro:
http://www.allegro.pl/item151619493_kabel_component_do_hd_tv_nowka_lodz_od_s_s_.html

Cena = Jakość
Kabelek jest OK.

Orginalne kable sonego są raczej u nasz nie dostępne, a szkoda...

Pozdrawiam
 

queera

New member
muchasso napisał:
mam maly problem kupiel sobie n-ke i philipsa 29pt9521 i jak je podlanczam ze soba przez component to nie mam dzwieku

Nalezy jeszcze podlaczyc dzwiek, tj. chich bialy i czerwony w Nboxie jak i TV - to fonia analogowa. Mozna tez podlaczyc audio optical, ale jesli sie ma kino domowe badz TV ktory to obsluguje

Queera
 

mass[pl]

New member
Po dzisiejszej aktualizacji softu w zwyklym nboxie - podlaczenie HDMI dziala bez problemu!

Dodam jeszcze ze w trybie (HDMI) czasami zdaza sie jeszcze "snieg" - ale w trybie (DVI) chodzi bezblednie.
 
Ostatnia edycja:

dino

New member
mass[pl] napisał:
Po dzisiejszej aktualizacji softu w zwyklym nboxie - podlaczenie HDMI dziala bez problemu!
Dodam jeszcze ze w trybie (HDMI) czasami zdaza sie jeszcze "snieg" - ale w trybie (DVI) chodzi bezblednie.

U mnie na 29PT9521/12 przez HDMI od razu po włączeniu jest ok., ale na chwilę: co około minutę obraz znika i pojawia się plansza z n-ki informująca że mój TV "nie jest przystosowany" i proponująca przejście na component. Potem obraz i dźwięk znów na minutę powracają.
Po przełączeniu w n-boxie na DVI obraz mam, dźwięku naturalnie brak i co gorsza, nie przechodzi on również po torze audio componentu - nie wiem czy go n-box nie wysyła, czy telewizor nie przyjmuje.
 

mass[pl]

New member
Dino musisz przelaczyc czincze audio pietro wyzej - do DVI :)


Nie wiem jak to jest w twoim modelu na 100% ale w 9551 jest osobne wejscie audio dla HDMI (DVI Audio)
 
Ostatnia edycja:

dino

New member
mass[pl] napisał:
Dino musisz przelaczyc czincze audio pietro wyzej - do DVI :)

Nie wiem jak to jest w twoim modelu na 100% ale w 9551 jest osobne wejscie audio dla HDMI (DVI Audio)


DZIĘKUJĘ- pomogło!
To jednak prawda, że instrukcja jest po to, żeby ją najpierw przeczytać a dopiero potem innym głowę zawracać...
9551 i 9521 różnią się tylko kineskopem.
 

Rodrigunio

New member
Dla wszystkich którzy jeszcze szukają... 9551 jest już dostępny ( w końcu) na www.ab-net.pl po promocyjnej cenie 2260,- i już do mnie jedzie. We wrocławiu w tym nie dla idiotów 2999,- wołają... a w ElectroWorld jeszcze 2 tygodnie temu 3199,-:fool: teraz 2800,-
 

adamo_

New member
Bez reklam
queera napisał:
Po aktualizacji softu 20.12.2006 polaczenie n'boxa po HDMI z 32pw9551 dziala bez zarzutu.


Pozdrawiam

Potwierdzam, u mnie też tryb HDMI działała OK , DVI też ale bez dźwięku ( nie chce mi się podłączać kolejnych kabli) , dlatego wolę tryb HDMI z dźwiękiem
 

grzegorz80

New member
Uruchomiłem kilka dni temu satke a dokładniej polsat cyfr. na tym tv i jak narazie to katastrofa. Oczywiście w żadnym wypadku nie winie za to tego tv tylko coś jest nie tak z sygnałem, że występują zakłucenia w postaci zaśnieżonego obrazu, na innym mniej zaawansowanym tv nie widoczne lub bardzo słabo.

Może miał ktoś podobny problem i jakoś udało mu się z tego wybrnąć?

Prosze o pomoc, tylko bez tekstów typu "wyrzuć polsat cyfr. przez okno" ;)

pozdrawiam
 

Marjar

New member
Philips 29PT9521 - jakieś dziwne złącze

Witam! Czy ktoś mógłby wyjaśnić, co to jest za złącze z tyłu telwizora,
które jest przedstawione na zdjęciu. W instrukcji obsługi nie
jest opisane (nie ma go na rysunkach)
Do czego służy?

Pozdrawiam
 

Attachments

  • Philips-zlącze.jpg
    Philips-zlącze.jpg
    37,8 KB · Wyś: 1002

KKuba

New member
Bez reklam
Zapomniałeś napisać, który dekoder Polsatu. Jeśli to Samsung 305, to sprawdź rodzaj sygnału - przełacz na RGB. Stosownie ustaw też w telewizorze. Ewentualnie możesz też połączyć telewizor złączami component. Testuj na kanale Polsat - ma stosunkowo najlepszą jakosć. Inne moje podejrzenie - objawy, które opisujesz wskazują na słabą jakosć kabla Euro. Jeśli to jest ten co był w zestawie to możesz sobie nim np. podwiazać pomidory, albo zamocować jakąś rurę w piwnicy. Natomiast kabel kup w sklepie czy na internecie. Ja polecam Prolinka (flexy) serii Exlusive, cena jest jeszcze w miarę, ewentualnie Thompson z serii(AV (czy jakoś tak - w sklepie nie dla idiotów jest i EuroAgd też). Powinno pomóc.
 

grzegorz80

New member
dzięki KKuba za odp. jeśli chodzi o dekoder to jest to echostar dsb 717 a do połączenia go z tv używam kabla który był razem z nim w zestawie. Niestety nie posiada ten dekoder innego wyjscia tv poza SCART, a co do dołączonego kabla to tez juz gdzies czytałem ze to syf. No nic pozostaje mi narazie kupno lepszego kabla, dam znać czy to pomogło.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Marjar napisał:
Witam! Czy ktoś mógłby wyjaśnić, co to jest za złącze z tyłu telwizora,
które jest przedstawione na zdjęciu. W instrukcji obsługi nie
jest opisane (nie ma go na rysunkach)
Do czego służy?

Pozdrawiam

Podłaczam siędo pytania co to za złącze ?? może do wgrywania softu
 

KKuba

New member
Bez reklam
Z tego co się orientuje to Echostar 717 może dać sygnał RGB na złącze Euro (tylko 606 nie ma tej opcji). Jak sobie ustawisz Philipsa też w RGB (dekoder daje na Euro kompozyt i RGB równocześnie przy takim ustawieniu, a w telwizorze wtedy jest domyślnie kompozyt) powinno mocno pomóc. Sprawdź tylko, które gniazda Euro w Philipsie akceptują sygnał RGB. Najczęściej nie wszystkie, zapewne Euro1. Ale moim zdaniem nie uwolni Cię to od zmiany kabla - tak jak pisałem wyżej.
 
Do góry