Panasonic TX-P50VT30E

D

Deleted member 121090

Guest
także byłem zainteresowany zakupem VT30 (42'), ale ostatnio byłem w saturnie i stały obok siebie Vt30 i GT30 i na tym drugim obraz był dużo jaśniejszy, na vt30 było trochę za ciemno

Tym się nie sugeruj.Można porównywać tylko ustawione odbiorniki.
 
D

Deleted member 121090

Guest
czyli da się ustawić jasność w vt30 na poziomie GT30?
Nie wiem. Nie znam modelu GT30. Ale pewnie tak. Jak wiesz gdzie stoja obok siebie to jaki problem?
CO do VT30 to ma tyle ustawień że problemu z jasnością na pewno nie mam. Zresztą posiada tryb wyświetlania obrazu ,,dynamiczny'' i po jego włączeniu jest ostro, jasno i super kontrastowo, jak ktoś tak lubi. Ale faktem jest, że na różnych forach były podane ustawienia polecane, które dawały ciemny obraz. Zwłaszcza ustawienia współczynnika gamma miały duże znaczenie. Ale użytkownicy sami takie wybierali i polecali.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

redlum

New member
Bez reklam
Jak admini kasują posty to się robią taki rzeczy. Forum ma odgórnie zapisane ile jest stron w danym temacie. A jak ubywa postów to sie tworzą puste strony.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
...

Po podłączeniu Nki obraz zdecydowanie lepszy,wcześniejsza ciemność była spowodowana jakością materiału z dysku przenośnego,teraz jest całkiem nieźle,jasność wystarczająca.Pracuję jeszcze nad rozjaśnieniem i płynnością obrazu 3D.
 

krempla

Member
Każdy telewizor ma wady, nawet najlepszy na świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że na rynku obecnie nie widać nic co mogłoby przebić jakością obrazu VT30.

Poczytajcie dział samsunga, albo LG. Tamci użytkownicy to dopiero nie dostrzegają wad swoich urządzeń...

co ty mówisz chłopaku!
odpal sobie kdl z serii x to porozmawiamy na temat jakości obrazu. czerń mam gorszą, ale czerń to nie wszystko!!! biel jest porywająca, ma odcień zimno metaliczny, ale bez odcienia niebieskiego, czy czerwonego.(takie ustawienia zastosowałem, bo takie chciałem mieć od zawsze) jak patrzę na chmury to tak jak bym patrzył na prawdziwe chmury na żywo. żadnych przesterowań obrazu!!! zrób to na plaźmie. obraz od razu zblednie i będzie po ptakach:) w ogóle blednięcie obrazu w telewizorze takiej klasy, to niedopuszczalne.
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
co ty mówisz chłopaku!
odpal sobie kdl z serii x to porozmawiamy na temat jakości obrazu. czerń mam gorszą, ale czerń to nie wszystko!!! biel jest porywająca, ma odcień zimno metaliczny, ale bez odcienia niebieskiego, czy czerwonego.jak patrzę na chmury to tak jak bym patrzył na prawdziwe chmury na żywo. żadnych przesterowań obrazu!!! zrób to na plaźmie. obraz od razu zblednie i będzie po ptakach:) w ogóle blednięcie obrazu w telewizorze takiej klasy, to niedopuszczalne.
A powiedz mi, "chlopaku", jak wyglada taka ladna zimno-metaliczna, porywajaca, np. pilka nozna, zostawiajaca smugi na pol ekranu?
To jest dopuszczalne w TV takiej klasy?
Powaznie pytam.
 

Jacko222

New member
co ty mówisz chłopaku!
odpal sobie kdl z serii x to porozmawiamy na temat jakości obrazu. czerń mam gorszą, ale czerń to nie wszystko!!! biel jest porywająca, ma odcień zimno metaliczny, ale bez odcienia niebieskiego, czy czerwonego.(takie ustawienia zastosowałem, bo takie chciałem mieć od zawsze) jak patrzę na chmury to tak jak bym patrzył na prawdziwe chmury na żywo. żadnych przesterowań obrazu!!! zrób to na plaźmie. obraz od razu zblednie i będzie po ptakach:) w ogóle blednięcie obrazu w telewizorze takiej klasy, to niedopuszczalne.

krempla co ty piszesz za bzdury jaka czerń w soniaku i biel ,też miałem sony, zimno metaliczny odcień to masz ...... ,
pozdrawiam
 

Pikus

New member
co ty mówisz chłopaku!
odpal sobie kdl z serii x to porozmawiamy na temat jakości obrazu. czerń mam gorszą, ale czerń to nie wszystko!!! biel jest porywająca, ma odcień zimno metaliczny, ale bez odcienia niebieskiego, czy czerwonego.(takie ustawienia zastosowałem, bo takie chciałem mieć od zawsze) jak patrzę na chmury to tak jak bym patrzył na prawdziwe chmury na żywo. żadnych przesterowań obrazu!!! zrób to na plaźmie. obraz od razu zblednie i będzie po ptakach:) w ogóle blednięcie obrazu w telewizorze takiej klasy, to niedopuszczalne.


Ciemniejsze i jaśniejsze plamy na jednolitym - szybko przesuwającym się tle to dopuszczalne w telewizorze za tyle kasy??

Ciemniejszy obraz w rogach ekranu to też dopuszczalne w telewizorze za tyle kasy??


Miałem Sony HX900 i jak uruchomiłem w domu to po kilku dniach z przerażeniem oddałem do sklepu. Mam przed sobą również monitor EIZO i jak dla mnie technologia LCD to kpina z klienta...
 

Dżon Bondżoe

New member
Ten Pan, co zachwala KDL to chyba nigdy nie widział białego na VT30 :) i zapomina, że biały na LCD świeci :) no ale przecież Soniacz jest debeściak.

Właśnie dlatego będę bronił plazm. Nie rozumiem tej zmowy. Jak można w tak beznadziejny sposób oczerniać plazmy. Mam pytanie do posiadaczy VT30: Czy Wy też (tak jak ja, moja żona i znajomi) uważacie, że biały na THX jest referencyjny na VT30? Śnieg jest tak naturalny, że po porostu szczęka opada? Zarówno w HD jak i w SD (choć wiadomo obraz w SD nie jest piękny) ?
Biały na Samsungach jest znośny - ale za ciemny. Na VT30 jest rzeczywisty. Też tak uważacie?

Czy może ktoś mi wytłumaczy ten fenomen: Dlaczego ludzie na ślepo kochają LCD. A jak się rozmawia z audiofilami, czy też ze znawcami AV, czy też audio. To proporcje się odwracają i każdy, KAŻDY jest za plazmą?

Dlaczego w tym wątku już druga osoba wtrąca się ze swoją miłością do LCD?
Wpija się w wątek o bezapelacyjnie najlepszej plazmie, bezapelacyjnie najlepszym TV 3D, a i może najlepszym TV obecnie dostępnym na rynku?

Chyba dlatego własnie. Zazdrość ich chyba dopadła na wieść, że Panas nie wyrabia z produkcją tegorocznych plazm i że w 2011r produkcja plazm wreszcie wzrosła i zabrała część rynku LCD.

Widziałem jak gra Siniacz topowy. Widziałem tez jego cenę. Gdybym miał tyle kasiury - to bym kupił 65" VT30 i tyle:) Są tylko dwie możliwości na pojawienie isę logo SONY w moim salonie: 1. mało realna - Sony zaczyna "produkować" plazmy; 2. TV OLED Sony :)

Do czasu OLED, LCD w moim salonie nie stanie. Mam tutaj tez dług wdzięczności dla Kikiego i dziękuję za testy na tym forum - jak również na flatpanels HD i av forums. One potwierdziły moje obserwacje i przypuszczenia.

Jak już pisałem wcześniej: o mały włos nie stanął u mnie LG lx9500 55" a nawet 46" Philips 9705 to są jedyne LCD, które mógłbym mieć. Ale jakośćą obrazu VT30 nie dorównują.

Oczywiście to jest moje zdanie. i nawet te wentylujące wentyle (które teraz o piątej rano w ciszy słyszę) - te wentyle zagłuszające bzyczenie TV :) niczym są dla mnie :) bo jakość obrazu na VT30 rekompensuje to i cieszy :) a niesamowita jakość 3d to tylko dodatek :)

Jeszcze raz pozdrawiam i już niedługo wkleję opis wrażeń, wady i zalety tego TV, jak również odniosę się do innych TV (LCD)
 
D

Deleted member 121090

Guest
DżonBondżoe
Ale to nie jest nasze prywatne forum. To nawet nie jest prywatny wątek posiadaczy VT30. Dlaczego niby miłośnicy Sony nie mogą się tu wypowiedzieć? Masz wątek o HX920 i też masz prawo im tam swoje dołożyć. Jak wiesz ja im właśnie o trwałości i wymianie gwarancyjnej jako były posiadacz Sony temat założyłem i już ponad 1000 wejść miał. I nikt mi nie kazał się przymknąć. Oczywiście że nie wszyscy się ze mną zgadzali ale sobie poczytali jakie to jednorazówki robi Sony.Mnie się podoba że się w danym wątku również i przeciwnicy się wypowiadają. To nie Radio Maryja. Dopuść chłopie innych do głosu. Ale jak piszą bzdury to po to jest merytoryczna dyskusja żeby im udowodnić że się mylą. Poza tym jak jednak wolą Sony i dla nich ma lepszy obraz to bardzo dobrze. Jak wszystkich przekonasz do jakości Panasa to następny egzemplarz będziesz za 19999zł kupował. A Sony będzie za pół ceny. Jak chcą niech płacą. Co Ci to szkodzi.
Kiedyś też kupowałem tylko niemiecka auta. A teraz jak robią taki shit jak każdy inny producent to wolę za to samo zapłacić mniej i przynajmniej mieć radość z jazdy, wyróżniać się na drodze za mniejsze pieniądze.
Poza tym spokojnie, to tylko dyskusja o TV.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Kolejna potyczka LCD vs Plazma :)
Dla mnie najbardziej przekonujący jest argument że łatwo znaleźć masę ludzi którzy mieli LCD a potem kupili plazme, ale juz bardzo trudno znaleźć kogoś kto miał dobra plazmę a potem kupił LCD. Taki moj skromny argument.
 

walus

New member
Kupuję plazmę, ponieważ oglądanie meczy piłki nożnej na LCD to porażka (w obrazie oczywiście). Panasonic TX50VT30E posiada PIP, który w starym CRT wykorzystywałem do oglądania np. w Polsacie a drugi mecz w podglądzie np. z Sat1.
 
wnioski z kłótni

Moim skromnym zdaniem ludzie,którzy wchodzą na dział z innym sprzętem niż swój i wszczynają awantury powinni przemyśleć co robią.Choć pewnie jest to jedyne miejsce,gdzie mogą się wypowiedzieć,bo w realu każdy ma już ich dosyć i omija ich szerokim łukiem.Współczuć wypada jedynie rodzinom tych pieniaczy,apeluje-nie dyskutujcie z nimi bo szkoda czasu,nerwów i miejsca na forum.
 

ewaldus

New member
Też mam dylemat, plazma VT20 (42" za 3300zl super cena) czy w podobnej cenie Led Sharpa z serii 830? Im więcej czytam, tym większy dylemat. Za Sharpem przemawia matowa matryca, nie lubię ,,luster" i o połowę niższe zużycie energii. Mam jeszcze czas na podjęcie decyzji, więc proszę o sugestie i jakieś rady.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Moim skromnym zdaniem ludzie,którzy wchodzą na dział z innym sprzętem niż swój i wszczynają awantury powinni przemyśleć co robią.Choć pewnie jest to jedyne miejsce,gdzie mogą się wypowiedzieć,bo w realu każdy ma już ich dosyć i omija ich szerokim łukiem.Współczuć wypada jedynie rodzinom tych pieniaczy,apeluje-nie dyskutujcie z nimi bo szkoda czasu,nerwów i miejsca na forum.
I tak i nie. Bo widzisz np. ja przed zakupem VT30 naprawdę sporo innych TV miałem przyjemność czy nieprzyjemność zobaczyć. Więc myślę że mógłbym sporo, także o odbiornikach które nie posiadam, powiedzieć.
Ale zgadzam się że na forach pełno jest osób, które innym swoją opinię całkowicie nie popartą doświadczeniem chcą narzucić. Może to sposób na to żeby poczuć się ważnym?
 
Do góry