Panasonic TX-P50VT30E

wrx

New member
Bez reklam
Wydawało mi się,że to forum jest po to,żeby sobie pomagać.Jak na razie tylko ciągle ktoś mi obrzydza,strofuje,a odpowiedzi na pytania nie udziela.Dziękuję za taką ,,pomoc''.
Kolego.
To przeciez taki kraj. Jesli ktos nie jest zawistny, to jest idiota umacniajacym swoja pozycje - i tak nie pojmie, ze jest cos, czego nie widac/nie przeszkadza/etc.
Inny za to "znaFca" udowodni Tobie za chwile, ze to Ty jestes idiota, bo nie kupiles LCD - skoro on kupil, to ten, ktory nie kupil, jest glupi - nie rozumiesz?
Inny debil uwaza sie za wynalazce Sony Playstation i "karze" wszystkich, ktorzy cokolwiek napisza zlego na ten temat.
Jaja, normalnie.

Taki to juz kraj, trzeba nauczyc sie z tym zyc.

Kupuj tego Panasa i opisz wrazenia!
To nie forum foto, wiec onanizm sprzetowy powinien byc mniejszy, ale idiotow nie brakuje.
Szczegolnie takich, ktorzy maja patent na wiedze.
Zwroc tylko uwage, ze w 99% sa to ludzie, ktorzy danego sprzetu (co?) NIE POSIADAJA!

Radosci z TV!
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
plejak czy Ty potrafisz czytać ? Przeczytaj sobie co napisałem o "wadzie" rwania. Jeżeli jeszcze raz wtraćisz się w tym wątku to znów zgłoszę Ciebie administracji. Znów trolujesz. Zajmij się zoną albo swoim kochanym TV.

Myślałem, że Ciebie stąd wywalili, bo chilę był spokój.

Jasno się wyraziłem, ze rwania nie ma! Trzeba się wpatrzyć i powyłączać inteligent frame creation. Ale widzę, że dla Ciebie liczy isę tylko fakt, że JEST RWANIe. Zniżę się do Twojego poziomu i napisze jasno, żebyś zrozumiał: NIE MA RWANIA. W Samsungu było - a w VT30 nie ma.

Ludzie proszę Was zgłoście tego plejaka, bo znów zaśmieca.

do andrzej1974-kombi - nie martw się - pomożemy, tylko plejaka trzeba się pozbyć. Nie ma tego TV a troluje.

Najwyżej ja przestanę tu pisac, bo przyznam szczerze mam go już serdecznie dosyć. Zauważyłem "rwanie" po ostrym wgapianiu się w TV i to na jednym programie (BBC knowledge HD) - a ten już swoje, że miał rację. Nie przemawia do niego fakt, że na reszcie programów nic takiego nie widziłem, nawet na tym samym kanale. OMG człowieku puknij się i daj ludziom spokój.

I tak za 9 tys nie ma lepszego TV. Plejaka chyba coś trafia, że inni potrafią się cieszyć. Napisz tutaj plejak jak rozdane zostaną EISA. Zobaczymy, czy wwtedy się odezwiesz. że najlepszy TV 3D przypadnie dla vt30 to ja wiem, a jak będzie inaczej to ja swoją żonę oddam. A wierzę w to, że vt30 dostanie nagrodę dla najlepszego TV. Plejak informuję Cię ponownie, że Cie zgłaszam administracji - więc już nie pisz tutaj. Całą resztę serdecznie pozdrawiam
 

wrx

New member
Bez reklam
redlum, zgadza sie.
Tylko tutaj doszlo do tego, ze jest pare osob, ktore na sile chca udowadniac, ze maja racje, ze maja patent na wiedze, ze wiedza co jest, a czego nie ma, co widac, a czego nie.
Nawet jesli widzieli cos przez kilka chwil "u kolegi".
I niewazne, ze nikt ich nie pyta - oni MUSZA napisac, ze LCD jest lepszy, ze Sony jest lepszy, ze "xxxxxx" jest lepszy.
Rozumiesz mnie? Mam samochod, ktory przyspiesza do 100km/h w 3.8s, ale nie wchodze na forum np. VW i im nie pisze, ze sa frajerami/idiotami/etc., bo mysla, ze 6s do 100 to jest wynik.
Tak mysla? I OK! Ich radosc, ich forum.
Co innego, gdybym mogl cos doradzic, zapytac, itd.

A tutaj nie o to chodzi - nie widzisz tego?
 
...

Widzę,że mój wpis znalazł zrozumienie,pocieszające to.Mam parę pytań,tyle,że nie za bardzo pasują do tego tematu,napisałem w odpowiednim dziale,ale tam nie jest tak prężnie jak tu.Mam pytania odnośnie platformy cyfrowej i odtwarzacza multimedialnego,więc żeby nie zaśmiecać może podam swoje gg(5515511) i ktoś się odezwie,będę bardzo wdzięczny.
 

plejak

Banned
Do lekarza!!!

plejak czy Ty potrafisz czytać ? Przeczytaj sobie co napisałem o "wadzie" rwania. Jeżeli jeszcze raz wtraćisz się w tym wątku to znów zgłoszę Ciebie administracji. Znów trolujesz. Zajmij się zoną albo swoim kochanym TV.

Myślałem, że Ciebie stąd wywalili, bo chilę był spokój.

Jasno się wyraziłem, ze rwania nie ma! Trzeba się wpatrzyć i powyłączać inteligent frame creation. Ale widzę, że dla Ciebie liczy isę tylko fakt, że JEST RWANIe. Zniżę się do Twojego poziomu i napisze jasno, żebyś zrozumiał: NIE MA RWANIA. W Samsungu było - a w VT30 nie ma.

Ludzie proszę Was zgłoście tego plejaka, bo znów zaśmieca.

do andrzej1974-kombi - nie martw się - pomożemy, tylko plejaka trzeba się pozbyć. Nie ma tego TV a troluje.

Najwyżej ja przestanę tu pisac, bo przyznam szczerze mam go już serdecznie dosyć. Zauważyłem "rwanie" po ostrym wgapianiu się w TV i to na jednym programie (BBC knowledge HD) - a ten już swoje, że miał rację. Nie przemawia do niego fakt, że na reszcie programów nic takiego nie widziłem, nawet na tym samym kanale. OMG człowieku puknij się i daj ludziom spokój.

I tak za 9 tys nie ma lepszego TV. Plejaka chyba coś trafia, że inni potrafią się cieszyć. Napisz tutaj plejak jak rozdane zostaną EISA. Zobaczymy, czy wwtedy się odezwiesz. że najlepszy TV 3D przypadnie dla vt30 to ja wiem, a jak będzie inaczej to ja swoją żonę oddam. A wierzę w to, że vt30 dostanie nagrodę dla najlepszego TV. Plejak informuję Cię ponownie, że Cie zgłaszam administracji - więc już nie pisz tutaj. Całą resztę serdecznie pozdrawiam

Czy Ty wiesz co ty piszesz?Jesteś chory? Po co ta ataki na mnie? .Jeszcze raz się wtrącę na tym wątku to mnie zgłosisz do administracji ? Za co ? Może to sprecyzujesz? Kim ty jesteś administratorem ? Czy może cenzorem? Może to Ty zaniedbujesz własną żonę oglądając bez przerwy tv vt30.ZGŁOŚ MNIE zawistny człowieku do CBA I ABW , może odpowiednie służby zajmując się moją skromną osobą pozbędą się mnie skutecznie raz na zawsze.Widocznie na Śląsku są takie zwyczaje że w dialogu jak nie mamy argumentów to atakujemy osobę a nie tezy przez nią postawione.Ja potrafię czytać , Ty niestety nie potrafisz pisać.Mam nadzieję ze najbliższy czas poświęcisz nie na oglądaniu tv, tylko na uzupełnieniu braków w swoim wykształceniu.Język polski nie jest taki trudny , szkolnictwo nadal bezpłatne.Łatwiej pisać poprawnie po polsku niż zauważyć rwanie obrazu w panasonicach vt 30.Serdecznie pozdrawiam wszystkich.
 

Pe.te

New member
Panowie, dajcie sobie już spokój...
Przesadzacie z tymi wzajemnymi atakami.




Gdybym przy zakupie kierował się TYLKO opiniami na tym forum - pewnie nie zdecydowałbym się na zakup tego modelu, będąc "przerażony" ilością jego wad. Niestety, tak jak napisali przedmówcy - masa informacji krytykujących ten model na tym forum jest zaczerpnięta z innych forów, ze słyszenia, bo ktoś tak napisał, bo "podobno"... I najgorsze jest to, że większość wad jest naświetlana przez osoby które NIE SĄ W POSIADANIU tego modelu... Śmiem podejrzewać, że nawet nie widzieli tego modelu w działaniu na żywo...

Na szczęście przeciętny człowiek ma na tyle dobry wzrok, że jest w stanie sam ocenić jakość TV. Mnie osobiście to forum pomogło w jednym - oceniając WŁASNYM WZROKIEM ten model, próbowałem wyłapać owe nagłaśniane "wady". I co stwierdziłem? Ano to, że dla mnie te wady są praktycznie niezauważalne, natomiast ilosć zalet tego modelu (głównie jakość obrazu) kilkukrotnie przewyższa owe "wady".

Przez miesiąc (chyba dłużej) używania VT30 owe dyskwalifikujące zdaniem niektórych w zakupie ten model >skoki jasności< zauwazyłem raptem... dwa razy... Jest to dla mnie na tyle nieistotna "wada", że nawet przestałem myśleć o aktualizacji softu... Po prostu nie ma takiej potrzeby... Jeśli soft pojawi się oficjalnie - oczywiście go wgram, ale bynajmniej nie czekam na niego z "utęsknieniem"...
Drugiej słynnej wady - >rwania< - nie zauważyłem w ogóle. Owszem, nie siedziałem godzinami jak detektyw próbując dostrzec ową "dyskwalifikującą" model wadę. Po prostu użytkuję TV normalnie i nie szukam na siłę dziury w całym. Może brak rwania wynika z faktu, że aktualnie testuję CyfrowyPolsat, nie N - w każdym razie rwania nie zauważyłem.

Bzyczenie, pyrczenie... przynajmniej w moim TV to nie występuje. Oczywiście jak włożę głowę za TV i wyłączę dźwięk - to słyszę pracę wentylatorów. Ale przy normalnym oglądaniu, nawet z odległości 1 m - jest to niesłyszalne.

Skalowanie SD - cały czas twierdzę, że jest bardzo dobre. Materiał SD z DVB-T (a przynajmniej z nadajnika emitowanego w Raszynie) jest rewelacyjnej jakości.

Wady?
Owszem są, pisałem już o tym kilkukrotnie na tym forum.
Dla mnie wadą tego TV i to niestety dużą - są refleksy powstające na szybie. Oczywiście wystarczy przesłonić okna i wada znika, ale jednak jest to coś co mnie dosyć często denerwuje.

Innych wad na razie nie stwierdziłem. Nie dostrzegłem też różnicy w rachunku za prąd (ale oglądam nie więcej niż 3-4 godz. dziennie).


Reasumując.
Trzeba zdać się na własne oczy i własny rozum, a nie czytać bezkrytycznie opinii na forach. Znajdą się tutaj zarówno przeciwnicy-teoretycy jak i bezkrytyczni właściciele zakupionego modelu, którzy bedą wychwalać go pod niebiosy (w końcu wydali niemałą kwotę - więc idealizują poniesiony wydatek).
I najważniejsze - nie ma rzeczy idealnych. I nigdy nie będzie...!
Zawsze trzeba rozważyć zalety vis wady konkretnego przypadku - i samodzielnie zdecydować.
 
Ostatnia edycja:

007marc

Member
Dokładnie tak jak Pe.te mówisz :
- po pierwsze Panowie jak macie problemy to przejdźcie na PW a nie zaśmiecajcie tematu - kiedyś z uciechą wchodziłem na Forum i szukałem jakiś nowych ciekawostek w tym temacie co do VT30 a teraz bierze obrzydzenie ...
- po drugie co do telewizora ,obrazu itp . dokładnie takie same odczucia jak Ty ,ponad miesiąc użytkowania i jestem bardzo zadowolony więc koledzy którzy szukacie pomocy przy wyborze nowego telewizora nie dajcie się zwieść niektórym tutaj wypowiedziom ;) (sam pamiętam jak przed zakupem dziennie szukałem nowych wiadomości i pomocy na Forum :)) .

"Refleksy" ? przy wyłączonym telewizorze może i można się poczesać przed TVi ale przy załączonym telewizorze (a mam w miarę nasłoneczniony pokój) zero problemu czy zauważenia refleksów (to dla myślących o zakupie Panasonica) .

Tak jak kolega wyżej pisze "I najważniejsze - nie ma rzeczy idealnych. I nigdy nie będzie..." ja mogę polecić telewizor z czystym sumieniem (a sam miałem "stracha" przed kupnem tego czy innego modelu) .
"Bzyczenie, pyreczenie... nie wiem o czym niektórzy mówią." - sam kiedyś pisałem w temacie że też "coś" słyszę jakiś delikatny dźwięk (sam tego nie umiałem określić) ale po dłuższym użytkowaniu doszedłem do tego ze to nie telewizor ,występuje to tylko przy włączonym amli. i odtwarzaczy BR .

Rwania - zero ,nigdy nie zauważyłem ,jedynie po waszych ostrych "dyskusjach" z ciekawości włączyłem "inteligent frame creation" (Dżon Bondżoe) - miałem wyłączone od początku (tak jak większość radziła) i od wczoraj nie zauważyłem pogorszenia obrazu ,zobaczę jeszcze ze dwa dni i może faktycznie zostawię tą opcję włączoną .
 

Pikus

New member
Od samego początku posiadania 55VT30 troche denerwował mnie lekko zielony odcień obrazu. Podobne uwagi udało znaleźć mi się na różnych zagranicznych forach. Niedawno na avforums.com ktoś z podobnymi odczuciami zamieścił ustawienia obrazu po profesjonalnej kalibracji dla trybu NORMAL ( mi ten tryb zawsze najbardziej odpowiadał ). Poniżej podaje te ustawienia, które po minimalnej modyfikacji wg. mnie są rewelacyjne. Zielony odcień zupełnie zniknął, a kolory wyglądają jeszcze bardziej naturalnie ( ocena oczywiście bardzo subiektywna ).


Normal:
Contrast 35
Brightness 0
Color 27
Warm

RG 3
GG -7
BG 4
RC -1
GC -7
BC -6


Osobiście ustawiam jeszcze Gamma na 2.0 i jasność zmniejszam do -2. Przy standartowej 2.2, lub jak nawet niektórzy zalecają dla tego modelu - 2.4 obraz wg. mnie jest trochę za ciemny.
 

jery--

New member
Bez reklam
Ja uważam że więcej szkody dla potencjalnego nabywcy może przynieść bezkrytyczne chwalenie danego produktu, niż nieuzasadniona jego krytyka.
Jeśli ktoś jest zainteresowany np. modelem TV z tego wątku i spotka się z wytykaniem w nim wad, to bardziej świadomie i krytycznie podejdzie do zakupu, co raczej wyjdzie mu na dobre.
Natomiast bezkrytyczne wychwalanie zakupionego modelu (np. dla samoutwierdzenia się w słuszności swojego wyboru), może powodować że zainteresowany nabywca "straci czujność" i kupi TV pod wpływem emocji i samych pochlebnych opinii posiadaczy danego modelu.

Wielokrotnie spotykałem się z żalami i niezadowoleniem nabywców różnych marek TV jak i innych sprzętów na tym forum, którzy kupili sprzęt bo był chwalony przez swoich użytkowników, a w domu przeżyli ogromne rozczarowanie i zawód. Później mieli żal że ktoś ich przysłowiowo "wpuścił w maliny"

Dlatego moim zdaniem posty plejaka, mimo iż może przesadza z krytyką, są mniej groźne od postów osób które twierdzą że to idealny produkt bez wad. Mam tu na myśli Dżon Bondżoe do którego osobiście nic nie mam, ale nie zaufałbym mu już przy wyborze TV po tym jak zachwalał ze dwa lata temu plazmę Samsunga. Wszystkim polecał jaki to idealny TV, ostro reagował na jego krytykę, a potem jak telewizor okazał się nie taki idealny i poszedł do serwisu to nagle zamilkł i zniknął z forum. Teraz dowiadujemy się jaki to był szajs jak i wszystkie Samsungi (pisze też że miał jeszcze LG, ale to był też zły wybór). Pamiętam to bo sam zainteresowałem się tą plazmą (Samsung) po jego entuzjastycznych postach, ale na szczęście posty osób które jednak zauważały jej wady (np. głośne buczenie) ostudziły mój zapał. Ale co z osobami które jednak kupiły tamten model Samsunga pod wpływem pozytywnych opinii użytkowników z forum, a potem się srogo rozczarowały? Jak to czujesz Dżon Bondżoe?
Wypowiadanie opinii pozytywnych, lub negatywnych na temat produktów konsumpcyjnych to spora odpowiedzialność. Z tym że tych pozytywnych większa...

Ten wpis mógłbym zamieścić w wątku o dowolnej marce, czy modelu. Sorry za off-topic.

pozdrawiam
 

jgx

New member
Bez reklam
Wręcz przeciwnie każdego zachęcam. Jak ktoś z okolic Bielska-Cieszyna naocznie go zobaczyć w akcji to zapraszam.

w przyszłą sobote do południa będę wracał z wczasów z Chorwacji przez Cieszyn do Częstochowy - jeśli to aktualne chyba bym skorzystał bo od dłuższego czasu mocno się zastanawiam nad zamianą mojego Sony 52z5500 na 55vt30 jeśli tak prosze o kontakt na priv
 

jgx

New member
Bez reklam
Ja uważam że więcej szkody dla potencjalnego nabywcy może przynieść bezkrytyczne chwalenie danego produktu, niż nieuzasadniona jego krytyka.
Jeśli ktoś jest zainteresowany np. modelem TV z tego wątku i spotka się z wytykaniem w nim wad, to bardziej świadomie i krytycznie podejdzie do zakupu, co raczej wyjdzie mu na dobre.
Natomiast bezkrytyczne wychwalanie zakupionego modelu (np. dla samoutwierdzenia się w słuszności swojego wyboru), może powodować że zainteresowany nabywca "straci czujność" i kupi TV pod wpływem emocji i samych pochlebnych opinii posiadaczy danego modelu.

Wielokrotnie spotykałem się z żalami i niezadowoleniem nabywców różnych marek TV jak i innych sprzętów na tym forum, którzy kupili sprzęt bo był chwalony przez swoich użytkowników, a w domu przeżyli ogromne rozczarowanie i zawód. Później mieli żal że ktoś ich przysłowiowo "wpuścił w maliny"

Dlatego moim zdaniem posty plejaka, mimo iż może przesadza z krytyką, są mniej groźne od postów osób które twierdzą że to idealny produkt bez wad. Mam tu na myśli Dżon Bondżoe do którego osobiście nic nie mam, ale nie zaufałbym mu już przy wyborze TV po tym jak zachwalał ze dwa lata temu plazmę Samsunga. Wszystkim polecał jaki to idealny TV, ostro reagował na jego krytykę, a potem jak telewizor okazał się nie taki idealny i poszedł do serwisu to nagle zamilkł i zniknął z forum. Teraz dowiadujemy się jaki to był szajs jak i wszystkie Samsungi (pisze też że miał jeszcze LG, ale to był też zły wybór). Pamiętam to bo sam zainteresowałem się tą plazmą (Samsung) po jego entuzjastycznych postach, ale na szczęście posty osób które jednak zauważały jej wady (np. głośne buczenie) ostudziły mój zapał. Ale co z osobami które jednak kupiły tamten model Samsunga pod wpływem pozytywnych opinii użytkowników z forum, a potem się srogo rozczarowały? Jak to czujesz Dżon Bondżoe?
Wypowiadanie opinii pozytywnych, lub negatywnych na temat produktów konsumpcyjnych to spora odpowiedzialność. Z tym że tych pozytywnych większa...

Ten wpis mógłbym zamieścić w wątku o dowolnej marce, czy modelu. Sorry za off-topic.

pozdrawiam

popieram ale z pewną modyfikacją - moim zdaniem na forum mogą koegzystować i skrajnie pozytywne i skrajnie negatywne opinie (oczywiście ideałem były by opinie obiektywne, wyważone ale to rzadkość :) ) a zainteresowany w mądry sposób sam powinien wyrobić sobie na ich podstawie swój własny osąd
 
Ostatnia edycja:
Jery- mam takie same odczucia jak Ty tzn
sugeruje troche wiecej obiektywizmu w polecaniu sprzetu...
Dzon Bondzoe twierdzil ze VT30E to najlepszy na swiecie telewizor jeszcze zanim go mial a jak juz kupil to nie dostrzega albo bagatelizuje wszystkie wady tego telewizora.
 

Pikus

New member
Jery- mam takie same odczucia jak Ty tzn
sugeruje troche wiecej obiektywizmu w polecaniu sprzetu...
Dzon Bondzoe twierdzil ze VT30E to najlepszy na swiecie telewizor jeszcze zanim go mial a jak juz kupil to nie dostrzega albo bagatelizuje wszystkie wady tego telewizora.

Każdy telewizor ma wady, nawet najlepszy na świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że na rynku obecnie nie widać nic co mogłoby przebić jakością obrazu VT30.

Poczytajcie dział samsunga, albo LG. Tamci użytkownicy to dopiero nie dostrzegają wad swoich urządzeń...
 
Ostatnia edycja:
ja na podstawie tego tematu bylem prawie zdecydowany na "50VT30E ale bylem ostatnio w Saturnie i nie bylem zachwycony obrazem tzn-
odbiciami w szybie- jezeli ktos na sloneczny, jasny pokoj i oglada telewizor w dzien- to ten telewizor nie jest dobrym wyborem.
 

plejak

Banned
może warto poczekać do września?

ja na podstawie tego tematu bylem prawie zdecydowany na "50VT30E ale bylem ostatnio w Saturnie i nie bylem zachwycony obrazem tzn-
odbiciami w szybie- jezeli ktos na sloneczny, jasny pokoj i oglada telewizor w dzien- to ten telewizor nie jest dobrym wyborem.
46PFL9706

Nowy TV 46PFL9706 jest Full HD 3D z aktywnymi okularami (3D Max) .
Ma posiadać niebywały kontrast bo150.000.000:1 , pełne podświetlenie led , local diming,
Ambilight Spectra XL .

Wyposażony w NetTV , nowe aplikacje, SimplyShare , USB
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-kandydowac-do-nr-1-na-rynku-telewizorow.html
Szkoda że tylko 46 cali , ale to jeden z nielicznych full led na rynku i myślę że vt30 nie da mu rady jakością.Niestety będzie wyższa cena ,ale idealny do jasnych pomieszczeń w przeciwieńtwie do plazm.
 

redlum

New member
Bez reklam
VT30 ma odbicia w szybie - najlepiej to widać przy wyłączonym TV :)
Zaś przy włączonym - mi to w zupełności nie przeszkadza. W dzień i tak nie oglądam filmów - tylko jednym okiem to co leci. Jak są kolorowe sceny - to zero odbić - widać je tylko na ciemnych scenach i to trzeba się przyjrzeć.

Czytając niektórych opinie - to dochodzę do wniosku, że jestem jakiś dziwny - bo jak to mogę sobie normalnie oglądać film i być skupionym na akcji - zamiast przyglądać się cały czas czy obraz gdzieś nie rwie albo czy są problemy z wahaniem jasności obrazu.

Czytając ten temat - podjąłem świadomą decyzję i kupiłem P55VT30. Wiedziałem, że może wystąpić tzn zwany problem 50Hz oraz "Fluctuating Brightness". Wiedziałem, że TV jest słaby mutimedialnie - tzn ma problemy z niektórymi MKV oraz napisami - mi to nie przeszkadza - w planach jest kupno playera HD. Dowiedziałem się także z tego forum - że ten telewizor ma bardzo dobrą czerń, niski input lag, dobre formatowanie obrazu, nasycone kolory, jedno z lepszych wydań 3D na rynku.

To właśnie dzięki pozytywnym i negatywnym opiniom wybrałem ten model i jestem z niego zadowolony.
 
Do góry