Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

wlodek11a

New member
Po miesiącu użytkowania swojego tv zauważyłem na środku ekranu małą kreseczkę, pomyślałem że to jakiś paproch wziąłem szmateczkę z mikrofibry i delikatnie chciałem tą kreseczkę usunąć ku mojemu zdziwieniu jak się bliżej przyjrzałem to owa kreseczka jest za szybą i nie wiem co to jest czy coś się złego dzieje, a może porostu to zniknie, czy ktoś zauważył coś podobnego w swoim tv. Mój model to 42'.
 

Saffii

New member
Panowie nie wiem czy już było, ale nie mam czasu czytać całego forum - jakie macie ustawienia pod kabel HDMI???
Muszę zmienić tuner ( Polsat tuner HD), ale była próba od kogoś z rodziny na pożyczonym takim tunerze po kablu HDMI i muszę przyznać, że po euro na moim starym (niestety dziś umarłym) tunerze jest o wiele lepiej.
Myślę, że może to wina ustawień na TV. Jakie Wy macie na takim kablu???
Proszę o szybką odp. to wypróbuję takie ustawienia, bo po południu jadę po nowy tuner i nie wiem czy brać w ogóle ten tuner HD czy taki zwykły jak mam w tej chwili.

Co zmienić, żeby było dobrze?

Moje ustawienia w tej chwili na EURO są takie:

Rodzaj obrazu- KINOWY
Kontrast-56
Jaskrawość (jasność)--3
kolor-26
ostrość-6
Balans bieli- ciepły
ster.kolorami-Włączone
Tryb ECO-Wyłączony
P-NR-maksimum
3D Comb-włączone
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Jakaś masakra z tymi ustawieniami - podbijasz ostrość, żeby potem wygładzić to redukcją szumów... Ja bym ustawił domyślne, potem Kinowy/Ciepły i wyłączył wszystko oprócz 3D Comb.
 

slimak

New member
Bez reklam
Moja (osiedlowa). O zaletach pisałem już kilka razy.

O jednego pilota i pudło mniej. TV po włączeniu od razu działa na DVB-C bez potrzeby przełączania pilotem (lub grzebania w menu hotelowym). Sygnał DVB-C [SD] jest automatycznie rozciągany/zgniatany, ta jak przy korzystaniu z telewizji analogowej.
 

Adax01

Member
slimak napisał:
Bo operatorzy mówią że niemożna, a ludzie grzecznie się na to zgadzają i płacą za zewnętrzny tuner. :(
Hmmm... Jak ruszyłem ten temat to zostałem od razu sprowadzony do parteru przez janwojx ;) A tu jednak coś w tym jest, więc ponawiam i uszczegóławiam pytania do praktyków TV cyfrowej z UPC:

1. Czy UPC cyfrowe ktoś podpinał bezpośrednio z pominięciem ich dekodera? Da się to zrobić w P50X10Y i ew. jak?
2. Czym właściwie różni się w ofercie TV cyfrowej dekoder standard od dekodera HD? Przecież i tak sygnał nazywany jako "HD" nie ma tej prawdziwej rozdzielczości 1900x1080, więc wydaje się, że dla kilku kanałów HD nie warto płacić 90zł/mc zamiast 65zł/mc dla SELECT.

Pytam jako laik w tym temacie, pozdrawiam!

EDIT: Zadzwoniłem do UPC: nie da się, musi być dekoder UPC, bo jest on zarazem dawcą praw dostępu :)
 
Ostatnia edycja:

mswiniuch

New member
VECTRA paruje tuner z kartą - takie mam informacje z działu technicznego - i telewizji cyfrowej nie można oglądać bez dodatkowego tunera.
A Vectra to nie jest taka mała sieć kablowa...
 

sebasan

New member
Ale czy 42x10y ma na pewno ten tuner DVB-C,bo na stronie Panasonica nie jest on wyszczególniony,a np. przy 42s10 jest?
Zresztą z tymi tunerami to czarna magia-dzwoniłem do Panasonica i gość mi powiedział,że jedyna oficjalnie wspieraną technologią cyfrową w Polsce jest DVB-t i oni w swoich telewizorach oferują te dekodery.Co prawda w niektórych modelach jest niby DVB-C,ale oni nie ponoszą odpowidzialności za sprawność działania tej technologi,ani za wynikające z tego tytułu uszkodzenia sprzętu.
Czyli pewnie zależy wszystko od operatora
Slimak,Ty masz chyba któryś TV z serii S,tak?
 
Ostatnia edycja:

robiw

New member
Adax01 napisał:
EDIT: Zadzwoniłem do UPC: nie da się, musi być dekoder UPC, bo jest on zarazem dawcą praw dostępu :)

Mam ten ich zas... dekoder na górze u dzieci a na dole n-ke z ich recorderem - Panowie co tu porównywać. UPC to syf w porównaniu z n-ką... a do tego n-ka kosztuje 48zł/miesiąc przy 90 w UPC. Mają teraz fajną promocję. O porównaniu jakości UPC do n-ki nawet nie wspominam bo nie ma czego porównywać. Musicie się przełamać (jak ja) i zapodać sobie taki dekoder z anteną - wiem co mówię... mam to za sobą...robiw
 

yacek _b

New member
robiw napisał:
Mam ten ich zas... dekoder na górze u dzieci a na dole n-ke z ich recorderem - Panowie co tu porównywać. UPC to syf w porównaniu z n-ką... a do tego n-ka kosztuje 48zł/miesiąc przy 90 w UPC. Mają teraz fajną promocję. O porównaniu jakości UPC do n-ki nawet nie wspominam bo nie ma czego porównywać. Musicie się przełamać (jak ja) i zapodać sobie taki dekoder z anteną - wiem co mówię... mam to za sobą...robiw

wierzą ci na słowo , ale kuźwa nie wszyscy mogą zainstalować sobie talerz przez kijowe ustawienie bloku mieszkalnego :(
Cholerka jasna :evil:
 

jaksel

New member
Adax01 napisał:
Może jestem niedowiarek, ale czytajcie dokładnie warunki promocji, a najbardziej te pisane małym druczkiem... Np. któryś z kolegów powiedział, że jest w Satu**** promocja na P50X10Y, zadzwoniłem i powiedzieli, że to pomyłka, że ta promocja dot. 50C. Później w gazetce wyczytałem, że mają prawo (szkoda, że nie obowiązek!) do błędów.

...

Zgdza się promocja dotyczyła TX-P 50C 10Y , swoją drogą zaciekawiła mnie róznica między P-50X i P-50C , wynika że ten pierwszy ma tylko dodatkowe 3 gniazdo HDMI oraz dodatkowe gniazdo D-SUB i tego mogę żałować poza tym nie znalazłem żadnych różnic.

Przyłączając się do wątku o tunerach
,nie wszyscy operatorzy mają tunery parowane z kartą np cyfrę teoretcznie można by było oglądać np na TX-P50 przez wbudowany tuner DVB-C oraz kartę z modułem CAM ? czy ktoś próbował w ten sposób?
 
Ostatnia edycja:

Maly745

New member
jaksel napisał:
Zgdza się promocja dotyczyła TX-P 50C 10Y , swoją drogą zaciekawiła mnie róznica między P-50X i P-50C , wynika że ten pierwszy ma tylko dodatkowe 3 gniazdo HDMI oraz dodatkowe gniazdo D-SUB i tego mogę żałować poza tym nie znalazłem żadnych różnic.
Ma jeszcze funkcję C.A.T.S. o której zapominacie i obudowa jest dużo ładniejsza niż w C.
 
Do góry