Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Adax01

Member
phoba napisał:
...Tylko, że jeżeli u Twojego kolegi w pokoju 4,5x4m 50ka przytłacza to co ja mam powiedzieć? Mój pokój ma 4,3x3,7m (16m2) i dlatego sie zastanawiam czy przypadkiem jednak nie pójść w stronę 46".
Hmmm... słowa "przytłacza" rzeczywiście użyłem po 1-szej wizycie u niego. Obydwaj mieliśmy wcześniej srebrne CRT (ja 29, on 32") i zauważyliśmy, że super-czarna rama tak jakby ten TV jeszcze bardziej powiększa. Uznaliśmy, że srebrna rama byłaby łagodniejsza dla oczu i mniej dominująca w pokoju. Ale jak już wczoraj znowu oglądałem u niego ten sprzęt i trochę sterowałem, to widzę, że szybko się przyzwyczajamy -albo przeciwnie: ciężko nam się odzwyczaić od poprzednich kolorów. Jestem pewny, że zarówno ja jak i Ty i Twoja połówka już po 1 tygodniu będą traktować go normalnie .

phoba napisał:
... Widzialem u kolegi 42kę, z podobnej odleglości jak u mnie i jest zwyczajnie mały :)
:) Widzę, że już inni też Ci sugerują 50 zamiast 46... Skoro 42 za mały, to oswój się z 50", tak jak ja to powoli robię :)

phoba napisał:
A Twój sąsiad z jakiej odelgłości ogląda 50kę? Bo z tego co tu się czyta to UPC ma słaby sygnał, więc jeżeli u niego UPC na 50ce wygląda OK z odległości X to będzie dla mnie kolejny argument :) Nie bardzo tylko rozumiem co masz na myśli pisząc, że 50X dobrze sobie radzi z analogiem "awaryjnie"?
Sąsiad ma pokój niewiele większy od mojego, pewnie z 18-max. 20m2. Ogląda, ze względu na układ mebi, z odl. ok 3.5 m, choć ja testowałem z 2 i 3 też. On na razie nie ma cyfry, więc podłączył analog UPC. Mówiłem "awaryjnie", gdyż mam nadzieję, że nie zamierzasz oglądać plazmy 50" z analogu. Wg mnie analog UPC jest lepszy niż analog z anteny dachowej. On ma podobny dylemat jak ja: UPC cyfra czy jakiś talerz. Czytam złe info o UPC, ale niekoniecznie od osób, którzy mieli cyfrowy dekoder. Wiele osób uważa, że UPC cyfra jest super a inni, że tylko Nka. Trzeba samemu to przetestować. Jedno jest pewne, że P50X10 z sygnału analogowego UPC wygląda dużo, dużo lepiej niż na analogowym sygnale w salonach.
 

jaksel

New member
mtbiker napisał:
No, przyznam, że jestem pod wrażeniem! Nie mam jeszcze żadnego źródła telewizyjnego i na razie testowałem mojego 37X10Y tylko poprzez DVD, ale już widzę potencjał tego telewizorka. Kurczę, nic mi w nim nie przeszkadza, a niektóre rzeczy wręcz zaskoczyły, np. kąty boczne. A nadmienię, że wcześniej mnóstwo oglądałem na plaźmie Pioneer... :)
Przyszło zamieszkać na swoim, a tym samym trzeba było zainwestować we własny ekran. A że Pionki jednak trochę drogawe to decyzja zapadła i stanął w domu Panas. Z odległości 2,10-2,50m, wielkość idealna, momentami mam wrażenie że wręcz za duży. Wiem, że będzie się kurczył w oczach z czasem, ale nie martwię się wcale, że będę żałował. Nie mam wymagań, że jak patrzę na jedną stronę ekranu to muszę nie widzieć drugiej. Dla mnie jest super!
I przy okazji pozwolę sobie zapytać o ustawienia. Czy na początku optymalne i "zdrowe" dla telewizora będą następujące?

Tryb: Kinowy
Kontrast: 30
Jaskrawość: -1
Kolor: 22
Ostrość: 5
Balans bieli: ciepły
Reszta wył.

Oczywiście każdy ma swoje zdanie na temat ustawień Panasona , także jesli chodzi o odlegość oglądania , nie twierdze że nie można oglądać dużej palazmy np 46 czy 5o " nawet w małym pokoju tylko moim zdaniem ,po nie długim czasie oglądania z bliska męczy się wzrok i zaczynają z lekka rozmywać się piksele,
moje ustawienia na dekoderze Cyfry +
Tryb-normalny ( chyba kinowy lepszy jest przy DVD)
Kontrast-33
Jaskrawość +11
Kolor- 22
Ostrość-6
Balans bieli-normalny
 

MichalJad

New member
P42x10

Czy jest ktoś z okolic Sanoka, kto byłby chętny kupić w tym tygodniu ten telewizor w sklepie w cenie 1750 zł? W tej chwili jest promocja, przy zakupie dwóch egzemplarzy drugi 50% taniej. Dodatkowo przypominam, że Panasonic oferuje obecnie 5 lat gwarancji na ten telewizor. Info na priva lub wpiszcie się na forum.
 

jaksel

New member
MichalJad napisał:
Czy jest ktoś z okolic Sanoka, kto byłby chętny kupić w tym tygodniu ten telewizor w sklepie w cenie 1750 zł? W tej chwili jest promocja, przy zakupie dwóch egzemplarzy drugi 50% taniej. Dodatkowo przypominam, że Panasonic oferuje obecnie 5 lat gwarancji na ten telewizor. Info na priva lub wpiszcie się na forum.

5 lat gwarancji Ok,
ale nie słyszałem o drugim odbiorniku za 50% , natomiast trwa obecnie konkurs Panasonica polegającym na poleceniu innym zakupionego odbiornika, oraz ewentulanego zwrotu części lub całości kwoty w zależnosci od miejsca w rankingu, za Panasonic Viera.
 

sebasan

New member
W salonach MediaExpert od czwartku drugi,tańszy produkt jest za 50% wartości.jest to promocja w tej sieci,promocje Panasonica to odrębna sprawa.Więc istotnie przy zakupie dwóch telewizorów cena wydaje się być atrakcyjna,wychodzi tyle,ile MichałJad pisał(coś koło 1750 zeta)...Jako,że jestem z Sanoka,jestem zainteresowany współpracą...napisze na priv.
 
Ostatnia edycja:

achim69

Member
sebasan napisał:
W salonach MediaExpert od czwartku drugi,tańszy produkt jest za 50% wartości.jest to promocja w tej sieci,promocje Panasonica to odrębna sprawa.Więc istotnie przy zakupie dwóch telewizorów cena wydaje się być atrakcyjna,wychodzi tyle,ile MichałJad pisał(coś koło 1750 zeta)...Jako,że jestem z Sanoka,jestem zainteresowany współpracą...napisze na priv.
jeśli promocja mówi że drugi ,tańszy produkt 50% taniej to nie wiem czy kupisz dwa tv które są w tej samej cenie.
 

sebasan

New member
No właśnie się tam jutro wybiorę i dowiem,jak to wygląda i czy nie ma żadnych kruczków,poza tym mnie bardziej interesuje 37,więc może coś się z tego urodzi:cool:
 

phoba

New member
Adax01 napisał:
Jestem pewny, że zarówno ja jak i Ty i Twoja połówka już po 1 tygodniu będą traktować go normalnie.
Mam taką nadzieję :)


Adax01 napisał:
:) Widzę, że już inni też Ci sugerują 50 zamiast 46... Skoro 42 za mały, to oswój się z 50", tak jak ja to powoli robię :)
To Ty w końcu już masz tę 50kę u siebie, czy nie? Bo się zamieszałem :)


Adax01 napisał:
Mówiłem "awaryjnie", gdyż mam nadzieję, że nie zamierzasz oglądać plazmy 50" z analogu. Wg mnie analog UPC jest lepszy niż analog z anteny dachowej.
OK, teraz rozumiem :) Nie, oczywiście, że nie mam zamiaru oglądać na plazmie analogu :) Mam osiedlową kablówkę, ale z naprawdę dobrym sygnałem, tak to przynajmniej wygląda na CRT. Przez jakiś czas po zakupie TV będę na nią skazany, bo w planach oprócz plazmy jest jeszcze kino domowe. Jakiś czas potem platforma cyfrowa, ale nie wszystko naraz :)


Adax01 napisał:
Jedno jest pewne, że P50X10 z sygnału analogowego UPC wygląda dużo, dużo lepiej niż na analogowym sygnale w salonach.
Wielkie dzieki za wszystkie info Adax01 :) Dzięki także dla innych, którzy służą radą. Takie informacje naprawdę dużo pomagają.
 

Adax01

Member
phoba napisał:
...Wielkie dzieki za wszystkie info Adax01 :) Dzięki także dla innych, którzy służą radą...
Ja też dziękuję wszystkim za otwartą dyskusję, a nie odwoływanie non-stop do strych wątków, jak to ma czasami miejsce na innych forach.

TV jeszcze nie mam, bo oswajam się z 50" na przykładzie sąsiada z bloku, ale mam jeszcze kilka wątpliwości i lubię mieć temat uporządkowany do końca. Myślę, że lada dzień zamówię w Giżycku :)

A póki co mam pytanie do innych odnośnie cyfry z UPC, ale z dekodera cyfrowego. Wydaje mi się, że w necie jest wiele opinii złych o UPC z niedomówieniem, że chodziło może o analog... Tak sądzę, bo spotkałem kilka opinii, że UPC cyfra jest OK.

Jest to dla mnie ważne, gdyż do marca posiadam umowę z UPC analog i mógłbym obecnie zmienić i mieć UPC z dekoderem cyfrowym, ale wtedy startuje umowa od nowa :(
Konkurencyjna jest oczywiście "Nka", ale niestety nie ma tam zestawu kanałów Polsatu, a ciężko byłoby mi wytrzymać bez sportu z tego kanału :)

UPC mówi, że koniecznie muszę mieć ich dekoder -katastrofa z pilotami, kablami i strowaniem! Czy Ktoś z Was próbował podłączyć sygnał cyfrowy UPC bezpośrednio do plazmy Panasonika? Ponoć one mają wbudowany dekoder TV kablowej.
Bardzo proszę o rzetelną opinię o jakości sygnału z cyfrowego dekodera UPC.
Pozdrawiam wszystkich
 

Adax01

Member
achim69 napisał:
jeśli promocja mówi że drugi ,tańszy produkt 50% taniej to nie wiem czy kupisz dwa tv które są w tej samej cenie.
Tylko ostrożnie, bo cena końcowa może wyjść wyższa niż w sklepie internetowym.
Przykład: sklep: 3 net: 2 =>(3+3/2)= 4.5/2 = 2.25 kPLN :)
 

coro77

New member
Adax01 napisał:
A póki co mam pytanie do innych odnośnie cyfry z UPC, ale z dekodera cyfrowego. Wydaje mi się, że w necie jest wiele opinii złych o UPC z niedomówieniem, że chodziło może o analog... Tak sądzę, bo spotkałem kilka opinii, że UPC cyfra jest OK.
Ja użytkuję TX-P42X10Y z kablówką cyfrową UPC. Mam na bieżąco porównanie z sygnałów: analogowy ze zwykłej anteny, analogowy z upc i cyfrowy z dekodera upc (przez euroscart). Cyfrowy wypada zdecydowanie lepiej, jest ostrzejszy, jakby odszumiony, no i kolory są pełniejsze (więcej nasycenia). Wniosek mam taki, że sygnał cyfrowy z upc jest obrobiony komputerowo (wyostrzanie, kolory, itp.) ale wygląda lepiej na panasonicu od sygnałów analogowych, które w porównaniu są jakby zamglone. Zaznaczę że wszystkie sygnały mam dobre, bez zakłóceń.
ps. Poza tym, gdy zamówisz cyfrową UPC, to w kablu będziesz miał oprucz niej analogową - będziesz mógł porównać.
 
Ostatnia edycja:

MichalJad

New member
Nie bardzo rozumiem adax o co chodzi w twoim wyliczeniu. Napisałem przecież, że telewizor będzie kosztował 1750 zł, czyli 2 telewizory będą w sumie w cenie ok. 3500 zł.
 

rilicek

New member
MichalJad napisał:
Nie bardzo rozumiem adax o co chodzi w twoim wyliczeniu. Napisałem przecież, że telewizor będzie kosztował 1750 zł, czyli 2 telewizory będą w sumie w cenie ok. 3500 zł.
To się jeszcze okaże. Kiedyś była taka promocja w sklepie dla idiotów. Tłumy waliły drzwiami i oknami. Byłem jeszcze przed zakupem telewizora i pralka zaczęła nam siadać. Po prostu okazja dla nas, pomyślałem z żoną i poszliśmy przeciskać się w tłumie. Dotarliśmy do cen naszego telewizora, dopchaliśmy się do ceny pralki przeliczyliśmy szybko w głowie skomplikowane działanie matematyczne, stuknęliśmy się w głowę i poszliśmy zamówić telewizor w internecie. Na tej mega promocji bylibyśmy 300 zł w plecy.
Trzymam kciuki, aby wam się udało :)

PS.
Pralki nie kupiliśmy do tej pory, jeszcze jakoś pierze :)
 

Cook

New member
Wg mnie w tych wszystkich salonach, media marktach, expertach itp. czasami można złapać coś okazyjnie, ale rzadko. Do Media Markt pojechałem pooglądać, podotykać tv przed zakupem, by mają dość dużą ekspozycję i duży wybór. Jeśli chodzi o ceny to nawet przy takich megapromocjach - 50% na drugi, czyli przy takich samych produktach ok 25% na jednym, i tak cena była wyższa jak gdzieś indziej bez promocji.Można czasami upolować okazję ale trzeba bardzo uważać.
 

phoba

New member
Dokładnie. Trzeba zawsze sobie poprzeliczać te promocje, bo najczęściej okazuje się, że poza słowem "promocja" ceny wcale promocyjne nie są. W zeszłym tygodniu od czwartku była w Saturnie akcja "TV i duże AGD bez VATu". Podjarałem się, pojechałem....ale jak popatrzyłem, policzyłem doszedłem do wniosku, że nie warto. Tydzień wcześniej byłem w Media Markt i tam, bez żadnej prmocji P50X10Y był po 3999zł. Ten sam model w Saturnie, z akcją bez VATu kosztował 3605zł, przy czym podana była również wcześniejsza cena z VATem: 4399zł. Wnioski wyciągnijcie sami :)
 
Do góry