Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

jaksel

New member
coro77 napisał:
Przeszukałem dzisiaj tunerem DVB-C w swoim P42X10Y kabel upc i znalazł mi 148 kanałów tv i 18 radiowych. Wszystko zakodowane oprócz TVP2 i TVP Info Kraków i kilku kanałów testowych upc. Radio też zakodowane. Jakość obrazu z tych 2 powyższych kanałów troszkę gorsza niż z dekodera upc (bardziej rozmyta).

A teraz z innej beczki:
Jak to będzie z tymi multipleksami DVB-T? Podobno kanały w nich będą głównie SD. Czy to prawda?

Chyba nie bardzo , już w tej chwili nie które stacje naziemne nadają juz testowo programy HD.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Witam ponownie po miesięcznej nieobecności, mam do was takie pytanko a w sumie dwa, pierwsze to w którym wejściu powinno być podpięte dvd (hdmi) czy ma to znaczenie czy HDMI 1 czy HDMI 2 ?.
Drugie pytanko, kupiłem w końcu ten uchwyt na tv i teraz zaczynają się schody otóż ktoś mi tu pisał (nie mogę znaleźć odpowiedzi) że pod te ramiona co dokręca się do tyłu tv podłożyć jakieś podkładki aby obudowa się nie odkształciła podczas dokręcania zgadza się ?
 

robik130

New member
broda1725 napisał:
Witam ponownie po miesięcznej nieobecności, mam do was takie pytanko a w sumie dwa, pierwsze to w którym wejściu powinno być podpięte dvd (hdmi) czy ma to znaczenie czy HDMI 1 czy HDMI 2 ?.
Drugie pytanko, kupiłem w końcu ten uchwyt na tv i teraz zaczynają się schody otóż ktoś mi tu pisał (nie mogę znaleźć odpowiedzi) że pod te ramiona co dokręca się do tyłu tv podłożyć jakieś podkładki aby obudowa się nie odkształciła podczas dokręcania zgadza się ?

Co do wejścia HDMI to są jednakowo upzywilejowane. osobiście podłączyłem do HDMI tuner PVR z C+.

Co do podkładek, to ich grubość powinna być większa niż wklęśnięcie obudowy w miejscu mocowania i tyle. W praktyce to ok. 3-4mm (dla mojego TX-P42X10Y). Na wyposażeniu uchwytów masz zwykle dystansowe podkładki z tworzywa. Ja u siebie je skracałam tak, aby niepotrzebnie nie oddalać telewizora od ściany. Oryginalny uchwyt Panasonica (kosztuje ok. 400EUR) zapewnia odległość 7cm od ściany.
U mnie wyszło 6,5cm.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Acha czyli nie ma znaczenia, mam już tak prawie od dwóch miechów podpięte na HDMI 1 ale ostatnio mnie jakoś tak tknęło i jakoś mnie to nurtowało czy jest może tak jak w przypadku wejść Euro (jedno RGB a drugie zwykłe Euro).

A co do tych podkładek czyli mówisz że najlepiej podłożyć jakieś podkładki, albo kupić metalowe jakieś nie wiem czy kupi się takie 3-4mm ewentualnie dam dwie chyba że ciąć z zestawu te z tworzywa (co do zaokrąglonej tylnej obudowy są).

Ogólnie to nie wiem jak się zabrać do tego montażu macie jakąś instrukcji oprócz tej z uchwytem ? chodzi mi o tym jak idealnie zaplanować na ścianie ma być równo pomiędzy górną półką a bocznymi meblami po 23cm jak wiadomo po bokach to nie problem gorzej wymierzyć go w pionie aby było te 23 od góry.
 

phoba

New member
jaksel napisał:
Zgadzam się myśle że Panasonic celowo wypuszcza niewiele różniżce się między sobą te same telewizory , dla różnych akcji marketingowych, co do elektroniki , dostałem 5 lat gwarancji a więć niech tylko pogra tyle , a potem wejdzie jakiś OLED albo 3D a więc znowu będzie przesiadka ...
kloss_ks napisał:
Też o tym myślę. W ciągu 5 lat może się jeszcze dużo wydarzyć i na to liczę i czekam.
Ja czekałem na OLED 2 lata. I co? I nadal nic. Poza jednym TV, które zrobiło bodajże SONY, w dodatku o niewielkiej przekątnej, ta technologia ciągle nie weszła do powszechnej produkcji. Dlatego w tym roku zdecydowałem się już na zakup, bo ile można czekać? A i ceny dużych ekranów spadły do rozsądnych poziomów. Poza tym podejrzewam, że i z OLDE'm i z 3D będzie tak jak na początku było z LCD i plazmami: mało dostępne, drogie i z wieloma mankamentami.
 

phoba

New member
50X vs 46S - BlueRay

Jak pewnie już wielu tutaj wie ;) waham się między 50X a 46S. Za jakiś czas, gdy ceny spadną do rozsądnych poziomów, będę chciał kupić BR. Nurtuje mnie w związku z tym pewna kwestia.

Czy przy mojej odległości od TV (około 3,7m) będzie zauważalna różnica w obrazie BR między 50X a 46S na korzyść tego drugiego? Biorąc pod uwagę rozdzielczości i przekątne obu modeli oczywiście. A może dopiero na 46G będzie widać różnicę? Kupując TV teraz chciałbym mieć pewność, że po kupnie BR (za rok, może 2?) nie będę musiał wymieniać TV.

Czytając wątki o różnych seriach na tym forum nie potrafię sam odpowiedzieć sobie na to pytanie :niewiem: Ktoś ma jakieś doświadczenie, wiedzę w tej sprawie i może coś podpowiedzieć?
 

robik130

New member
Co do montażu telewizora:

Podkładki mogą być metalowe lub plastikowe (jedna lub więcej), kwestia estetyki.

Swój telewizor mocowałem w ten sposób, że najpierw skręciłem wieszak z telewizorem (telewizor w tym czasie stoi na oryginalnym stojaku) i z całym zestawem przymierzałem do ściany. Po ustaleniu miejsca zaznaczyłem ołówkiem dwa punkty na ścianie. Następnie zdemontowałem płytę bazową i przyłożyłem do ściany poziomując ją i trasując otwory pod wszystkie kołki mocujące (bardzo dobre kołki firmy Fisher mają w Leroy Merlin, są to kołki dedykowane np. do ścian typu Porotherm). Warto tu nie oszczędzać, gdyż telewizor waży ok. 35 kg. Mój uchwyt miał wbudowaną poziomnicę, więc było łatwiej.:cool:
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
phoba napisał:
Jak pewnie już wielu tutaj wie ;) waham się między 50X a 46S. Za jakiś czas, gdy ceny spadną do rozsądnych poziomów, będę chciał kupić BR. Nurtuje mnie w związku z tym pewna kwestia.

Czy przy mojej odległości od TV (około 3,7m) będzie zauważalna różnica w obrazie BR między 50X a 46S na korzyść tego drugiego? Biorąc pod uwagę rozdzielczości i przekątne obu modeli oczywiście. A może dopiero na 46G będzie widać różnicę? Kupując TV teraz chciałbym mieć pewność, że po kupnie BR (za rok, może 2?) nie będę musiał wymieniać TV.

Czytając wątki o różnych seriach na tym forum nie potrafię sam odpowiedzieć sobie na to pytanie :niewiem: Ktoś ma jakieś doświadczenie, wiedzę w tej sprawie i może coś podpowiedzieć?


Jak widze , masz kasę na Full HD , przy tej przekątnej i nastawieniem na BR kupiłbym S-ke .
Co do jakości obrazu , odbiegne deczko od tematu , niedawno widziałem w MM dwie plazmy panasa seria V i X 42 " , różnica w cenie 4 tysie ;) , zajebista różnica w jakości obrazu na korzyść serii V , próbowałem zniwelować to mieszając w menu , ale gdzie tam czerń , czerń i jeszcze raz czerń . a przez to inne (ładniejsze ) barwy w S-ce .
 

broda1725

New member
Bez reklam
phoba napisał:
Jak pewnie już wielu tutaj wie ;) waham się między 50X a 46S. Za jakiś czas, gdy ceny spadną do rozsądnych poziomów, będę chciał kupić BR. Nurtuje mnie w związku z tym pewna kwestia.

Czy przy mojej odległości od TV (około 3,7m) będzie zauważalna różnica w obrazie BR między 50X a 46S na korzyść tego drugiego? Biorąc pod uwagę rozdzielczości i przekątne obu modeli oczywiście. A może dopiero na 46G będzie widać różnicę? Kupując TV teraz chciałbym mieć pewność, że po kupnie BR (za rok, może 2?) nie będę musiał wymieniać TV.

Czytając wątki o różnych seriach na tym forum nie potrafię sam odpowiedzieć sobie na to pytanie :niewiem: Ktoś ma jakieś doświadczenie, wiedzę w tej sprawie i może coś podpowiedzieć?
Tak osobiście to był bym za 50" X a przede wszystkim dlatego że z tej odległości co oglądasz nie ujrzysz różnicy Full HD a HD Ready a poza tym jednak 4 cale to sporo.

robik130 napisał:
Co do montażu telewizora:

Podkładki mogą być metalowe lub plastikowe (jedna lub więcej), kwestia estetyki.

Swój telewizor mocowałem w ten sposób, że najpierw skręciłem wieszak z telewizorem (telewizor w tym czasie stoi na oryginalnym stojaku) i z całym zestawem przymierzałem do ściany. Po ustaleniu miejsca zaznaczyłem ołówkiem dwa punkty na ścianie. Następnie zdemontowałem płytę bazową i przyłożyłem do ściany poziomując ją i trasując otwory pod wszystkie kołki mocujące (bardzo dobre kołki firmy Fisher mają w Leroy Merlin, są to kołki dedykowane np. do ścian typu Porotherm). Warto tu nie oszczędzać, gdyż telewizor waży ok. 35 kg. Mój uchwyt miał wbudowaną poziomnicę, więc było łatwiej.:cool:
Dzięki, dziś jak przymierzałem ramiona to zauważyłem że bez podkładek nic z tego nie będzie otóż ramiona są za długie, na dole obudowy tv są jakieś przykręcone śrubki pod tymi dolnymi otworami na wieszak i przeszkadzają ramionom aby dolegały do obudowy, co prawda można je wziąć troszkę wyżej nad nimi ale wtedy góra jest równo z obudową i jak się stoi blisko tv na wprost to widać ramiona uchwytu.
Nie wiem co robić czy skrócić ramiona z dołu(obciąć je) aby ramiona były na środku tv i zmieściły się nad tymi śrubkami czy podłożyć taką 5-10 mm podkładkę i wtedy będzie git.
To jest ten wieszak co kupiłem http://www.allegro.pl/item819940216_uchwyt_wieszak_plazma_lcd_30_63_tuv_ce_iso_favat.html
 
Ostatnia edycja:

MichalJad

New member
No. Kupiłem. 1760 zł w tym ME. Pierwsze wrażenie super. Chyba polepszyli sygnał z kablówki bo w tamtym roku jak testowałem na PV80 to była tragedia. Teraz na analogu jest naprawdę przyzwoicie. W grudniu cyfrówka z kabla. Powinno być jeszcze lepiej. Polecam niezdecydowanym.:)
Telewizor dużo szybciej niż PV80 dostosowuje szerokość obrazu, pilot zgrabny, chyba lżejszy od tego z PV80.
 

jaksel

New member
phoba napisał:
Jak pewnie już wielu tutaj wie ;) waham się między 50X a 46S. Za jakiś czas, gdy ceny spadną do rozsądnych poziomów, będę chciał kupić BR. Nurtuje mnie w związku z tym pewna kwestia.

Czy przy mojej odległości od TV (około 3,7m) będzie zauważalna różnica w obrazie BR między 50X a 46S na korzyść tego drugiego? Biorąc pod uwagę rozdzielczości i przekątne obu modeli oczywiście. A może dopiero na 46G będzie widać różnicę? Kupując TV teraz chciałbym mieć pewność, że po kupnie BR (za rok, może 2?) nie będę musiał wymieniać TV.

Czytając wątki o różnych seriach na tym forum nie potrafię sam odpowiedzieć sobie na to pytanie :niewiem: Ktoś ma jakieś doświadczenie, wiedzę w tej sprawie i może coś podpowiedzieć?

Moim zdaniem Blue Ray lepiej się sprawdzi an Full HD , ale proponowałbym powiedzieć w salonie żeby podłączyli BR do tych trzech typów Panasa i napewno zobaczysz różnicę.
 

jaksel

New member
phoba napisał:
Ja czekałem na OLED 2 lata. I co? I nadal nic. Poza jednym TV, które zrobiło bodajże SONY, w dodatku o niewielkiej przekątnej, ta technologia ciągle nie weszła do powszechnej produkcji. Dlatego w tym roku zdecydowałem się już na zakup, bo ile można czekać? A i ceny dużych ekranów spadły do rozsądnych poziomów. Poza tym podejrzewam, że i z OLDE'm i z 3D będzie tak jak na początku było z LCD i plazmami: mało dostępne, drogie i z wieloma mankamentami.

Mam wrażenie że technika telewizyjna idzie coraz szybciej do przodu , to co było niemożliwe kilka lat temu , teraz już jest , swoją drogą możemy się długo nienacieszyć naszymi plazmami jeśli chcą zmienić w niedługim czasie sygnał Full HD na 3D , ale to chyba jest wszystko celowe działanie żeby ludzie ci chwile zmianiali sprzęt i nabijali kasę m.in takim koncernom jak Panasonic
 

Jaro10

New member
Problem z kartą pamięci

Witam, jestem nowym użytkownikiem więc jeśli taki wątek już był to przepraszam ale liczę na pomoc.
Otóż niedawno zakupiłem plazmę. Panasonic Viera 37 calowka TX-P37X10E. To był szybki zakup i w pierwszej chwili nie zwrócilem uwagi, że nie posiada on wejścia USB. Dlatego wiedziałem, że będę musiał męczyć się z kartą. Sciagnalem sobie film HD i zeby nagrac go na kartę musialem ja skonwertowac z plikow FAT 32 na NTFS. Nagralem na karte film HD i wlozylem do telewizora. Pojawil sie komunikat ze brak karty czy cos takiego sens taki ze jej tak jakby nie czyta. I teraz nei wiem co jest tego przyczyna. To jest karta SDHC Toshiby 8 gb. Moze on nie czyta tego typu kart, a moze pojemnosc jest zbyt duza. A moze przyczyna tego jest to ze zmienilem format plikow. Zupelnie nie mam pojecia o co chodzi. Jesli ktos moglby mi pomoc to bede niezmiernie wdzieczny, bo z utesknieniem czekam zeby obejrzec sobie dobry film HD na nowym telewizorku ;)

P.S wiem ze mam w alternatywie kabel HDMI , ale chcialbym rozwiazac ten problem z karta

Z góry dziekuje
 
Do góry