Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

jaksel

New member
Maly745 napisał:
Ma jeszcze funkcję C.A.T.S. o której zapominacie i obudowa jest dużo ładniejsza niż w C.

Panasonic na swoich stronach nie wspomina o tej funkcji w tych telewizorach a więc zakładam że oba typy ją mają .
 

Goralek

New member
Ciekawa sprawa z tym media expert, akurat mam kilka salonow obok siebie w promieniu 60 km. Tylko ciekawe jak bedize wygladala sprawa z gwarancja, jezeli ktos kupuje na jedno konto? Podejrzewam ze karta gwar. bedzie imienna.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
jaksel napisał:
Panasonic na swoich stronach nie wspomina o tej funkcji w tych telewizorach a więc zakładam że oba typy ją mają .

C10 nie posiada funkcji C.A.T.S. i dla mnie nie ma to najmniejszego znaczenia.Posiadając PV80 nie używałem tej funkcji bo po prostu działała za"ostro".Pzd.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
robik130 napisał:
Wersja TX-P42X10Y posiada jeszcze filtr Natural Vision i V-Audio Surround :smile:

Posiadając ciemne pomieszczenie,nienasłonecznione filtr Natural Vision staje się niezbyt potrzebny a sprawdzałem to na swoim przykładzie.Faktycznie gdy są okna albo ogląda się wieczór przy jasnym świetle filtr ten na pewno się przyda.Pzd.
 

phoba

New member
A to jak jesteśmy przy filtrze Natural Vision...Niektóre modele go mają, inne nie, ale w serii S Panasonic w tej pozycji podaje AR. Ktoś się orientuje co to oznacza - jest/nie ma/jakiś inny sposób filtorwania??
 

Adax01

Member
jaksel napisał:
...zaciekawiła mnie róznica między P-50X i P-50C , wynika że ten pierwszy ma tylko dodatkowe 3 gniazdo HDMI oraz dodatkowe gniazdo D-SUB i tego mogę żałować poza tym nie znalazłem żadnych różnic.
Mnie uświadomiono w którymś salonie, że "C" ma generalnie gorszą elektronikę i nie chodziło o opcje, ale czy to prawda, to nie wiem....
 

Adax01

Member
Czekam na P50X

Oczekuję swojego P50X w czwartek lub piątek -wtedy opowiem więcej :) Póki co, zaniepokoiło mnie, że jak testowałem wczoraj P50X u sąsiada (TV analog, DVD, DivX) to z odległości ok 2.5-3m nie widziałem różnicy pomiędzy DivX'em i DVD. TV analog wypadł trochę gorzej (dostrzegłem "śnieżek" i delikatne zamglenie). Spodziewałem się, że z DVD obraz będzie lepszy, a tu z ok. 1.5 m widać "śnieżenie". To samo, o dziwo, było, gdy wybrałem menu ustawień TV lub tabelę spisu filmów DivX na płytce DVD.

Dlaczego obraz generowany bezpośrednio przez telewizor (menu ustawień, tabela zasobów na DVD jak mp3, filmy, fotki) nie jest idealny, tylko delikatnie śnieży??? -widać to oczywiście dopiero z bliska, <1.5 m.

Czy też tak macie, czy coś trzeba przełączyć? Załączyć jakiś filtr, itp?
 

yacek _b

New member
Adax01 a czego sie spodziewałeś na 50 " i dvd czy divxie ? Kryształu ? No proszę cie ...
Na antenie dachowej ma się wrażenie " delikatnej mgiełki " , co do dvd to wsio zależy od jakości , mam oryginały że zajebista brzytwa i mam też co mają " śnieg " a dokładnie ziarno . A mając tych parę kanałów z UPC w HD uważam że dvd to nędza .
 

yacek _b

New member
marcin711 napisał:
Kurcze 59,- za pakiet komfort (multimedia) + 19,- za dekoder cyfrowy. Piszesz że warto? żeby zobaczyć te 2 kanały w super HD?

pozdrawiam Marcin

Marcin nie wnikam w ceny pakietów , zestawów i czy sie opłaca czy nie , rozmawiamy o jakości obrazu na plazmie . Po prostu dvd powolutku odchodzi ..... na emeryturkę :cool: Pozdr.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Adax01 napisał:
Mnie uświadomiono w którymś salonie, że "C" ma generalnie gorszą elektronikę i nie chodziło o opcje, ale czy to prawda, to nie wiem....

Ja bardzo ostrożnie podchodził bym do opinii personelu sprzedającego w salonach RTV.Śmiem twierdzić,że my forumowicze więcej wiemy o sprzęcie/w tym wypadku o plasmach/,o różnych niuansach,arkanach niż cała ta obsługa sprzedająca /oczywiście,że są wyjątki w tej regule/.Ja wiem na 100%,że seria C posiada taką samą elektronikę jak seria X.
 

Adax01

Member
yacek _b napisał:
Adax01 a czego sie spodziewałeś na 50 " i dvd czy divxie ? Kryształu ? No proszę cie ...
Na antenie dachowej ma się wrażenie " delikatnej mgiełki " , co do dvd to wsio zależy od jakości , mam oryginały że zajebista brzytwa i mam też co mają " śnieg " a dokładnie ziarno . A mając tych parę kanałów z UPC w HD uważam że dvd to nędza .
Hmmm... próbowałem na kilku DVD i nie znalazłem takiego, żeby z odl. 1,5 widzieć tylko siateczkę. Niestety delikatny "śnieżek" na dobrym DVD mnie przestraszył :(

Poza tym nie op. na ważniejszą część pytania. Mianowicie jak sterowałem i wchodziłem do menu, do spisu plików na plycie DVD, to też widziałem z odl. 1,5 m obraz deilkatnie śnieżący, a nie ideal!!! Dlaczego? Przecież menu powinno być widoczne idealanie z krawędziami i z siateczką... Mylę się?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Adax01..sniezenie moze byc spowodowane np kiepskiej jakosci kablem ktory podlaczyles dvd z telewizorem.nie napisales do jakiego wejscia podlaczyles ,hdmi , component czy euro. oczywiscie najgorsza jakosc bedzie przez kabel euro. kabel hdmi tez ma znaczenie nie musi byc drogi ale dobrze wykonany. jesli dvd ma progressive scan to wlacz
 
Ostatnia edycja:

coro77

New member
Adax01 napisał:
1. Czy UPC cyfrowe ktoś podpinał bezpośrednio z pominięciem ich dekodera? Da się to zrobić w P50X10Y i ew. jak?
Przeszukałem dzisiaj tunerem DVB-C w swoim P42X10Y kabel upc i znalazł mi 148 kanałów tv i 18 radiowych. Wszystko zakodowane oprócz TVP2 i TVP Info Kraków i kilku kanałów testowych upc. Radio też zakodowane. Jakość obrazu z tych 2 powyższych kanałów troszkę gorsza niż z dekodera upc (bardziej rozmyta).

A teraz z innej beczki:
Jak to będzie z tymi multipleksami DVB-T? Podobno kanały w nich będą głównie SD. Czy to prawda?
 

jaksel

New member
kloss_ks napisał:
Ja bardzo ostrożnie podchodził bym do opinii personelu sprzedającego w salonach RTV.Śmiem twierdzić,że my forumowicze więcej wiemy o sprzęcie/w tym wypadku o plasmach/,o różnych niuansach,arkanach niż cała ta obsługa sprzedająca /oczywiście,że są wyjątki w tej regule/.Ja wiem na 100%,że seria C posiada taką samą elektronikę jak seria X.

Zgadzam się myśle że Panasonic celowo wypuszcza niewiele różniżce się między sobą te same telewizory , dla różnych akcji marketingowych, co do elektroniki , dostałem 5 lat gwarancji a więć niech tylko pogra tyle , a potem wejdzie jakiś OLED albo 3D a więc znowu będzie przesiadka ...
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
jaksel napisał:
Zgadzam się myśle że Panasonic celowo wypuszcza niewiele różniżce się między sobą te same telewizory , dla różnych akcji marketingowych, co do elektroniki , dostałem 5 lat gwarancji a więć niech tylko pogra tyle , a potem wejdzie jakiś OLED albo 3D a więc znowu będzie przesiadka ...

Też o tym myślę.
W ciągu 5 lat może się jeszcze dużo wydarzyć i na to liczę i czekam.
 
Do góry