Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

robiw

New member
cukiernik napisał:
A mnie z pomiarów 42 wychodzi iż:
- boczne i górna 5cm (+ - 0,5cm)
- dolna 9cm (+ - 0,5cm)

Tak samo masz w 50". To pewnie taki sam projekt ramki więc wszystkie, nowe modele będą tak miały. Przy okazji... ramka cholernie się rysuje... robiw
 

wlodek11a

New member
mam pytanie potrzebuję zdjęcia tyłu tv tx-p42x10y, bo nie mogę znaleźć bardzo proszę o takie zdjęcia dziękuję
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
jumka02 napisał:
Czy ktos moze mi powiedziec/napisac jak zmienic kraj wyszukiwania na dekoderze MPEG4????????????????? Z tego co wiem to musze wybrac kraj na Szwecje lub Czechy, a nie moge tego nigdzie znalezc w menu :-(.


Na stronie panasonica jest „Polska” metoda programowania .
-> Język Polski
-> Polska
Stroją się tylko kanały analogowe.

Następnie w menu kanałów analogowych dodaj DVB-T
Pojawia się menu DVB-T i w nim można dodać DVB-C oraz DVB-S

Prawda że proste ;-)
 

wlodek11a

New member
gdzie prócz naklejek z tyłu mogę znaleźć jaki mam tuner mam czy 2 albo 4 w menu serwisowym może jest to ale ja nie wiem gdzie, a i nie mogę sprawdzić bo mam kablówkę, czy to prawda że plazma z końcówką E nie ma przycisków z boku panela + - F itd. a Y ma ?
 
Ostatnia edycja:

wlodek11a

New member
Kupiłem tv tx-p42x10y czyl z mpeg4 tylko w bład wprowadziła mnie nazwa z tyłu tv mpeg2 i nie jestem pewien choć w sklepie pan zapewniał mnie ze jest 2 i 4 i jestem skołowany, dodam że po boku tv mam przyciski funkcyjne
 

neutron1

New member
wlodek11a napisał:
Kupiłem tv tx-p42x10y czyl z mpeg4 tylko w bład wprowadziła mnie nazwa z tyłu tv mpeg2 i nie jestem pewien choć w sklepie pan zapewniał mnie ze jest 2 i 4 i jestem skołowany, dodam że po boku tv mam przyciski funkcyjne
Z tyłu tv masz napisane jaki to jest model, pisze jak byk tx-p42x10y (mpeg4) albo tx-p42x10e (mpeg2), zresztą na kartonie pisze też.
 

cukiernik

New member
wlodek11a napisał:
Kupiłem tv tx-p42x10y czyl z mpeg4 tylko w bład wprowadziła mnie nazwa z tyłu tv mpeg2 i nie jestem pewien choć w sklepie pan zapewniał mnie ze jest 2 i 4 i jestem skołowany, dodam że po boku tv mam przyciski funkcyjne

Nie rozumiem całego tego zamieszania z przyciskami? Przecież modele E i Y różnią się tylko mpeg2 i 4.
 

wojtuk

New member
Witam,
Mój pierwszy post, chociaż wątek o X10 czytam od dłuższego czasu i nim się sugerując kilka dni temu dokonałem zakupu 42X10Y. Jeśli chodzi o wrażenia wizualne - rewelacja. Ale nie o tym chciałem. Zrodziło mi się kilka pytań a kiedy patrzę na minę żony, kiedy przeglądam ponownie forum, strona po stronie szukając podpowiedzi postanowiłem hurtowo zapytać:

1. Główny problem, to brak pomysłu na skalowanie obrazu. Oglądam C+ przez badziewny dekoder PACE i co za tym idzie tradycyjny kabelek EURO. Tryb hotelowy włączony i ustawienia skalowania "auto". Powiem jedno - tragedia. To co ten telewizorek (a może dekoder) wyczynia ze skalowaniem przyprawia mnie o ból głowy. Szczytem wszystkiego była wczorajsza emisja przez TVN filmiku "Ocean`s Eleven", który nadawany był w jakimś zupełnie panoramicznym formacie i po automatycznym skalowaniu pozostał na ekranie chyba jakiś 30% fragment obrazu. Co gorsza kiedy jakiś sygnał rozszerzy obraz do takich rozmiarów to po przełączeniu na inny kanał jest problem z automatycznym powrotem do właściwych proporcji. Jedynym pomysłem jest stałe ustawienie formatu 16:9 i pogodzenie się z rozciągniętym czasem obrazem.
Czy ja czegoś nie łapię i powinienem coś jeszcze poprzestawiać w menu - co nieco pomogłoby w poprawie tej sytuacji?

2. Kwestia podłącznia kompa. Mam kartę ATI Radeon X1950 Pro, nic szczególnego, jedynie z wyjściami DVI. Kabelka do podłączenia potrzebuję około 5m. Co radzicie wybrać DVI-DSUB czy DVI-HDMI ? Czy jest znany jakiś problem z użyciem któregoś z tych kabelków?

3. I ostatnie, może najmniej ważne. Mam na osiadlu instalację TV zbiorczej (Wa-wa). Analogowe stacje X10 znalazł bez problemu ale cyfrowej wersji ani widu ani słychu. Podejżewam niestety, że to wina właśnie tej zbiorczej anteny, która wzmacnia każdy kanał TV analogowej a resztę odsiewa. Czy to możliwe, że z tego powodu nie mogę korzystać z DVB-T?

Wdzięczny będę za rady odnośnie do powyższych pytań z góry dziękując za brak uwag w stylu "proszę przeczytać wątek". Tolerancja żony ma swoje granice :) a to "parę" stron jest.
 

Foxxx24

New member
wojtuk napisał:
Witam,
Mój pierwszy post, chociaż wątek o X10 czytam od dłuższego czasu i nim się sugerując kilka dni temu dokonałem zakupu 42X10Y. Jeśli chodzi o wrażenia wizualne - rewelacja. Ale nie o tym chciałem. Zrodziło mi się kilka pytań a kiedy patrzę na minę żony, kiedy przeglądam ponownie forum, strona po stronie szukając podpowiedzi postanowiłem hurtowo zapytać:

1. Główny problem, to brak pomysłu na skalowanie obrazu. Oglądam C+ przez badziewny dekoder PACE i co za tym idzie tradycyjny kabelek EURO. Tryb hotelowy włączony i ustawienia skalowania "auto". Powiem jedno - tragedia. To co ten telewizorek (a może dekoder) wyczynia ze skalowaniem przyprawia mnie o ból głowy. Szczytem wszystkiego była wczorajsza emisja przez TVN filmiku "Ocean`s Eleven", który nadawany był w jakimś zupełnie panoramicznym formacie i po automatycznym skalowaniu pozostał na ekranie chyba jakiś 30% fragment obrazu. Co gorsza kiedy jakiś sygnał rozszerzy obraz do takich rozmiarów to po przełączeniu na inny kanał jest problem z automatycznym powrotem do właściwych proporcji. Jedynym pomysłem jest stałe ustawienie formatu 16:9 i pogodzenie się z rozciągniętym czasem obrazem.
Czy ja czegoś nie łapię i powinienem coś jeszcze poprzestawiać w menu - co nieco pomogłoby w poprawie tej sytuacji?

........


Moim zdaniem to absolutnie wina dekodera,a w żadnym wypadku nie telewizora.
Najlepsza rada to zmień dekoder.


Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
witam.
dobrym rozwiazaniem jest ustawienie w tunerze i telewizorze format obrazu 16:9. warto tez sprawdzic czy tryb obrazu w tunerze jest ustawiony na RGB. najlepsza jakosc obrazu w trybie RGB.trzeba zmienic w opcjach tunera z pal na rgb. zmiana bedzie widoczna po ponowym wlaczeniu tunera. poprawa w jakosci obrazu powinna byc wyrazna.
chyba ze masz juz ustawione na RGB
problemow nie bedzie jesli wszystkie kanaly beda nadawac w formacie 16:9.taki format ekranu maja wszystkie nowe telewizory.
 
Ostatnia edycja:

wojtuk

New member
Teraz mam ustawione i w tunerze i tv 16/9 (oraz tuner na RGB). Z tym jest lepiej, że nie ma niespodzianek, jak przy ustawieniu "auto" w TV kiedy obraz skakał jak chciał. Ale rozciąganie obrazu jest bardzo uciążliwe. Ja to jeszcza OK - zawsze sobie poszperam przy formatach obrazu i ustawię ręcznie, ale żona chce mieć wszystko cacy i uważa, że z TV jest coś nie halo (a stary BELSTAR 28" CRT nie miał tych problemów :)). Wg mnie tryb AUTO powinien radzić sobie dużo lepiej...
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Fakt faktem wczorajszy film na TVN miał jakaś dziwna proporcje obrazu , nawet w dvb-t naziemnym TVN (16:9) też były pasy:shock: , aż sam się zdziwiłem.
Jeśli chodzi o naziemna telewizje cyfrowa z Warszawy, jest nie ciekawie, dlatego ze Emitel narazie nadaje synchronicznie ,Ci co doświadczyli SN wiedza o co chodzi,czyli jeśli kolega mieszka w centrum Warszawy ,to o DVB-T narazie niech zapomni. ;)
 
Ostatnia edycja:

cukiernik

New member
Nie wiem w czym macie problem lecz u mnie było wszystko cacy. Oczywiście w "ence" i TVN HD. Moje ustawienia:
- TV: auto
- dekoder: panorama + rozciągnięcie.
Pozostałe kanały też są OK.
 

wojtuk

New member
kowal801 napisał:
Jeśli chodzi o naziemna telewizje cyfrowa z Warszawy, jest nie ciekawie, dlatego ze Emitel narazie nadaje synchronicznie ,Ci co doświadczyli SN wiedza o co chodzi,czyli jeśli kolega mieszka w centrum Warszawy ,to o DVB-T narazie niech zapomni. ;)
Do centrum (czyli PKiN) ok. 8km będzie. Nie wiem o co chodzi z tym nadawaniem synchronicznym czy też SN. Fakt faktem cyfrowej naziemnej (chociaż nie jest mi niezbędna poza POLSATEM) nie widzę.
 

Saffii

New member
digitalus napisał:
witam.
dobrym rozwiazaniem jest ustawienie w tunerze i telewizorze format obrazu 16:9. warto tez sprawdzic czy tryb obrazu w tunerze jest ustawiony na RGB. najlepsza jakosc obrazu w trybie RGB.trzeba zmienic w opcjach tunera z pal na rgb. zmiana bedzie widoczna po ponowym wlaczeniu tunera. poprawa w jakosci obrazu powinna byc wyrazna.
chyba ze masz juz ustawione na RGB
problemow nie bedzie jesli wszystkie kanaly beda nadawac w formacie 16:9.taki format ekranu maja wszystkie nowe telewizory.

Witam.Czy ktoś się orientuje gdzie w tunerze Polsatu Echostar DSB-616 mogę zmienić na RGB?
 
Do góry