Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

wlodek11a

New member
czy nikt nie wiem jak zmienić kraj?. Po włączeniu tv ustawiłem na kraj Polski a teraz chce zmienić na inny. Czy trzeba przywrócić ustawienia fabryczne, a może da się w menu serwisowym to zmienić na inny kraj.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Jeśli można wiedzieć to po co chcesz zmienić na inny kraj ? po to aby uruchomic DVB-T ? Jeśli tak to jest inny sposób. Oto on !!!!!---> a następnym razem poszukaj troszke.
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
kolego jakby Ci się chcialo cofnąć 3 strony wstecz , to bys doczytał , ze trzeba przywrócić ustawienia fabryczne telewizora, potem konfigurujesz go tak jak za pierwszym razem ,czyli tryb dom, kraj itp....

Ps.Broda pewnie ma problem z polskimi znakami w txt
 

broda1725

New member
Bez reklam
kowal801 napisał:
kolego jakby Ci się chcialo cofnąć 3 strony wstecz , to bys doczytał , ze trzeba przywrócić ustawienia fabryczne telewizora, potem konfigurujesz go tak jak za pierwszym razem ,czyli tryb dom, kraj itp....

Ps.Broda pewnie ma problem z polskimi znakami w txt
A chyba że tak ale to chyba jest inny sposób niż zmieniać na inny kraj.
 

phoba

New member
Dig Dug napisał:
Ja wolę co 10 zakładek czytać pytanie "jak sprawdzić ile godzin chodził TV" niż nie wiedzieć jak to sprawdzić :)

Popieram....forum jest po to, zeby zadawać nawet najgłupsze czy najbardziej niedorzeczne pytania. Oczywiście, że zdarzają się dziwne wątpliwości (jak dla mnie np.oglądanie niemal pod lupą czy na plastikach są skazy czy ich nie ma), ale mogę zrozumieć, że ktoś ma fisia na tym punkcie (w końcu wydał sporo kasy), bo mnie np.wkurzałoby piszczenie czy syczenie z TV, bo słuch mam akurat wyczulony. W końcu nie po to kupuję TV żeby syczenie zagłuszać zwiększaniem głośności czy hałasem z ulicy, tylko po to żeby TV dawał mi przyjemność i radość oglądania, co między innymi wiąże się z brakiem syczenia.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Panowie a czy dawaliście jakieś podkładki pomiędzy tylną obudową tv a tymi ramionami co się przykreca do tv od wieszaka ?
Tak aby nie dotykały obudowy tylko trzymał się na tych wkrętach.

I jeszcze jedno co sądzicie o tym wieszaku ?
http://www.allegro.pl/item773666217_uchwyt_wieszak_tv_lcd_30_60_80kg_ce_tuv_gwar_2lata.html#gallery
lub
http://www.allegro.pl/item760094015_uchwyt_wieszak_plazma_lcd_30_63_tuv_ce_iso_favat.html
i jeszcze ten
http://www.allegro.pl/item762120349_uchwyt_lcd_plazma_30_60_kolor_piano_kolki_fischer.html#gallery
i
http://www.allegro.pl/item760831716_uniwersalny_uchylny_uchwyt_scienny_do_tv_lcd_plazm.html#gallery
http://www.allegro.pl/item762688122_wieszak_uchylny_uchwyt_scienny_do_tv_lcd_plazm_f_v.html#gallery
zastanawiam się który system pochylania jest lepszy, te pierwsze to
widziałem podobne w MM firmy Arkas
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Ja dałem pomiędzy telewizorem a wieszakiem te tulejki co są w komplecie, mysle że jest lepszy docisk do obudowy gdzie są te wzmocnienia, bo jak zauważyłeś poza tymi otworami telewizora ta blacha się ugina, wiec nie ryzykowałem.
 

broda1725

New member
Bez reklam
kowal801 napisał:
Ja dałem pomiędzy telewizorem a wieszakiem te tulejki co są w komplecie, mysle że jest lepszy docisk do obudowy gdzie są te wzmocnienia, bo jak zauważyłeś poza tymi otworami telewizora ta blacha się ugina, wiec nie ryzykowałem.
Acha dobrze wiedzieć, te takie plastikowe? one są do tego jak jest np. zaokrąglona tylna część tv i wtedy się je stosuje zgadza się ?.A co do tego wieszaczka co mi podałeś to nie ma go już na allegro u tego sprzedawcy. I zastanawiam się nad tymi co podałem wyżej tylko nie wiem jaki system regulacji jest lepszy czy po bokach tymi pokrętłami czy motylkami od góry. Co radzicie ?
 

armin888

New member
Problem

Witam.
Mam problem z TX-P42X10Y i xboxem.

Zmieniam w ustawieniach x'a na 720p (obojętnie w sumie czy 1080p, 1080i czy 720p) i wyskakuje komunikat iż zostanie sprawdzone wyświetlanie w trybie odświeżania 50Hz. Później tv pyta czy obraz jest poprawnie wyświetlany w tym trybie odświeżania. Daję że "nie" i zostaje 1080p ale właśnie nie wiem ile Hz.
Nie umiem również znaleźć trybu odświeżania w menu telewizora.

Sam już nie wiem czy tv ma jakąś wadę czy wszystko w porządku.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam !
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ustaw sobie 1080p ja na takim jadę, gdy TV pyta czy 50hz jest wyświetlane prawidłowo daj na "TAK" później znów tak i masz poprawnie ustawione.100hz na pewno masz aktywne gdyż na defaultowych nastawach 100hz jest aktywne.
 

lobo0

New member
broda1725 napisał:
kowal801 napisał:
Ja dałem pomiędzy telewizorem a wieszakiem te tulejki co są w komplecie, mysle że jest lepszy docisk do obudowy gdzie są te wzmocnienia, bo jak zauważyłeś poza tymi otworami telewizora ta blacha się ugina, wiec nie ryzykowałem.
Acha dobrze wiedzieć, te takie plastikowe? one są do tego jak jest np. zaokrąglona tylna część tv i wtedy się je stosuje zgadza się ?.A co do tego wieszaczka co mi podałeś to nie ma go już na allegro u tego sprzedawcy. I zastanawiam się nad tymi co podałem wyżej tylko nie wiem jaki system regulacji jest lepszy czy po bokach tymi pokrętłami czy motylkami od góry. Co radzicie ?

Ja nie stosowałem tych plastikowych tulejek tylko wziąłem odpowiednie podkładki do śrub i podłożyłem na tyle aby nie dotykało blachy, ja tam plastikowym tulejkom nie wieżę :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
lobo0 napisał:
Ja nie stosowałem tych plastikowych tulejek tylko wziąłem odpowiednie podkładki do śrub i podłożyłem na tyle aby nie dotykało blachy, ja tam plastikowym tulejkom nie wieżę :)
Acha a przykręcacie na siłę czy tak z czuciem bo ja to mam tendencje do przekręcanie wszelkich śrubek, za dużo pary w łapach i brak wyczucia ?.
I doradzili byście jak z tymi wieszakami jaka lepsza regulacja.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Jeśli będziesz przykręcał te łapy wieszaka, bez zastosowania jakich kolwiek podkładek czy tulejek,uważaj aby nie pogiąć obudowy .
 
Ostatnia edycja:

Luk@s

New member
Kupiłem co prawda P37C10Y, ale z tego co kojarzę to model bardzo podobny do P37X10Y, a o moim nie ma tematu więc piszę tutaj. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Wolałem 37" HD Ready niż 32" LCD Full HD (jak widzę obraz TV analogowej na LCD to nie rozumiem, jak ludzie mogą to oglądać).
Tak czy siak mam dwa pytania - wątpliwości. Przeczytałem paredziesiąt ostatnich stron tego tematu i dużo osób poleca wyłączyć ECO, bo czasem dowala bardzo paramtery obrazu przez czujnik światła, ale gdzie jest jakiś czujnik światła? Czy może model C10Y go nie ma? Bo w domu jest jeszcze druga plazma TH42PV60EH i tam widzę oczko - czujnik, u siebie nie. Druga sprawa - ludzie pytają o zmianę kraju na inny? Po co?
 

lobo0

New member
broda1725 napisał:
lobo0 napisał:
Ja nie stosowałem tych plastikowych tulejek tylko wziąłem odpowiednie podkładki do śrub i podłożyłem na tyle aby nie dotykało blachy, ja tam plastikowym tulejkom nie wieżę :)
Acha a przykręcacie na siłę czy tak z czuciem bo ja to mam tendencje do przekręcanie wszelkich śrubek, za dużo pary w łapach i brak wyczucia ?.
I doradzili byście jak z tymi wieszakami jaka lepsza regulacja.
Jak masz za dużo pary to lepiej podłóż zwykłe podkładki. Wydaje mi się że ten gwint jest całkiem wytrzymały, te śruby które ja miałem do wieszaka też więc o przekręcenie bym się nie obawiał, jedynie o pogięcie blachy w przypadku braku podkładek.
 

DM914

New member
Luk@s napisał:
Kupiłem co prawda P37C10Y, ale z tego co kojarzę to model bardzo podobny do P37X10Y, a o moim nie ma tematu więc piszę tutaj. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Wolałem 37" HD Ready niż 32" LCD Full HD (jak widzę obraz TV analogowej na LCD to nie rozumiem, jak ludzie mogą to oglądać).
Tak czy siak mam dwa pytania - wątpliwości. Przeczytałem paredziesiąt ostatnich stron tego tematu i dużo osób poleca wyłączyć ECO, bo czasem dowala bardzo paramtery obrazu przez czujnik światła, ale gdzie jest jakiś czujnik światła? Czy może model C10Y go nie ma? Bo w domu jest jeszcze druga plazma TH42PV60EH i tam widzę oczko - czujnik, u siebie nie. Druga sprawa - ludzie pytają o zmianę kraju na inny? Po co?

Tryb Eco ( automatyczna zmiana parametrów pod wpływem światła ) w modelach C10 nie występuje. Zmieniając kraj możemy skorzystać z tunera DVB-C ( telewizji kablowej nie wiadomo dlaczego niedostępny w: kraj Polska ) podczas przeszukiwania programów , ale tu nie jestem pewien czy C10 ma ten tuner .
 

Luk@s

New member
DM914 napisał:
Tryb Eco ( automatyczna zmiana parametrów pod wpływem światła ) w modelach C10 nie występuje. Zmieniając kraj możemy skorzystać z tunera DVB-C ( telewizji kablowej nie wiadomo dlaczego niedostępny w: kraj Polska ) podczas przeszukiwania programów , ale tu nie jestem pewien czy C10 ma ten tuner .
Ale ja mam tryb oszczędzania energii. O ile to o to chodzi. W innych ustawieniach. Tam gdzie się zmienia 50,100Hz. Czy to jest to? Tuner DVB również mam, ale kablówka nie jest mi potrzebna, więc w takim razie zmiana kraju nie musi mnie nurtować :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
lobo0 napisał:
Jak masz za dużo pary to lepiej podłóż zwykłe podkładki. Wydaje mi się że ten gwint jest całkiem wytrzymały, te śruby które ja miałem do wieszaka też więc o przekręcenie bym się nie obawiał, jedynie o pogięcie blachy w przypadku braku podkładek.
Tak właśnie zrobię narazie to muszę zamówić ten wieszak, co prawda dałem sobie narazie odpocząć z tym bo żona już mnie chciała wyrzucić z domu. Ale fakt faktem że i tak musze w końcu kupić bo nie mogę kina pskładać do kupy przez to.
 

DM914

New member
Luk@s napisał:
Ale ja mam tryb oszczędzania energii. O ile to o to chodzi. W innych ustawieniach. Tam gdzie się zmienia 50,100Hz. Czy to jest to? Tuner DVB również mam, ale kablówka nie jest mi potrzebna, więc w takim razie zmiana kraju nie musi mnie nurtować :)
Nie chodzi o tryb oszczędzania energii , tylko jak się nie mylę w:
menu - obraz - tryb Eco
 
Ostatnia edycja:

Magnez

New member
Witam jestem nowy na forum, przeczytalem sporo stron z tego watku ale nie sposob jest przeczytac 160 stron ;p nie znalazlem odpowiedzi na kilka pytan wiec bylbym wdzieczny za pomoc :) czym rozni sie seria X10 od C10? i czy warto doplacic do X10Yzamiast brac X10E? roznica to 200zl. Gdzie mozna najtaniej dostac te modele? fajnie byloby sie zmiescic w granicach 2000zl
 
Do góry