Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

marcin711

New member
bogaty napisał:
U mnie jeszcze widać lekkie powidoki, jak gram np w grze jest radar itp.Ale z biegiem czasu TV zacznie się uodparniać na to.
Ja nie gram, więc nie mam takich objawów. Ale mam ochotę na Wii jak ktoś ma, niech napisze - czy warto?
 

phoba

New member
rilicek napisał:
W plazmie niższą rozdzielczość zrekompensują ci o wiele lepsze kolory i lepszy obraz SD. Poza tym obraz BD nawet na plazmie HD Ready wygląda obłędnie i jeżeli nie będziesz miał bezpośredniego porównania (telewizora FullHD stojącego o obok) zapomnisz, że masz HD Ready.

Jak dla mnie problem polega na tym, że plazmy dopiero od ogromnych 50 cali oferują pełną rozdzielczość HD Ready (mowa o seriach X, C). Już kiedyś poruszałem tę sprawę, ale zostałem przez ogół zakrzyczany, że dziwaczę i żebym sobie kupił plazmę i cieszył się pięknym obrazem. No może i jest on piękny tylko co z tego, jeżeli mam świadomość, że w pionie i owszem jest 720 linii, czyli ustawowy zapis o 720p jest spełniony za to do rozdzielczości HD Ready w poziomie brakuje całkiem sporo. I co z tego, że obraz piękny skoro pozostaje świadomość, że mógłby być piękniejszy.

I od razu dodam, żeby wszyscy się na mnie nie rzucili :), że zamierzam kupić plazmę, bo wolę jej obraz od LCD. Co nie zmienia faktu, że nie jestem szczęśliwy z powodu niepełnej rozdzielczości HD Ready.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja przesiadłem się na 42X10Y z Sharpa Full HD i napiszę krótko, obraz z sharpa umywa się przy tym co widzę na panasie.
 

sambolime

New member
Witam czy ktoś wie może jak można zmienic w trybie serwisowym żeby w panasonicu th pv80 jedno wejście hdmi działało jako wyjście
i jeszcze jedno pytanie jak powinienem podłączyć laptopa żeby podczas odtwarzania z niego filmów mieć obraz na telewizorze a dżwiek na kinie domowym dodaje że wszystkie trzy urzadzenia posiadają hdmi
z gory dzieki za odpowiedź
 

Sansei6

Member
Bez reklam
phoba stary wyluzuj, zrób coś z ta swoją podświadomością czy jak tam. Nie potrafisz sie cieszyć pięknym obrazem tylko linie liczysz, a po co ci to? Zauważysz te kilka więcej? ;)
 

amlas

New member
w media expert jest promocja do 28.września włącznie - 22% VAT. czyli np. 50X10Y kosztuje teraz 3,6kPLN.
Piszę bo w miniony weekend skończyła się promocja w Avans, a był tam do kupienia ten tv za 3,3kPLN...:x , a nie wiedziałem...
Warto jak będziemy pisać na forum o takich promocjach
 

areqq

New member
czas pracy

Dziś rozpakowałem TX-42PX10, zgodnie z procedurą:

How to check for how long your TX-37PX10 has been on (tested) and how many times it was On/Off:

1. On the TV itself, hold down the “Vol -” button (on the right hand side of TV)
2. While holding the volume button down, press “0” on the TV remote three times. Wait. The service menu will load.
3. Now press the “2″ button on the remote. This will pull up a window with the word “SRV-TOOL”.
4. Press the “OK” button on the remote. A light blue grid will appear.
5. On the Grid, move the cursor down (using the remote down arrows) to the row labeled “PTCT”
6. Move cursor to the right. It should be an empty box on the grid.
7. Hold MUTE for 3 seconds. The amount of time the display has been on will be next to the word “TIME” this is in hours and minutes.

To get out of the service menu, either hold Exit on the remote for 3 seconds or switch off the TV using the on/off on the TV itself.


sprawdziłem ile pracował, wyszło że 15h i 5 on/off
Troche mnie to martwi - znaczy ze ktoś przy nim majdrował ? Śladów użytkowania niby nie widać ale karton idealny nie był

Mieliście na swoich nabite jakieś godziny po zakupie ?
 

Foxxx24

New member
Różnice na korzyść 50X10Y są następujące:

1) Telegazeta 1000 stron zamiast 500 w 50C10Y,
2) Filtr Natural Vision,
3) 3xHDMI,
4) Złącze Mini D-Sub
5) Dźwięk V-Audio Surround

Pozdrawiam:)
 

Sikorrr

New member
problem z modułem Polsatu

Przepraszam tych co czytali już ten post na forum V10 ale może ktoś z użytkowników innych modeli spotkał się z tym problemem i może mi coś doradzić ?

Od pewnego czasu (przez miesiąc było OK) mam pewne problemy w korzystaniu z modułu CI z kartą Polsatu. Otóż codziennie jak włączam TV (na kanał z paczki Polsatu) pojawia mi się komunikat "program zakodowany". Czekanie aby się odpalił nic nie daje - pomaga dopiero wysunięcie modułu CI i jego ponowne włożenie (taki sposób z samą kartą nic nie zmienia).
Czy miał ktoś takie problemy i potrafi coś mi doradzić ?
Sam już nie wiem czy to wina modułu + karty (czyli reklamacja w Polsacie) czy gniazda CI w TV (czyli reklamacja w Panasonicu). A może są na to jakieś "sposobiki" (czyszczenie, inna kolejność czynności, itp.)
Proszę o jakieś porady :)
 

phoba

New member
Sansei6 napisał:
phoba stary wyluzuj, zrób coś z ta swoją podświadomością czy jak tam. Nie potrafisz sie cieszyć pięknym obrazem tylko linie liczysz, a po co ci to? Zauważysz te kilka więcej? ;)

Niby racja :) Ale tak naprawdę to nawet nie wiem czy zauważę, czy nie te kilka linii więcej, bo nie kupię 2 TV żeby porównywać :) Chodzi raczej o to, że gdyby plazmy do 42" były w pełnym HD Ready to nie byłoby wątpliwości, czy obraz mógłby być jeszcze lepszy. To troche tak jak z samochodami - producenci potrafią wypuścić jeden silnik w 3 wersjach mocy, powiedzmy 90KM, 105KM i 115KM. Kupujesz 105KM i jesteś zadowolony. Ale czy nie miałbyś większej frajdy gdbyby Twój egzemplarz miał jednak 115KM?:smile: Tak samo ja chciałbym mieć pełne HD Ready:)
 

jumka02

New member
Witam.
Mam pytanie dlaczego pdczas dogrzewania mojej plazmy(42x10Y)mam właczony zoom 2 i niektóre programy po przełaczeniu wskakuja na obraz nrmalny????Jak pzrełaczwe na danym programie na zoom2 to jest on załaczony do momentu przelaczenia programu.
P.S.tylo prosze nie piszcie PO CO DOGRZEWAM?,PO CO SIE KATUJE TAKIM OBRAZEM itp.

DZIEKI I POZDRAWIAM
 

jurher

New member
Witam. To mój pierwszy post choc czytam to forum juz dośc długo. Najpierw chciałem kupic LCD Panasa L37G10E, jednak po lekturze i obserwcjach w sklepie padło na plazmę. Mam do wyboru 42S10E, 37X10Y i 42X10Y i w związku z tym mam kilka pytań o ile mozliwe poprosze o dopowiedx bo nei znalazłem jej w tym watku:

1. Czy poz arozdzielczościa sa jakies rożnice w elektronice 37X10Y i 42X10Y ??
2. Czy sa zauważalen (w sensie wzrokowym nie po lekturze instrukcji) róznice w obrazie z SD i DVD miedzy obrazem z TV 42S10E i 42X10Y ?? S ma większa rozdzielczość i interesuje mnie czy wato wydac te kilkaset zl więcej by miec FullHD czy nie ma to sensu
3. Czy z odległości ok 2,5m - 3m nie będzie widac pikseli na monitorze 37" i czy podobnie nie będzie niekorzystnych efektów wizualnych przy obserwcji 42S10E

Póki co to tyle.

pozdrawiam i bardzo prosze o odpowiedx
 

kowal801

New member
Bez reklam
jurher nawet się nie zastanawiaj nad 37" tylko kupuj 42", polecam serie X10 ma lepszy procesor przetwarzania obrazu w stosunku do serii S ;)
Jesli FULL HD to tylko seria G10,ale cena trochę wysoka:(
 

jumka02

New member
Witam.
Mam tv kablowa i faktycznie mozna powidziec, ze obraz analog "rewelka"myslalem,ze bedzie gorzej. Mam takie pytanie jak podłacz tv kablowa i druga antene np. siatkowa? chciałbym poszukac z siaki czy cos nadaje w moich okolicach z MPEG 4. Czy wystarczy jakis "trojnik"?
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
kowal801 napisał:
jurher nawet się nie zastanawiaj nad 37" tylko kupuj 42", polecam serie X10 ma lepszy procesor przetwarzania obrazu w stosunku do serii S ;)
Jesli FULL HD to tylko seria G10,ale cena trochę wysoka:(

Akurat C10 ma taki sam procesor obrazu jak X10 i tutaj nie masz racji!!!
 
Do góry