Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Papke

New member
Jak to mozliwe ze s10 ma gorszy procesor przetwarzania obrazu niz x10?
Przecie w s10 jest ifc '400hz'.

Edit:

Doczytalem ze s10 ma vreal3 pro a x10 vreal4 ale juz nie pro.
Hmm nowsze nie musi byc lepsze.Tym bardziej ,ze w np. starszej topowej serii z800 byl wlasnie vreal3 pro. Jak jest naprawde nie dowiemy sie nigdy :)
 
Ostatnia edycja:

kowal801

New member
Bez reklam
Dla mnie to może być i 600 Hz i tak nic to nie zmieni ,niestety seria S10 to nic innego jak odświeżona wersja PY85 ;)
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Panowie pytanko do was (użytkowników Panasłoików:)) otóż wreście sprzedałem moje małe cacuszko (w podpisie) i zamierzam kupić tą moją wymarzoną plazmę byłem ostatnio zdecydowany na 42X10Y ale teraz po dłuższej mej nieobecności na forum nie wiem czy nadal jest to słuszna decyzna. Proszę mnie utwierdzić w przekonaniu że żaden LG czy Samsung tylko Panasonic. A możę inne marki mają coś co bardziej są atrakcyjniejsze. Najlepiej aby wypowiedział się ktoś kto miał doczynienia z tymi markami nawet w sklepie.
Podam na wszelki wypadek moje warunki:
odległość bez zmian 2,5m-2,7m
okno z boku
podpięte DVD, kablówka i N
Czy HD Ready lub Full to HD Ready jak dla mnie różnicy nie ma z odległości 2,5 przy 42" a pozatym licze się z kasą.


Proszę o szybką odpowiedz chciałbym zamówić przez neta w poniedziałek.
Pozdrawiam wszytkich :popcorn:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mniejsze skalowanie , lepsza płynność, extra czerń w klasie cenowej - to bardzo dobry wybór.
Do tego dobra cena :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bo w tej klasie ma zdecydowanie najlepsze skalowanie i wygaszanie piksela.
Czerń również . Ja dla mnie to wystarczy :D
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ok Kiki dzięki czyli nie ma co się łapać na LG ( możliwość odtwarzanie filmów przez USB ) czy Samsung niektórzy mówią że ładniejszy obraz ?
 

broda1725

New member
Bez reklam
yacek _b napisał:
Jejku !!! broda1725 to Ty jeszcze nic nie kupiłeś ?!!!!! Po tylu twoich postach ?!! :eek: ;)
Yacek no widzisz tak wyszło nawet nie miałem czasu żeby się tym zająć, a zarazem musiałem znaleźć kupca na mój stary tv bo po co mi dwa.
 

MJot

Member
Bogaty - wyłącznie szmatką z mikrowłókna i czystą wodą. Szmatkę dobierz z jak najdrobniejszą strukturą włókna - jak do szyb lub wybierz taką, która w przeznaczeniu ma wpisany sprzęt rtv.
Niczego Ci nie porysuje.

A do zbierania kurzu na sucho kup sobie Dustera z sc johnson.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Sansei6 napisał:
Ee tam warto mieć dwa tv, ja siema rodzinę to jest to niemal obowiązkowe minimum ;)
W sumie tak ale wiesz jak teraz tv potaniały narazie jestesmy sami a do pudełka nie chce mi sie pakować tv na jakies 4 lata bo po tych 4 latach stania w pudełku to może już być sieczka z tv elektronika zawilgotnieje i szlak go trafi. Dlatego postanowilem go sprzedać niech się inny ktoś pocieszy kogoś kogo nie stać na nówke a nam jak będzie potrzebny tv za pare latek to sobie kupimy noweczke i to pewnie za tą cene co sprzedałem. A może nawet 32".


Co do tego wycierania obudowy błyszczącej (w samie cały był taki) to najlepiej ściereczka z mikrofibry na mokro czystą wodą a puźniej drugą sciereczką z mikrofibry na sucho żadnych plam i mazów (matryce też tak wycierałem od czasu do czasu).

Ale panowie wracając do wyboru to co polecacie jesteście za swoimi Panasłoikami czy może odskok w bok :p
 
Ostatnia edycja:

cukiernik

New member
broda1725 napisał:
W sumie tak ale wiesz jak teraz tv potaniały narazie jestesmy sami a do pudełka nie chce mi sie pakować tv na jakies 4 lata bo po tych 4 latach stania w pudełku to może już być sieczka z tv elektronika zawilgotnieje i szlak go trafi. Dlatego postanowilem go sprzedać niech się inny ktoś pocieszy kogoś kogo nie stać na nówke a nam jak będzie potrzebny tv za pare latek to sobie kupimy noweczke i to pewnie za tą cene co sprzedałem. A może nawet 32".


Co do tego wycierania obudowy błyszczącej (w samie cały był taki) to najlepiej ściereczka z mikrofibry na mokro czystą wodą a puźniej drugą sciereczką z mikrofibry na sucho żadnych plam i mazów (matryce też tak wycierałem od czasu do czasu).

Ale panowie wracając do wyboru to co polecacie jesteście za swoimi Panasłoikami czy może odskok w bok :p

Broda! Idź za radą "serca". Rok roku temu na ten temat już pisaliśmy i to na tym forum.
 

broda1725

New member
Bez reklam
cukiernik napisał:
Broda! Idź za radą "serca". Rok roku temu na ten temat już pisaliśmy i to na tym forum.
He he moje serduszko mówi X10Y, X10Y a rozum mówi zastanów się ;)


Nie no a tak na serio to LG mi nie podoba się zbyt wygląd i według mnie to taka nie firma do plazm, Samsung hmm miałem LCD ojciec ma 40"LCD jednym słowem powiem nie zachwyca mnie. Panasonic :D podoba mi się obraz prostota w menu taki dawny CRT bez bajerów po prostu porządna Plazma.
Choć kusi ten LG tym że można odtwarzać filmy prosto z USB.
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Tak,ale odtwarzanie filmów z USB jest tylko "bajerem",a jego brak lub obecność nie powinny mieć znaczenia w wyborze plazmy:)
Zdecydowanie kup X10Y:)


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Jak wycieram mikrofibrą na mokro, to później zostaje taki maz, wyczyszczę go a on po chwili się znów pojawia dziwne to heh.Broda kupuj X10Y bardzo dobry TV.Super współpracuje z X360, gry i filmy wyglądają bardzo dobrze zero smużenia,bandingów,cloudingów itp dziwnych efektów.Ja wiem jedno użytkuje 42X10Y od 2 tyg i już do LCD nie powrócę.
 
Do góry