Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Foxxx24

New member
Nie ma za co:)

X10Y spokojnie poradzi sobie z Blu Ray,a przy Twojej odległości nie zobaczyłbyś różnicy:)

Dopłacanie do modeli FULL HD ma sens jeżeli chcesz mieć tv z pełnym wyposażeniem i np 4xHDMI oraz bardzo zależy Ci aby tv miał wyższą rozdzielczość:)
 

robi75

New member
Witam
Kupiłem sobie plazme 37 x10 za radom forumowiczów i pana w sklepie euro ze lcd to samo zło.Z powodu remontu i przeprowadzki wyjąłem plazme żeby tylko zobaczyć czy działa .
Oto kilka spostrzeżeń załączyłem dvd philips 9660 przez kabel hdmi puściłem tv rip ''czas honoru" przerobiony sygnał na 1080 iiiiii totalna porażka obrazu przy lcd samsunga b1 .Na drugi rzut poszedł film dvd rip "cela" obraz w ok chociaż żółć ostra aż za bardzo{mam nadzieje ze da się ustawić:rolleyes:}.załączyłem tuner cyfrowego polsatu przez euro i obraz ok mecz na tv4 bez smużenia zieleń i czerwień znowu za ostra .Przyszedł czas na discovery chanel i obraz skakał jak z podrapanej płyty dvd :confused: czyżby pan z mm miał rację.może jakaś podpowiedz co zrobić zeby obraz nie skakał .

Pozdrawiam
 

amlas

New member
50X10Y czy 46S10E

Szanowni koledzy,
od dłuższego czasu śledzę forum, przeczytałem wątki o różnych seriach panasa i zastanowiam się który model wybrać:
50x10Y czy 46S10E?
Odległość od tv będzię ok.3m, sygnał z n-ki, czasem film z laptopa, zero PS czy BR. Nie wiem czy 50 nie będzie za duży na 3m albo czy może fullHD będzie odpowiedniejszy do n-ki bo na HDready będzie gorszy obraz.

Naczytałem się o tym nieszczęsnym "buczeniu":eek: Z tego co koledzy piszą to ta przypadłość jest częstsza w serii S, ale w X też wystęuje. Nie wiem czy jest to zależne od percepcji każdego z nas czy też niektóre egzemplarze tak mają. W sklepach tego nie słyszę ale tam nie ma warunków. Niestety nie mam nikogo znajomego kto miałby taki model w okolicy, wiadomo w domu inaczej.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Lekkie bzyczenie występuje w czasie wyświetlania jasnych scen.Nie jest głosne i trzeba się wsłuchac żeby to usłyszeć.Jutro mija tydzień odkąd mam ten TV i coraz bardziej mi się podoba.
 

frantotti

New member
robi75 napisał:
Może mi ktoś wyjasnić czemu sprzedawca poleca
telewizor za 3400pln a odradza za 11000pln???

"Dlaczego tak się dzieje? Otóż niektórzy producenci zatrudniają specjalnych ludzi, którzy wizytują markety i pilnują, by ich produkty były przedstawiane w sklepie jak najbardziej atrakcyjnie. Sklep w zamian dostaje specjalne rabaty od takiego producenta. Gdy jest kilku producentów, którzy chcą mieć najlepsze miejsca w markecie, wtedy prawdopodobnie decyduje to, który z nich zapłaci najwięcej."


http://technologie.gazeta.pl/techno...marketow_kochaja_telewizory_LCD_Samsunga.html
 

stefan177

New member
Moglibyście powiedzieć jak seria X10Y radzi sobie z Cyfrowym Polsatem przez kabel euro/scart ? Ponieważ nie opłaca mi się dopłacać do dekodera HD żeby oglądać tylko Discovery HD a do telewizji N mnie nie ciągnie po tym jak się na czytałem o ich BOK-u.
 

yacek _b

New member
to nie wina operatora tylko gównianej jakości materiału jaki operator dostaje .
Jak np. film staroć to sygnał cyfrowy nie pomoże .
Apropo sygnału cyfrowego , ludzie jak słysza cyfrowy to już kuźwa mylą że brzytwa i cycuś -glancuś , a to głównie chodzi o to że sygnał jest oczyszczony ze śmieci ( zakłóceń ) .
 

Pomruk

New member
TV cyfrowa lepsza?

yacek _b napisał:
Apropo sygnału cyfrowego , ludzie jak słysza cyfrowy to już kuźwa mylą że brzytwa i cycuś -glancuś , a to głównie chodzi o to że sygnał jest oczyszczony ze śmieci ( zakłóceń ) .
A nie jest tak, że aby upakować ileś tam kanałów, zawęża się pasmo przed spakowaniem? I że z pustego i Salomon nie naleje? Po rozpakowaniu jest tylko to, co spakowano.
Mówią (ja tego nie widziałem), że np. UPC nadając jednocześnie jakiś kanał i cyfrowo i analogowo, przewagę jakości ma analogowy.
W N-ce widziałem kanały HD (!) i się szybko z tego HD wyleczyłem.
Bo rozdzielczość to jeszcze nie wszystko, czego potrzeba widzowi.
Musi być jeszcze to "coś", co sprawia, że człowiek zachwyca się obrazem.
 

yacek _b

New member
Pomruk miałem analog mam " cyfre " , zreszta w każdej chwili mogę odpiąć dekoder i podłaczyć " goły " kabel do tv , wierz mi analog na lcd i plazmie to lipa okrutna , gówniane kolory większy szum . Sprawdzałem i nikt mnie nie przekona że u niego na analogu lub zwykłej siatce jest cud-mód ( a sygnał mam mocny )
Powiem inaczej , wczoraj leciał na polsacie Alien vs.Predator i naprawdę był niezły ( no dobra ładny :) ) obraz .( polsat mamy analog i cyfrę z UPC )
Nie bronię UPC bo maja sporo " za uszami " mohery niereformowalne , ale lukam juz jakiś czas i dochodzę do wniosku że obecnie nawet na TVP 1 czy TVP 2 jak leci nowy film jest niezła jakość .

a odnośnie N-ki , dlaczego nie podobał ci sie obraz z N-ki ( pytam z ciekawości ) , bo ponoć N-ka jest The Best :) ( tak mówią )
 
Ostatnia edycja:

Pomruk

New member
yacek _b napisał:
Nie bronię UPC bo maja sporo " za uszami " mohery niereformowalne , ale lukam juz jakiś czas i dochodzę do wniosku że obecnie nawet na TVP 1 czy TVP 2 jak leci nowy film jest niezła jakość.
Na analogu też. No, właśnie zastanawiam się, czy brać dekoder z UPC i przechodzić na cyfrę, czy nie.
yacek _b napisał:
a odnośnie N-ki , dlaczego nie podobał ci sie obraz z N-ki ( pytam z ciekawości ) , bo ponoć N-ka jest The Best :) ( tak mówią )
Na wstępie powiem, że nie patrzyłem, jak dekoder jest wpięty w TV. Może w tym jest problem. Miałem tylko kilka minut czasu na popstrykanie kanałami. Wybierałem oczywiście HD, bo to mnie interesowało najbardziej.
Na wielu obraz nie miał zadowalającej rozdzielczości, poza tym były jakieś takie nienaturalne kolory i wszystko było jakby płaskie, jak z obciętym pasmem. A to był TVset 50" FULLHD Samsung. Po prostu jakość mnie nie zadowalała. Wolę swój Panas 42" i analog na TVP1 - bywa powalający. :D
 

mtbiker

New member
Potrzebne TV do odległości 2,20m i cyfrowego UPC. Wybrałem 37 cali. Od dłuższego czasu podoba mi się X10, ale zastanawiam się, co będzie jak podłączę do niego na stałe za kilka miesięcy bluray, a to się niewątpliwie stanie. Czy wówczas przy tej odległości będę widział gorszą jakość HD, niż gdybym zakupił LCD z Full HD? Czytałem opinie zarówno, że jakość będzie gorsza, jak i takie, że musiałbym mieć nos w ekranie, żeby na tak małym TV zobaczyć różnicę. Bardzo proszę o odpowiedź.
 

Foxxx24

New member
Moim zdaniem spokojnie możesz kupić również 42X10,a kupowanie FULL HD ma sens dopiero od 42 cali w górę gdyż prawdą jest właśnie,że na mniejszej matrycy nie zobaczysz różnicy i poprostu przepłaciłbyś niepotrzebnie.


Pozdrawiam
 
Do góry