Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

brandt78

New member
Pomruk napisał:
Na wstępie powiem, że nie patrzyłem, jak dekoder jest wpięty w TV. Może w tym jest problem. Miałem tylko kilka minut czasu na popstrykanie kanałami. Wybierałem oczywiście HD, bo to mnie interesowało najbardziej.
Na wielu obraz nie miał zadowalającej rozdzielczości, poza tym były jakieś takie nienaturalne kolory i wszystko było jakby płaskie, jak z obciętym pasmem. A to był TVset 50" FULLHD Samsung. Po prostu jakość mnie nie zadowalała. Wolę swój Panas 42" i analog na TVP1 - bywa powalający. :D

Musialo to byc kiepsko podlaczone... Mam V10 -HDMI- "n" i kanaly HD nie moga wygladac lepiej, jest po prostu bajka. Mowie o tych w natywnej rozdzielczosci HD, bo czasem widze jakis material jakby po upscalingu i tu juz jest gorzej.
 

yacek _b

New member
pomruk jestem po " teście " obrazu bez dekodera :D
dla mnie obraz jest jak w ustawieniach " kinowy " z małym rozjaśnieniem , do tego gorsza ostrość , widać to najbardziej po znaczkach stacji , dużo gorzej wyglądaja bajki , nieee mi nie odpowiada i basta .
Ale szanuję twój wybór .... :)
 

marcin711

New member
W ogóle , tymi kanałami HD to jakaś porażka. W "multimedia" musisz mieć pakiet komfort ~ 50 PLN wtedy dopiero dadzą ci dekoder cyfrowy + 10 PLN na którym nie ma żadnego kanału HD:fool: . No i później możesz sobie już wybierać w pakietach 2 no góra 4 kanałów HD za następną opłatą. Normalnie raj na ziemi. I to dopiero podnosi cukier. Ale marketing działa i wszyscy oczywiście muszą mieć TV Full HD.
Jak możecie polecić jakąś platformę to chętnie przeczytam, ale widzę że kupiłem TV HD i to HD to będę miał tylko z DVD i BR.


To piszesz "yacek_b" że na dekoderze cyfrowym widzisz różnicę? no to może spróbuję.
 
Ostatnia edycja:

pajrat

New member
Foxxx24 napisał:
Moim zdaniem spokojnie możesz kupić również 42X10,a kupowanie FULL HD ma sens dopiero od 42 cali w górę gdyż prawdą jest właśnie,że na mniejszej matrycy nie zobaczysz różnicy i poprostu przepłaciłbyś niepotrzebnie.

Przy 2,2 metra 42cale?
Owszem ale tylko DVD , konsola i kanały HD.
Nie wyobrażam sobie oglądania zwykłej tv na tym . No może da się ale to trzeba być naprawdę przyślepniętym żeby uważać że to jest ładnie, i po co się męczyć?.
Mam 2,5 metra (a jak siądę w innym miejscu 2m) od tv i 37 calowy TV, i przy oglądaniu zwykłej tv już dla mnie nie jest idealnie (podłączone cyfrowe DVBt) . Może poza TVNem bo tam jakość jest zwykle bardzo dobra.
Nie wiem może ktoś lubi oglądać rozpikselowany ale wielki obraz, ja wole mniejszy ale za to idealny.
I nie piszcie proszę że to wina tylko złego sygnału, bo żyjemy w Polsce i to się raczej szybko nie zmieni.
 

Foxxx24

New member
To już jest kwestia jakie kto ma "oko".:)

Ale zostając przy 37" to zdecydowanie polecam Ci 37X10Y i nie przepłacaj za żadne LCD FULL HD bo w tym przypadku przy tej wielkości matrycy mija się to z celem.


Pozdrawiam
 

rilicek

New member
mtbiker napisał:
Potrzebne TV do odległości 2,20m i cyfrowego UPC. Wybrałem 37 cali. Od dłuższego czasu podoba mi się X10, ale zastanawiam się, co będzie jak podłączę do niego na stałe za kilka miesięcy bluray, a to się niewątpliwie stanie. Czy wówczas przy tej odległości będę widział gorszą jakość HD, niż gdybym zakupił LCD z Full HD? Czytałem opinie zarówno, że jakość będzie gorsza, jak i takie, że musiałbym mieć nos w ekranie, żeby na tak małym TV zobaczyć różnicę. Bardzo proszę o odpowiedź.

Podstawowa kwestia chyba w twoim przypadku to kiedy będziesz oglądał głównie TV. Jeżeli w dzień to wiadomo LCD jak wieczorem to plazma. W plazmie niższą rozdzielczość zrekompensują ci o wiele lepsze kolory i lepszy obraz SD. Poza tym obraz BD nawet na plazmie HD Ready wygląda obłędnie i jeżeli nie będziesz miał bezpośredniego porównania (telewizora FullHD stojącego o obok) zapomnisz, że masz HD Ready.
 

amlas

New member
@marcin711
ja mogę polecić n-kę: mam wykupione dwa pakiety (sport i discovery), za 38zł/miesięcznie. Z tego co pamiętam (nie jestem w domu teraz) to kanały HD: TVP HD, TVN HD, Discovery, National Geo, Animal planet, nSport, Eurosport i Eurosport2. Chyba cos jeszcze ale w tej chwili nie pamiętam, na pewno coś w innych pakietach - filmowe.
Z tego co się orientuję to n-ka ma największą ofertę HD, 14 kanałów w sumie bodajże. No i cena przystępna
 

woytaski

New member
Bez reklam
witajcie,
Mam pytanie w sprawie serii X10Y...
Widzę że są modele wyposażone w czytniki kart SD. A czy są takowe wyposażone w USB?
Czy jeśli tak, to możliwe jest odpalenie z usb czegoś więcej niż plików *.jpg?
Nie jest to jakiś strategiczny wymóg (zawsze można dokupić DVD z USB).
Przymierzam się do kupna Panasa 50" (dla rodziców zamówiłem już po lekturze forum P37X10Y)
BluRay'a nie planuję, jedynie DVD, TV SD (w najbliższej przyszłości platforma cyfrowa), b. rzadko komp.
Oglądanie prawie zawsze (no może poza weekendami) w późnych godzinach wieczornych (kiedy zagłuszacze pójdą spać:), Choć to też nie stanowi problemu, bo mogę zaciemnić pokój o każdej porze:)
Stąd wybór pada na plazmę...
 

woytaski

New member
Bez reklam
amlas napisał:
co do tv to wybór dobry, zależy jeszcze z jakiej odległości będziesz oglądał
W sumie jeszcze się nie zastanawiałem...
Pokój ma 5x5 m2, ale kiedy go kupię - zmuszony będę zmienić aranżację pokoju;) Na tą chwilę może to być 2,5-4,5 m
 

bogaty

New member
Bez reklam
Ja powiem krótko nie chce już widzieć LCD.NA X10Y przy docieraniu obraz bije na łeb, obraz z Sharpa którego miałem, to samo tyczy się samsunga który stoi w salonie.A przy okazji jak robi się aktualizację X10Y? skoro nie ma usb to czy firmware wgrywa się na kartę SD?
 

yacek _b

New member
bogaty , konkretnie co jest lepsze na plazmie , pytam bo mam paru kumpli w pracy co twierdza że obraz na lcd lepszy . No ja tego nie moge sprawdzić :)
Jak możesz to odpowiedz , możesz spokojnie porównać te same kanały .
 

digitalus

Banned
konkretnie lepsza jest jakosc obrazu w kazdej plazmie, bez znaczenia czy to panasonic, lg , samsung, widac wiecej szczegolow.przede wszystkim drugi plan w telewizorze plazmowym jest bardziej ostry i wyrazny. brak rozmycia obrazu jak w lcd. moja trzecioligowa plazma ma zdecydowanie lepsza jakosc obrazu sd niz lcd za 8000 zl.
tu dowod
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5476&page=23
ludzie kupuja caly czas lcd nawet nie wiedzac ze jakosc obrazu sd jest lepsza w telewizorze plazmowym. na pewno dalej beda kupowac bo taki jest trend.nie zawsze wiekszosc ma racje.
 
Ostatnia edycja:

Zulus

Member
Ja czytam te wszystkie posty na temat plasm i dochodze do wniosku, ze błędem bylo wycowanie sie z produkcji telewizorow CRT. Osobiście mam ostatni wypust crt Philipsa 29pt9521. Po wielu sprawdzeniach i testach stwierdzam, ze obecne produkowane plasmy, czy ldc nigdy nie dorownaja jakosci obrazu w telewizorze crt, czyli kineskopowym. Nie ma takiej mozliwosci. Kto sobie glowe zawraca tym, zeby przy wlaczeniu telewizora uwazac, zeby, sie cos nie wypalilo, przepalilo i diabli wiedza jeszcze co. Wlaczam crt i nie mysle, zeby za jakis czas przelaczyn na cos innego, bo zostana jakies wypalenia od stalego obrazu. Co to jest, jak Wy ludzie funkcjonujecie w tych swoich domach, placac za te telewizory tyle szmalu i tak naprawde nigdy nie jestescie zadowoleni i spokojni, bo ciagle trzeba na cos uwazać. To jest jakies chore...
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Jak juz kiedyś było na CRT też są możliwe wypalenia ;p a ja sie z moją plazmą nie cackam, dostaje porządnie w skórę godzinami na jednym kanale z logo itp i żadnych wypaleń.. owszem uważałem nieco przez około pierwszych 100-200h ale w sumie nie robiłem nic szczególnego nieco słabsze parametry i zoom...a teraz jedzie ostro i sie nie przejmuję, a jednak co nawet te 42'' to jednak nie 29 ;)
 

yacek _b

New member
Zulus po części masz rację , ale tylko po części odnośnie jakości obrazu na dobrym ctr , też miałem dobry ale do szewskiej juz pasji doprowadzało mnie że mając kinol 29 " mam de-facto obraz duzo mniejszy , dlaczego , bo coraz wiecej stacji nadaje w " panoramie " i masz grube pasy a faktyczny obraz jest sporo mniejszy, i co mi po tych 29" ?
Co do tego docierania , powiem szczerze , nie docierałem !
Obraz ustawiłem na pasujące mi parametry , które powiedzmy są średnie np. kontrast 45 , kolor 32-33 , ostrość 8 i jadę tak , nie zauważyłem na razie żadnych "duszków " . Fakt tv z racji mojej pracy czy żonki nie " pali sie godzinami " bez sensu czy sie ogląda czy nie .
 

Foxxx24

New member
Zulus napisał:
Ja czytam te wszystkie posty na temat plasm i dochodze do wniosku, ze błędem bylo wycowanie sie z produkcji telewizorow CRT. Osobiście mam ostatni wypust crt Philipsa 29pt9521. Po wielu sprawdzeniach i testach stwierdzam, ze obecne produkowane plasmy, czy ldc nigdy nie dorownaja jakosci obrazu w telewizorze crt, czyli kineskopowym. Nie ma takiej mozliwosci. Kto sobie glowe zawraca tym, zeby przy wlaczeniu telewizora uwazac, zeby, sie cos nie wypalilo, przepalilo i diabli wiedza jeszcze co. Wlaczam crt i nie mysle, zeby za jakis czas przelaczyn na cos innego, bo zostana jakies wypalenia od stalego obrazu. Co to jest, jak Wy ludzie funkcjonujecie w tych swoich domach, placac za te telewizory tyle szmalu i tak naprawde nigdy nie jestescie zadowoleni i spokojni, bo ciagle trzeba na cos uwazać. To jest jakies chore...

Wypalanie się wcale nie jest żadną regułą i multum ludzi,którzy kupili plazmy są super zadowoleni więc moim zdaniem,jak i zapewne wielu innych osób,bardzo dobrze,że wprowadzili taką technologię chociażby zważywszy na oszczędność miejsca przy większych matrycach.:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marcin711

New member
Oglądam na kinowym i żadne logo nie zostaje (nic się nie wypala), w instrukcji ani słowa o docieraniu więc nie stosuje jakichś dziwnych zoomów. Mam wrażenie, że panele już nie wymagają specjalnego traktowania.

Co do różnic z LCD to obraz jest po prostu inny i każdy niech sobie wybierze jaki mu odpowiada. Podstawa to dobry sygnał np. DVD, wtedy plazma ma lepszy gradient (więcej półtonów) kolorów i lepsze kąty patrzenia ( popatrzcie na czerń LCD pod kątem, nawet 30 st.) Natomiast siedząc na wprost LCD obraz jest ostry jak żyleta (wręcz nienaturalnie ). Ja przekonałem się w sklepie - stały obok siebie ok. 3m, stanąłem na wprost plazmy, potem na wprost LCD.

To oczywiście mój punkt widzenia, jedna wizyta w sklepie załatwi więcej niż te wszystkie bazgroły.
 

bogaty

New member
Bez reklam
U mnie jeszcze widać lekkie powidoki, jak gram np w grze jest radar itp.Ale z biegiem czasu TV zacznie się uodparniać na to.
 
Do góry